Καφετέρια του iSchool

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το Σοου ομως το εβλεπαν παιδια.
Να σε πω ρε Μαράκι, όταν έβγαιναν όλες οι δημόσιες μήτρες και βογκούσαν στη σκηνή λες και τις παίρνει λόχος σε πείραξε που τις έβλεπαν παιδάκια; Καμιά μαμά την πείραξε;; Δεν νομίζω κορίτσι μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Το φύλο είναι απλά αποτέλεσμα των κοινωνικών μας συναναστροφών. βλ. John/Joan case

Πολύ καλό παράδειγμα αυτό που έθιξες κατα τη γνώμη μου. Ισχυρό επιχείρημα ότι η σεξουαλικότητα ενός ατόμου/παιδιού δε θα αλλάξει αν του προβάλουν τη Κοντσίτα και το μούσι της, ακόμα και ως πρότυπο (που δεν γίνεται καν λόγος γι' αυτό, δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ναι, όταν προβάλουν σκηνές βίας, τα ναρκωτικά, το αλκοόλ ή άκρως ερωτικες σκηνες στην τηλεόραση, δεν σκέφτεστε τα μικρά παιδιά. Αυτό σας πείραξε. Αν ήταν δύο ομοφυλόφιλες γυναίκες στη σκηνή, πιθανόν να μην είχε κανένας πρόβλημα και ίσα ίσα κάποιοι να το γούσταραν. Τώρα όμως όχι, αυτό το θέαμα ήταν προσβλητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Απλα για αλλη μια φορα αποδεικνυουμε οτι δεν απεχουμε πολυ απο τη νοοτροπια αυτου του κατακτητη που μας σκλαβωσε οπως λετε ολοι σας 400 χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι, όταν προβάλουν σκηνές βίας, τα ναρκωτικά, το αλκοόλ ή άκρως ερωτικες σκηνες στην τηλεόραση, δεν σκέφτεστε τα μικρά παιδιά. Αυτό σας πείραξε. Αν ήταν δύο ομοφυλόφιλες γυναίκες στη σκηνή, πιθανόν να μην είχε κανένας πρόβλημα και ίσα ίσα κάποιοι να το γούσταραν. Τώρα όμως όχι, αυτό το θέαμα ήταν προσβλητικό.
Χαχαχαχαχα ναι κάποιος θα το παραδεχτεί αυτό. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Έναν καλό λόγο από Έλληνα δεν άκουσα για την Conchita πως δώσαμε 12αρι τότε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Κατά την άποψή μου, τα βαθύτερα αίτια όλου αυτού του φαινομένου είναι ότι ο άνθρωπος υπόκεινται σε περιορισμούς και πιέσεις του μυαλού οι οποίοι περιορισμοί και πιέσεις είναι αποτέλεσμα των αρχέγονων ενστίκτων που φυσικά διαθέτει κάθε άνθρωπος για να επιβιώνει -στο παρελθόν- στην άγρια φύση.

Ουσιαστικά μιλάω για το φόβο του διαφορετικού, του καινούριου, του ασυνήθιστου. Ο,τιδήποτε καινούριο και ασυνήθιστο-ριζοσπαστικό είμαστε προδιαθετημένοι να το φοβόμαστε και να το αποστρεφόμαστε γιατί αυτό εξελικτικά εξυπηρετεί τη συνοχή της κοινότητας/μάζας. Είναι ένα από τα χαρακτηριστικά που μας βοήθισε να διατηρηθούμε σαν είδος. Το θέμα είναι ότι πλέον στις πολιτισμένες (δήθεν) κοινωνίες το θέμα παίρνει άλλη διάσταση με τη βοήθεια ποκίλων παραγόντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Στην τελικη μη σας απασχολει ρε παιδια.. Δε θα δώσει ζωη σε απογονους οποτε το ανθρωπινο gene pool δε θα "βρωμιστει".. Αχ επρεπε να ζουσαμε λιγο ευγονικη ρε π**στη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Έναν καλό λόγο από Έλληνα δεν άκουσα για την Conchita πως δώσαμε 12αρι τότε;:P
Μπορεί να μην είναι όλος ο κόσμος τόσο στενόμυαλος. :P
Εγώ θα ακούσω αγάθωνα τώρα.. Της Αυστρίας το ακούω από χθες χωρίς σταματημό ας κάνω ένα διάλειμμα :hehe:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αχ και να ξερατε τι μπορει να σας επιφυλασει το μελλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Μπορεί να μην είναι όλος ο κόσμος τόσο στενόμυαλος. :P
Εγώ θα ακούσω αγάθωνα τώρα.. Της Αυστρίας το ακούω από χθες χωρίς σταματημό ας κάνω ένα διάλειμμα :hehe:


Άκου το αγαπημένο μου:inlove::inlove:
https://www.youtube.com/watch?v=-OtuM3Zvkeo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Για τον νικητή του χθεσινού διαγωνισμού από σχόλιο facebookικού μέλους:

Γνωστός και ως Παντελίδης της Αυστρίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Άκου το αγαπημένο μου:inlove::inlove:
https://www.youtube.com/watch?v=-OtuM3Zvkeo
Το έχω ακούσει.. Συμπαθητικό δεν ενθουσιάστηκα..
Εκτός από αυτό που κέρδισε φέτος (και κατά τη γνώμη μου είχε ένα πολύ καλό μήνυμα) άλλα που με έμειναν γενικά είναι το Molitva της Σερβίας και το Believe της Ρωσίας.
Ντάξυ ο μπιλάν ντίβα την είχε δει όταν πήγε δεύτερη φορά αλλά υγεία ήταν πολύ καλό το τραγούδι και ελπιδοφόρο!

Α, και να μη ξεχάσουμε επίσης τις κακίες που ακούγονταν για την Marija Šerifović όταν βγήκε επειδή είναι λεσβία. Και δεν προκαλούσε η εμφάνιση της τότε.. Δικαιολογίες ψάχνουν οι κλασικοί ηλίθιοι να βγάζουν τα κόμπλεξ τους. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
καλησπερουδια παιδια
μαλλον και καληνυχτα
παω να ξεραθω τελικα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Καλημέρααα... Δε θελω να παω σχολειο :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χαχαχα πόσες απουσίες έχεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
εσύ Gate4 πάς σχολείο;


καλημέρα! :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχα νοτ :P

Αν και με λείπει το σκασμένο ώρες ώρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Σ' όλους μας λείπει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλημέρααα.
Ούτε εγώ πάω σχολείο. 2-3 άτομα είναι στην ΄Γ Λυκείου λόγω απουσιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top