Καφετέρια του iSchool

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
:hello:Πριν από λίγο γύρισα από το γάμο του ξαδέρφου μου και τώρα είμαι στης νονάς μου.Μετά κατά πάσα πιθανότητα θα πάμε για πίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιτσαααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secret Life

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Κακοπερνας Παναγιωτη.... ;)

Τι ωραία που είναι να περνάς μια μέρα τριγυρνώντας στο σπίτι με τις μπιτζάμες... :P
*Μια μερα ομως... *
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κακοπερνας Παναγιωτη.... ;)

Τι ωραία που είναι να περνάς μια μέρα τριγυρνώντας στο σπίτι με τις μπιτζάμες... :P
*Μια μερα ομως... *

Αξία ανεκτίμητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ας ελπίσουμε το επόμενο με γιορτές,παρελάσεις και ιστορίες!
Και εγώ το πρόγραμμα της Δευτέρας διαβασμένο το έχω από προχθές,φροντιστήριο δεν πάω για να αγανακτώ με αυτά αλλά αγανακτώ με τα αγγλικά κάτι είναι και αυτό +με τις extra ασκήσεις που κάνω για να μην μένω πίσω στα θετικά μαθήματα τουλάχιστον

Εγώ το επόμενο είμαι πιασμένη (γράφουμε βιολογία και έχουμε να διαβάσουμε το τετραήμερο) και έχω και μάθημα απο αυτή τη βδομάδα 6 φορές αντί για 4, δηλαδή γάμησέ τα.

Meh, δεν έλεγα για φροντιστήριο στο σχολείο, θα ξεκινήσω αρχές Δεκέμβρη μάλλον απο αυτό. Δίνω ιταλικά τον Νοέμβρη (τώρα τις 8) και το πάμε με πολλές ώρες, sooooooo.:P

Αγγλικά κάνω και εγώ, επιτέλους proficiency αλλά μου βγαίνει η yx με την έκθεση. Οπότε, απο τρεξίματα, έχουμε δόξα τω θεώ.:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Εγώ το επόμενο είμαι πιασμένη (γράφουμε βιολογία και έχουμε να διαβάσουμε το τετραήμερο) και έχω και μάθημα απο αυτή τη βδομάδα 6 φορές αντί για 4, δηλαδή γάμησέ τα.

Meh, δεν έλεγα για φροντιστήριο στο σχολείο, θα ξεκινήσω αρχές Δεκέμβρη μάλλον απο αυτό. Δίνω ιταλικά τον Νοέμβρη (τώρα τις 8) και το πάμε με πολλές ώρες, sooooooo.:P

Αγγλικά κάνω και εγώ, επιτέλους proficiency αλλά μου βγαίνει η yx με την έκθεση. Οπότε, απο τρεξίματα, έχουμε δόξα τω θεώ.:P:redface:

Εμείς ήταν να γράψουμε γεωμετρία αλλά φέραμε αντίρρηση στο να διαβάσουμε το τετραήμερο και θα γράψουμε αυτή την εβδομάδα.
Εγώ δεν ξέρω καν αν θα αρχίσω,ίσως μετά τον Δεκέμβρη αν τα βρω σκούρα και φύγουν τα ''πολυαγαπημένα''αγγλικά από την μέση.
Καλή επιτυχία!!!!:clapup:
Τι επίπεδο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Β δίνω. :)

Εγώ επιβάλλεται να αρχίσω φυσική καθώς δεν καταλαβαίνω Χριστό. Ενώ μαθηματικά που ήμουν τούβλο τρια χρόνια, έχω αρχίσει να καταλαβαίνω. :P :)

Αγγλικά θα δώσω τον επόμενο Δεκέμβρη. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Β δίνω. :)

Εγώ επιβάλλεται να αρχίσω φυσική καθώς δεν καταλαβαίνω Χριστό. Ενώ μαθηματικά που ήμουν τούβλο τρια χρόνια, έχω αρχίσει να καταλαβαίνω. :P :)

Αγγλικά θα δώσω τον επόμενο Δεκέμβρη. :'(

Καλή καλή επιτυχία!!!!!:clapup::clapup::clapup:
Γεωμετρία δεν καταλαβαίνω τίποτα,θα του πέσουν τα μαλλιά του μαθηματικού μας-αυτά που δεν έχει-όταν δει το διαγώνισμα μου,αλλά έχω μέρες να διαβάσω ακόμα:redface:
Μετράω τις μέρες για να ξεμπερδεύω με τα αγγλικά,45 ακόμα:mpliaks:

Έχεις σκεφτεί κατεύθυνση για του χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καλή καλή επιτυχία!!!!!:clapup::clapup::clapup:
Γεωμετρία δεν καταλαβαίνω τίποτα,θα του πέσουν τα μαλλιά του μαθηματικού μας-αυτά που δεν έχει-όταν δει το διαγώνισμα μου,αλλά έχω μέρες να διαβάσω ακόμα:redface:
Μετράω τις μέρες για να ξεμπερδεύω με τα αγγλικά,45 ακόμα:mpliaks:

Έχεις σκεφτεί κατεύθυνση για του χρόνου;

Thanks a lot, girl! :flowers:
Εγώ καταλαβαίνω στη παράδοση, ασκήσεις λύνω στη τάξη αλλά μόνη μου δεεεεεεν. Τουλάχιστον καταλαβαίνω οτι είναι κριτήρια, όχι σαν πέρσι που δεν έμπαινα καν στον κόπο να τις διαβάσω μη με πιάσει πονοκέφαλος. :hehe: :redface:

Είμαι σε δίλημμα, θέλω να πάρω ή επιστήμες υγείας ή ανθρωπιστικές, αλλά έχω την εντύπωση πως το πρώτο υπάρχει μόνο στην Γ και στην Β είναι απλώς θετική οπότε, με βλέπω ανθρωπιστικές.:P
Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Thanks a lot, girl! :flowers:
Εγώ καταλαβαίνω στη παράδοση, ασκήσεις λύνω στη τάξη αλλά μόνη μου δεεεεεεν. Τουλάχιστον καταλαβαίνω οτι είναι κριτήρια, όχι σαν πέρσι που δεν έμπαινα καν στον κόπο να τις διαβάσω μη με πιάσει πονοκέφαλος. :hehe: :redface:

Είμαι σε δίλημμα, θέλω να πάρω ή επιστήμες υγείας ή ανθρωπιστικές, αλλά έχω την εντύπωση πως το πρώτο υπάρχει μόνο στην Γ και στην Β είναι απλώς θετική οπότε, με βλέπω ανθρωπιστικές.:P
Εσύ;

Εγώ το παθαίνω αυτό με την Γεωμετρία.Την έχω μισήσει,λύνω άπειρες ασκήσεις αλλά πάλι σχεδόν λάθος είναι!
Ναι οι επιστήμες υγείας είναι μόνο στην Γ και τα εξεταζόμενα είναι Έκθεση,Φυσική,Βιολογία,Χημεία.Εγώ θετική και στην Γ πάλι για θετικές επιστήμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Cuba Libre: Βρίσκει ελεύθερο χρόνο να δει επεισόδια απο σειρές. Ορκίζεται να ξυπνήσει μια ώρα νωρίτερα απο το κανονικό.
Ξυπνάει μια ώρα πριν την ώρα που πρέπει να φύγει απ'το σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ρε παιδιά αύριο έχουμε αρχαία και σήμερα πρέπει να κάτσω να μάθω παπαγαλία τη μετάφραση του πρώτου κειμένου.:/:Κανένα smart tip,please???;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
αν εχεις βοηθημα μπορεις να κοιτας την μεταφραση του βημα βημα και να μαθαινεις καθε προταση.Εγω βεβαια την ελεγα και σε καποιον που κοιτουσε το βοηθημα και με βοηθουσε αυτο.Τοσες μεταφρασεις εχω μαθει ετσι και πιανει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Όχι,βοήθημα έχω μόνο στη φυσική και στα μαθηματικά,γιατί σε αυτά χρειαζόμουν βοήθημα.Στα αρχαία φέτος έχουμε πολύ καλή καθηγήτρια και δεν πήρα.Τη μετάφραση μας την υπαγόρεψε η φιλόλογος και τη γράψαμε στο τετράδιο-από εκεί έχω να τη μάθω.Αυτό με το να τη λέω κάπου δεν παίζει,όλοι είναι απασχολημένοι στο σπίτι,άρα μάλλον θα κάνω το πρώτο δλδ να τη μαθαίνω πρόταση πρόταση και να κοιτάω παράλληλα και το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
ενταξει τοτε.Βολεψου οπως θες.Υπαρχουν πολλα παιδια που μαθαινουν μονα τους την μεταφραση ή οτιδηποτε να μαθουν απεξω.Απλως οταν το λες σε ενα ατομο εισαι σιγουρος οτι το εμαθες ή καταλαβαινεις που εχεις κανεις λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Όχι,βοήθημα έχω μόνο στη φυσική και στα μαθηματικά,γιατί σε αυτά χρειαζόμουν βοήθημα.Στα αρχαία φέτος έχουμε πολύ καλή καθηγήτρια και δεν πήρα.Τη μετάφραση μας την υπαγόρεψε η φιλόλογος και τη γράψαμε στο τετράδιο-από εκεί έχω να τη μάθω.Αυτό με το να τη λέω κάπου δεν παίζει,όλοι είναι απασχολημένοι στο σπίτι,άρα μάλλον θα κάνω το πρώτο δλδ να τη μαθαίνω πρόταση πρόταση και να κοιτάω παράλληλα και το βιβλίο.

Παπαγαλία 101:
Πάρε μια αναπαυτική καρέκλα, κατά προτίμηση αυτές με το ρυθμιζόμενο ύψος, που μπορείς να ρυθμίσεις και την κλίση του στηρίγματος πλάτης. Γύρνα την καρέκλα πλάτη στο γραφείο, ώστε η μέση σου να στηρίζεται σε αυτό (μην αναποδογυρίσει και πέσεις κάτω). Άπλωσε τα πόδια σου πάνω στο κρεβάτι και σταύρωσε τα λίγο κάτω από το γόνατο (ενδείκνυται να τα καλύψεις με κουβέρτα για να παραμείνουν ζεστά :D). Φρόντισε, η τρόπος που θα καθίσεις να είναι αναπαυτικός και βολικός.
Στη συνέχεια εφάρμοσε όποια μέθοδο αποστήθισης σε βολεύει. Προσωπικά, προτείνω την Μέθοδο της ΑΟΔΕ ή, κοινώς, συνεχής επανάληψη πρόταση-πρόταση, μέχρι να μάθεις το κείμενο!
Καλή μελέτη!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Προσωπικά, προτείνω την Μέθοδο της ΑΟΔΕ ή, κοινώς, συνεχής επανάληψη πρόταση-πρόταση, μέχρι να μάθεις το κείμενο!
Καλή μελέτη!:clapup:
Και θα το θυμάται μέχρι να δώσει εξετάσεις;:/: Δεν ξέρω,αλλά εγώ το σύστημα αυτό το εφάρμοζα σε περιπτώσεις όπου χρειαζόμουν την πληροφορία για 1 διδακτική ώρα. Φέτος,πχ που έχω την Ιστορία κ/νσης έχω εφαρμόσει το σύστημα "Γράφω ΟΛΟ το μάθημα στο τετράδιο". Γενικά,το να κάθομαι να το λέω με κουράζει και το βαριέμαι.:P Μόνο γράφω,και το ξέρω για πολύ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Και θα το θυμάται μέχρι να δώσει εξετάσεις;:/: Δεν ξέρω,αλλά εγώ το σύστημα αυτό το εφάρμοζα σε περιπτώσεις όπου χρειαζόμουν την πληροφορία για 1 διδακτική ώρα. Φέτος,πχ που έχω την Ιστορία κ/νσης έχω εφαρμόσει το σύστημα "Γράφω ΟΛΟ το μάθημα στο τετράδιο". Γενικά,το να κάθομαι να το λέω με κουράζει και το βαριέμαι.:P Μόνο γράφω,και το ξέρω για πολύ καιρό.

Εχετε στην Β λυκείου ιστορία κατ; :confused::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εχετε στην Β λυκείου ιστορία κατ; :confused::eek:
Όχι,απλά είπα στη μαμά μου να μου φέρει το βιβλίο που κάνουμε του χρόνου να την κάνω από τώρα να μη με πιάσει αμόκ όταν έρθει η ώρα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top