Κατατακτήριες στο ΠΑΔΑ - Βιοϊατρικών Επιστημών

fanis alexiou

Νεοφερμένος

Ο fanis alexiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλησπέρα θέλω να δώσω κατατακτηριες στο ΠΑΔΑ στο τμήμα των βιοιατρικων . Ήθελα να ρωτήσω για τα κριτήρια για να περάσω στο παδα , πρέπει να έχω σε όλα 10 τουλάχιστον στα μαθήματα για να μπω ? , το δεύτερο είναι ότι πρέπει να έχω μίνιμουμ 30 μ.0 για να μπω στο τμήμα ?
Συνήθως τι αποφασίζει η Συγκλητος της σχολης συνήθως γιατί τέτοια θέματα τα αποφασίζει το συμβούλιο της σχολης
 

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.

Συνημμένα

  • ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ.docx
    14.7 KB · Εμφανίσεις: 121

fanis alexiou

Νεοφερμένος

Ο fanis alexiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ψάξου με Γραμματεία σχολής για λεπτομέρειες.
Κάποιες πληροφορίες από τις περσινές κατακτήριες εξετάσεις:

καλημερα σας τα εχω δει αυτα απλα δεν ξερω για το 10 για τα μαθηματα καθως δεν το λεει πουθενα . Και γενικα θελω μα δω τι ισχυει γιατι κατι τετοιο θα οσχυει και φετος
 

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Κοίτα, από το σχετικό ΦΕΚ (υπάρχει link στην ιστοσελίδα), το ποσοστό των κατατάξεων των πτυχιούχων ορίζεται σε 12% επί του αριθμού των εισακτέων, οι οποίοι ορίστηκαν σε 360 για το 2023 (όπως και το 2022), δηλαδή 43 θέσεις διαθέσιμες. Πέρσι, αν ψάξεις στις ανακοινώσεις της σχολής, οι εμπρόθεσμες συμμετοχές ήταν 31...
Συνεπώς, το πιο πιθανό είναι να γίνανε όλοι δεκτοί, και χωρίς 10άρια..
Αλλά πάρε και στη Γραμματεία και ρώτα πληροφορίες, δεν χάνεις τίποτα.
 

Ηλίας_Βκ

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας_Βκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπέρα θέλω να δώσω κατατακτηριες στο ΠΑΔΑ στο τμήμα των βιοιατρικων . Ήθελα να ρωτήσω για τα κριτήρια για να περάσω στο παδα , πρέπει να έχω σε όλα 10 τουλάχιστον στα μαθήματα για να μπω ? , το δεύτερο είναι ότι πρέπει να έχω μίνιμουμ 30 μ.0 για να μπω στο τμήμα ?
Συνήθως τι αποφασίζει η Συγκλητος της σχολης συνήθως γιατί τέτοια θέματα τα αποφασίζει το συμβούλιο της σχολης
Καλησπέρα! Επειδή σκοπεύω να δώσω κι εγώ κατατακτήριες για βιοϊατρικών επιστημών, πήγα μια μέρα στη γραμματεία της σχολής για να ρωτήσω σχετικά με αυτό. Μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι δεν χρειάζεται να γράψεις τουλάχιστον 10 σε όλα, απλά τα μαθήματα που θα έχεις κάτω από 10 θα σου είναι χρωστούμενα όταν μπεις στη σχολή. Τώρα για το τουλάχιστον 30 δεν είμαι σίγουρος, η αλήθεια είναι οτι στη γραμματεία μου είπαν πως λόγω μειωμένης συμμετοχής συνήθως μπαίνουν όλοι, όμως δεν ξέρω αν εννοούσε όλοι όσοι δίνουν εξετάσεις (ανεξαρτήτως βαθμού) ή όλοι όσοι περνούν τις 30 μονάδες.
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

panospaleo

Νεοφερμένος

Ο panospaleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας θα ήθελα να μάθω όποιος γνωρίζει όσον αφορά τις κατατακτήριες εξετάσεις στο ΠΑΔΑ του τμήματος ιατρικών εργαστηρίων ποια είναι τα καταλληλότερα συγγράμματα για κάθε εξεταζόμενο μάθημα που να καλύπτουν την ύλη.
 

fanis alexiou

Νεοφερμένος

Ο fanis alexiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σας θα ήθελα να μάθω όποιος γνωρίζει όσον αφορά τις κατατακτήριες εξετάσεις στο ΠΑΔΑ του τμήματος ιατρικών εργαστηρίων ποια είναι τα καταλληλότερα συγγράμματα για κάθε εξεταζόμενο μάθημα που να καλύπτουν τηνΠ
Πρεπει να βρεις σημιωσεις τα συγκραματα δεν βωηθανε καθολου
 

panospaleo

Νεοφερμένος

Ο panospaleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top