Κι αν δεν περάσω;

nefertiti

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω κατι βρε παιδιά;Αν αποτύχετε στις εξετάσεις,ποια θα είναι τα σχέδια σας για μετά ;Θα ξανα δώσετε ή θα φυγετε για εξωτερικό;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Μαλλον θα ξαναδωσω.
Παντως αν δε περασει καποιος μπορει και να μη σπουδασει, δε ζει μονο οποιος σπουδασει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εγω ειχα περασει περσι μηχανικων πληροφοριακων και επικοινωνιακων συστηματων πολυτεχνειο, και θα παω εκει αν δεν πετυχω αυτο που θελω φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Εμένα με βλέπω για Αυτοματιστή στο ΤΕΙ Πειραιά έτσι και δεν περάσω σε κάτι καλύτερο. :'(:'(
(Αυτοματιστής;; Τι είναι πάλι αυτό;;; :'(:'( )



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Αν δεν περάσω (ή περάσω σε σχολή που δεν με ικανοποιεί) θα ξαναδώσω. Δεν θέλω όμως ούτε να σκέφτομαι αυτή τη πιθανότητα. :!::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenak

Νεοφερμένος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
δωσε πρωτα πανελληνιες, κανε το καλυτερο που μπορεις περιμενε να ερθει και ο αυγουστος και μετα βλεπεις!!!! μην το συζητας απο τωρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Παιδιά μη σκέφτεστε τι θα κάνετε αν αποτύχετε! Χαλάτε την ψυχολογία σας άδικα. Μην μπαίνετε σε αυτή τη διαδικασία. Κι εγώ έτσι σκεφτόμουν και τελικά με κατέκλυσε για πρώτη φορά το άγχος, ενώ έχω εμπειρία από εξετάσεις και ποτέ δεν είχα άγχος. Αυτή τη στιγμή να κάνετε σχέδια για το πώς να γράψετε όσο το δυνατό καλύτερα! Πηγαίντε πρώτα να δώσετε και μετά βλέπετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ποιο εξωτερικό καλέ; Με απολυτήριο Λυκείου; Εκτός κι αν έχεις τη δυνατότητα να τα σκάσεις για να σε πάρουν σε μία απο τις χιλιάδες χαμηλής ποιότητας σχολές της Αγγλίας των οποίων τα πτυχία νομίζει ο κόσμος οτι είναι τίποτα...Οξφόρδης, επειδή είναι στην Αγγλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Odanila

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μην πολυσκάς για αυτό το θέμα αν δεν περάσουμε εκεί που θέλουμε ξαναδίνουμε και αν δεν ξαναπεράσουμε ξαναδίνουμε... Τζάμπα είναι δν μας το χρεώνουν (τουλάχιστον απο το σχολείο, άλλου παπα ευαγγέλιο τα φροντιστήρια)... Εντωμεταξύ μαθαίνουμε καμια ξένη γλώσσα, κανουμε καμιά πολεμική τέχνη, μαθαίνουμε λάτιν χορούς κτλ.. όσο για το εξωτερικό θα ήταν καλή φάση δεν το έχω σκεφτεί ακόμα...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JeyTsav

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγώ δεν θα ξαναέδινα με τίποτα!! Έτσι κι αλλιώς το θεωρώ σχεδόν αδύνατο να μη περάσω τουλάχιστον σε μία απο τις ΑΠΕΙΡΕΣ σχολές που με ενδιαφέρουν!!(Καμιά 15αρια):D

Πιστεύω πως χάνεις μια ολόκληρη χρονιά ξαναυποβάλοντας τον εαυτό σου στη διαδικασία των πανελλενίων!! (Έχω μια γνωστή που δίνει φέτος για τρίτη φορά)
Το να θέλεις μια σχολή πολύ, τόσο πολύ που να πιστεύεις ότι δε θα έχει "νόημα" η ζωή σου αν δε τη πετύχεις, είναι ο μόνος λόγος που πρέπει να σε οδηγεί στο να ξαναδώσεις...
Προς θεού, δε θέλω να προσβάλλω όσους έχουν πάρει τέτοιες αποφάσεις..απλά λέω τι ισχύει για μένα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ξαναδινω ασυζητητι.Στο εξωτερικο δεν παω,μιας και δεν βλεπω ιδιαιτερα προθυμους τους γονεις μου να πληρωνουν τοσα πολλα και σε ιδιωτικη σχολη δεν παω ουτε με σφαιρες (οι γονεις μου μου λενε να το σκεφτω,αλλα μονο και μονο για ιδεολογικους λογους δεν παω).Τωρα,πρωτος μου στοχος ειναι τα ΕΜΜΕ Καποδιστριακου.Αν δεν περασω εκει,θα μπω σε μια απ'τις αλλες σχολες που θα δηλωσω (ψυχολογια,διεθνων κι ευρωπαϊκων,φιλοσοφικη,ΕΜΜΕ Παντειου κ.α.) και θα δωσω δευτερη χρονια.Αν παλι δεν περασω ουτε με την δευτερη,θα πορευτω στην σχολη που ειχα περασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_manager

Νεοφερμένος

Ο tasos_manager αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Φετος δινω για 2η φορα ενω την 1η φορα(2006) περασα (εφαρμοσμενη πληροφορικη ΠΑ.ΜΑΚ)..
Το εχω σκυλομετανιωσει.... Δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου...
Τζαμπα φθορα και χασιμο χρονου...
Μονο αν περασω στην ΣΣΑΣ θα κριθει σωστη η επιλογη μου, αλλιως......... αποτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Φετος δινω για 2η φορα ενω την 1η φορα(2006) περασα (εφαρμοσμενη πληροφορικη ΠΑ.ΜΑΚ)..
Το εχω σκυλομετανιωσει.... Δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου...
Τζαμπα φθορα και χασιμο χρονου...
Μονο αν περασω στην ΣΣΑΣ θα κριθει σωστη η επιλογη μου, αλλιως......... αποτυχια
μην το λες αυτο εδωσες μια δευτερη ευκαιρια στον εαυτο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Μονο αν περασω στην ΣΣΑΣ θα κριθει σωστη η επιλογη μου, αλλιως......... αποτυχια
ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά με την ασφάλεια της μονιμότητας! Αν περάσετε σε κάποια καλή σχολή και ασχοληθείτε σοβαρά με αυτή ο ιδιωτικός τομέας θα σας ανταμείψει σε σημείο που ΔΕΝ θα θέλετε μονιμότητα. Νέοι άνθρωποι είστε, αν φοβάστε από τώρα, δυστυχώς το έχετε χάσει το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
again
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά με την ασφάλεια της μονιμότητας! Αν περάσετε σε κάποια καλή σχολή και ασχοληθείτε σοβαρά με αυτή ο ιδιωτικός τομέας θα σας ανταμείψει σε σημείο που ΔΕΝ θα θέλετε μονιμότητα. Νέοι άνθρωποι είστε, αν φοβάστε από τώρα, δυστυχώς το έχετε χάσει το παιχνίδι.
συμφωνω απολυτα. Πολλοι επιλεγουν ή αστυνομια ή στρατο και τα τελευται χρονια και παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης, για 1000 και χωρις προοπτικες μια ζωη δασκαλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Odanila

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εγώ δεν θα ξαναέδινα με τίποτα!! Έτσι κι αλλιώς το θεωρώ σχεδόν αδύνατο να μη περάσω τουλάχιστον σε μία απο τις ΑΠΕΙΡΕΣ σχολές που με ενδιαφέρουν!!(Καμιά 15αρια):D

Πιστεύω πως χάνεις μια ολόκληρη χρονιά ξαναυποβάλοντας τον εαυτό σου στη διαδικασία των πανελλενίων!! (Έχω μια γνωστή που δίνει φέτος για τρίτη φορά)
Το να θέλεις μια σχολή πολύ, τόσο πολύ που να πιστεύεις ότι δε θα έχει "νόημα" η ζωή σου αν δε τη πετύχεις, είναι ο μόνος λόγος που πρέπει να σε οδηγεί στο να ξαναδώσεις...
Προς θεού, δε θέλω να προσβάλλω όσους έχουν πάρει τέτοιες αποφάσεις..απλά λέω τι ισχύει για μένα!!

Συμφωνώ απλά κάποιοι δεν έχουν τόσες πολλές επιλόγες για το τι θα κάνουν στο μέλλον.. απλά βάζουν ένα στόχο και αν δεν τον πετύχουν ξαναπροσπαθούν η συνεχίζουν με κάτι άλλο!:no1:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγω οταν ειχα δωσει πρωτη φορα(2002) και δεν ειχα περασει πηγα σε Δημοσιο ΙΕΚ και αφου το τελειωσα κ μετα δεν εβρισκα δουλεια πουθενα συν οτι δεν μου πολυ αρεσε κ το επαγγελμα αποφασισα μετα απο τοσα χρονια να ξαναδωσω για να κανω κατι που θα μου αρεσει...αν τωρα δεν περασω που το απευχομαι σε ολους κ στον εαυτο μου δεν θα ξαναδωσω γιατι παει πολυ...μετα θα σκεφτω τι θα κανω...Αλλα εγω λεω στον εαυτο μου οτι θα περασω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmoud

Νεοφερμένος

Ο dmoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ποιο εξωτερικό καλέ; Με απολυτήριο Λυκείου; Εκτός κι αν έχεις τη δυνατότητα να τα σκάσεις για να σε πάρουν σε μία απο τις χιλιάδες χαμηλής ποιότητας σχολές της Αγγλίας των οποίων τα πτυχία νομίζει ο κόσμος οτι είναι τίποτα...Οξφόρδης, επειδή είναι στην Αγγλία.
Βεβαίως και γίνεται με απολυτήριο λυκείου. Π.χ για Αμερική αν έχεις προνοήσει δίνεις SAT και εφόσον έχεις καλούς βαθμούς στο Λύκειο και μια-δυο καλές συστατικές επιστολές από καθηγητές του σχολείου, μπορείς να χτυπήσεις πολύ καλή σχολή. Αλλά και για Αγγλία αν έχεις καλούς βαθμούς και δώσεις και κάποιες επιπλέον εξετάσεις μπορείς να πας σε καλή σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenalex

Νεοφερμένος

Η 'Eλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Φυσικα και θα ξανα δωσω!!!!!δεν τα παραταμε ετσι ευκολα!!!Αλλωστε,αν κατι το θες πολυ το κυνηγας..........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top