Κατατακτήριες

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να περάσει κάποιος σε στρατιωτική σχολή από κατατακτήριες. Ενδιαφέρομαι είτε για ΣΣΑΣ είτε για ΣΑΝ
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Δε νομίζω. Οι συγκεκριμένες σχολές έχουν μάλιστα και όριο ηλικίας.

Με κατατακτήριες απ' όσο ξέρω μπορείς να πας αστυνομία, για τα άλλα σώματα ασφαλείας δε γνωρίζω.
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Δε νομίζω. Οι συγκεκριμένες σχολές έχουν μάλιστα και όριο ηλικίας.

Με κατατακτήριες απ' όσο ξέρω μπορείς να πας αστυνομία, για τα άλλα σώματα ασφαλείας δε γνωρίζω.
Πολύ σωστά, κατατακτήριες δεν προβλέπονται για τον στρατό λόγω ορίου ηλικίας. Προβλέπονται για αστυνομία και πυροσβεστική (όπου ζητούνται συγκεκριμένα πτυχία, τουλάχιστον για την αξιωματικών).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να περάσει κάποιος σε στρατιωτική σχολή από κατατακτήριες. Ενδιαφέρομαι είτε για ΣΣΑΣ είτε για ΣΑΝ
Εκτος απο αυτα που λενε τα κοριτσια και το λιμενικο αξιωματικων εχει κατατακτηριες ... και αν δεν κανω λαθος ειναι με μορια οχι γραπτα και προτιμα πτυχια νομικης, διοικησης επιχειρησεων και μηχανικων .
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να περάσει κάποιος σε στρατιωτική σχολή από κατατακτήριες. Ενδιαφέρομαι είτε για ΣΣΑΣ είτε για ΣΑΝ
Μπορω να σου πω σιγουρα για τους γιατρους στο ναυτικο... παίρνουν με προκυρηξη (οχι εξετασεις) πολιτες γιατρους με ειδικοτητα και εμπειρια και τους εντασουν στην βαθμιδα του ''υπολοχαγου'' και με στολη. Τα λευτα λιγα 1200-1300 .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top