Καφετέρια του iSchool ΙΙ

VFD59

Νεοφερμένος

Ο VFD59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Εγω που ειμαι τοξοτης με ωροσκοπο παρθένο, ξέρει κάποιος να μου πει το σημαίνει;
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.
Επιχειρηματική ηθική επεσε ηθικό δίλημμα και ήταν με τη κρίση μας.
Έδωσα ολο μου το είναι, 3,5 σελίδες σήμερα ή που θα με εκτιμήσει και θα δω κανα 8+ ή θα παει άπατο θα δω κανα 5,5 - 6,5 και θα πάρω αεροπλάνο πισω να τον κυνηγάω.

Kαημένο παιδί τι τραβάς (που έλεγε ο Δόγκανος στην Δεβόρα...) και εκείνη του απάνταγε: Νι Νι... :happy: :hehe:

Oι γερμανοί τον παρθένo τον λένε Jungfrau: δηλαδή, ο νεαροκοπέλας. Ακούς τον άλλο 2 μέτρα γερμαναρά να λέει ich bin Jungfrau...με έστειλε. :bye2:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Kαημένο παιδί τι τραβάς (που έλεγε ο Δόγκανος στην Δεβόρα...) και εκείνη του απάνταγε: Νι Νι... :happy: :hehe:

Oι γερμανοί τον παρθένo τον λένε Jungfrau: δηλαδή, ο νεαροκοπέλας. Ακούς τον άλλο 2 μέτρα γερμαναρά να λέει ich bin Jungfrau...με έστειλε. :bye2:
Σε λατρεύω
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,538 μηνύματα.
εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε μια πλάκα...ταμπέλα κατευθείαν...
df0f8e2f3d87a062e4cd48cc4d287585.jpg
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,142 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Ακριβως. Αρα επιβεβαιωνεται οτι τα ζωδια πεφτουν παντα μεσα
Μα προφανώς. Εγώ λέω η κάθε σχολή κιόλας να φτιάξει chart για κάθε καθηγητή, ώστε να ξέρουμε με βάση τα άστρα πότε μπορούμε να τους επισκεφτούμε για να ζητήσουμε ένα 5αρι και πότε όχι. Μπορεί να έχει ανάδρομο ερμή και να τους επηρεάζει κατά την βαθμολόγηση , ποτέ δεν ξέρεις…
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.
Μα προφανώς. Εγώ λέω η κάθε σχολή κιόλας να φτιάξει chart για κάθε καθηγητή, ώστε να ξέρουμε με βάση τα άστρα πότε μπορούμε να τους επισκεφτούμε για να ζητήσουμε ένα 5αρι και πότε όχι. Μπορεί να έχει ανάδρομο ερμή και να τους επηρεάζει κατά την βαθμολόγηση , ποτέ δεν ξέρεις…

Επίσης σημαντικό είναι να παρατηρείτε την κόμη του, αν είναι ή όχι περιποιημένη. Και η Βλαχάκη ρωτούσε; Ποιά κόμη; Μοντεχρίστο; :hehe: :hehe:

Η κόμη ενός προφέσσορα λέει πολλά για το προηγούμενο βράδυ του, ή για τη φάση "αναρχοκατσαπλιάς" Αινστάιν σε κακέκτυπο, κάνω έρευνα και δεν κάνω μπάνιο λόγω έλλειψης χρόνου. Είχαμε πολλούς καθηγητές που ο γιακάς από το πουκάμισο είχε κολλήσει στο λαιμό ενώ κάποιοι έπιαναν το άπλυτο μαλλί και με τσιμπιδάκι κοντά στο σβέρκο. :sick:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
κάποιοι έπιαναν το άπλυτο μαλλί και με τσιμπιδάκι κοντά στο σβέρκο.
Αλήθεια αναρωτιέμαι ποιος , όσο ήμουν εκεί πάντως πάλι καλά έκαναν μπάνιο 🙏 (και φοιτητές και καθηγητές)
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.
Αλήθεια αναρωτιέμαι ποιος , όσο ήμουν εκεί πάντως πάλι καλά έκαναν μπάνιο 🙏 (και φοιτητές και καθηγητές)

Όταν βαριόμουν από τις φιλοσοφίες που έλεγαν ή η διάλεξη έκανε κοιλιά, χάζευα τσιμπιδάκια μπιχλιάρηδων που κάθονταν μπροστά μου. Εκεί καταλάβαινα ότι όσο πιο "καμμένος" επιστήμονας είσαι, τόσο περισσότερη μπίχλα έχεις. Υπήρχε γραμμικότητα για οσοδήποτε μικρό έψιλον θετικό.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,142 μηνύματα.
Μα προφανώς. Εγώ λέω η κάθε σχολή κιόλας να φτιάξει chart για κάθε καθηγητή, ώστε να ξέρουμε με βάση τα άστρα πότε μπορούμε να τους επισκεφτούμε για να ζητήσουμε ένα 5αρι και πότε όχι. Μπορεί να έχει ανάδρομο ερμή και να τους επηρεάζει κατά την βαθμολόγηση , ποτέ δεν ξέρεις…
Αυτο θα συμβαινει και με τον θραμπουτετοιονα
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.
O άλλος είχε έρθει ορεξάτος στην Στατιστική Ι και είχε βάλει θέματα όπου η πρώτη άσκηση "κατανόησης" ήθελε να αποδέξωμε με αφηρημένο απειροστικό ότι η αντίστροφη υπεργεωμετρική κατανομή καταλήγει σε Poisson. :book: Τόσο ε-δ είχε η πρόταση που νόμιζα ότι διάβαζα διάλεκτο Μανδαρίνικων εκτός ότι είχε πολλές γραμμές κείμενο με πυκνά μαθηματικά ακατανόητα. Πραγματικά νόμισα ότι ήμουν σε άλλο Τμήμα.

1686672190172.png
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,538 μηνύματα.
O άλλος είχε έρθει ορεξάτος στην Στατιστική Ι και είχε βάλει θέματα όπου η πρώτη άσκηση "κατανόησης" ήθελε να αποδέξωμε με αφηρημένο απειροστικό ότι η αντίστροφη υπεργεωμετρική κατανομή καταλήγει σε Poisson. :book: Τόσο ε-δ είχε η πρόταση που νόμιζα ότι διάβαζα διάλεκτο Μανδαρίνικων.

View attachment 117017
Τα κατάλαβα όλα!
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
O άλλος είχε έρθει ορεξάτος στην Στατιστική Ι και είχε βάλει θέματα όπου η πρώτη άσκηση "κατανόησης" ήθελε να αποδέξωμε με αφηρημένο απειροστικό ότι η αντίστροφη υπεργεωμετρική κατανομή καταλήγει σε Poisson. :book: Τόσο ε-δ είχε η πρόταση που νόμιζα ότι διάβαζα διάλεκτο Μανδαρίνικων εκτός ότι είχε πολλές γραμμές κείμενο με πυκνά μαθηματικά ακατανόητα. Πραγματικά νόμισα ότι ήμουν σε άλλο Τμήμα.

View attachment 117017
Είναι ο ανάδρομος ερμής και σου βγαίνουν τα ψυχολογικά που σου άφησε αυτή η τμηματάρα ε ;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
To θέμα είναι ότι δεν απέκτησα κάποιο skill. Να ήταν μόνο η δυσκολία και να έπιανε τόπο.
Τίποτα δεν έχει αλλάξει παρά τα παράπονα πάντως. Το τμήμα υπολειτουργεί με 18 μέλη ΔΕΠ πλέον και δεν τους καίγεται καρφί για την κατάσταση
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.
Τίποτα δεν έχει αλλάξει παρά τα παράπονα πάντως. Το τμήμα υπολειτουργεί με 18 μέλη ΔΕΠ πλέον και δεν τους καίγεται καρφί για την κατάσταση

Η κλασική νοοτροπία. Στην Ελλάδα γενικά η νοοτροπία αλλάζει μόνο με την συνταξιοδότηση και αντικατάσταση του υπαλλήλου. Πόσο μάλλον όταν ορισμένοι συνταξιούχοι καθηγητές Πανεπιστημίου, συνεχίζουν να ασκούν επιρροή σε καθηγητές "τσιράκια" (σπιούνους) με ανταλλάγματα σε προαγωγές γνωστών, διατήρηση του γραφείου τους για δωρεάν τηλέφωνα (από την τσέπη του φορολογούμενου Έλληνα), επιρροή σε θέματα εξετάσεων σε μάθημά τους που το κάνει πλέον ο καθηγητής-τσιράκι, κτλ.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,538 μηνύματα.
Δεν μπορώ να μαζέψω το μυαλό μου να διαβάσω, έχω χάσει κάθε ίχνος αυτοπειθαρχίας. Αύριο γράφω και δεν προλαβαίνω ούτε ανάγνωση να τα κάνω όλα :'(
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Έναν λόγο που η στατιστική είναι σχεδόν σε κάθε σχολη της χώρας ρε παιδιά;:whatever:
(Σε λιγο θα την βάλουν και φιλολογία, αν δεν την έχουν βάλει ήδη)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top