Κατατακτήριες

EviDakt

Νεοφερμένος

Η EviDakt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας, είμαι φοιτήτρια κοινωνικής ανθρωπολογίας και σύντομα παίρνω πτυχίο. Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες για ψυχολογία και ήθελα να μάθω αν από τη στιγμή που έχω ήδη ένα πτυχίο, κάνω κανονικά και τα τέσσερα χρόνια ή αν θα κάνω λιγότερα, μιας και οι δύο σχολές εντάσσονται στις ανθρωπιστικές επιστήμες. Ευχαριστώ πολύύύ
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Θα κάνεις αίτηση για να σου αναγνωριστούν μαθήματα από το 1ο πτυχίο σου.

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι ακριβώς σημαίνει το "κατατάσσεται" στο τάδε εξάμηνο; Αν κάποιος καταταχθεί στο Γ εξάμηνο τότε πρέπει να δώσει και τα μαθήματα του Α και Β εξαμήνου; ή θεωρούνται περασμένα; (Έχω την εντύπωση πως δεν θεωρούνται περασμένα). Μήπως η κατάταξη έχει να κάνει με το χρόνο που πρέπει να περιμένεις ώστε να κάνεις αίτηση για ορκωμοσία; Π.χ. αν καταταγείς στο Γ εξάμηνο τότε ο ελάχιστος χρόνος αναμονής για να μπορέσεις να πάρεις το πτυχίο είναι 2.5 χρόνια; Ενώ αν καταταγείς στο A εξάμηνο 3.5;
 

tsiobieman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι ακριβώς σημαίνει το "κατατάσσεται" στο τάδε εξάμηνο; Αν κάποιος καταταχθεί στο Γ εξάμηνο τότε πρέπει να δώσει και τα μαθήματα του Α και Β εξαμήνου; ή θεωρούνται περασμένα; (Έχω την εντύπωση πως δεν θεωρούνται περασμένα)
Καλησπέρα , επειδή το είχα ψάξει παλαιότερα το ότι κατατάσσεται κάποιος στο Γ εξάμηνο πχ σημαίνει ότι θα ξεκινήσει από το 3ο εξάμηνο και θα χρωστάει τα μαθήματα των 2 πρώτων εξαμήνων (πλην φυσικά των μαθημάτων που εξετάστηκε για να μπει στη σχολή) . Αν υπάρχει συνάφεια μεταξύ του 1ου και 2ου πτυχίου θα κάνει αίτηση για να αναγνωριστούν τα μαθήματα :) .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top