Καφετέρια του iSchool

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εσπεραν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
:mad::mad::mad: Ειμαι ο Χανς Ναχτενμπογεεν..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Πως ειμαι, λοιπον.. Αυριο εχω να τραγουδηω 5 κομματια και η φωνη μου ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ... Εχω κατεβασει ολα τα τσαγια και τα χαμομηλια που βρηκα στην κουζινα, και εγινα χειροτερα.. ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΙΟ ΣΤΡΑΒΑ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πως ειμαι, λοιπον.. Αυριο εχω να τραγουδηω 5 κομματια και η φωνη μου ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ... Εχω κατεβασει ολα τα τσαγια και τα χαμομηλια που βρηκα στην κουζινα, και εγινα χειροτερα.. ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΙΟ ΣΤΡΑΒΑ..

ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧ.:redface::redface::redface:
Ρε εγω εχω 3 σελιδες και με πιανουν τα γελια οποτε τις διαβαζω:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧ.:redface::redface::redface:
Ρε εγω εχω 3 σελιδες και με πιανουν τα γελια οποτε τις διαβαζω:P:P:P

Τι λες ρε βλακα εγω κλαιω.. Κατσε να σε στειλω αποσπασμα που διαβαζω εγω..:

''...Το νέο παιδί τρέχει. Είναι έν απαιδί αμούστακο, παιδί παιδί, λιγνό και ξανθό, και τρέχει.. Δίπλα του τρέχουν δύο σκιές.. Δεν είναι πρόσωπα συγκεκριμένα, είναι σκιές. Μαύρες ή καφέ. Και τρέχουν. Βήμα με βήμα το φτάνουν. Το παιδί χτυπάιε πόρτες. Χτυπάει τρελά τις πόρτες, ξύνει το ξύλο στις πόρτες με τα νύχια του. ''Ανοίξτε, για τ'όνομα του Θεού, θα με σκοτωσουν!!! Ανοιξτε!!!''. Οι πόρτες είναι κουφές. Οι πόρτες είναι από ξύλο. Είναι από φόβο, και στέκουν ακίνητες. Κλειστές. Οι σκιές σκεπάζουν ολότελα το παιδί. Τωρα έχει γίνει μόνο μία σκιά μέσα στις άλλες τις δύο τις μεγάλες. Μία σκιά πελώρια, μία σκιά εμ έξι μάτια. Τα δύο πονάνε. Δεν κλαίνε. Πονάνε, και αίμα... Το κουφάρι σε σχήμα σάκου μισογεμάτου πετιέται στον δρόμο, παφ κάνει και η γωνία γεμίζει κόσμο. Κόσμο και ήχους. Ήχους και μάτια. Μάτια και φόβο...''

Η το άλλο:
''....Αγαπημένη μου μητέρα, μην ανησυχείς για μένα.. Είμαι πιό καλά εδώ από οπουδήποτε αλλού.. Εδω, δεν θα είμαι ποτέ μόνος...''

Και ειναι 5 σελιδες ετσι.. Στο τελος εχουμε και τους νεκρους και ειναι κατι αγορακια 5 ετων ρε...:worry: Αντε να γελασεις μετα... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τι λες ρε βλακα εγω κλαιω.. Κατσε να σε στειλω αποσπασμα που διαβαζω εγω..:

''...Το νέο παιδί τρέχει. Είναι έν απαιδί αμούστακο, παιδί παιδί, λιγνό και ξανθό, και τρέχει.. Δίπλα του τρέχουν δύο σκιές.. Δεν είναι πρόσωπα συγκεκριμένα, είναι σκιές. Μαύρες ή καφέ. Και τρέχουν. Βήμα με βήμα το φτάνουν. Το παιδί χτυπάιε πόρτες. Χτυπάει τρελά τις πόρτες, ξύνει το ξύλο στις πόρτες με τα νύχια του. ''Ανοίξτε, για τ'όνομα του Θεού, θα με σκοτωσουν!!! Ανοιξτε!!!''. Οι πόρτες είναι κουφές. Οι πόρτες είναι από ξύλο. Είναι από φόβο, και στέκουν ακίνητες. Κλειστές. Οι σκιές σκεπάζουν ολότελα το παιδί. Τωρα έχει γίνει μόνο μία σκιά μέσα στις άλλες τις δύο τις μεγάλες. Μία σκιά πελώρια, μία σκιά εμ έξι μάτια. Τα δύο πονάνε. Δεν κλαίνε. Πονάνε, και αίμα... Το κουφάρι σε σχήμα σάκου μισογεμάτου πετιέται στον δρόμο, παφ κάνει και η γωνία γεμίζει κόσμο. Κόσμο και ήχους. Ήχους και μάτια. Μάτια και φόβο...''

Η το άλλο:
''....Αγαπημένη μου μητέρα, μην ανησυχείς για μένα.. Είμαι πιό καλά εδώ από οπουδήποτε αλλού.. Εδω, δεν θα είμαι ποτέ μόνος...''

Και ειναι 5 σελιδες ετσι.. Στο τελος εχουμε και τους νεκρους και ειναι κατι αγορακια 5 ετων ρε...:worry: Αντε να γελασεις μετα... :worry:
εγω λεω αυτο:''Πάει καιρὸς ποὺ πῆρα τὴν ἀπόφαση νὰ κρατηθῶ ἔξω ἀπὸ τὰ πολιτικὰ τοῦ τόπου. Προσπάθησα ἄλλοτε νὰ τὸ ἐξηγήσω. Αὐτὸ δὲ σημαίνει διόλου πὼς μοῦ εἶναι ἀδιάφορη ἡ πολιτικὴ ζωή μας. Ἔτσι, ἀπὸ τὰ χρόνια ἐκεῖνα, ὡς τώρα τελευταῖα, ἔπαψα κατὰ κανόνα νὰ ἀγγίζω τέτοια θέματα· ἐξάλλου τὰ ὅσα δημοσίεψα ὡς τὶς ἀρχὲς τοῦ 1967 καὶ ἡ κατοπινὴ στάση μου - δὲν ἔχω δημοσιέψει τίποτα στὴν Ἑλλάδα ἀπὸ τότε ποὺ φιμώθηκε ἡ ἐλευθερία - ἔδειχναν, μοῦ φαίνεται, ἀρκετὰ καθαρὰ τὴ σκέψη μου.

Μολαταῦτα, μῆνες τώρα, αἰσθάνομαι μέσα μου καὶ γύρω μου, ὁλοένα πιὸ ἐπιτακτικά, τὸ χρέος νὰ πῶ ἕνα λόγο γιὰ τὴ σημερινὴ κατάστασή μας. Μὲ ὅλη τὴ δυνατὴ συντομία, νὰ τί θὰ ἔλεγα:

Κλείνουν δυὸ χρόνια ποὺ μᾶς ἔχει ἐπιβληθεῖ ἕνα καθεστὼς ὁλωσδιόλου ἀντίθετο μὲ τὰ ἰδεώδη γιὰ τὰ ὁποῖα πολέμησε ὁ κόσμος μας καὶ τόσο περίλαμπρα ὁ λαός μας στὸν τελευταῖο παγκόσμιο πόλεμο. Εἶναι μία κατάσταση ὑποχρεωτικῆς νάρκης, ὅπου ὅσες πνευματικὲς ἀξίες κατορθώσαμε νὰ κρατήσουμε ζωντανές, μὲ πόνους καὶ μὲ κόπους, πᾶνε κι αὐτὲς νὰ καταποντιστοῦν μέσα στὰ ἑλώδη στεκούμενα νερά. Δὲ θὰ μοῦ ἦταν δύσκολο νὰ καταλάβω πῶς τέτοιες ζημιὲς δὲ λογαριάζουν πάρα πολὺ γιὰ ὁρισμένους ἀνθρώπους.

Δυστυχῶς δὲν πρόκειται μόνον γι᾿ αὐτὸ τὸν κίνδυνο. Ὅλοι πιὰ τὸ διδάχτηκαν καὶ τὸ ξέρουν πὼς στὶς δικτατορικὲς καταστάσεις ἡ ἀρχὴ μπορεῖ νὰ μοιάζει εὔκολη, ὅμως ἡ τραγωδία περιμένει ἀναπότρεπτη στὸ τέλος. Τὸ δράμα αὐτοῦ τοῦ τέλους μᾶς βασανίζει, συνειδητὰ ἢ ἀσυνείδητα, ὅπως στοὺς παμπάλαιους χοροὺς τοῦ Αἰσχύλου. Ὅσο μένει ἡ ἀνωμαλία, τόσο προχωρεῖ τὸ κακό.

Εἶμαι ἕνας ἄνθρωπος χωρὶς κανένα ἀπολύτως πολιτικὸ δεσμὸ καί, μπορῶ νὰ τὸ πῶ, μιλῶ χωρὶς φόβο καὶ χωρὶς πάθος. Βλέπω μπροστά μου τὸν γκρεμὸ ὅπου μᾶς ὁδηγεῖ ἡ καταπίεση ποὺ κάλυψε τὸν τόπο. Αὐτὴ ἡ ἀνωμαλία πρέπει νὰ σταματήσει. Εἶναι ἐθνικὴ ἐπιταγή.

Τώρα ξαναγυρίζω στὴ σιωπή μου. Παρακαλῶ τὸ Θεὸ νὰ μὴ μὲ φέρει ἄλλη φορὰ σὲ παρόμοια ἀνάγκη νὰ ξαναμιλήσω».''
μετα διαβαζω κατι σαν αφηγητρια
μετα λεω αυτο:
Φοβᾶμαι τοὺς ἀνθρώπους ποὺ ἑφτὰ χρόνια ἔκαναν πὼς δὲν εἶχαν πάρει χαμπάρι
καὶ μία ὡραία πρωία μεσοῦντος κάποιου Ἰουλίου
βγῆκαν στὶς πλατεῖες μὲ σημαιάκια κραυγάζοντας «δῶστε τὴ χούντα στὸ λαό».

Φοβᾶμαι τοὺς ἀνθρώπους ποὺ μὲ καταλερωμένη τὴ φωλιὰ
πασχίζουν τώρα νὰ βροῦν λεκέδες στὴ δική σου.

Φοβᾶμαι τοὺς ἀνθρώπους ποὺ σοῦ κλείναν τὴν πόρτα
μὴν τυχὸν καὶ τοὺς δώσεις κουπόνια καὶ τώρα
τοὺς βλέπεις στὸ Πολυτεχνεῖο νὰ καταθέτουν γαρίφαλα καὶ νὰ δακρύζουν.

Φοβᾶμαι τοὺς ἀνθρώπους ποὺ γέμιζαν τὶς ταβέρνες
καὶ τὰ σπάζαν στὰ μπουζούκια κάθε βράδυ καὶ τώρα τὰ ξανασπάζουν
ὅταν τοὺς πιάνει τὸ μεράκι τῆς Φαραντούρη καὶ ἔχουν καὶ «ἀπόψεις».

Φοβᾶμαι τοὺς ἀνθρώπους ποὺ ἄλλαζαν πεζοδρόμιο ὅταν σὲ συναντοῦσαν
καὶ τώρα σὲ λοιδοροῦν γιατὶ, λέει, δὲν βαδίζεις ἴσιο δρόμο.

Φοβᾶμαι, φοβᾶμαι πολλοὺς ἀνθρώπους.

Φέτος φοβήθηκα ἀκόμη περισσότερο.
και τραγουδαω σε 3 τραγουδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!
ευγενια μη μου πεις οτι μπηκες στο κοπο να γραψεις ολο αυτο!!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Και το εγραψε σε 5 λεπτα με περισπωμενες και δασειες.. :P Α, και καλησπέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!
ευγενια μη μου πεις οτι μπηκες στο κοπο να γραψεις ολο αυτο!!:eek:

Μην με φωναζεις ετσι -_-
Οχι ρε:P κοπι πειστ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγω το πιο ωραίο σημείο παρεθεσα, οχι ολες τις 5 σελιδες :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και το εγραψε σε 5 λεπτα με περισπωμενες και δασειες.. :P Α, και καλησπέρα :P

με περισπωμενες ΔΕΝ θα εγραφα ποτε απαπαπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
βσκ δεν παρακολουθουσα :P
χμμ αυριο γιορττη και σμρ μερα ξεκουρασης:P
εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
βσκ δεν παρακολουθουσα :P
χμμ αυριο γιορττη και σμρ μερα ξεκουρασης:P
εσεις?

Εμεις προβα σημερα, γιορτη αυριο:P:P και αυριο πολλα φροντ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αυριο θα τραγουδουσα σολο το πιο τελειο τραγουδι που εχω τραγουδησει στο γυμνασιο, και η φωνη μου ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ... Εχω κατεβασει ολα τα χαμομηλια και τιποτα.. Ειναι αυτο που λεμε οταν ανυπομονεις για κατι το συμπαν συνωμοτει για να μην γινει.. :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αυριο θα τραγουδουσα σολο το πιο τελειο τραγουδι που εχω τραγουδησει στο γυμνασιο, και η φωνη μου ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ... Εχω κατεβασει ολα τα χαμομηλια και τιποτα.. Ειναι αυτο που λεμε οταν ανυπομονεις για κατι το συμπαν συνωμοτει για να μην γινει.. :cry_x:

Ρε ελα μην απελπιζεσαιιιι
το σονγκ τα σπαει!
εμεις λεμε αυτο ( μου αρεσει πολυ)
μετα αυτο ( πολυυυ δυσκολοοο)
και κλεινουμε με αυτο (αααα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ααααχ το 3ο...♥
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top