stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα!Άλλη 1 ερώτηση:Έχω αρχίσει διάβασμα για κατατακτήριες Ιατρικής στην Πάτρα.Έχω τελειώσει Νοσηλευτική ΑΕΙ.Να κάνω φροντ.ή παλεύεται και χωρίς;Σκέφτομαι τα χρήματα γιατί δεν τα έχω!Φώκο βοήθεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Να κάνεις οπωσδήποτε χημεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ!Η Αθήνα έχει βγάλει ήδη ανακοίνωση για τις κατατακτήριες εδώ και κάποιες μέρες.Μπείτε στο σάιτ της γραμματείας με θέμα τις κατατακτήριες και θα την βρείτε. Έχω στα υπόψιν μου κάποιο φροντ. αλλά επειδή δεν έχω λεφτά για πέταμα μπορείτε να μου στείλετε στο s_sardeli@yahoo.gr καμιά καλή αλλά και οικονομική λύση;Παρακαλώ ιδιαίτερα τους επιτυχόντες και ήδη φοιτούντες στη σχολή των ονείρων μου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πού χάθηκες εσύ Lycaon;Σε έφαγαν τα βιβλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γενικά στα φροντιστήρια να προσέχετε και να πηγαίνετε σε αυτά που είχαν την προηγούμενες χρονιά επιτυχίες στην συγκεκριμένη σχολή που θέλετε. Γενικά είναι πολλά τα λεφτά που ζητάνε και πολλοί κοροιδεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
αποφασισαν για αυτο το ετος να περνανε με εξετασεις στην ιατρικη αθηνας??? γιατι ρε γαμωτο δεν το εκαναν 2 χρονια πριν αυτο ...πφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το έχω διαπιστώσει γι'αυτό ρωτάω!

Μην σκέφτεσαι τα χρόνια!Μπορεί να μην τα καταφέρει κάποιος με την πρώτη.Άλλωστε η ιατρική δεν τελειώνει ποτέ!Κάνε την προσπάθειά σου τώρα που είσαι ελέυθερη και δεν έχεις οικογένεια.Μετά θα είναι πιο δύσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τα φυτά και τα ψώνια (+ και οι πάρα πολλοί καλοί) θα πάνε να δώσουμε Αθήνα και θα μειωθεί ο ανταγωνισμός της Πάτρας οπότε δώστε Πάτρα. Η εισαγωγή στην Αθήνα ακόμα και με εξετάσεις είναι πάρα πολυ δύσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Α ρε φωκε παντογνώστη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meyfire

Νεοφερμένος

Η Meyfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
hey παιδιά! έχω τελειώσει φαρμακευτική αθηνών και λέω να δώσω κατατακτήριες για ιατρική αθηνών τον δεκέμβρη. Από όσο βλέπω τα εξεταζόμενα μαθήματα έχουν αλλάξει για τους πτυχιούχους ΑΕΙ από ότι ήταν παλιά(πριν τον βαθμό πτυχίου), ή κάνω λάθος? Πλέον είναι Φυσιολογία, Ανατομία μυοσκελετικού και Βιολογική Χημεία.
Και τα τρία μαθήματα τα έχουμε διδαχθεί στην φαρμακευτική.
Θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να μου πει πως πέφτουν περίπου τα θέματα ΓΕΝΙΚΑ στις κατατακτηρίες.. Δηλάδη μοιάζουν καθόλου με τα προπτυχιακά? Τα δύο πρώτα τα είχαμε διδαχθεί στην Ιατρική, και έχω υλικό, δλδ προηγ. θέματα, τα βιβλία κτλ.
Αν υπάρχει κανένας φαρμακοποιός εδώ τριγύρω με εμπειρία κατατακτήριων, θα ήθελα να μου πει πως του είχε φανεί το επίπεδο των θεμάτων..
Γενικά ξέρω ότι είναι δύσκολο να περάσεις και παίζουν πολλά στην μέση, αλλά λέω give it a shot..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Meyfire εχεις pm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Άνοιξε επιτέλους η Αθήνα? Καιρός ήταν κάποια στιγμή να σταματήσει αυτό το νηπιαγωγοδασκαλοκαραβανίστικο μείγμα εισακτέων των τελευταίων ετών. Καλή επιτυχία στα παιδιά που θα δώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Ένας που έχει τελειώσει Οδοντιατρική Βιολογία η Φαρμακευτική μπορεί να δώσει κατατακτήριες για Ιατρική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Μετά από ....πάρα πολύ καιρό και πάλι εδώ....
Και στο κατάλληλο θέμα θα έλεγα.!!

Αρχικά να απαντήσω στον Greysanatomy, τουλάχιστον Κρήτη που ξέρω, μπορεί να δώσει κάποιος που έχει τελειώσει αυτές τις σχολές.
Νομίζω ότι ο Οδοντίατρος και ο Φαρμακοποιός μπαίνουν στο 2ο έτος, ο Βιολόγος θαρρώ πως όχι...

Παίδες, την γνώμη σας.!
Μιας και ....αυτή η εξεταστική ευελπιστώ να είναι η τελευταία σαν φοιτητής του μαθηματικού, και γι αυτό έχει πέσει τρελό διάβασμα, τρελό... θα ήθελα να ρωτήσω, πότε πιστεύετε πως πρέπει να αρχίσω διάβασμα;;;
Αμέσως.;;;

Δίνω Κυτταρική Βιολογία του alberts, Ιατρική Γενετική του Thompson, Ιατρική φυσική (σημειώσεις του καθηγητή, από το σύγγραμμα δεν βάζει καθόλου), και.... Χημεία.!!

Αναφορικά με τη χημεία, αν δεν κάνω ιδιαίτερα έχω ελπίδες λέτε.;;;

Ελπίζω από το 2014 να είμαι κι εγώ συνάδελφος (τουλ. φοιτητής).!! :p :p

Καλή συνέχεια σε όλους.!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Και ο βιολόγος στο δεύτερο έτος εισάγεται σε όλες τις ιατρικές της Έλλάδας πλην της Πάτρας. Η Πάτρα αποτελεί εξαίρεση για βιολόγους και κτηνιατρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ένας που έχει τελειώσει Οδοντιατρική Βιολογία η Φαρμακευτική μπορεί να δώσει κατατακτήριες για Ιατρική?
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά τώρα το πρόσεξα, όσον αφορά την χημεία λογικά ως μαθηματικός δεν έχεις ιδέα, οπότε δύσκολα τα πράγματα χωρίς βοήθεια. Βέβαια ενδέχεται οι απαιτήσεις να έχουν αλλάξει από τότε που έδωσα εγώ, με τα τότε δεδομένα όμως οι εξετάσεις ήταν ιδιαίτερα απαιτητικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Και ο βιολόγος στο δεύτερο έτος εισάγεται σε όλες τις ιατρικές της Έλλάδας πλην της Πάτρας. Η Πτρα αποτελεί εξαίρεση για βιολόγους και κτηνιατρους.

Ναι αλλα τους αναγνωρίζονται πολλα μαθηματα άτυπα βιολογιες, βιοχημειες, φυσικη ...



Μετά από ....πάρα πολύ καιρό και πάλι εδώ....
Και στο κατάλληλο θέμα θα έλεγα.!!

Αρχικά να απαντήσω στον Greysanatomy, τουλάχιστον Κρήτη που ξέρω, μπορεί να δώσει κάποιος που έχει τελειώσει αυτές τις σχολές.
Νομίζω ότι ο Οδοντίατρος και ο Φαρμακοποιός μπαίνουν στο 2ο έτος, ο Βιολόγος θαρρώ πως όχι...

Παίδες, την γνώμη σας.!
Μιας και ....αυτή η εξεταστική ευελπιστώ να είναι η τελευταία σαν φοιτητής του μαθηματικού, και γι αυτό έχει πέσει τρελό διάβασμα, τρελό... θα ήθελα να ρωτήσω, πότε πιστεύετε πως πρέπει να αρχίσω διάβασμα;;;
Αμέσως.;;;

Δίνω Κυτταρική Βιολογία του alberts, Ιατρική Γενετική του Thompson, Ιατρική φυσική (σημειώσεις του καθηγητή, από το σύγγραμμα δεν βάζει καθόλου), και.... Χημεία.!!

Αναφορικά με τη χημεία, αν δεν κάνω ιδιαίτερα έχω ελπίδες λέτε.;;;

Ελπίζω από το 2014 να είμαι κι εγώ συνάδελφος (τουλ. φοιτητής).!! :p :p

Καλή συνέχεια σε όλους.!!! :)


Κρήτη θα δώσεις ; Πιστεύω ότι το έχεις ψάξει, έχεις κάνει ηδη μια μικρή προετοιμασία οπότε μπορείς να κανείς μόνος σου προετοιμασία. Καλο ειναι αν έχεις οικονομική δυνατότητα να κανείς φροντιστήριο τουλάχιστον Χημεία. Γενικά πιστεύω ότι το καλύτερο φροντιστήριο ειναι οι παρακολουθήσεις στο αμφιθεατρο αν και αυτο δεν ισχύει πάντα, ειδικά για την Κρήτη έχουν παίζει θέματα διαφάνειας πριν απο λιγα χρονια για αυτο δε μπορω να κρίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

niki00200

Νεοφερμένος

Η niki00200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ρε παιδιά ξέρετε σε ποιο έτος μπαίνει κανεις απο φυσικοθεραπεια σε ιατρικη; Έχω ψάξει αλλα δε βρίσκω άκρη, έχω την εντύπωση 1ο εξάμηνο ρωτώντας όμως γιατρούς εκπαιδευτικούς άλλοι λένε 1ο και άλλοι 2ο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ρε παιδιά ξέρετε σε ποιο έτος μπαίνει κανεις απο φυσικοθεραπεια σε ιατρικη; Έχω ψάξει αλλα δε βρίσκω άκρη, έχω την εντύπωση 1ο εξάμηνο ρωτώντας όμως γιατρούς εκπαιδευτικούς άλλοι λένε 1ο και άλλοι 2ο...
1 έτος 2o εξάμηνο δεν αναγνωρίζεται (πολυ άδικο κατά την γνώμη μου) κανένα μάθημα από το 1ο εξάμηνο ούτε γενικά στην σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top