Κατατακτήριες για Ιατρική

Ryuzaki

Well-known member

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 430 μηνύματα.
Κ αυτη ειναι μονο η βιολογια....δηλαδη συν την φυσικη ,συν την χημεια η υλη ανετα χτυπαει 1500 απεξω,ελατε τωρα ποιος μπορει ν τα θυμαται ολα αυτα απεξω....το θεμα ειναι οτι τοσοι πολλοι τοχουν κανει....νμζω απλα πρεπει να εισαι κωλοφαρδος κ να πεσουν στο τελος αυτα που εχεις διαβασει
Παλαιοτερα (μεχρι 2013 περιπου) ηταν παλεψιμα σχετικα σε οσες σχολες ειχαν εξετασεις, μετα λογω φροντιστηριων οι κεντρικες τουλαχιστον εφτασαν στο θεο τις βασεις τους. Και στις περιφερειακες περνουν σχεδον αποκλειστικα απο συγκεκριμενα φροντιστηρια. Αν κ μπηκα 2ος μετανιωνω π δεν ξαναδωσα πανελληνιες. Αν και τη 2ερη χρονια γραφτηκα κ σε εσπερινο επαλ.

adonman

Member

Ο Αντώνης Μανασσής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Παλαιοτερα (μεχρι 2013 περιπου) ηταν παλεψιμα σχετικα σε οσες σχολες ειχαν εξετασεις, μετα λογω φροντιστηριων οι κεντρικες τουλαχιστον εφτασαν στο θεο τις βασεις τους. Και στις περιφερειακες περνουν σχεδον αποκλειστικα απο συγκεκριμενα φροντιστηρια. Αν κ μπηκα 2ος μετανιωνω π δεν ξαναδωσα πανελληνιες. Αν και τη 2ερη χρονια γραφτηκα κ σε εσπερινο επαλ.
Διαφωνώ, έχει να κάνει με τη σχολή που τελείωσες και συνεπώς με το background που έχεις. Ναι σαφώς Αθήνα και Θεσσαλονίκη οι πιθανότητες να περάσεις χωρίς να πας στα κλασικά πανάκριβα φροντιστήρια είναι λίγες, όμως στις υπόλοιπες 5 πόλεις τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα. Από την προσωπική εμπειρία, οι κατατακτήριες είναι μακράν ευκολότερες από τις πανελλήνιες, εφόσον φυσικά έχεις ένα σχετικό background. Ξέρω άτομα που πέρασαν με 3 μήνες διάβασμα. Συν του γεγονότος ότι όπως και να χει κερδίζεις ένα χρόνο εν σχέσει με τις πανελλήνιες (εφόσον μπαίνεις στο τρέχον και όχι στο επόμενο ακαδημαικό έτος)

allall1

Active member

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 5 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 417 μηνύματα.
καλα ναι δεν καταλαβαινω για ποιο λογο μπηκες σε αυτη τη διαδικασια απο τη στιμη που εισαι καλος σε μαθηματικα και φυσικη,εγω δεν τοχω καθολου με αυτα τα μαθηματα τα παω πολυ καλα μονο με την παπαγαλια δυστηχως οποτε αναγκαστικα οι κατατακτηριες ειναι μονοδρομος

Ryuzaki

Well-known member

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 430 μηνύματα.
Πρεπει να περασεις ομως για να κερδισεις τη χρονια, αλλιως σε τραβαει πισω!! Απο τη μερια μου, ξερω ατομα που δινουν 3 χρονια κ απο σχετικες σχολες κ τζιφος κ πανε για 4η.
Σιγουρα ο καθενας τα χει δει διαφορετικα. Βεβαια οταν εδινα πανελ το μακρινο '11 με τοσους λιγους μηνες διαβασμα (4) ειχα βγαλει με το παραπανω τα μορια γ ιατρικη, αλλο π δεν ηθελα τοτε και μου χε φανει απειρως πιο προσιτη η υλη. Κατατακτηριες αργησα να το καταλαβω, αλλα για τις περισσοτερες ιατρικες σχολες αν μαθεις 1500 σελιδες παπαγαλια περνας, ας μην εχεις καταλαβει τπτ. Δυστυχως εγω εκατσα και τα κατανοησα πρωτα.
Το καλυτερο που χει να κανει καποιος που θελει, ειναι 1 χρονο πριν τελειωσει τις σπουδες του να γραφτει σε 1 εσπερινο επαλ και να δωσει απο εκει.

Τελευταία επεξεργασία:

allall1

Active member

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 5 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 417 μηνύματα.
Πρεπει να περασεις ομως για να κερδισεις τη χρονια, αλλιως σε τραβαει πισω!! Απο τη μερια μου, ξερω ατομα που δινουν 3 χρονια κ απο σχετικες σχολες κ τζιφος κ πανε για 4η.
Σιγουρα ο καθενας τα χει δει διαφορετικα. Βεβαια οταν εδινα πανελ το μακρινο '11 με τοσους λιγους μηνες διαβασμα (4) ειχα βγαλει με το παραπανω τα μορια γ ιατρικη, αλλο π δεν ηθελα τοτε και μου χε φανει απειρως πιο προσιτη η υλη. Κατατακτηριες αργησα να το καταλαβω, αλλα για τις περισσοτερες ιατρικες σχολες αν μαθεις 1500 σελιδες παπαγαλια περνας, ας μην εχεις καταλαβει τπτ. Δυστυχως εγω εκατσα και τα κατανοησα πρωτα.
Το καλυτερο που χει να κανει καποιος που θελει, ειναι 1 χρονο πριν τελειωσει τις σπουδες του να γραφτει σε 1 εσπερινο επαλ και να δωσει απο εκει.
οταν λες δινουν 3 χρονια ανφερεσαι σε κατατακτηριες ετσι?οχι πανελληνιες?4 χρονιες για κατατακτηριες ειναι φουλ υπερβολη νομιζω οπως και κατι περιπτωσεις που εχω διβασει που οι αλλοι καθονται κλεισμενοι στο σπιτι για 1,5 χρονια και διαβζουν καθημερινα 9 ωρες για να βγαλουν Αριστα την υλη των κατατακτηριων...αλλα οπως και ναχει ο καθενας οντως το αντιμετωπιζει με τον τροπο του

Ryuzaki

Well-known member

οταν λες δινουν 3 χρονια ανφερεσαι σε κατατακτηριες ετσι?οχι πανελληνιες?4 χρονιες για κατατακτηριες ειναι φουλ υπερβολη νομιζω οπως και κατι περιπτωσεις που εχω διβασει που οι αλλοι καθονται κλεισμενοι στο σπιτι για 1,5 χρονια και διαβζουν καθημερινα 9 ωρες για να βγαλουν Αριστα την υλη των κατατακτηριων...αλλα οπως και ναχει ο καθενας οντως το αντιμετωπιζει με τον τροπο του
Λογω αναποδιων ανωτερας βιας ημουν απο αυτους που εκατσαν 2μιση χρονια μεσα για να το καταφερουμε, οπως κ το αλλο μελος του φορουμ, ο τσακος. Και πολλοι απο την τοτε σειρα μου τωρα περασαμε (αθηνα-θεσσαλονικη). Ειδικα για αθηνα, ειναι αρκετα κοινη η τριετια.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια