Κατοικίδια σε φοιτητικές εστίες

Nantia5

Νεοφερμένος

Η Nantia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας , μόλις τελείωσα λύκειο και με προβληματίζει το γεγονός της διαμονής του κατοικίδιου μου . Εμένα την ίδια θα με βόλευε πάρα πολύ να μένω σε φοιτητική εστία λόγω οικονομικού, αλλά έχω διαβάσει ότι απαγορεύονται τα κατοικίδια ζώα σε φοιτητικές εστίες. Δεν έχω κάποιο πρόσωπο εμπιστοσύνης να αφήσω το κατοικίδιο μου και την θέλω μαζί μου . Αναρωτιωμουν επειδή το κατοικίδιο είναι γάτα και δη θηλυκή που σημαίνει ότι δεν σημαδεύει το χώρο της και επίσης πάρα πολύ ήσυχη αφού όλη την ώρα κοιμάται, μήπως γνωρίζεται άμα είναι δυνατό σε αυτή τη περίπτωση να επιτρέπετε εντός του φοιτητικού κοιτώνα? Επίσης έχει κάνει όλα τα εμβόλια της και είναι στρωμένη. Ευχαριστώ πολύ άμα κάνατε το κόπο και διαβάσατε ως εδώ . Περιμένω απάντηση το συντομότερο δυνατόν.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Γεια σας , μόλις τελείωσα λύκειο και με προβληματίζει το γεγονός της διαμονής του κατοικίδιου μου . Εμένα την ίδια θα με βόλευε πάρα πολύ να μένω σε φοιτητική εστία λόγω οικονομικού, αλλά έχω διαβάσει ότι απαγορεύονται τα κατοικίδια ζώα σε φοιτητικές εστίες. Δεν έχω κάποιο πρόσωπο εμπιστοσύνης να αφήσω το κατοικίδιο μου και την θέλω μαζί μου . Αναρωτιωμουν επειδή το κατοικίδιο είναι γάτα και δη θηλυκή που σημαίνει ότι δεν σημαδεύει το χώρο της και επίσης πάρα πολύ ήσυχη αφού όλη την ώρα κοιμάται, μήπως γνωρίζεται άμα είναι δυνατό σε αυτή τη περίπτωση να επιτρέπετε εντός του φοιτητικού κοιτώνα? Επίσης έχει κάνει όλα τα εμβόλια της και είναι στρωμένη. Ευχαριστώ πολύ άμα κάνατε το κόπο και διαβάσατε ως εδώ . Περιμένω απάντηση το συντομότερο δυνατόν.
Δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο-εκτός αν έχεις γείτονες που τους ενοχλεί- Επειδή ο αδελφός μου έμενε ενα χρόνο σε εστία και είχα πάει κ γω κυκλοφορούσαν γάτες απο δω κ απο κει οι οποίες ήταν από αυτούς που έμεναν στα διπλανά δωμάτια. Νομίζω μπορείς να την πάρεις απλά πρόσεχε μην την αφήνεις στους διαδρόμους -δε ξες τι μπορεί να γίνει. Κατά τα άλλα στην Ελλάδα είσαι, οι μισές απαγορεύσεις δεν ισχύουν καν
 

estrela

Νεοφερμένος

Η estrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μπα δε νομιζω να εχεις προβλημα με το γατακι. εξαλλου σκυλι δεν ειναι δεν θα γαβγιζει, ελευθερο δεν θα το αφηνεις οποτε ζητημα ειναι να καταλαβουν οτι εχεις γατα στο δωματιο σου.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Μίλα μια με την γραμματεία των εστιών γιατί άπαξ και σε πιάσουν σε διώχνουν και μετά αναγκαστικά θα μείνεις στο νοίκι.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.
Μπα δε νομιζω να εχεις προβλημα με το γατακι. εξαλλου σκυλι δεν ειναι δεν θα γαβγιζει, ελευθερο δεν θα το αφηνεις οποτε ζητημα ειναι να καταλαβουν οτι εχεις γατα στο δωματιο σου.
Να ΜΗΝ το κάνεις αυτό. Θα μιλήσεις μαζί τους. Θα το συζητήσετε. Σε καμία περίπτωση δεν βάζεις ζώο σε εστία χωρίς να το ξέρουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top