Καφετέρια του iSchool ΙΙ

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Γιατί κακώς? Πήγαμε στο πετ σοπ και πηραμε σταγόνες βιταμίνης και ασβεστίου και αν χειροτερεύσει θα πάμε σε κτηνίατρο, ελπίζω να μείνει μαζί μας
Ευελπη νεε μου
Αν θες να νιωθεις ελευθερος ανθρωπος πρεπει να αναγνωριζεις ελευθερια σε ολα τα πλασματα της φυσης
Ενα πλασμα που του εχει δωσει η φυση ολο τον ουρανο δεν μπορεις να το κλεινεις σε 10 λιτρα χωρο

παντως καλα κανεις που ανησυχείς.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,481 μηνύματα.
Α να πάτε σε κτηνίατρο χθες, δε θα γίνουν κλέφτες οι άνθρωποι. Κάπως πρέπει να ζήσουν και αυτοί.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Την Escherichia coli που έχεις εγκλωβισμένη όμως στο έντερο σου δεν την σκέφτεσαι :pfff:
Εγω την κυρια δεν την ξερω... ε αμα ειρθε και εκατσε καλα εκανε θα με βρηκε γλυκουλι...ήσυχη παντως ειναι ..παντως εγω δεν την φυλάκισα ...
και δεν θα επιτεψω κανενα να παει να δει τι κανει...
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.
Εγω την κυρια δεν την ξερω... ε αμα ειρθε και εκατσε καλα εκανε θα με βρηκε γλυκουλι...ήσυχη παντως ειναι ..παντως εγω δεν την φυλάκισα ...
και δεν θα επιτεψω κανενα να παει να δει τι κανει...
Πρέπει όμως να την φροντιζεις ... Αν θες μπορώ να έρχομαι να στην ποτίζω που και που
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Πρέπει όμως να την φροντιζεις ... Αν θες μπορώ να έρχομαι να στην ποτίζω που και που
Ευχαριστω για την προθεση..αλλα η περιοχη ειναι απηγορευμενης προσβασης και επιτηρείται αυστηρως κατα 7/24
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
κινείται περισσότερο και τρώει, οπότε είναι καλό. Κριμα τοση αγωνια και φοβος σημερα που πηρα και το πρωτο αριστειο της ζωης μου
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
Να μπει κι εδώ λίγη μουσική. :)

 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ, ΠΑΕΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ Η ΜΕΡΑ, ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΠΟ ΤΟΥΣ 4 (μαζι με εμενα) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΞΥΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΡΙ :mpinelik:

Ρωτάω την αλλη αν θα προσθεσει κατι τοις, μου λεει "δε βολευει απο το κινητο" Ε ΚΑΙ;;;;;;
 

marry.pp

Νεοφερμένος

Η marry.pp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ, ΠΑΕΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ Η ΜΕΡΑ, ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΠΟ ΤΟΥΣ 4 (μαζι με εμενα) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΞΥΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΡΙ :mpinelik:

Ρωτάω την αλλη αν θα προσθεσει κατι τοις, μου λεει "δε βολευει απο το κινητο" Ε ΚΑΙ;;;;;;
Το γνωστό πρόβλημα που συναντούσα αρκετές φορές όταν πήγαινα σχολείο..έχετε μιλήσει να μαζευτείτε μαζί σε κανένα σπίτι? Έτσι θα καταλάβετε άμα τα ξύνει η όντως δεν μπορεί
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Το γνωστό πρόβλημα που συναντούσα αρκετές φορές όταν πήγαινα σχολείο..έχετε μιλήσει να μαζευτείτε μαζί σε κανένα σπίτι?
Ναί. Δεν υπάρχει χρόνος, η μια εχει φροντιστηριο ο αλλος εχει ποδοσφαιρο.
Προσπαθήσαμε να βρουμε εναλλακτική, βρηκαμε το Google Docs με κοινο αρχείο για να προσθέτουμε πληροφορίες, δεν εχουν υπολογιστή και δεν τους βολευει απο το κινητο.
Εστω 2-3-4 αρθρα με πηγες να στείλουν, εδω και 2 μερες είναι συνδεδεμένοι και ανεβάζουν posts και stories αλλα αρθρο παπαλα.

Δεν ειναι οντως ανημπορία, τοτε θα το καταλάβαινα και θα ελεγα ε οκ, είναι οτι απλως θελουν βαθμο χωρις να κανουν τιποτα. Ε, βαθμο θα παρουν, αλλα αυτο που τους αξίζει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ, ΠΑΕΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ Η ΜΕΡΑ, ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΠΟ ΤΟΥΣ 4 (μαζι με εμενα) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΞΥΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΡΙ :mpinelik:

Ρωτάω την αλλη αν θα προσθεσει κατι τοις, μου λεει "δε βολευει απο το κινητο" Ε ΚΑΙ;;;;;;
Το προβλημα που αναφερεις ειναι ενα δια βιου προβλημα
Στο πανεπιστημιο οι καθηγητες ενθαρυνονται να βαζουν ομαδικες εργασιες αλλα δεν βαζουν γιατι ξερουν οτι ενας να τις κανει...ο μαλακας
Εσυ ομως θα τις κανεις και θα γινεσαι ο μαλακας ,,μπορει καποιοι να εθελοτυφλουν αλλα οκ..εσυ ομως θα μαθαινεις...
Τι θα κερδιζεις ?.. την δικη σου μαθηση και τον σεβασμο (πισω απο τον χλεβασμο) των αλλων..
Και οτι λυνεις το στελνεις με βιμπερ ή εμαιλ και στους αλλους να ξεστραβωθουν αναμεσα στην τεμπελια σους
Ειναι καλο να βοηθας ανθρωπους..... λυνεται πιο ευκολα η ασκηση.
Στο πανεπιστημιο υπαρχει το κοριτσακι με τα γυαλια που καθεται 1ο θρανιο και γραφει εξαιρετικες σημειωσεις ...και ειναι παντα εκει μη ληψει τιποτα.
Στις εξετασεις ολοι το ψαχνουν να βγαλει ''ολο το ετος'' φωτοτυπιες.
Πολλοι το κοροιδευουν αλλα και πολλοι αλλοι το εχουν εικονισμα.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΠΟ ΤΟΥΣ 4 (μαζι με εμενα) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΞΥΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΡΙ
Στις ομαδικές εργασίες, συνήθως ήμουνα ο μαλάκας. Την έκανα ολομόναχος για να μην κυνηγώ κανέναν, αλλά όταν τελείωνα οι άλλοι κοκορεύονταν και έπαιρναν βαθμό από την εργασία ΜΟΥ.

1698419024470.png
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ, ΠΑΕΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ Η ΜΕΡΑ, ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΠΟ ΤΟΥΣ 4 (μαζι με εμενα) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΞΥΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΡΙ :mpinelik:

Ρωτάω την αλλη αν θα προσθεσει κατι τοις, μου λεει "δε βολευει απο το κινητο" Ε ΚΑΙ;;;;;;
Τι θέμα η εργασία ;
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
πολυ κακως που εχεις παπαγαλο...αλλα αφου τον εχεις πρεπει να τον φροντισεις ...να τον πας στο γιατρο
Τους μεγάλους παπαγάλους (και τους μικρούς) οι περισσότεροι τους αφήνουν ανοιχτή την πόρτα του κλουβιου να κάνουν βόλτα εντος σπιτιού.
Η ένοικος στο πάνω διαμέρισμα στην πολυκατοικία μου τον βγάζει και στο μπαλκόνι (τον έχει 30 χρόνια) και δεν φεύγει.
Είναι πανέξυπνα ζώα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί κακώς? Πήγαμε στο πετ σοπ και πηραμε σταγόνες βιταμίνης και ασβεστίου και αν χειροτερεύσει θα πάμε σε κτηνίατρο, ελπίζω να μείνει μαζί μας
Αν έχει πνευμονία πρέπει να πας οπωσδήποτε. Όταν βλέπεις ένα πτηνό να δείχνει ότι είναι άρρωστο τότε είναι όντως άρρωστο και θέλει θεραπεία.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Τους μεγάλους παπαγάλους (και τους μικρούς) οι περισσότεροι τους αφήνουν ανοιχτή την πόρτα του κλουβιου να κάνουν βόλτα εντος σπιτιού.
Η ένοικος στο πάνω διαμέρισμα στην πολυκατοικία μου τον βγάζει και στο μπαλκόνι (τον έχει 30 χρόνια) και δεν φεύγει.
Είναι πανέξυπνα ζώα.
να και κατι ευχαριστω
α εστι ναι ...αν μπορουσε να παει και μια βολτα και να γυρισει ..πιο καλα ..γερακια στην αθηνα δεν εχει
κατι σαν τις γατες ..κανουν την αλητεια τους και μετα ερχονται για φαι και χαδια
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
να και κατι ευχαριστω
α εστι ναι ...αν μπορουσε να παει και μια βολτα και να γυρισει ..πιο καλα ..γερακια στην αθηνα δεν εχει
κατι σαν τις γατες ..κανουν την αλητεια τους και μετα ερχονται για φαι και χαδια
Είναι απίστευτος, με βλέπει που απλώνω ρούχα και μου φωνάζει καλημέρα από το μπαλκόνι (ελπίζω να μη με κουτσουλισει καμιά μέρα)😂
Είναι πολύ δεμένος με την κυρία αυτή. Κάθε φορά που φεύγει από το σπίτι τον ακούω που την φωνάζει μονίμως. Πάνε και βόλτες έξω όταν έχει καλό καιρό (κάθεται στον ώμο της).
Στην Αθήνα επικίνδυνο οι βόλτες χωρίς επίβλεψη με τις γάτες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.
Average εργασίες σχολείου. Ο καθένας στα τέτοια του. Άλλος έχει μπάλλα, άλλη μπαλέτο και εν τέλει δεν βγαίνει ποτέ τίποτα. Το αστείο είναι πως στο δημοτικό είχαμε καλλίτερη οργάνωση. Σε ομαδικές εργασίες δημοτικού συνήθως μαζευόμασταν σε σπίτι κάποιου στο χωριό και όλα γίνονταν όπως έπρεπε. Σε γυμνάσιο/λύκειο γίνονταν το τριμπούρδελο του αιώνος. Πέρασα και από τις δύο θέσεις (του σταρχιδιστή και του κορόιδου). Στη Γ' Γυμνασίου είχαμε κανονίσει μάζωξη για εργασία και την τελευταία στιγμή με έστειλαν κάτι φίλοι από την πόλη να βγούμε οπότε απλά τους έρριξα Χ και κατέβηκα στη πόλη αραχτός (προς τιμήν μου βέβαια έκατσα και έκανα μόνος μου κάποια κομμάτια τα οποία έκριναν οι υπόλοιποι της ομάδος πως ήσαν καλλίτερα από τα δικά τους και τα αντικατέστησαν με τα δικά μου). Και το κορόιδο στη Β Λυκείου όπου κυριολεκτικά στα τέτοια τους όλοι και το κουβάλησα μόνος μου ΟΛΟ (ακόμα και την παρουσίαση στη τάξη).

Συμπέρασμα: όσο πιο μικρός τόσο πιο συνεπής/ομαδικός και συνεργάσιμος. Μετά χαλάμε :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top