Καφετέρια του iSchool ΙΙ

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
αυτο το κεφαλαιο δεν τελειώνει ποτέ , εγω προσφατα εβλεπα εφιαλτες οτι παω να δωσω πανελλήνιες :loltooth:
Εγώ δεν μπορώ να πω ότι μου έχουν αφήσει τραύματα οι Πανελλήνιες, πιο πολλούς εφιάλτες έχω δει για τη eurovision παρά για τις Πανελλήνιες
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,853 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,482 μηνύματα.
4,5 χρόνια έφαγα στο πανεπιστήμιο τέτοιο πράγμα κάθε χρόνο δεν υπάρχει πουθενά. Σε κάθε φοιτητική εκλογική αναμέτρηση ο καθένας δημοσιεύει τα δικά του αποτελέσματα. Η ΔΑΠ λέει πως κέρδισε η ΔΑΠ, η ΠΚΣ πως κέρδισε η ΠΚΣ. Είναι απίστευτο πραγματικά.

Και κάποιοι ονειρευόμαστε και τοπική αυτοοργάνωση μέσω του κοινοτισμού. Η μάζα είναι φύσει ηλίθια και από αυτήν την ηλιθιότητα δεν διαφεύγει ούτε ο υποτιθέμενος ανθός της, οι φοιτητές. Που έχουν καταντήσει αηδία έναν αρκετά σοβαρό θεσμό θα έλεγα.
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 2,341 μηνύματα.
Νουμερο 1 πραμγα που θα κανω οταν γινω ο υπερτατος αναμφισβήτητος ηγετης της ελλάδος: θα διαγραψω τις παρατάξεις. Πολυ πρηξαρχιδοι ειναι ολοι τους, εαακ, πκσ, δαπ... Εδω η δαπ κανει διαφημηση τα γκομενακια τους και εχω παει σε κλαμπ αλλα παπάρια τιποτα δεν ειχε. κοστουματα πλουσιοπαιδα ΤΟΜΠΟΥΛΟ... Εισαι φοιτητής και θες να εισαι πολιτικοποιημένος; μπες σε καποια νεολαια, νεολαια πασοκ, κνε, οννεδ, οτι γουσταρεις. Ασε τα πανεπιστημια ησυχα
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Στις δικές μας φοιτητικές εκλογές βγήκε πρώτη ανεξάρτητη παράταξη, πολύ ευχάριστα νέα. Πρώτη φορά μετά από 40 χρόνια δεν βγήκε πρώτη η ΔΑΠ.
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,336 μηνύματα.
Στις δικές μας δεν έχω ιδέα τι γίνεται, αλλά είμαι 99% σίγουρη ότι βγήκε ΚΝΕ και ΣΣΠ ως είθισται
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,482 μηνύματα.
Στις δικές μας φοιτητικές εκλογές βγήκε πρώτη ανεξάρτητη παράταξη, πολύ ευχάριστα νέα. Πρώτη φορά μετά από 40 χρόνια δεν βγήκε πρώτη η ΔΑΠ.
Γνωρίζω για ποια λες και πραγματικά το χάρηκα πολύ αυτό το αποτέλεσμα. Μέσα στον βούρκο των κοπράνων υπάρχει μία ελπίδα αν τέτοιες φωνές υποστηριχθούν παντού. Μπορεί ιδεολογικά να διαφωνώ τελείως με τα παιδιά όμως κόντρα στους άλλους είναι όαση. Και ένα ξεκάθαρο μήνυμα διαμαρτυρίας από τους φοιτητές πως δεν γουστάρουν τις κομματικές παρατάξεις.

Βέβαια φοβάμαι μην τα παιδιά φάνε καμμία επίθεση από τους αναρχοάπλυτους.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Γνωρίζω για ποια λες και πραγματικά το χάρηκα πολύ αυτό το αποτέλεσμα. Μέσα στον βούρκο των κοπράνων υπάρχει μία ελπίδα αν τέτοιες φωνές υποστηριχθούν παντού. Μπορεί ιδεολογικά να διαφωνώ τελείως με τα παιδιά όμως κόντρα στους άλλους είναι όαση. Και ένα ξεκάθαρο μήνυμα διαμαρτυρίας από τους φοιτητές πως δεν γουστάρουν τις κομματικές παρατάξεις.

Βέβαια φοβάμαι μην τα παιδιά φάνε καμμία επίθεση από τους αναρχοάπλυτους.
Είναι ένα πείραμα, αλλά πραγματικά είμαι περήφανος για το πως ψηφίσαμε ως σχολή. Ήταν μήνυμα προς όλες τις κατευθύνσεις, όλοι οι άλλοι έπεσαν από πολύ ως πάρα πολύ. Αυτό ακριβώς που λες, μήνυμα διαμαρτυρίας για τις κομματικές παρατάξεις. Ελπίζω να τα καταφέρουν τα παιδιά, δεν είναι εύκολο εγχείρημα, αλλά έχουν τους φοιτητές μαζί τους.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,482 μηνύματα.
Είναι ένα πείραμα, αλλά πραγματικά είμαι περήφανος για το πως ψηφίσαμε ως σχολή. Ήταν μήνυμα προς όλες τις κατευθύνσεις, όλοι οι άλλοι έπεσαν από πολύ ως πάρα πολύ. Αυτό ακριβώς που λες, μήνυμα διαμαρτυρίας για τις κομματικές παρατάξεις. Ελπίζω να τα καταφέρουν τα παιδιά, δεν είναι εύκολο εγχείρημα, αλλά έχουν τους φοιτητές μαζί τους.
Δεν είναι η πρώτη ανεξάρτητη πρωτοβουλία αλλά σίγουρα είναι η πρώτη ανεξάρτητη παράταξη που κερδίζει και μακάρι όπως λες να επιτύχουν και να δείξουν πως γίνεται σωστός συνδικαλισμός και χωρίς κομματικούς καριερίστες. Όμως θα μείνω σε αυτό που λες πως έχουν τους φοιτητές μαζί τους. Η νίκη εχθές με τα ψηφοδέλτια ήταν μία πρώτη νίκη αλλά σε καμμία περίπτωση τελική νίκη. Το τέρας θα χτυπηθεί στις φοιτητικές συνελεύσεις, εκεί πρέπει οι φοιτητές να στηρίζουν πραγματικά τους ανεξάρτητους φοιτητές κόντρα στα ψηφίσματα των υπολοίπων, όλα εκεί θα φανούν.

Και για όνομα ρε, είστε τόσο τυχεροί που οι συνελεύσεις αποκτούν νόημα. Μια φορά στο πρώτο έτος είχα πάει σε δικό μου και ήταν ζούγκλα ΕΑΑΚ-ΠΚΣ. Αποχώρησα συνοπτικά.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,569 μηνύματα.
Μισώ τα προφορικά
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,569 μηνύματα.
Ο αριθμός μητρώου (Αριθμός ακαδημαϊκής ταυτότητας) είναι ο μεγάλος αριθμός στην μπροστινή όψη;
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,336 μηνύματα.
Εγώ για αριθμό μητρώου ξέρω αυτόν που έχεις από τη σχολή. Νομίζω δηλαδή είναι διαφορετικό πράγμα από τον αριθμό που έχει στην ταυτότητα.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,774 μηνύματα.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,940 μηνύματα.
Γιατί δεν γράφετε τη Δευτέρα;;;
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 2,341 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,940 μηνύματα.

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 2,341 μηνύματα.
Ε και; Παλιά είχαμε πανελ Παρασκευή, Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή και οι ενδοσχολικές έμπαιναν ενδιάμεσα.
ε νταξει, τωρα ειναι παρασκευη, τριτη πεμπτη και τεταρτη..

Ειναι και οι ευρωεκλογες στη μεση επισης
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,940 μηνύματα.
Δε θα πω ότι ζηλεύω, αλλά να ξέρετε ότι ζήλεψα λίγο :pfff:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top