Καφετέρια του iSchool ΙΙ

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Ε ναι και όπως λέγαμε και χθες δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο η θετική κατεύθυνση. Ένα ξεφύλλισμα να ρίξει κανείς στο βιβλίο της χημείας τα πιάνει όλα με τη μία.

:p
Καλά για να λέμε τώρα και του στραβού το δίκιο η χημεία του λυκείου σε αυτά τα κομμάτια είναι το απόλυτο αίσχος. Μπορείς να εκπαιδεύσεις τον οποιοδήποτε σε λίγη ώρα να κάνει σωστά την ηλεκτρονιακή δόμηση χωρίς να γνωρίζει καν τι είναι το τροχιακό, για να μην πω και το άτομο ή το ηλεκτρόνιο.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιζει να ξερει κανεις αν μπορεις να ασχοληθεις απο μονος σου με interships πριν το 4ο ετος;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Παιζει να ξερει κανεις αν μπορεις να ασχοληθεις απο μονος σου με interships πριν το 4ο ετος;
Ξέρω ότι αν πιάσεις εκ των προτέρων δουλειά σε σχετικό αντικείμενο με τις σπουδές σου κι αν ο εργοδότης σου είναι καλούλης και γλυκουλένιος, μπορεί να υπογράψει σχετικό χαρτί ότι κάνεις την πρακτική σου - όταν έρθει η ώρα να κάνεις τα γραφειοκρατικά στη σχολή.Τουλάχιστον πολλοί συμφοιτητές μου το έκαναν αυτό.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
4D10E501-C46B-4EDF-B55D-784ADFC4A38F.jpeg
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Α έχουμε και καφετέρια! Ένα ice tea λεμόνι, παρακαλώ.:hi: Έψαχνα θρεντ να γράψω το παρακάτω και εμφανίστηκε αυτό, οπότε το γράφω εδώ.

Που λέτε τώρα που πλησιάζουν οι μέρες να αρχίσουν οι σχολές από τη μία νιώθω ενθουσιασμό (θέλω πως και πως να πάω να κάτσω σε αμφιθέατρο), από την άλλη αρχίζει και με πιάνει και άγχος για το άγνωστο (και όχι των αρχαίων αυτή τη φορά). Είναι και όλες αυτές οι αιτήσεις των τελευταίων ημερών και οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες που μου φαίνονται χαοτικές και γενικά είναι λίγο overwhelming. Δεν υπερνικά τον ενθουσιασμό μου αυτό το άγχος αλλά και πάλι, υπάρχει.

Υπάρχει κανένας άλλος πρωτοετής που να νιώθει το ίδιο;
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Που λέτε τώρα που πλησιάζουν οι μέρες να αρχίσουν οι σχολές από τη μία νιώθω ενθουσιασμό (θέλω πως και πως να πάω να κάτσω σε αμφιθέατρο), από την άλλη αρχίζει και με πιάνει και άγχος για το άγνωστο (και όχι των αρχαίων αυτή τη φορά). Είναι και όλες αυτές οι αιτήσεις των τελευταίων ημερών και οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες που μου φαίνονται χαοτικές και γενικά είναι λίγο overwhelming. Δεν υπερνικά τον ενθουσιασμό μου αυτό το άγχος αλλά και πάλι, υπάρχει.

Υπάρχει κανένας άλλος πρωτοετής που να νιώθει το ίδιο;
Κι εγώ ανυπομονώ, αλλά, για κάποιον λόγο, όχι πλέον τόσο όσο ενθουσιαζόμουν πριν...Ίσως, φταίει και η 4μηνη αναμονή, η οποία σιγά-σιγά με έκανε να πλήξω. Βέβαια, αυτός είναι ένας ακόμα λόγος να έχω περισσότερη όρεξη να ξεκινήσουμε, but it's rather complicated, I guess.

Ναι, συμφωνώ. Από τη μια, ο όγκος των αιτήσεων και η προθεσμία σε κάνουν να αισθάνεσαι μια πίεση, αλλά, από την άλλη, κι αυτός είναι ένας τρόπος να σε κάνει να συνειδητοποιήσεις ότι πλέον είσαι φοιτητής/φοιτήτρια και ότι πλησιάζει το ξεκίνημα της σχολής!

Ελπίζω ο ενθουσιασμός και η όρεξή μας να ενισχυθούν όσο περνάει ο καιρός ή, τουλάχιστον, να μη μειωθούν σημαντικά. :give_rose:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κι εγώ ανυπομονώ, αλλά, για κάποιον λόγο, όχι πλέον τόσο όσο ενθουσιαζόμουν πριν...Ίσως, φταίει και η 4μηνη αναμονή, η οποία σιγά-σιγά με έκανε να πλήξω. Βέβαια, αυτός είναι ένας ακόμα λόγος να έχω περισσότερη όρεξη να ξεκινήσουμε, but it's rather complicated, I guess.
Ίσως αυτό ήταν το τίμημα της πρόωρης ανακοίνωσης των βάσεων!
Ναι, συμφωνώ. Από τη μια, ο όγκος των αιτήσεων και η προθεσμία σε κάνουν να αισθάνεσαι μια πίεση, αλλά, από την άλλη, κι αυτός είναι ένας τρόπος να σε κάνει να συνειδητοποιήσεις ότι πλέον είσαι φοιτητής/φοιτήτρια και ότι πλησιάζει το ξεκίνημα της σχολής!
Σίγουρα, τις τελευταίες μέρες έχουμε καταλάβει ότι πολύ σύντομα θα είμαστε ενεργοί φοιτητές. Μέχρι πριν ένα μήνα οκει, απλά έλεγα "πέρασα νομική" αλλά το έβλεπα και κάπως μακρινό. Ένιωθα ακόμα μαθητής δηλαδή. Τώρα που έχω φάει όλα τα εις -uoa.gr στη μάπα, μπορώ να πω ότι έχω αρχίσει να το συνειδητοποιώ... :lol: Εντάξει, θα συνηθίσουμε, που θα πάει!
Ελπίζω ο ενθουσιασμός και η όρεξή μας να ενισχυθούν όσο περνάει ο καιρός ή, τουλάχιστον, να μη μειωθούν σημαντικά. :give_rose:
Αυτό το εύχομαι κι εγώ! Στις πρώτες μας επιλογές μπήκαμε, είθε να μας αποζημιώσουν!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Να μας κάνετε updates την πρώτη μέρα ε; :inlove:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ρίο= Ανταρκτική νωρίς το πρωί και αργά το βράδυ

Λυπάμαι.
Ευχαριστούμε για την επεξήγηση, γιατί η μόνη φορά που έχω περάσει από Πάτρα είναι για να πάω στο λιμάνι της Κυλλήνης οπότε δεν έπιασα απόλυτα τον προβληματισμό του φίλτατου μπριζολακίου :lol:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Ρίο= Ανταρκτική νωρίς το πρωί και αργά το βράδυ

Λυπάμαι.
Παναγια μου. Ρε οσο ημουν μαθ φετος , διναμε εξεταστικη ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ γαμημενο μαθημα 9 το πρωι. Αυτο σημαινει οτι ξυπναγα 6μιση για να σιγουρευτω οτι θα παω εγκαιρως. Ε φετος η εξεταστικη του χειμερινου επεσε σε εκεινες τις μερες που ειχαν προειδοποιήσει για εξαιρετικα χαμηλες θερμοκρασίες. Μαντεψε ποια κρυωνε και γινοταν παγοκολωνα σε καθε εξεταση
Μην μιλησω για τον αερα , που σε επαιρνε απο την πρυτανεια και σε εφτανε στην εστια με ενα φυσημα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

MHN MOY KANETE ΛΥΠΑΜΑΙ , ΔΙΑΛΕΞΑ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΣΤΟ ΡΙΟ. ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΟ ΠΑ.ΠΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΟ
 
Τελευταία επεξεργασία:

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Παναγια μου. Ρε οσο ημουν μαθ φετος , διναμε εξεταστικη ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ γαμημενο μαθημα 9 το πρωι. Αυτο σημαινει οτι ξυπναγα 6μιση για να σιγουρευτω οτι θα παω εγκαιρως. Ε φετος η εξεταστικη του χειμερινου επεσε σε εκεινες τις μερες που ειχαν προειδοποιήσει για εξαιρετικα χαμηλες θερμοκρασίες. Μαντεψε ποια κρυωνε και γινοταν παγοκολωνα σε καθε εξεταση
Μην μιλησω για τον αερα , που σε επαιρνε απο την πρυτανεια και σε εφτανε στην εστια με ενα φυσημα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

MHN MOY KANETE ΛΥΠΑΜΑΙ , ΔΙΑΛΕΞΑ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΣΤΟ ΡΙΟ. ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΟ ΠΑ.ΠΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΟ
Δικό σου λάθος που δεν έχεις ξεκινήσει το habit τον cold/ice baths
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top