Κατατακτήριες Ψυχολογίας ΕΚΠΑ

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Γεια σας, ρωταω για φιλη μου. Μου εχουν πει πως οι κατατακτηριες στο ΕΚΠΑ ειναι πιο δυσκολες επειδη θελει παπαγαλια, αλλα απο την αλλη του Παντειου θελει κριτικη σκεψη. Εγω μπορω να παπαγαλισω και δεκα τομους οποτε ψαχνω ενα τροπο εισαγωγης που να ειναι πιο σιγουρος για μενα. Ισχυει το παραπανω και αν ναι, για ΕΚΠΑ ποια συγγραμματα θα προτεινατε; Ευχαριστω πολυ
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Γεια σας, ρωταω για φιλη μου. Μου εχουν πει πως οι κατατακτηριες στο ΕΚΠΑ ειναι πιο δυσκολες επειδη θελει παπαγαλια, αλλα απο την αλλη του Παντειου θελει κριτικη σκεψη. Εγω μπορω να παπαγαλισω και δεκα τομους οποτε ψαχνω ενα τροπο εισαγωγης που να ειναι πιο σιγουρος για μενα. Ισχυει το παραπανω και αν ναι, για ΕΚΠΑ ποια συγγραμματα θα προτεινατε; Ευχαριστω πολυ
Την κριτική σκέψη θα τη συναντήσεις παντού, μην πηγαίνεις μόνο με την παπαγαλια, δεν θα καταφέρεις να ανταποκριθείς αν δεν αντιλαμβάνεσαι τι θα διαβάσεις και θα πας να αποδώσεις

Επίσης, δεν το έχω ψάξει περί ψυχολογιας οπότε εκεί ας πει άλλος, σε ενημερώνω πάντως πως την κρίση σου θα την ζητήσουν είτε πας εκπα, είτε αλλού, και αυτό είναι και το φυσιολογικο, δηλαδή
Καλη συνέχεια ❤️
 

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ενδιαφερομαι και εγω για οποιον γνωριζει για ΕΚΠΑ. Χωρις φροντιστηριο υπαρχει πιθανοτητα να μπεις;
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Ενδιαφερομαι και εγω για οποιον γνωριζει για ΕΚΠΑ. Χωρις φροντιστηριο υπαρχει πιθανοτητα να μπεις;
Από αυτά που έχω ακούσει, εξαρτάται. Εσύ κάνεις κυρίως την προσπάθεια αλλά το φροντιστήριο πάντα βοηθητικό είναι. Σε οργανώνουν κλπ αλλά εσύ κάνεις την προσπάθεια.

Θέλω να πω, αν κάνεις φροντιστήριο αλλά δεν ξεσκιστείς δεν έχει νόημα αλλά σίγουρα είναι καλό να τα συνδυάσεις, γιατί δυστυχώς πολλές φορές οι απαντήσεις θέλουν συγκεκριμένη δομή (είναι ο φόβος μου αυτός, να τα γράψω όλα αλλά να θέλουν συγκεκριμένη δομή και να το χάσω από κει- είμαι πολυ φοβική με τις δομές από την έκθεση και τα πτυχία αγγλικών)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top