Κατατακτήριες και επαγγελματική αποκατάσταση

Jjo

Νεοφερμένος

Η Jjo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας, είμαι νοσηλεύτρια μόνιμη στο παραμεθοριο και σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες για εργοθεραπεια ή λογοθεραπεία κάτι που σημαίνει ότι μάλλον θα πρεπει να παραιτηθώ και λόγω μη δυνατότητας παρακολουθησης εργαστηρίων και λόγω του ότι δεν μου αρέσει. Ωστόσο θα πρεπει να τα φέρω όλα τουμπα και φτου απο την αρχή και δεν ξέρω τι προοπτικές έχει κυρίως στο δημόσιο η απορρόφηση δηλαδή της εκάστοτε ειδικότητας εκτός από τον ιδιωτικό τομέα γραφείο κλπ...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,773 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, είμαι νοσηλεύτρια μόνιμη στο παραμεθοριο και σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες για εργοθεραπεια ή λογοθεραπεία κάτι που σημαίνει ότι μάλλον θα πρεπει να παραιτηθώ και λόγω μη δυνατότητας παρακολουθησης εργαστηρίων και λόγω του ότι δεν μου αρέσει. Ωστόσο θα πρεπει να τα φέρω όλα τουμπα και φτου απο την αρχή και δεν ξέρω τι προοπτικές έχει κυρίως στο δημόσιο η απορρόφηση δηλαδή της εκάστοτε ειδικότητας εκτός από τον ιδιωτικό τομέα γραφείο κλπ...
Γενικα το δημοσιο δεν ασχολειτε με μακροχρονιες φροντιδες-θεραπειες τυπου φυσικοθεραπειες-εργο-λογο
Στον πειραια τα κεντρικα μεγαλα ιατρεια μας εχουν καπου 1-2 φυσικοθεραπευτες ..εργο και λογο δεν εχουμε.
Τα νοσοκομεια εχουν ελαχιστους φυσικοθεραπευτες και μονο για να σηκωσουν το χειρουργημενο ισχυο απο το κρεβατι.
Βασικα λοιπον μονο ιδιωτικο ιατρειο με ελαχιστη συμμετοχη απο δημοσιο (αμεα -παιδια)
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,171 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, είμαι νοσηλεύτρια μόνιμη στο παραμεθοριο και σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες για εργοθεραπεια ή λογοθεραπεία κάτι που σημαίνει ότι μάλλον θα πρεπει να παραιτηθώ και λόγω μη δυνατότητας παρακολουθησης εργαστηρίων και λόγω του ότι δεν μου αρέσει. Ωστόσο θα πρεπει να τα φέρω όλα τουμπα και φτου απο την αρχή και δεν ξέρω τι προοπτικές έχει κυρίως στο δημόσιο η απορρόφηση δηλαδή της εκάστοτε ειδικότητας εκτός από τον ιδιωτικό τομέα γραφείο κλπ...
Συμβουλή μου, δώσε πρώτα, πέρασε εκεί που θεωρείς ότι σού αρέσει και πάρτο λάου λάου.

Δε θέλει βιαστικές κινήσεις.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 719 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, είμαι νοσηλεύτρια μόνιμη στο παραμεθοριο και σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες για εργοθεραπεια ή λογοθεραπεία κάτι που σημαίνει ότι μάλλον θα πρεπει να παραιτηθώ και λόγω μη δυνατότητας παρακολουθησης εργαστηρίων και λόγω του ότι δεν μου αρέσει. Ωστόσο θα πρεπει να τα φέρω όλα τουμπα και φτου απο την αρχή και δεν ξέρω τι προοπτικές έχει κυρίως στο δημόσιο η απορρόφηση δηλαδή της εκάστοτε ειδικότητας εκτός από τον ιδιωτικό τομέα γραφείο κλπ...
η εργο βγαζει λιγοτερους αποφοιτους κ αρα πιο ευκολη αποκατασταση,ομως ειναι δυσκολη δουλεια αφου στνηθως εχεις να κνεις με παιδακια που δε θα βελτιωθουν ποτε σε αντιθεση με λογο που τον τελευταιο καιρο βλεπω να εχουν γινει παιδικοι σταθμοι με παιδια χωρις προβλημα απλα να μαθαινουν να κοινωνικοποιουνται
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top