Κλείνει το Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών λόγω κινητοποιήσεων

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.

aggelikicr7

Νεοφερμένος

Η aggelikicr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.

έτσι λένε...Το ανέφερε και στην προσωπική του ιστοσελίδα και ένας καθηγητής του ΕΚΠΑ, ο Αριστείδης Χατζής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
λογικα την επομενη βδομαδα θα γινουν εγγραφες και την μεθεπομενη θα ανοιξουμε ,με 500 λιγοτερους υπαλληλους.Ας ελπισουμε οι εναπομειναντες να φτανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ο ιδιος καθηγητης διατεινεται πως δυσκολα θα ανοιξει το εκπα την επομενη εβδομαδα καθώς η συγκρουση κλιμακωνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis512

Νεοφερμένος

Ο pantelis512 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
https://www.uoa.gr/anakoinoseis-kai-ekdhloseis/proboli-newn/eggrafes-prwtoeton-foithton.html

Εγγραφές πρωτοετών φοιτητών

Λόγω απεργίας των διοικητικών υπαλλήλων του Παν/μιου δεν διενεργούνται οι εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών



Με απόφαση της Γενικής Συνέλευσης, της 18/10/2013, των Διοικητικών Υπαλλήλων του Παν/μιου η απεργία του Διοικητικού Προσωπικού συνεχίζεται και δεν διενεργούνται εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών.
Υπενθυμίζεται ότι σύμφωνα με την από 1/10/2013 απόφαση της Συγκλήτου του Παν/μιου παρατείνεται η προθεσμία εγγραφής των νεοεισαχθέντων φοιτητών έως και την 15η Νοεμβρίου 2013.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://www.uoa.gr/anakoinoseis-kai-ekdhloseis/proboli-newn/eggrafes-prwtoeton-foithton.html

Εγγραφές πρωτοετών φοιτητών

Λόγω απεργίας των διοικητικών υπαλλήλων του Παν/μιου δεν διενεργούνται οι εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών



Με απόφαση της Γενικής Συνέλευσης, της 18/10/2013, των Διοικητικών Υπαλλήλων του Παν/μιου η απεργία του Διοικητικού Προσωπικού συνεχίζεται και δεν διενεργούνται εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών.
Υπενθυμίζεται ότι σύμφωνα με την από 1/10/2013 απόφαση της Συγκλήτου του Παν/μιου παρατείνεται η προθεσμία εγγραφής των νεοεισαχθέντων φοιτητών έως και την 15η Νοεμβρίου 2013.

:stunned:

Καλά έτσι όπως το πάνε τα Χριστούγεννα θα γίνουν. :santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:D
Εγω θα κανω Χριστουγεννα και εσεις μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis512

Νεοφερμένος

Ο pantelis512 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
https://anoixtessxoles.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εδω απολυοναι κοσμο απο τα πανεπιστημια και ενα σημαντικο μερος των φοιτητων αντι να συμπαρασταθουνε τους νοιαζει να γραψουν εξεταστικη και να αρχισουν μαθηματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
:D
Εγω θα κανω Χριστουγεννα και εσεις μαθημα

Εδω απολυοναι κοσμο απο τα πανεπιστημια και ενα σημαντικο μερος των φοιτητων αντι να συμπαρασταθουνε τους νοιαζει να γραψουν εξεταστικη και να αρχισουν μαθηματα....

κι αλλους οι διακοπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
κι αλλους οι διακοπες
Εχω αρχισει απο 10 του Σεπτεμβρη παραλληλα ειχα εξεταστικη και γενικα μετραω πανω μηνα μαθηματος δικαιουμε τα Χριστουγεννα να θελω να κανω διακοπες σε αντιθεση με εσας.

Οσο αφορα την σταση του Πανεπιστημιου Πατρων να γινονται κανονικα τα μαθηματα συμφωνω αλλα αν μας κλεινανε και εμας τις σχολες μας δε θα καθομουνα να λεω ανοιξτε την σχολη αλλα θα σεβομουνα τον αγωνα τον διοικητικων υπαλληλων του πανεπιστημιου μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Εχω αρχισει απο 10 του Σεπτεμβρη παραλληλα ειχα εξεταστικη και γενικα μετραω πανω μηνα μαθηματος δικαιουμε τα Χριστουγεννα να θελω να κανω διακοπες σε αντιθεση με εσας.
focko χρυσε μου
αδιαφορω για το τι δικαιουσαι really now
απλως τονισα το οξυμωρο των σχολιων σου
αν το παμε με βαση τι δικαιουται ο καθενας και οι πρωτοετεις δικαιουνται εγγραφη
αλλα μολις τους κατηγορησες για αναισθησια
την οποια επεδειξες εσυ ο ιδιος.

Οσο αφορα την σταση του Πανεπιστημιου Πατρων να γινονται κανονικα τα μαθηματα συμφωνω αλλα αν μας κλεινανε και εμας τις σχολες μας δε θα καθομουνα να λεω ανοιξτε την σχολη αλλα θα σεβομουνα τον αγωνα τον διοικητικων υπαλληλων του πανεπιστημιου μου.
αφου απο εσας δεν απολυουν:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Μια στιγμη να κανω και εγω τον δικηγορο του διαβολου. (υποθετικα)

Αφου ο καθενας παντα και παντου κοιταει τον κολαρακο του (φυσιολογικο), πες οτι χανεται το εξαμηνο(ή αλλα πραγματα που εχουν να κανουν με γραμματεια), πρεπει να κατηγορησουμε οποιονδηποτε δεν πει "χαλαλι οτι χασαμε, εδω γινετε αγωνας των διοικητικων" ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
focko χρυσε μου
αδιαφορω για το τι δικαιουσαι really now
απλως τονισα το οξυμωρο των σχολιων σου
αν το παμε με βαση τι δικαιουται ο καθενας και οι πρωτοετεις δικαιουνται εγγραφη
αλλα μολις τους κατηγορησες για αναισθησια
την οποια επεδειξες εσυ ο ιδιος.


αφου απο εσας δεν απολυουν:whistle:
:P δε το ξερα οτι δεν απολυουν απο μας

δεν ειπα οτι εγω δεν ειμαι αναισθητος εξαλλου και εγω φοιτητης ειμαι με τις ιδιες αδυναμιες συνεπως βαζω και τον εαυτο μου μεσα σε αυτους που κατηγορω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εχω αρχισει απο 10 του Σεπτεμβρη παραλληλα ειχα εξεταστικη και γενικα μετραω πανω μηνα μαθηματος δικαιουμε τα Χριστουγεννα να θελω να κανω διακοπες σε αντιθεση με εσας.

Οσο αφορα την σταση του Πανεπιστημιου Πατρων να γινονται κανονικα τα μαθηματα συμφωνω αλλα αν μας κλεινανε και εμας τις σχολες μας δε θα καθομουνα να λεω ανοιξτε την σχολη αλλα θα σεβομουνα τον αγωνα τον διοικητικων υπαλληλων του πανεπιστημιου μου.


Συμφωνώ και εγώ τον σέβομαι ...αλλά δεν πιστεύεις ότι παραπάει .... έχει καταντήσει αηδία...από ότι φαίνεται δεν πρόκειται να βγει κάτι από αυτή την ιστορία!! Είναι φυσικό να αγχωνόμαστε όλοι μας ...αφορά το μέλλον μας!!
Η ''συνταγή'' αυτή δεν βγάζει πουθενά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

redikolo

Νεοφερμένος

Ο redikolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Επειδη ακουω απο πολλους οτι υπαρχει πιθανοτητα να χαθει το εξαμηνο, αναρωτιεμαι τι επιπτωσεις θα εχει αυτο για τους πρωτοετεις (και για τους υπολοιπους φοιτητες φυσικα). Δεν θα διδαχθουμε αυτα τα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου, αραλικι μεχρι ιανουαριο-φεβρουαριο και παμε κατευθιαν στο δευτερο εξαμηνο? Το διδασκομαστε εν ταχει? Αρχιζουμε κανονικα το πρωτο εξαμηνο οταν ληξουν οι απεργιες, οποτε την σχολη ουσιαστικα θα (ελπιζουμε) να την τελειωσουμε σε 5μιση χρονια? (για εμενα που ειμαι φαρμακευτικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Επειδη ακουω απο πολλους οτι υπαρχει πιθανοτητα να χαθει το εξαμηνο, αναρωτιεμαι τι επιπτωσεις θα εχει αυτο για τους πρωτοετεις (και για τους υπολοιπους φοιτητες φυσικα). Δεν θα διδαχθουμε αυτα τα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου, αραλικι μεχρι ιανουαριο-φεβρουαριο και παμε κατευθιαν στο δευτερο εξαμηνο? Το διδασκομαστε εν ταχει? Αρχιζουμε κανονικα το πρωτο εξαμηνο οταν ληξουν οι απεργιες, οποτε την σχολη ουσιαστικα θα (ελπιζουμε) να την τελειωσουμε σε 5μιση χρονια? (για εμενα που ειμαι φαρμακευτικη)
Mην αγχωνεσαι το εξαμηνο δεν χανεται...η εξεταστικη πιο πιθανο για μας που ειμαστε πανω απο 1ο ετος...
Btw την (δηθεν ανεξαρτητη) πρωτοβουλια "ανοιχτες σχολες" απλα την αφηνω ασχολιαστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ τον σέβομαι ...αλλά δεν πιστεύεις ότι παραπάει .... έχει καταντήσει αηδία...από ότι φαίνεται δεν πρόκειται να βγει κάτι από αυτή την ιστορία!! Είναι φυσικό να αγχωνόμαστε όλοι μας ...αφορά το μέλλον μας!!
Η ''συνταγή'' αυτή δεν βγάζει πουθενά!!!

Και οι διοικητικοί για το μέλλον τους μάχονται όμως. Δεν έχουν αυτοί παιδιά να θρέψουν νομίζεις? (Και να χαρείτε μην αρχίσετε πάλι ότι ήταν οι Νο.1 βολεψάκηδες δημόσιοι υπάλληλοι, το εμπεδώσαμε το επιχείρημα).
Ή μήπως επειδή αυτοί είναι...σιτεμένοι, πρέπει να κάνουν υποχώρηση για να βγούμε εμείς η νέα γενιά μπροστά (που ως γνωστόν με το αραλίκι/κοιτάμε-μόνο-τον-κώλο-μας δεν εχουμε καμίίίίία σχέση)?

Δεν επιτίθεμαι σε σένα προσωπικά, και θεωρώ απόλυτα σεβαστή και λογική αυτήν την κούραση και "αγανάκτηση" με τις συνεχείς μετατοπίσεις στις εγγραφές/άνοιγμα πανεπιστημίων κλπ. Απλά δεν νομίζω ότι το να τα ρίχνουμε στους διοικητικούς θα αλλάξει κάτι. Η οργή αλλού πρέπει να διοχετευτεί...

https://anoixtessxoles.gr/

Έλα φτάνει ΔΑΠιτοπατέρες, τούμπανο μας τα κάνατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis512

Νεοφερμένος

Ο pantelis512 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Aν τελικά το 6/μηνο αρχισει 15 Νοεμβρίου, όπως ακούγεται, θα προλάβουμε να ετοιμαστούμε σε τόσο σύντομο χρονικό διαστημα για την εξεταστική;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top