Καφετέρια του iSchool

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγω εχω κλείσει 24ωρο χωρις υπνο αλλα τωρα με τα κωλοκαλοκαιρινα που κανω νυσταζω ολη μερα γιατι ξυπναω ποοοολυ νωρις :/:

ΑΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ.
Κάνεις καλοκαιρινά;
Και΄γω. Τι μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
ΑΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ.
Κάνεις καλοκαιρινά;
Και΄γω. Τι μάθημα;

Αγγλικα, την τυχη μου. Αυτο το κωλοproficiency μου'χει βγαλει την ψυχή.
Εσυ με τι τυραννιεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αγγλικα, την τυχη μου. Αυτο το κωλοproficiency μου'χει βγαλει την ψυχή.
Εσυ με τι τυραννιεσαι;

Mε γερμανικά. Πέρυσι τυραννιόμουν με τα αγγλικά δίχως αποτέλεσμα. Μεγάλη μαλακία,αλλά οκ ευελπιστώ να΄χω περάσει τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Mε γερμανικά. Πέρυσι τυραννιόμουν με τα αγγλικά δίχως αποτέλεσμα. Μεγάλη μαλακία,αλλά οκ ευελπιστώ να΄χω περάσει τώρα.

Αουτς. Μακάρι ρε συ, μετα δεν λεει για κανεναν λογο ξανά.
Παντως ειναι τεράστιο βασανιστήριο καλοκαιριάτικα. Το καλο ειναι οτι φετος, τουλαχιστον για μενα, ειναι ξενερωτο καλοκαιρι και δεν μου φαίνονται και τοσο τραγικά τα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αουτς. Μακάρι ρε συ, μετα δεν λεει για κανεναν λογο ξανά.
Παντως ειναι τεράστιο βασανιστήριο καλοκαιριάτικα. Το καλο ειναι οτι φετος, τουλαχιστον για μενα, ειναι ξενερωτο καλοκαιρι και δεν μου φαίνονται και τοσο τραγικά τα μαθηματα
Όλες μου οι φίλες του χρόνου στο άκουσμα των καλοκαιρινών θα΄ναι: "Καλοκαιρινά,τι είναι αυτό;"
Και΄γω θα΄μαι: "Α,έλα μωρέ σιγά. Ένας χρόνος που πρέπει να γίνω φυτό".
Απλά φέτος χρειάζομαι ξεκούραση γιατί είμαι οριακά να τα φτύσω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Όλες μου οι φίλες του χρόνου στο άκουσμα των καλοκαιρινών θα΄ναι: "Καλοκαιρινά,τι είναι αυτό;"
Και΄γω θα΄μαι: "Α,έλα μωρέ σιγά. Ένας χρόνος που πρέπει να γίνω φυτό".
Απλά φέτος χρειάζομαι ξεκούραση γιατί είμαι οριακά να τα φτύσω.:/:

Εγω τα φτυσα τον χειμωνα. Έφτασα να ξεκινάω για το σχολειο στις 7.30 (σχολικό powered by ΚΤΕΛ :mad:) και να φτάνω σπιτι στις 10 το βραδυ με ενα λεωφορειο που κανει την πιο ηλίθια και κουραστική διαδρομή. Ειχα μια χρονια (Γ' Γυμνασιου) που θεωρητικά θα μπορουσα να χαλαρωσω και κατάφερα να την μετατρεψω σε άκρως εξαντλητική, κάνοντας και το καλοκαιρι μου τα ιδια χαλια. Γαματο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγω τα φτυσα τον χειμωνα. Έφτασα να ξεκινάω για το σχολειο στις 7.30 (σχολικό powered by ΚΤΕΛ :mad:) και να φτάνω σπιτι στις 10 το βραδυ με ενα λεωφορειο που κανει την πιο ηλίθια και κουραστική διαδρομή. Ειχα μια χρονια (Γ' Γυμνασιου) που θεωρητικά θα μπορουσα να χαλαρωσω και κατάφερα να την μετατρεψω σε άκρως εξαντλητική, κάνοντας και το καλοκαιρι μου τα ιδια χαλια. Γαματο;

Εγώ βασικά στην 3η,αν και διάβαζα έκανα λάθος χειρισμούς,τους οποίους πλήρωσα με το Προφ που έχασα παρά 4 και ότι γενικά έχω κουραστεί.
Γνώμη μου;
Όπωσδήποτε πλήρη χαλάρωση του χρόνου το καλοκαίρι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Εγώ βασικά στην 3η,αν και διάβαζα έκανα λάθος χειρισμούς,τους οποίους πλήρωσα με το Προφ που έχασα παρά 4 και ότι γενικά έχω κουραστεί.
Γνώμη μου;
Όπωσδήποτε πλήρη χαλάρωση του χρόνου το καλοκαίρι.:P

Αρκεί να σε παιρνει να χαλαρωσεις. Αν εχεις πανελλήνιες και τετοια ουτε καν. Αλλιως εννοειται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλησπέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Καλώς τον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αρκεί να σε παιρνει να χαλαρωσεις. Αν εχεις πανελλήνιες και τετοια ουτε καν. Αλλιως εννοειται :P

Ναι,εγώ πχ όσο χαλάρωσα,χαλάρωσα.
Εδώ πέρασαν τα 10,τα 2 δε θα περάσουν;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Ναι,εγώ πχ όσο χαλάρωσα,χαλάρωσα.
Εδώ πέρασαν τα 10,τα 2 δε θα περάσουν;:)

Αυτο να μου πεις βασικα! Anyway, κοντεύω να κοιμηθω με το iPad αγκαλιά, οποτε οπως καταλαβαινεις πρεπει να κλεισω :P
Καληνυχτα νεραιδοκοριτσο (?) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αυτο να μου πεις βασικα! Anyway, κοντεύω να κοιμηθω με το iPad αγκαλιά, οποτε οπως καταλαβαινεις πρεπει να κλεισω :P
Καληνυχτα νεραιδοκοριτσο (?) :D

Καληνυχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Vilas

Νεοφερμένος

Ο Vilas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Γειααα :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
BoyMommyChina22714sk1-620x412.jpg

Δίχρονο αγοράκι μασούσε το φαγητό και τάιζε από το στόμα του την ανάπηρη μητέρα του!

Συνήθως η μητέρα είναι εκείνη που ταΐζει το μικρό παιδί της.
Τι συμβαίνει όμως όταν η μητέρα κινδυνεύει να πεθάνει, δεν μπορεί να τραφεί μόνη της και το παιδί της είναι μόλις 2 χρονών;

Η ιστορία που θα διαβάσετε συνέβη στην Κίνα. Πρωταγωνιστής είναι ένα 2χρονο παιδάκι και η μητέρα του η οποία έμεινε ανάπηρη, όταν ένα φορτηγό έπεσε επάνω της ενώ βρισκόταν στη στάση και περίμενε το λεωφορείο.
Μετά το περιστατικό η γυναίκα έπεσε σε κώμα για πολλές εβδομάδες και ο μικρούλης μεγάλωνε με τον πατέρα του. Όταν η μητέρα συνήλθε δεν μπορούσε ούτε τις βασικές της ανάγκες να ικανοποιήσει.
Δεν μπορούσε καν να μασήσει το φαγητό της και να φάει μόνη της. Μεταφέρθηκε στο σπίτι και έμενε με τον μικρούλη της, αφού ο πατέρας έπρεπε να λείψει σε άλλη πόλη λόγω δουλειάς.
Ακουμπούσε το πιάτο στο κομοδίνο, έπαιρνε μια μπουκίτσα, την μασούσε καλά και στη συνέχεια άγγιζε το στοματάκι του στο ανοιχτό στόμα της μανούλας του και άφηνε την μασημένη τροφή μέσα της.

Αυτό την έσωσε. Η μητέρα του μικρού κατάφερε σιγά σιγά να επανέλθει και να αναρρώσει σε μεγάλο βαθμό και σήμερα μαζί με τον γιο της απολαμβάνουν μια οικογενειακή ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Αουτς. Μακάρι ρε συ, μετα δεν λεει για κανεναν λογο ξανά.
Παντως ειναι τεράστιο βασανιστήριο καλοκαιριάτικα. Το καλο ειναι οτι φετος, τουλαχιστον για μενα, ειναι ξενερωτο καλοκαιρι και δεν μου φαίνονται και τοσο τραγικά τα μαθηματα

Τι σύμπτωση!!:P
Δύσκολη χρονιά μας περιμένει πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τι σύμπτωση!!:P
Δύσκολη χρονιά μας περιμένει πάντως..

Δε σας περιμένει. Απλά μην κάνετε μαλακίες. Δηλαδή,διαβάζετε ΚΑΛΑ μεταφράσεις στα Αρχαία είτε είστε θετικοί είτε θεωρητικοί (εξάλλου η 1η τάξη γενικής είναι. Αυτό θα σας το λένε ΣΥΝΕΧΕΙΑ,όλοι οι καθηγητές)όπως επίσης και Ερμηνευτικά,όσο και να τα βαριέστε. Μην κάνετε το λάθος να τα αφήσετε και τα δύο στο τέλος,η ύλη από μόνη της είναι τεράστια,δε χρειάζεται να΄χετε να μαθαίνετε και ερμηνευτικά πέρα από μεταφράσεις.Αν και μ'άρεσαν τα ερμηνευτικά με μία ανάγνωση τα ήξερα,τη μετάφραση όμως όχι.. Γενικά,θεωρώ ότι το γεγονός ότι είμαι πολύ αγχώδης και πολύ μανιακή στην τάξη με τα μαθήματα της μελλοντικής κατεύθυνσης με έβγαλε από μεγάλους μπελάδες και με έσωσε και βαθμολογικά. (Σιγά μην περίμενα βαθμούς από Φυσικές και Μαθηματικά)
Σε Άλγεβρα και Γεωμετρία: μαθαίνετε αποδείξεις. Ειδικά Γεωμετρία,δε μαθαίνονται όλες στο τέλος.:redface:
Και προς θεού: ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ. Το έκανα εγώ,και πονάει.:P
Αυτάαααααααααααα.
Α,επίσης,αν έχετε αποφασίσει κατεύθυνση μην αφήνετε κενά στα μαθήματα αυτά. Και τέλος,διαβάζουμε ΟΛΑ τα μαθήματα όσο και να τα μισούμε.:/:
Χρειάζεστε βαθμούς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δε σας περιμένει. Απλά μην κάνετε μαλακίες. Δηλαδή,διαβάζετε ΚΑΛΑ μεταφράσεις στα Αρχαία είτε είστε θετικοί είτε θεωρητικοί (εξάλλου η 1η τάξη γενικής είναι. Αυτό θα σας το λένε ΣΥΝΕΧΕΙΑ,όλοι οι καθηγητές)όπως επίσης και Ερμηνευτικά,όσο και να τα βαριέστε. Μην κάνετε το λάθος να τα αφήσετε και τα δύο στο τέλος,η ύλη από μόνη της είναι τεράστια,δε χρειάζεται να΄χετε να μαθαίνετε και ερμηνευτικά πέρα από μεταφράσεις.Αν και μ'άρεσαν τα ερμηνευτικά με μία ανάγνωση τα ήξερα,τη μετάφραση όμως όχι.. Γενικά,θεωρώ ότι το γεγονός ότι είμαι πολύ αγχώδης και πολύ μανιακή στην τάξη με τα μαθήματα της μελλοντικής κατεύθυνσης με έβγαλε από μεγάλους μπελάδες και με έσωσε και βαθμολογικά. (Σιγά μην περίμενα βαθμούς από Φυσικές και Μαθηματικά)
Σε Άλγεβρα και Γεωμετρία: μαθαίνετε αποδείξεις. Ειδικά Γεωμετρία,δε μαθαίνονται όλες στο τέλος.:redface:
Και προς θεού: ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ. Το έκανα εγώ,και πονάει.:P
Αυτάαααααααααααα.
Α,επίσης,αν έχετε αποφασίσει κατεύθυνση μην αφήνετε κενά στα μαθήματα αυτά. Και τέλος,διαβάζουμε ΟΛΑ τα μαθήματα όσο και να τα μισούμε.:/:
Χρειάζεστε βαθμούς.:P

Με πονας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

polymnios

Νεοφερμένος

Ο polymnios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δε σας περιμένει. Απλά μην κάνετε μαλακίες. Δηλαδή,διαβάζετε ΚΑΛΑ μεταφράσεις στα Αρχαία είτε είστε θετικοί είτε θεωρητικοί (εξάλλου η 1η τάξη γενικής είναι. Αυτό θα σας το λένε ΣΥΝΕΧΕΙΑ,όλοι οι καθηγητές)όπως επίσης και Ερμηνευτικά,όσο και να τα βαριέστε. Μην κάνετε το λάθος να τα αφήσετε και τα δύο στο τέλος,η ύλη από μόνη της είναι τεράστια,δε χρειάζεται να΄χετε να μαθαίνετε και ερμηνευτικά πέρα από μεταφράσεις.Αν και μ'άρεσαν τα ερμηνευτικά με μία ανάγνωση τα ήξερα,τη μετάφραση όμως όχι.. Γενικά,θεωρώ ότι το γεγονός ότι είμαι πολύ αγχώδης και πολύ μανιακή στην τάξη με τα μαθήματα της μελλοντικής κατεύθυνσης με έβγαλε από μεγάλους μπελάδες και με έσωσε και βαθμολογικά. (Σιγά μην περίμενα βαθμούς από Φυσικές και Μαθηματικά)
Σε Άλγεβρα και Γεωμετρία: μαθαίνετε αποδείξεις. Ειδικά Γεωμετρία,δε μαθαίνονται όλες στο τέλος.:redface:
Και προς θεού: ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ. Το έκανα εγώ,και πονάει.:P
Αυτάαααααααααααα.
Α,επίσης,αν έχετε αποφασίσει κατεύθυνση μην αφήνετε κενά στα μαθήματα αυτά. Και τέλος,διαβάζουμε ΟΛΑ τα μαθήματα όσο και να τα μισούμε.:/:
Χρειάζεστε βαθμούς.:P

Ποσο ποναει?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top