Κατατακτήριες ή πανελλήνιες;

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Πίστεψέ με δεν έχει καμία σημασία τι νομίζεις εσύ!
βρε το ξερω οτι δεν εχει σημασια.απο την αλλη δεν ξερω και αν οντως αυτο γινεται που ειπα ή εξαρταται απο τον καθε καθηγητη δηλαδη καποια ατυπη συνεννοηση.
 

mariakonsta

Νεοφερμένος

Η mariakonsta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά έχω σοβαρό θέμα.
Έδωσα τώρα τον Δεκέμβρη 19
Δεν καλύφθηκαν οι θέσεις,πήραν 9 ΑΠΟ 10
Έχω μόνο ένα 9 απο τις 6 συνολικά βαθμολογίες (3 μαθήματα επι 2 βαθμολογητές)
Ο γενικός μέσος όρος μου είναι να σκεφτείτε μεγαλύτερος απο του 9ου
τους το είπα και μου λένε δεν πρέπει να έχεις 9
Τώρα βλέπω οτι δεν ισχύει βγάζω 35,2 άθροισμα!!
Τι μπορώ να κάνω? Δικηγόρο? Ακρόαση απο πρύτανη?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά έχω σοβαρό θέμα.
Έδωσα τώρα τον Δεκέμβρη 19
Δεν καλύφθηκαν οι θέσεις,πήραν 9 ΑΠΟ 10
Έχω μόνο ένα 9 απο τις 6 συνολικά βαθμολογίες (3 μαθήματα επι 2 βαθμολογητές)
Ο γενικός μέσος όρος μου είναι να σκεφτείτε μεγαλύτερος απο του 9ου
τους το είπα και μου λένε δεν πρέπει να έχεις 9
Τώρα βλέπω οτι δεν ισχύει βγάζω 35,2 άθροισμα!!
Τι μπορώ να κάνω? Δικηγόρο? Ακρόαση απο πρύτανη?

Εκτυπώνεις το ΦΕΚ 114 τ.Α΄/4-8-2017.
Καταθέτεις μία αίτηση στη Γραμματεία απευθυνόμενη στην Επιτροπή Κατατάξεων στην οποία θα εξηγείς τους λόγους για τους οποίους θα έπρεπε να θεωρηθείς επιτυχούσα και επισυνάπτεις σ΄αυτήν το παραπάνω ΦΕΚ.
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ίσως να ζητήσει τον εσωτερικό κανονισμό επίσης, μπορεί να μην έχει γίνει αποδεκτό από το τμήμα αυτό το περιβόητο.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ίσως να ζητήσει τον εσωτερικό κανονισμό επίσης, μπορεί να μην έχει γίνει αποδεκτό από το τμήμα αυτό το περιβόητο.

ΣΩΣΤΟΤΑΤΟ!
Το θεώρησα σίγουρο ότι ο εσωτερικός κανονισμός από τη στιγμή που υπάρχει ο Νόμος, δεν θα προέβλεπε κάτι που θα ήταν εις βάρος των υποψηφίων.
΄Ομως αυτό δεν είναι καθόλου σίγουρο!
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
ΣΩΣΤΟΤΑΤΟ!
Το θεώρησα σίγουρο ότι ο εσωτερικός κανονισμός από τη στιγμή που υπάρχει ο Νόμος, δεν θα προέβλεπε κάτι που θα ήταν εις βάρος των υποψηφίων.
΄Ομως αυτό δεν είναι καθόλου σίγουρο!
Το να πάρεις κάποιον που δεν μπορεί να πιάσει βάση σε τρία μαθήματα δεν νομίζω ότι είναι προς όφελος της κάθε σχολής, αυτό κοιτάνε...

(δεν λέω για την κοπέλα, προς θεού, γενικά το λέω).
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το να πάρεις κάποιον που δεν μπορεί να πιάσει βάση σε τρία μαθήματα δεν νομίζω ότι είναι προς όφελος της κάθε σχολής, αυτό κοιτάνε...

(δεν λέω για την κοπέλα, προς θεού, γενικά το λέω).

Σωστό είναι αυτό και συμφωνώ απόλυτα!
΄Ομως πιστεύω ότι δεν πρέπει να ισχύουν δύο μέτρα και δύο σταθμά.
Δηλαδή δεν μπορεί να εισάγεται κάποιος στο Πανεπιστήμιο γράφοντας το όνομά του ή να βαθμολογείται σ΄ ένα μάθημα με 4 και με παρακάλια ο καθηγητής να το κάνει 5 και να το περνάει ενώ ένας υποψήφιος μέσω κατατακτηρίων να συγκεντρώνει συνολική βαθμολογία στα τρία μαθήματα τριάντα μονάδες και να θεωρείται ανεπαρκής.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Καλά, ναι, πρέπει να αλλάξει συνολικά το σύστημα, συμφωνώ απολύτως.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
μαλιστα.οποτε τα τμηματα ξεροντας το νομο παρανομουν!!αν ειναι ποτε δυνατον να συμβαινει αυτο!αυτο με τον εσωτερικο κανονισμο που λετε απαγορευεται ρητως!Εφοσον ειναι κεντρικη οδηγια με φεκ δεν εχουν κανενα δικαιωμα να παρανομησουν!Θα μου πει καποιος και αν τον απορριψανε τι τυχη εχει μετα να δικαιωθει σε αυτη τη χωρα που λεγεται ελλαδα?
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν διαβάσαμε κάπου σε όλους αυτούς τους νόμους που βάλατε ότι πάει στον εσωτερικό κανονισμό;
Επίσης, το πανεπιστήμιο έχει το αυτοδιοίκητο, μην το ξεχνάμε αυτό.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Το να πάρεις κάποιον που δεν μπορεί να πιάσει βάση σε τρία μαθήματα δεν νομίζω ότι είναι προς όφελος της κάθε σχολής, αυτό κοιτάνε...

(δεν λέω για την κοπέλα, προς θεού, γενικά το λέω).
καταρχην δεν ειναι ασχετος καποιος για να μπει.θελει 30 αθροισμα και στα 3.δηλαδη στανταρ θα εχει γραψει πανω απο τη βαση στο ενα και μαλιστα 14/20 και 8/20 στα αλλα δυο.Το πιο πιθανο ειναι να εχει γραψει λιγο πανω απο τη βαση στα 2 και οριακα κατω απο αυτην στο ενα!Δεν εγραψε 1/20 και στα 3 και επειδη δεν καλυφθηκαν οι θεσεις απαιτει να την παρουνε οπως γινεται στο συστημα των βασεων!!Απορω τοσες μερες μετα πως δεν μπορεις να το καταλαβεις ακομα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν διαβάσαμε κάπου σε όλους αυτούς τους νόμους που βάλατε ότι πάει στον εσωτερικό κανονισμό;
Επίσης, το πανεπιστήμιο έχει το αυτοδιοίκητο, μην το ξεχνάμε αυτό.
εγω βλεπω αρθρο δημοσιευμενο σε φεκ κυβερνησης οχι δηλαδη σε τυχαιο φυλλαδιο και αναφερει ρητως το εξης!Αν οι θεσεις δεν καλυφθουν μπαινουν ολοι εχουν αθροισμα 30 και στα 3 ανεξαρτητα αν δεν πιασαν την βαση σε καποιο.Πρακτικα αυτο σημαινει οτι σε σχολες πλην ιατρικων που υπαρχει τρομερος ανταγωνισμος στο 80% των σχολων καποιος μπαινει με 30 μοναδες και στα 3 καθως οι θεσεις δεν καλυπτονται ποτε!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με την ιδια λογικη αφου υπαρχει αυτοδιοικητο εγω ως προεδρος της σχολης ιχθυοκαλλιεργειων στην ηγουμενιτσα οριζω βαση 18000 μορια και οποιος εχει κατω απο αυτην δεν τον δεχομαι!!Αυτοδιοικητο δεν ειναι και αυτο?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καταρχην δεν ειναι ασχετος καποιος για να μπει.θελει 30 αθροισμα και στα 3.δηλαδη στανταρ θα εχει γραψει πανω απο τη βαση στο ενα και μαλιστα 14/20 και 8/20 στα αλλα δυο.Το πιο πιθανο ειναι να εχει γραψει λιγο πανω απο τη βαση στα 2 και οριακα κατω απο αυτην στο ενα!Δεν εγραψε 1/20 και στα 3 και επειδη δεν καλυφθηκαν οι θεσεις απαιτει να την παρουνε οπως γινεται στο συστημα των βασεων!!Απορω τοσες μερες μετα πως δεν μπορεις να το καταλαβεις ακομα

Αρχικά μην μιλάς μ΄αυτόν τον τρόπο σ΄έναν άνθρωπο που έχει διανύσει μίλια διαβάσματος!
Να σέβεσαι!
Δευτερευόντως αν διαβάσεις την ανάρτησή μου αριθμ.36 θα δεις ότι ο Νόμος αναφέρει ότι: " Η διάταξη του πρώτου εδαφίου ισχύει και για τις κατατακτήριες εξετάσεις των επόμενων ακαδημαϊκών ετών έως την έκδοση του Εσωτερικού Κανονισμού του οικείου Α.Ε.Ι..»
Το οποίο σημαίνει ότι αν στον εσωτερικό κανονισμό αναφέρεται ότι ισχύει κάτι διαφορετικό, ισχύει αυτό.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Αρχικά μην μιλάς μ΄αυτόν τον τρόπο σ΄έναν άνθρωπο που έχει διανύσει μίλια διαβάσματος!
Να σέβεσαι!
Δευτερευόντως αν διαβάσεις την ανάρτησή μου αριθμ.36 θα δεις ότι ο Νόμος αναφέρει ότι: " Η διάταξη του πρώτου εδαφίου ισχύει και για τις κατατακτήριες εξετάσεις των επόμενων ακαδημαϊκών ετών έως την έκδοση του Εσωτερικού Κανονισμού του οικείου Α.Ε.Ι..»
Το οποίο σημαίνει ότι αν ο εσωτερικός κανονισμός αναφέρεται ότι ισχύει κάτι διαφορετικό, ισχύει αυτό.
δεν το καταλαβα το υφος του μηνυματος!!Δεν νομιζω οτι δεν σεβαστηκα κανεναν με το μηνυμα που εγραψα.Απλα οταν καποιος γραφει κατι που ειναι λαθος οφειλουμε να τον διορθωσουμε.Τι παει να πει μιλια διαβασματος κτλπ??Το αλαθητο εχει?
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Απάντησε η Λένω με αυτό ακριβώς που έλεγα, ότι είναι στον εσωτερικό κανονισμό το τί θα γίνει τελικά.
Από εκεί και πέρα, αλάθητο δεν έχω προφανώς, έχω κάνει άπειρες μαλακίες. :) Αλλά ανάγνωση έμαθα πριν από τα μίλια διαβάσματος που συνεχίζω να κάνω.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απορω τοσες μερες μετα πως δεν μπορεις να το καταλαβεις ακομα

Κανένας δεν έχει το αλάθητο ούτε καν ο Πάπας!
Γι΄αυτό είμαστε πολλοί εδώ μέσα για να πει ο ένας, να διορθώσει ο άλλος και να δούμε μπας και βγάλουμε άκρη!
΄Οταν όμως απευθύνεσαι σε μία κάτοχο διδακτορικού που ακολουθεί ακαδημαϊκή καριέρα, δεν μπορείς να γράφεις την φράση της παράθεσης.
΄Εχει καταλάβει πολύ δυσκολότερα πράγματα από τη διάταξη ενός Νόμου!
Είναι σαν να λες ότι το διαβάζει μέρες και ακόμα να το καταλάβει οτι έχει με λίγα λόγια IQ ραδικιού!
Για μένα αυτό είναι προσβολή! Πρόσεχε λίγο!

Αλήθεια εσύ γιατί συνεχίζεις να μην διαβάζεις;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Κανένας δεν έχει το αλάθητο ούτε καν ο Πάπας!
Γι΄αυτό είμαστε πολλοί εδώ μέσα για να πει ο ένας, να διορθώσει ο άλλος και να δούμε μπας και βγάλουμε άκρη!
΄Οταν όμως απευθύνεσαι σε μία κάτοχο διδακτορικού που ακολουθεί ακαδημαϊκή καριέρα, δεν μπορείς να γράφεις την φράση της παράθεσης.
΄Εχει καταλάβει πολύ δυσκολότερα πράγματα από τη διάταξη ενός Νόμου!
Είναι σαν να λες ότι το διαβάζει μέρες και ακόμα να το καταλάβει οτι έχει με λίγα λόγια IQ ραδικιού!
Για μένα αυτό είναι προσβολή! Πρόσεχε λίγο!

Αλήθεια εσύ γιατί συνεχίζεις να μην διαβάζεις;
Αυτα που λες τα ειπα εγω?Γτ εγω βλεπω οτι εβγαλες γενικολογα συμπερασματα σε κατι που δεν ειπα!Ειπα εγω για iq ραδικιου κτλπ?Οσον αφορα εμενα εγω σπουδαζω σε μια σχολη παρα πολλων μοριων και οχι σε ενα τει χαμηλων απαιτησεων.Επισης οτι μπορω κανω,δεν ειναι οτι δεν διαβαζω
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτα που λες τα ειπα εγω?Γτ εγω βλεπω οτι εβγαλες γενικολογα συμπερασματα σε κατι που δεν ειπα!Ειπα εγω για iq ραδικιου κτλπ?Οσον αφορα εμενα εγω σπουδαζω σε μια σχολη παρα πολλων μοριων και οχι σε ενα τει χαμηλων απαιτησεων.Επισης οτι μπορω κανω,δεν ειναι οτι δεν διαβαζω

Δεν συνεννοούμαστε!΄Αστο!
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

mariakonsta

Νεοφερμένος

Η mariakonsta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Α' βαθμολογητήςΒ' βαθμολογητήςΜέσος όροςΑ' βαθμολογητήςΒ' βαθμολογητήςΜέσος όροςΑ' βαθμολογητήςΒ' βαθμολογητήςΜέσος όρος
13,0011,0012,0010,009,009,5012,5015,0013,75
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να αναφερω οτι ο γενικος μεσος μου ειναι μεγαλυτερος απο του τελευταιου (9ου) που προφανως δεν ειχε καθολου 9 αλλα παιζει σε ολα τα αλλα να εχω παραπανω.
Επισης απο τη στιγμη που στο σαιτ της σχολης αναφερει μονο τον νεο νομο χωρις να παραθετει κανενα εσωτερικο κανονισμο, τοτε θεωρω πως τετοιος δεν υπαρχει ,σωστα?Για τις βαθμολογιες ας μην σχολιασω οτι εξαντλούν καθε αυστηροτητα οπως κ στα θεματα. Αλλη ιστορια αυτο να βαζουν χαμηλους βαθμους κ να κοβουν φουλ διαβασμενα ατομα λογω θεματων επι της ουσιας. Ενδεικτικά φετος απο τους 65 το μαθημα της 1ης μερας μονο 13 το περασαν (αναμεσα τους κ εγω)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top