Doni27

Νεοφερμένος

Ο Doni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπα εξωτερικό δεν νομίζω για οικονομικούς λόγους...μόνο για Ελλάδα σκέφτομαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μπα εξωτερικό δεν νομίζω για οικονομικούς λόγους...μόνο για Ελλάδα σκέφτομαι..

Πατρα, Γιάννινα ξέρω απο άποψη δυσκολίας τα Γιάννινα ειναι πιο εύκολες οι εξετασεις ( έχω δώσει και στα 2 και ξέρω) αθηνα καλο είναι να μην προσπαθήσεις καθόλου παρα πολυ μεγάλος ανταγωνισμός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doni27

Νεοφερμένος

Ο Doni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αυτές έχω και εγώ στο μυαλό μου +την Λάρισα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Προτείνετε κανένα φροντιστήριο για κατατακτήριες Ιατρικής, στην Αθήνα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Προτείνετε κανένα φροντιστήριο για κατατακτήριες Ιατρικής, στην Αθήνα... :)

για ποια ιατρική σχολή ενδιαφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αθήνας ενδιαφέρεται.



Oι θέσεις στην Αθήνα είναι κλεισμένες (κατά 90%) και οι εξετάσεις είναι τυπική διαδικασία για αυτό καλύτερα να μην πάει σε φροντιστήριο (τα οποία απαιτούν παρα πολλά χρήματα )

και να δώσει την επόμενη χρονιά σοβαρά σε άλλη πόλη κάνοντας φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enzomnk

Νεοφερμένος

Ο enzomnk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω τα βιβλία πως μπορούμε να τα βρούμε...;;;; Γιατί είναι και λίγο ακριβά για να τα αγοράσει κάποιος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Παίδες να σας κάνω μία ερώτηση:Ποια σχολή θα προτείνατε σε ένα μελλοντικό φοιτητή που επιδιώκει τελικά να δώσει κατατακτήριες για Ιατρική επειδή πραγματικά θέλει να ασκήσει αυτό το επάγγελμα; Φαρμακευτική,Διαιτολογία στο Χαροκόπειο ή Βιολογικό;;; Φυσικά υπάρχει και η επιλογή Ιατρικής στο εξωτερικό αλλά είναι κάπως κενόδοξο να απαρνηθείς 18100 μόρια και μία θέση σε καλή σχολή στη χώρα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Λογικα βιολογικο αλλα δηλωσε και μια ιατρικη ιωαννινων και λαρισσας,με τις πτωσεις ισως πιασεις καποια , και μετα προσπαθεις για μεταγγραφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Khromozome

Νεοφερμένος

Ο Khromozome αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα! Επειδή σκέφτομαι και εγώ να δώσω κατατακτήριες για ιατρική, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. Καταρχάς, οι κατατακτήριες λαμβάνουν χώρα Δεκέμβριο (που σημαίνει ότι το εξάμηνο έχει ήδη "φύγει"), οπότε αν υποθέσουμε ότι περνάς, πότε ξεκινάς να είσαι φοιτητής?? Ελπίζω όχι από τον επόμενο χρόνο... Επίσης, επειδή ενδιαφέρομαι για ιατρική Ιωαννίνων, γνωρίζει κάποιος να μου πει πόσο δύσκολα μπορεί να είναι τα θέματα για κάποιον που είναι των θετικών επιστημών / επιστημών υγείας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Ποια σχολή τελείωσες, αν επιτρέπεται;
Πάντως πρέπει να σ'αρέσει πολύ η ιατρική για να οδηγηθείς σ'αυτό το βήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Khromozome

Νεοφερμένος

Ο Khromozome αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Και η σχολή στην οποία είμαι τώρα μου αρέσει και με ενδιαφέρει πάρα πολύ, απλώς δεν κρύβω ότι η ιατρική μου αρέσει περισσότερο. Είμαι στο 3ο έτος ακόμα και σπουδάζω μοριακή βιολογία και γενετική. Δυστυχώς στις πανελλήνιες είχα τα μυαλά πάνω από το κεφάλι, αποφάσισα να αρχίσω διάβασμα σχεδόν 2 μήνες πριν δώσω και όπως είναι φυσικό έβγαλα 17600 και δεν πέρασα στην ιατρική. Για έναν ακόμα ηλίθιο λόγο δεν έδωσα δεύτερη φορά πανελλήνιες. Γι'αυτό τώρα σκέφτομαι τις κατατακτήριες, αν και ακούω πολλά αποθαρρυντικά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallMeBeck

Νεοφερμένος

Η CallMeBeck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα βοήθεια , κυρίως από τον χρήστη fockos που έχει εμπειρία.
Είμαι τελειόφοιτη τμήματος ΤΕΙ , το οποίο δεν έχει ουδεμία άμεση σχέση με τον τομέα της υγείας.
Στόχος μου είναι να δοκιμάσω τις κατατακτήριες στη σχολή της ιατρικής στη Λάρισα, καθώς κατάγομαι από την ευρύτερη περιοχή και αυτό αποτελεί
ένα + σε οτι έχει να κάνει με το οικονομικό θέμα.
Θα ήθελα, εάν έχετε τη καλοσύνη, να με ενημερώσετε σχετικά με τις πιθανότητες που έχω να επιτύχω στις εξετάσεις αυτές με πλήρως αξιοκρατικό τρόπο
(γιατί ακούω πολλά και διάφορα άσχημα και αποθαρρυντικά σχετικά με αυτό) και εάν είναι εφικτό για κάποιον να φοιτά σε μια τέτοια σχολή (εάν επιτύχω τελικά) και παράλληλα να εργάζεται.
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα βοήθεια , κυρίως από τον χρήστη fockos που έχει εμπειρία.
Είμαι τελειόφοιτη τμήματος ΤΕΙ , το οποίο δεν έχει ουδεμία άμεση σχέση με τον τομέα της υγείας.
Στόχος μου είναι να δοκιμάσω τις κατατακτήριες στη σχολή της ιατρικής στη Λάρισα, καθώς κατάγομαι από την ευρύτερη περιοχή και αυτό αποτελεί
ένα + σε οτι έχει να κάνει με το οικονομικό θέμα.
Θα ήθελα, εάν έχετε τη καλοσύνη, να με ενημερώσετε σχετικά με τις πιθανότητες που έχω να επιτύχω στις εξετάσεις αυτές με πλήρως αξιοκρατικό τρόπο
(γιατί ακούω πολλά και διάφορα άσχημα και αποθαρρυντικά σχετικά με αυτό) και εάν είναι εφικτό για κάποιον να φοιτά σε μια τέτοια σχολή (εάν επιτύχω τελικά) και παράλληλα να εργάζεται.
:confused:

Καλησπέρα και καλή χρονιά επίσης. Λοιπόν αρχικά, σύμφωνα με το σύστημα των κατατακτηρίων πού ίσχυε μέχρι πρόσφατα και στο οποίο οι πτυχιούχοι ΑΕΙ και ΤΕΙ είχαν ξεχωριστό ποσοστό εισαγωγής (άλλες θέσεις για τα ΤΕΙ και άλλες για τα ΑΕΙ και μάλιστα δίνονταν περισσότερες στην πρώτη κατηγορία), ένας πτυχιούχος ΤΕΙ είχε σαφώς μικρότερο ανταγωνισμό και με την βάση και στα 3 μαθήματα περνούσε στην σχολή. Όμως το 90% των πτυχιούχων ΤΕΙ ήταν από σχολές συναφείς με την ιατρική και είχαν ένα θεωρητικό υπόβαθρο.Εσύ ειδικά αν είσαι της θεωρητικής κατεύθυνσης θα πρέπει να καταβάλλεις πολύ μεγαλύτερη προσπάθεια από τους ανταγωνιστές σου, κάτι πού φαντάζομαι καταλαβαίνεις και η ίδια.
Ωστόσο στο νέο σύστημα των κατατακτηρίων (από φέτος), οι πτυχιούχοι ΑΕΙ και ΤΕΙ αποτελούν πλέον ενιαία κατηγορία και διαγωνίζονται για τις ίδιες θέσεις και συγκεκριμένα για το 12% του αριθμού των εισακτέων κάθε τμήματος. Για εμένα προσωπικά αυτή η αλλαγή είναι θετική γιατί θα πάψει πλέον το φαινόμενο παιδιά των ΑΕΙ, πού έγραφαν καλύτερα από πολλούς επιτυχόντες των ΤΕΙ, να μένουν εκτός σχολής. Απλά σε ενημερώνω γιατί καλό θα ήταν να το λάβεις και αυτό υπ'όψιν σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-77410

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα σε όλους
Θα μπορούσε κάποιος να με ενημερώσει για τις κατατακτηριες ιατρικής Λαρισας; αν έχει προηγούμενα θέματα η αν γνωριζει σος.ειναι καλυμμενος κάποιος που θα διαβάσει μόνο από τα προτεινόμενα βιβλία ή μπαίνουν σημειώσεις των μαθηματων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pappa

Νεοφερμένος

Η pappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας και από μένα! Έχω μια απορία. Γιατί λέτε όλοι να μην προσπαθήσουμε για ιατρική αθήνας? Δηλαδή αν κάποιος αφιερώσει αρκετό χρόνο, και όχι διάβασμα λίγων μηνών, δεν έχει πολλές πιθανότητες να περάσει? Η άποψή σας αυτή βασίζεται σε εμπειρία προσωπική ή και φίλων? Και οι θέσεις είναι κρατημένες για την ιατρική μόνο? Γιατί γνωρίζω άτομο που πέρασε με κατατακτήριες στη φαρμακευτική χωρίς κάποιο βίσμα αλλά με πολύ διάβασμα και φροντιστήριο. Το να περνάνε και 2-3 δικά τους άτομα άντε το καταλαβαίνω..αλλά για το 90% των θέσεων μου φαίνεται τραβηγμένο.. Δεν ξέρω! Απλά γνώμη εκφράζω! Θα ήθελα να πιστεύω δηλαδή ότι δεν είναι τόσο χάλια τα πράγματα.. καλοδεχούμενες όλες οι απόψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Τα θεματα ειναι παρομοια με το επιπεδο που ζητανε στα κανονικα παιδια του εξαμηνου. Δεν χρειαζεται τραγικο διαβασμα αν εισαι απο σχετικη σχολη. Αν εισαι φιλολογος τοτε ναι. Επειδη τα θεματα τα βαζουν 3 καθηγητες που αλλαζουν αλλα οχι καθε χρονο, αν εχεις γνωστο ενα καθηγητη μπορει να σου πει απο πριν τα θεματα κ γλυτωνεις το διαβασμα. Αλλα ποσοι να ναι αυτοι? Οποτε διαβασε κ δωσε, οι κατατακτηριες ειναι πιο ευκολες οταν σ αρεσουν τα μαθηματα που δινεις κ εχουν κ σχεση με τη σχολη που θες, δε δινεις αρχαια κ παπαριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonite

Νεοφερμένος

Ο dragonite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για οδοντριακη και δεν ξερω ποια να επιλεξω για να πετυχω καποδιστριακου ή απθ?Επισης θελω να κανω και μαθηματα πριν δωσω και θα ηθελα αν μπορουσατε να μου πειτε για καθηγητες αν ξερετε ποιοι ειναι καλοι και εχουν επιτιχιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
σκεφτομαι μολις βγαλω τη σχολη μου [φυσικοθεραπεια] στα 25 μου να δωσω κατατακτηριες για ιατρικη με σκοπο να βγαλω την ειδικοτητα του φυσιατρου που μαρεσει ιδιαιτερα , πιστευετε οτι ειναι εφικτη η εργασια με παραλληλες σπουδες στο τμημα ιατρικης ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top