Καφετέρια του iSchool

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πφφφ χαίρομαι μωρέ που ξεκινάμε...
Βασικά θα χαιρόμουν πολύ περισσότερο αν δε μεσολαβούσε αυτό το ταξίδι και μετά η εξεταστική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γιορτές Παλιά Πόλης loading.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
:clapup:
Φτιάξε μου κι άλλο τη μέρα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι καλύτερο από το να είσαι με τις φοιτητοπαρέες σου εξάλλου. Ότι και αν μεσολαβεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Άντε καλά,πείστηκα :P
Εσύ θα 'σαι στην πρακτική κανονικά μέχρι 31;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι. Εσύ φεύγεις νωρίτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Καλημερα και απο μενα!Για ποτε τελειωσε ο Αυγουστος...Ουτε που το καταλαβα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ γενικά δεν καταλαβαίνω τον χρόνο πλέον. Μερικές φορές σκέφτομαι πόσο τέλεια είναι όταν είσαι μικρός και αισθάνεσαι το καλοκαίρι σαν να είναι ένας χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αχ πες τα. Ειδικά φέτος με φαίνεται σαν χθες που τέλειωσε η εξεταστική. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
tfw δίνεις αύριο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλημέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καλημέρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
1 ωρα ακόμα! (ΕΛΠΙΖΩ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Υπομονή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
46 λεπτά και 30 "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Υπομονή παιδιά ,η αγωνία σας τελειώνει...
Εύχομαι να έχετε τα επιθυμητά αποτελέσματα:thumbsup::yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδιααα καλημέρα ! Έδωσα φέτος πανελλαδικές με στόχο τη Νομική , αλλά εξαιτίας μιας ατυχίας ( ή όπως θέλετε πείτε το ) στη λογοτεχνία πέρασα στο Πολιτικό ΕΚΠΑ και σκέφτομαι σοβαρά να ξαναδώσω . Σε όλα τα μαθήματα πλην της βιολογίας ( 17.5 έγραψα ) και της λογοτεχνίας (10 έγραψα και δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε ) τα πήγα εξαιρετικά καλά - κατά τη γνώμη μου πάντα - ( με 18.1 στα Αρχαια , 19 Λατινικα , 18.7 Ιστορια και 17 Έκθεση ) . Θεωρώ ότι αξίζει μια δεύτερη προσπάθεια , καθώς είχα φτάσει τόσο κοντά στον στόχο μου ... Απλως με τρομάζει που έχουν προστεθει 30 σελίδες στην Ιστορια και όλα τα κειμενα της Β' λυκείου στα Λατινικά συν αυτά της Γ' λυκείου , αλλά ευτυχως αυτα τα ξερω καλα .... Ακόμα , με ανησυχεί ότι όλοι οι φίλοι μου θα ειναι φοιτητες και εγω θα βρισκομαι παλι στους ρυθμους του σχολειου , επειδη θα πρεπει μερα να εχω ενα προγραμμα διαβασματος και γι αυτο φοβαμαι μηπως παρασυρθω και αρχισω τις εξοδους και αφήσω τελειως το διαβασμα . Έχω σκεφτεί να κάνω ιδιαίτερα ( 2 ώρες/βδομάδα το κάθε μάθημα μου ειπαν οι καθηγητες οτι αρκει ) αλλά πόσες ώρες χρειάζεται να διαβάζω επιπλέον ώστε να καλύπτω κάθε μέρα ένα ικανοποιητικο μερος της ύλης ; Επίσης , έχω ακούσει ότι γύρω στα Χριστούγεννα αηδιάζεις με όλα αυτά που διαβάζεις με αποτέλεσμα να μην ασχολείσαι όσο χρειαζεται . Ισχύει ; Υπάρχει ελεύθερος χρόνος ; Θα ήθελα πχ να έχω μια μέρα της εβδομάδας εντελώς ελεύθερη για να μην πλήττω ( ίσως την Κυριακή ) . Όσοι δώσατε δεύτερη φορά πανελλαδικές σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας !!!!
Ακόμα , όσοι γνωριζετε ή είστε φοιτητές στο Πολιτικό ΕΚΠΑ , μπορειτε να μου πείτε τι επαγγελματικες προοπτικες υπάρχουν απο το συγκεκριμενο τμημα ; ( πριν το απορριψω να ξερω περι τινος προκειται ) . Αν το ακολουθησω σκεφτομαι να ακολουθησω την κατευθυνση των Διεθνων Σπουδων αλλα μετα δεν ξερω τι να κανω .. Με ενδιαφέρουν τα ναυτιλιακά . Υπάρχει δυνατότητα απο το Πολιτικο να κανω μεταπτυχιακο στα ναυτιλιακα ; Σαν σχολη ειναι καλη ;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πρώτον, θεωρώ πως αξίζει μια δεύτερη προσπάθεια επειδή οι βαθμοί σου είναι καλοί και μπορείς να τους κάνεις καλύτερους με ένα χρόνο διάβασμα ακόμα.

Δεύτερον, αν θες πραγματικά να περάσεις νομική, τι σε νοιάζει που δεν θα γίνεις φοιτήτρια από φέτος? Θα γίνεις του χρόνου, ε και? Όλοι βιάζονται να γίνουν φοιτητές χωρίς να τους νοιάζει που περνάνε, λες και δεν θα γίνουν πιο μετά.

Τρίτον, τι μας ρωτάς πόσο διάβασμα χρειάζονται οι πανελλήνιες? Η ίδια έδωσες και ξέρεις πόσο διάβασμα θέλει. Το θέμα είναι ότι γνωρίζεις ήδη σχεδόν όλη την ύλη, το θέμα είναι να εμβαθύνεις και να μην "σκουριάσεις" δηλαδή να κάνεις συχνές επαναλήψεις κλπ. Αλλά το δύσκολο κομμάτι, δηλαδή να βγάλεις την ύλη, το έχεις ήδη κάνει.

Επίσης, τα ναυτιλιακά με την νομική που κολλάνε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Πρώτον, θεωρώ πως αξίζει μια δεύτερη προσπάθεια επειδή οι βαθμοί σου είναι καλοί και μπορείς να τους κάνεις καλύτερους με ένα χρόνο διάβασμα ακόμα.

Δεύτερον, αν θες πραγματικά να περάσεις νομική, τι σε νοιάζει που δεν θα γίνεις φοιτήτρια από φέτος? Θα γίνεις του χρόνου, ε και? Όλοι βιάζονται να γίνουν φοιτητές χωρίς να τους νοιάζει που περνάνε, λες και δεν θα γίνουν πιο μετά.

Τρίτον, τι μας ρωτάς πόσο διάβασμα χρειάζονται οι πανελλήνιες? Η ίδια έδωσες και ξέρεις πόσο διάβασμα θέλει. Το θέμα είναι ότι γνωρίζεις ήδη σχεδόν όλη την ύλη, το θέμα είναι να εμβαθύνεις και να μην "σκουριάσεις" δηλαδή να κάνεις συχνές επαναλήψεις κλπ. Αλλά το δύσκολο κομμάτι, δηλαδή να βγάλεις την ύλη, το έχεις ήδη κάνει.

Επίσης, τα ναυτιλιακά με την νομική που κολλάνε?
Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου :) Το προβλημά μου δεν ειναι να γίνω φοιτήτρια - εξάλλου και τώρα φοιτήτρια θεωρούμαι ) , απλώς θέλω να γίνω φοιτήτρια στη σχολή της αρεσκείας μου . Αν ξαναδώσω , η αλήθεια είναι βέβαια οτι θέλω πάρα πολυ την Νομική , φοβάμαι μήπως για κάποιον αστάθμητο παράγοντα μείνω εκτός και τότε θα είναι στην κυριολεξία αποτυχία . Ωστόσο , οι περισσότεροι που προσπαθούν δεύτερη φορά βγαίνουν τις περισσότερες φορές κερδισμένοι, επομένως οι πιθανότητες επιτυχίας ειναι μεγαλύτερες και αυτο με ενθαρρυνει πολυ .
Τα ναυτιλιακά δεν σχετίζονται με την Νομική , απλώς ρωτάω αν μπορώ να κάνω μεταπτυχιακό στα ναυτιλιακά από την σχολή που ήδη πέρασα ( Πολιτικο ΕΚΠΑ ) , σε περίπτωση που γινει κάποια " στραβη " του χρόνου .
Γενικά , δεν μπορώ να πω οτι με " τρομάζει " η ιδέα των πανελλαδικών , καθώς έχω πάρει ήδη μια γεύση , και το γεγονος οτι θα εξεταστω με το καινουριο συστημα στα 4 μαθηματα , στα οποια ημουν καλη ειναι το βρισκω αρκετα θετικο , απλως με " τρομαζει " ο χρονος που θα ακολουθήσει και η περιπτωση της αποτυχιας , καθως και φετος δεν ηταν αναμενομενη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Γιατι η ζάχαρη και το αλάτι να μοιάζουν τόσο; :mad:
Πάει το κέικ μου. :/::redface:

Καλησπέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top