Κλείνει το Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών λόγω κινητοποιήσεων

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,839 μηνύματα.
Άρα ο αγώνας συνεχίζεται...είμαι πεπεισμένη πως πλέον κινδυνεύει όλη η ακαδημαϊκή χρονιά....!!

Eφόσον το "οικοδόμημα" που λέγεται Ελληνική Ανώτατη Εκπαίδευση και Έρευνα ήταν και είναι χτισμένο σε σάπια θεμέλια από εδώ και πέρα, κάθε χρόνο θα έχουμε και ένα σόου αποκαλύψεων με την προπαγάνδα των ΜΜΕ. Φέτος πουλάει η διαθεσιμότητα των διοικητικών υπαλλήλων, αύριο κάτι άλλο που να έχει σχέση με το Ελληνικό Πανεπιστήμιο. Μου κάνει εντύπωση που τόσα χρόνια κανένας δεν έδωσε τόσο μεγάλες διαστάσεις σε σκάνδαλα εντός Πανεπιστημιακής κοινότητας (π.χ. οικογενειοκρατία, ευνοιοκρατία, κομματικές παρεμβάσεις σε βαθμολογίες, οικονομικά σκάνδαλα και δολιοφθορές πολλών εκατομμυρίων €...κ.α.). Θα ήθελα καταλήψεις διαρκείας σε τέτοια θέματα. Αλλά σε θέατρο σκίζουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Πόσο δίκιο έχεις σε αυτό το θέμα...όσο και αυτά που είπε ο νανόπουλος για τις συνθήκες κτλ που αφορά τα πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
όντως καλά τα λέει ο Νανόπουλος, άλλα (το 1999) δεν ήταν κατάλληλος να διδάξει στο πανεπιστήμιο Αθηνών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Πηγε να γινει ιδιωτικοποίηση της λεσχης του ΑΠΘ...μεχρι τωρα φωναζαμε οτι το φαι ειναι χαλια οτι μπαινει οποιος θελει..θελαν να την κανουν ιδιοτικη οπως του ΠΑΜΑΚ με ελεγχο και φαι της προκοπης...βγηκαν φωναζανε....ΟΧΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟΟΟΟ....ΘΑ ΜΑΣ ΦΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟΟΟΟ... ΔΕΝ ιδιοτικοποιηθηκε τελικα τα ιδια χαλια ειναι και προχθες καναν παραπονα απο το φυσικο για την ολη κατασταση...τελικα τι στο καλο θελουμε????




συγγνώμη που διαμαρτύρομαι επειδή δεν μπορώ να φάω πια δωρεάν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Aπο ποτε αγορι μου δεν μπορεις να φας δωρεαν? Πριν μια εβδομαδα πηγα με εναν φιλο μου το βραδυ και ουτε πασο δεν ζητησαν και ο φιλος μου ηταν απο το τει της λαρισας...μεσα ειχε γυφτους παπαδες ιρακινους πακιστανους ζητιανους κτλ.Πηραμε 2 δισκους ο καθενας και κανεις δεν λεει τιποτα........που ειναι το προβλημα σου ακριβως ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,839 μηνύματα.
όντως καλά τα λέει ο Νανόπουλος, άλλα (το 1999) δεν ήταν κατάλληλος να διδάξει στο πανεπιστήμιο Αθηνών...

φαντάζομαι μιλάς ειρωνικά ε; :P

συγγνώμη που διαμαρτύρομαι επειδή δεν μπορώ να φάω πια δωρεάν

υπάρχει κάποιος χρηματοδότης σου; εφόσον μιλάς...για δωρεάν; :hmm:

η δημόσια φοροαρπαχτή που γίνεται, υποτίθεται ότι ορίζει και παροχές π.χ. παιδεία, υγεία..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Ρε εδω διδασκει αλλου και αλλου ειναι ο τριτος καλυτερος επιστημονας στον κοσμο στον τομεα του αλλα οοοοοοοοχι ...δεν εκανε για το ξακουστο και τιμημενο ΕΜΠ (αν θυμαμε καλα) και τον εδιωξαν και εφυγε ο ανθρωπος τι να κανει...δεν ξερω αν ειχε γινει το 99 αυτο το συγκεκριμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Aπο ποτε αγορι μου δεν μπορεις να φας δωρεαν? Πριν μια εβδομαδα πηγα με εναν φιλο μου το βραδυ και ουτε πασο δεν ζητησαν και ο φιλος μου ηταν απο το τει της λαρισας...μεσα ειχε γυφτους παπαδες ιρακινους πακιστανους ζητιανους κτλ.Πηραμε 2 δισκους ο καθενας και κανεις δεν λεει τιποτα........που ειναι το προβλημα σου ακριβως ?
τι παλεύεις ρε ? Εσύ δεν γράφεις ότι είσαι υπερ της ιδιωτικοποίησης με ότι αυτό συνεπάγεται, όπως κάρτα σίτισης, την οποία δεν την δικαιούνται όλοι και που στο μέλλον αν πάρουμε παράδειγμα απο το παμακ θα την δικαιούνται ελάχιστοι?
Εννοείται ότι τώρα δεν γίνεται ο έλεγχος που γινόταν στην αρχή και αυτό οφείλεται στον αγώνα που δίνουμε καθημερινά στη λέσχη, εμποδίζοντας την επίδειξη κάρτας σίτισης.
Μπορεί τώρα να μπαίνω γιατί δεν γίνεται έλεγχος ή ακόμα και όταν γίνεται να μπαίνω έτσι, αλλά αυτό δεν είναι λύση. Τυπικά για να φάω πρέπει να έχω κάρτα και σίγουρα στο μέλλον, όταν θα την πάρει ο ιδιώτης δεν θα μπορώ να μπαίνω για κανένα λόγο.
Επίσης ΔΕΝ επιτρέπεται να παρεις δύο δίσκους .Την Τρίτη αν θυμάμαι καλά τους σπάσαμε τα νεύρα μαζί με ένα άλλο παιδί για να πάρουμε δεύτερο δίσκο διότι δεν μας έδιναν.
Όσο για το τελευταίο υπερβάλεις, δεν είναι δα και τόσοι πολλοί αυτοί που δεν είναι φοιτητές και σε καμιά περίπτωση δεν δημιουργούν πρόβλημα. Α και πέρα του ότι και ο Πακιστανός μπορεί να είναι φοιτητής, έχει κάθε δικαίωμα να τρώει τσάμπα και χέστηκα που η λέσχη είναι φοιτητική. Για να έρχεται πάει να πει ότι το έχει ανάγκη και δεν μπορεί αυτό το πιάτο φαί να το βρεί αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Μια χαρα την παλευω...ειρωνικα τα εγραψα απλα δεν το πηρες χαμπαρι...και για πες μου την καρτα γιατι να την δικαιουνται ΟΛΟΙ?????
-'' οφείλεται στον αγώνα που δίνουμε καθημερινά στη λέσχη, εμποδίζοντας την επίδειξη κάρτας σίτισης. ''
Εισαι μεγαλος επαναστατης αγορι μου.

''Μπορεί τώρα να μπαίνω γιατί δεν γίνεται έλεγχος ή ακόμα και όταν γίνεται να μπαίνω έτσι, αλλά αυτό δεν είναι λύση. Τυπικά για να φάω πρέπει να έχω κάρτα και σίγουρα στο μέλλον, όταν θα την πάρει ο ιδιώτης δεν θα μπορώ να μπαίνω για κανένα λόγο. ''
-Γιατι για κανενα λογο ?:confused: What are you talking about?:confused:
''Επίσης ΔΕΝ επιτρέπεται να παρεις δύο δίσκους .Την Τρίτη αν θυμάμαι καλά τους σπάσαμε τα νεύρα μαζί με ένα άλλο παιδί για να πάρουμε δεύτερο δίσκο διότι δεν μας έδιναν.''
Εγω πηρα..εναν με χορτοσουπα και ομελετα και εναν με χορτοσουπα και ριζοτο.....

'' δεν δημιουργούν πρόβλημα. Α και πέρα του ότι και ο Πακιστανός μπορεί να είναι φοιτητής, έχει κάθε δικαίωμα να τρώει τσάμπα και χέστηκα που η λέσχη είναι φοιτητική. Για να έρχεται πάει να πει ότι το έχει ανάγκη και δεν μπορεί αυτό το πιάτο φαί να το βρεί αλλού.''
-Αγορακι δεν εισαι καλα μου φαινετε...Απο που και ως που εχει ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΖΑΜΠΑ????και εσυ μπορει να ΧΕΣΤΗΚΕΣ αλλα τον καθε δισκο τον πληρωνει το κρατος αν θυμασε δλδ εγω κι εσυ.Εσυ μου ειπες ''συγγνωμη κιολας'' που διαδηλωνες που πληρωνεις το φαγητο σου..και σε ρωταω παλι ποτε πληρωσες???Τους πακιστανους και τους ιρακινους να τους παρετε σπιτι σας να τους ταιζετε αν τους πατε τοσο πολυ.Εκει ειναι ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ οχι συσσιτιο για τον καθε τυχοντα

Όσο για τον κακο και διαβολικο ιδιώτη που μπορει να παρει την λεσχη πηγαινε απεναντι στο ΠΑΜΑΚ και πληρωσε 3,5 Ε ...αφου δειξεις οτι εισαι φοιτητης και φας ανθρωπινη μεριδα και σωστο φαγητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Μια χαρα την παλευω...ειρωνικα τα εγραψα απλα δεν το πηρες χαμπαρι...και για πες μου την καρτα γιατι να την δικαιουνται ΟΛΟΙ?????
-'' οφείλεται στον αγώνα που δίνουμε καθημερινά στη λέσχη, εμποδίζοντας την επίδειξη κάρτας σίτισης. ''
Εισαι μεγαλος επαναστατης αγορι μου.

''Μπορεί τώρα να μπαίνω γιατί δεν γίνεται έλεγχος ή ακόμα και όταν γίνεται να μπαίνω έτσι, αλλά αυτό δεν είναι λύση. Τυπικά για να φάω πρέπει να έχω κάρτα και σίγουρα στο μέλλον, όταν θα την πάρει ο ιδιώτης δεν θα μπορώ να μπαίνω για κανένα λόγο. ''
-Γιατι για κανενα λογο ?:confused: What are you talking about?:confused:
''Επίσης ΔΕΝ επιτρέπεται να παρεις δύο δίσκους .Την Τρίτη αν θυμάμαι καλά τους σπάσαμε τα νεύρα μαζί με ένα άλλο παιδί για να πάρουμε δεύτερο δίσκο διότι δεν μας έδιναν.''
Εγω πηρα..εναν με χορτοσουπα και ομελετα και εναν με χορτοσουπα και ριζοτο.....

'' δεν δημιουργούν πρόβλημα. Α και πέρα του ότι και ο Πακιστανός μπορεί να είναι φοιτητής, έχει κάθε δικαίωμα να τρώει τσάμπα και χέστηκα που η λέσχη είναι φοιτητική. Για να έρχεται πάει να πει ότι το έχει ανάγκη και δεν μπορεί αυτό το πιάτο φαί να το βρεί αλλού.''
-Αγορακι δεν εισαι καλα μου φαινετε...Απο που και ως που εχει ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΖΑΜΠΑ????και εσυ μπορει να ΧΕΣΤΗΚΕΣ αλλα τον καθε δισκο τον πληρωνει το κρατος αν θυμασε δλδ εγω κι εσυ.Εσυ μου ειπες ''συγγνωμη κιολας'' που διαδηλωνες που πληρωνεις το φαγητο σου..και σε ρωταω παλι ποτε πληρωσες???Τους πακιστανους και τους ιρακινους να τους παρετε σπιτι σας να τους ταιζετε αν τους πατε τοσο πολυ.Εκει ειναι ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ οχι συσσιτιο για τον καθε τυχοντα

Όσο για τον κακο και διαβολικο ιδιώτη που μπορει να παρει την λεσχη πηγαινε απεναντι στο ΠΑΜΑΚ και πληρωσε 3,5 Ε ...αφου δειξεις οτι εισαι φοιτητης και φας ανθρωπινη μεριδα και σωστο φαγητο.

Ε ναι για αυτό και όλα τα μνημόνια, για αυτό και οι περικοπές, για αυτό και οι απολύσεις κτλ , επειδή τρώνε κάποιοι παραπάνω στη λέσχη!!! Το κράτος δεν έχει λεφτά για να προσφέρει ένα πιάτο φαΐ ε? Άμα νομίζεις κάτι τέτοιο ρε φίλε έχεις πρόβλημα.

Δεν μου απαντάς όμως. Εγώ που είμαι φοιτητής γιατί να μην έχω δικαίωμα να τρώω τσάμπα στη λέσχη? Γράφεις παραπάνω πράματα που δεν είπα ποτέ. Πότε είπα ότι έχω πληρώσει στη λέσχη ? Εγώ είπα ότι τυπικά πλέον δεν έχω δικαίωμα να φάω και το πιο πιθανό είναι στο μέλλον να μην μπορώ να μπαίνω στη λέσχη. Τι μου προτείνεις δηλαδή ?

Το ποστ σου ξεχειλίζει από ρατσισμό και δεν έχω καμιά διάθεση να ασχοληθώ και άλλο μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Αχ εκανα ενα γραμματικο λαθακι...δεν εχεις απο που να πιαστεις ε????καημενε....Δεν πειραζει παρε αποφαση οτι μιλας με εναν αγραμματο.χωνεψε το. :P

-Πια μνημονια τι λες?Σκεψου λιγο τις λεξεις ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΛΕΣΧΗ.τι ειναι ρε το πανεπιστημιο?Για να προσφερονται τζαμπα πιατα φαγητο?
-Σου απαντησα οτι κανεις εως τωρα δεν σου εκοψε αυτο το δικαιωμα..να τρως τζαμπα στην λεσχη....'' Εγώ είπα ότι τυπικά πλέον δεν έχω δικαίωμα να φάω και το πιο πιθανό είναι στο μέλλον να μην μπορώ να μπαίνω στη λέσχη. '' Δηλαδη?Τυπικα πλεον?Πριν δεν ειπες οτι πηγες και εφαγες εκει και παλευες να παρεις δευτερο δισκο?Τι εννοεις Τυπικα πλεον???? :P
-Αμα θες ερμηνευσε το σαν ρατσισμο και οπως θελεις φιλε.Εγω το βλεπω σαν απλη λογικη και σαν φοιτητης πανεπιστημιου..εγω απλα υποστηριζω απλα το πανεπιστημιο ...την θεση του,τις υποχρεωσεις του προς τους φοιτητες...
Εσυ δεν μου απαντησες ομως..Το δικαιωμα να τρωει τζαμπα που το βρηκε???Ποιος του το εδωσε?Εγω δηλαδη που σερβιρω να βγαλω μεροκαματο ειμαι μ...ς ε? και εγραψες ποιο πανω ''συγγνώμη που διαμαρτύρομαι επειδή δεν μπορώ να φάω πια δωρεάν'' Και στο ξαναλεω....ποτε εγινε αυτο παιδι μου?Σε διαφορετικο πανεπιστημιο εισαι?
-Οσο για τον ''ρατσιμο΄΄ που εκφραζω οπως λες παρτο ετσι γιατι ετσι βεβαια σε βολευει...Ο ρολος του πανεπιστημιου δεν ειναι να ταιζει τους λαθρομεταναστες/μεταναστες/απορους.αυτα μπορουν να τα βρουν αλλου.Αλλα εσυ χεστηκες που ειναι πανεπιστημιακη η λεσχη οπως εγραψες....Απο την μια γραφεις οτι θα πληρωνεις και α χαος...απο την αλλη δεν σε νοιαζει αν ερχεται ο καθενας τυχαιος στην λεσχη και τρωει αρα χρεωνεται παραπανω η λεσχη..γιατι μιλαμε για πολλα πιατα την ημερα....
Α!αν κανω κανα λαθος απο την βιασυνη μου παλι να το τονισεις παλι! ;):D

Και ενημερωτικα δεν ειναι ρατσισμος αδερφε το να μην θελω τον καθενα στο πανεπιστημιο....Πραγματικα δεν ειναι ρατσιμος...δεν μπορει να κανει ο καθενας οτι θελει....το να θελει να κανει κατι που στην πραγματικοτητα απαγορευεται και το κατακρινεις δεν ειναι ρατσιμος....ελεος....

Aν θες να πεις κατι δειξε μου τα επιχειρηματα σου οπως κανω εγω...και μην ενεργεις βαζωντας ταμπελες του τυπου ''ρατσιστης'' και να πιανεσε απο το ''φαινετε''..οποτε ''φαινετε'' οτι δεν μπορεις να υποστηριξεις με επιχειρηματα την θεση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Το αστειο ειναι οτι καθημερινα ,στον ιδιωτικο τομεα απολυονται χιλιαδες ατομα και κανεις δεν ασχολειται.Ουτε τα μμε ουτε οι ''επαναστατες'' της κακιας ωρας .

Γιατι στο δημοσιο ο υπαλληλος να εχει μεγαλυτερη αξια απο αυτον του ιδιωτικου τομεα?

Μια χαρά ασχολούνται και στον ιδιωτικό. Μερικές πολύ ενδεικτικές υποθέσεις που βρίσκονται σε εξέλιξη ή τέλειωσαν πολύ πρόσφατα:

Πρώτα και κύρια το εργοστάσιο της Βιομηχανικής Μεταλλευτικής, το πρώτο αυτοδιαχειριζόμενο εργοστάσιο της Ελλάδας, το οποίο παράτησε ερημωμένο το αφεντικό και οι εργάτες αποφάσισαν να το λειτουργήσουν οι ίδιοι (κλικ,κλικ). Το εγχώριο κίνημα αλληλεγγύης ήταν τεράστιο, ενώ έχουν γίνει και διεθνείς δράσεις (ενδεικτικά αυτό κι αυτό). Έχει προσελκύσει το ενδιαφέρον της Ναόμι Κλάιν που ήρθε να μιλήσει με τους εργάτες. Κι επίσης έχουν έρθει εργάτες από τη Zanon, αντίστοιχο εν ενεργεία αυτοδιαχειριζόμενο εργοστάσιο της Αργεντινής από το 2001, για να μεταφέρουν τις εμπειρίες τους.

Ο αγώνας των απολυμένων στα καταστήματα Metropolis, που τρέχει απ'το 2011 και έχουν πετύχει σημαντικότατες δικαστικές αποφάσεις εναντίον του Κουρή.

Παρεμβάσεις στον Καφεναί ενάντια στις απολύσεις και τη μη καταβολή δεδουλευμένων.

Παρεμβάσεις ενάντια στην εκδικητική απόλυση εργαζόμενης στον Ευριπίδη, της οποίας η δίκη ξεκίνησε χθες.

Παρεμβάσεις για τους απολυμένους στα ACS, στους οποίους έστειλαν τα ΜΑΤ.

Νικηφόρος αγώνας στο οβελιστήριο Ζωή και Κότα ενάντια στην μη καταβολή δεδουλευμένων στους ντελιβεράδες που δούλευαν ανασφάλιστοι 13 μήνες (εν τέλει δόθηκαν τα λεφτά και κολλήθηκαν ένσημα)

Δικαίωση των εργαζομένων στα ζαχαροπλαστεία Χατζή, μετά από αγώνα ενός χρόνου.

Ενημέρωση για την απόλυση τηλεφωνητή στην εταιρεία ΩΘΗΣΗ.

Εάν δεν έχεις ακούσει τίποτα απ' αυτά, δε σου φταίει κανείς, να διευρύνεις τις πηγές που ενημερώνεσαι. Και μην είσαι τόσο αφοριστικός, μάθε να συζητάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Κειμενο του αριστειδη χατζη, καθηγητη του τμηματος ΜΙΘΕ στο ΕΚΠΑ
Ανοίγουμε τη Δευτέρα. Οι απεργοί συνεχίζουν μεν την απεργία αλλά σταματούν την περιφρούρηση. Το ΕΚΠΑ θα ανοίξει και επίσημα τη Δευτέρα μετά από 100 περίπου ημέρες...

Από εδώ και πέρα θα πρέπει να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις στα Τμήματά σας. Μπορείτε να ενημερώνεστε κι εδώ αλλά με κάθε επιφύλαξη! Όποια/ος επιθυμεί μπορεί να ποστάρει σχόλια με σχετικές πληροφορίες για το τμήμα της/του. Σας παρακαλώ όμως να είστε πολύ προσεκτικές/οί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Οι διοικητικοί υπάλληλοι είναι παράνομοι. Η απεργία των διοικητικών υπαλλήλων έχει κριθεί παράνομη δύο φορές από τις δικαστικές αρχές. Παρά τις δικαστικές αποφάσεις συνεχίζουν την απεργία. Εδώ δε μιλάμε για ντροπή αλλά για ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΙΣΧΟΣ!

Οι διοικητικοί υπάλληλοι έχουν όλο το άδικο με το μέρος τους. Είναι παράνομοι και έχουν καταλύσει τη δημοκρατία. Τι άλλο θα κάνουν; Θα περιφρουρήσουν την απεργία τους με τεθωρακισμένα;

Δεν μπορώ να κρίνω αν έχεις δίκιο ή άδικο σε αυτό που λες, ή μάλλον μπορώ και πράγματι συμφωνώ εν μέρει με κάποια απ'τα λεγομένά σου, διαφωνώ με άλλα. Το point μου είναι ότι το γεγονός ότι μια απεργεια κρίνεται ως παράνομη δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να ξαναγίνει, μπορεί αλλά με διαφορετικά διαμορφωμένα αιτήματα. Οπότε δεν λειτουργούν οι απεργοί αψηφώντας τουυς δικαστικούς. Στο κάτω κάτω αν και η κυβέρνηση τα ήθελε ανοιχτά, θα μπορούσε να πει στους δικαστικούς να την κρίνουν ως καταχρηστική και να τελειώνουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinhio

Νεοφερμένος

Ο dinhio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ΔΟΞΑ ΣΟΙ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
τελευταια βδομαδα μαθηματων για ολους τους αλλους, πρωτη για εμας. Καλοοοοοοοοοοοο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δε ξέρω πόσο ειρωνικό ακούγεται το "ανοιχτή σχολή με κλειστή γραμματεία"

άραγε δηλώσεις μαθημάτων/συγγραμάτων και εγγραφές πότε θα γίνουν οέο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Ναι όντως είναι κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Παντως μετα απο ολο αυτο δε νομιζω να ξαναπειραξουν τα αει για αρκετο καιρο (διοτι γνωριζουν οτι θα ξαναγινει μπουρδελο η κατασταση,οποτε θα κοιταξουν να υποβαθμισουν καποιο αλλο δημοσιο αγαθο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ManiaY

Νεοφερμένος

Η ManiaY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ρε παιδια σορρυ κιολας αλλα επειδη ξερω οτι ενος φιλου μου το τμημα του δηλαδη των τουρκικων σπουδων εχει βγαλει προγραμμα για την εβδομαδα που ερχεται,εχοντας μαθει κιολας οτι ανοιγουμε τη δευτερα μπηκα στην ιστοσελιδα της σχολης μου δηλαδη της φιλολογιας αλλα δεν αναφερει τιποτα καινουριο ουτε εχει αναρτηθει καποιο προγραμμα!Εμαθα επιπλεον οτι η φιλοσοφικη βρισκεται υπο καταληψη αλλα οτι επειδη δεν υπηρχε απαρτια σημερα δεν εκαναν συνελευση και πως αυριο θα συναντηθει ο κοσμητορας με τους προεδρους των τμηματων για να συζητησουν τα θεματα που υπαρχουν...Μετα απο ολα αυτα και επειδη ο σκληρος του εγκεφαλου μου παραφορτωθηκε σαν πρωτοετης που ειμαι...Εχει κανεις να μου προτεινει τι πρεπει να κανω η καποιος που να γνωριζει σιγουρα τι γινεται?...Βεβαια σε ολη αυτη την υποθεση ουτε καν ο ιδιος ο θος δεν ξερει τι γινεται αλλα τελος παντων!Ευχαριστω και παλι προκαταβολικα οποιον μου απαντησει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top