Κατατόπιση

Raze

Νεοφερμένος

Ο Raze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Επειδή βρίσκομαι σε μία μεταβατική περίοδο της ζώης μου θα πρέπει να πάρω ορισμένες αποφάσεις και θέλω να με βοηθήσετε. Είμαι 15χρονών και ένας αρκετά καλός μαθητής πιστεύω (19,5 Β' τρίμηνο Γ' Γυμνασίου) και έχω αποφασίσει να επιλέξω το επάγγελμα του αρχιτέκτονα. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει ποια από τις 2 κατεθύνσεις (+γιατ'ι) να επιλέξω και σε ποια μαθήματα να δόσω ιδιαίτερη βάση ?


Θα εκτιμούσα και την παραμικρή απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kατ' αρχάς το δίνω βάση σε κάποια μαθήματα από τη γ γυμνασίου παραμερίζοντας κάποια άλλα είναι εγκληματικό κατά τη γνώμη μου... δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το τι ακριβώς θα επιλέξεις και θα γίνει στην α λυκείου.. από εκεί και πέρα η συμβουλή μου είναι να τα προσέχεις όλα και του χρόνου βλέπεις... αν θες ντε και καλά να έχεις στο νου σου μια κατεύθυνση θα σου πρότεινα τεχνολογική για να μην φορτωθείς χημεία και βιολογία ενώ δεν χρειάζονται για το 4ο πεδίο...:bye:

-Ηλίας-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Και εγώ εφόσον αρχιτεκτονική θα σου πρότεινα τεχνολογική παρόλο που εγώ είμαι θετική...Είναι όντως κρίμα να φορτωθείς την βιολογία που έχει άπειρη παπαγαλία...μάλλον πιο εύκολα θα τα βγάλεις απο τεχνολογική.Καθαρά προσωπική άποψη και χωρίς να γνωρίζω τίποτα σχετικά με το τι παίζει στην αρχιτεκτονική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ξέρεις πόσες φορές βρέθηκα στην ηλικία σου σε μεταβατικό στάδιο; Αμέτρητες. Και όλα αυτά για να σου μιλάω τώρα γνωρίζοντας μόνο την κατεύθυνση που θα επιλέξω, καμία ιδέα για επαγγέλματα. Για τον απλό αυτό λόγο λοιπόν και σε αντίθεση τόσο με τους προλαλήσαντες όσο και με την ερώτησή σου, θα σου πω απλά να χαλαρώσεις. Relax, enjoy the ride. Σε φαντάζομαι κάπως σαν τον εαυτό μου. Προσωπικά είμαι από τους ανθρώπους που δεν αντέχουν να βαδίζουν χωρίς στόχο, νομίζω καταλαβαίνεις. Ωστόσο, πάντα φροντίζω να μη μπλέκω τους ''παροδικούς'' στόχους με τους ΑνΣκ μου. Θα ήταν χαζό να ανησυχώ από τώρα για τις Πανελλήνιες για παράδειγμα. Οπότε σε συμβουλεύω να χαλαρώσεις και να απολαύσεις τη Γ' Γυμνασίου που σου μένει. Θα έχεις αρκετό χρόνο να σκεφτείς για τις κατευθύνσεις και για το μέλλον σου αργότερα, μη χαραμίζεις λοιπόν το χρόνο που σου δίνεται τώρα για κάτι που θα κάνεις και θα πρέπει να κάνεις μετά. Τα λέω όλα από προσωπική εμπειρία. Άλλωστε, για να κλείσω, δε ξέρεις πως μέχρι και τις αρχές της Β' Λυκείου θα έχεις ακόμα τις ίδιες προτιμήσεις. Χαιρετώ. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavros4u

Νεοφερμένος

Ο Stavros4u αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παρε τεχνολογικη και μην δινεις καμια σημασια στην χημεια...Κ γενικα μαθ-φυσ-γλωωσα(λιγο) και ξεκουρασου γιατι σε περιμενει ζορι.
τα επομενα 2 χρονια κκαι μπορεις να επικεντρωθεις σε αλλα πραγματα (καταλαβαινεις πιστευω) και μετα 1 χρονια τα κεφαλια μεσα..(μην παθεις κ ασφυξια βεβαια..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raze

Νεοφερμένος

Ο Raze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις άμεσες και χρήσιμες απαντήσεις σας κατάλαβα αρκετά .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πω κι εγώ ότι καλά κάνεις κι έχεις στόχο αλλά είναι λιγάκι νωρίς.
Αλλά και κατεύθυνση να έχεις αποφασίσει μην παραμελήσεις τα υπόλοιπα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top