Κατασκήνωση

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ναι! Για ομαδαρχης ενδιαφερομαι! Η βοηθος ομαδαρχη! Κατι τετοιο τελος παντων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzivanoula

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Τέλεια λοιπόν!!! Η πρώτη περίοδος είναι η καλύτερη! Τα παιδιά είναι λίγο πιο ζωηρά , ξέρεις μπουχτισμένα από το σχολείο και με τρελή όρεξη, όμως αυτό θα σου δώσει κι εσένα κίνητρο να αποδώσεις πιο σωστά. Την πρώτη περίοδο (περίπου 17 Ιουνίου 8 Ιουλίου) οι υπεύθυνοι κατασκηνώσεων δυσκολεύονται να βρουν στελέχη (πχ οι φοιτητές δεν έχουν ακόμα ξεμπερδέψει με τις σχολές τους) , γι'αυτό είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα σε πάρουν ακόμα και για ομαδάρχη, παρόλο που είσαι μικρός. Ψάξε ιδιωτικές κατασκηνώσεις από αγγελίες, φίλους κλπ! Τα λεφτά είναι καλύτερα και συνήθως είναι πιο οργανωμένα , καθαρά και διασκεδαστικά!!
Ήμουν ομαδάρχισσα , σχεδόν το 'χα κάνει επάγγελμα...., από το 2001 ως το 2006!! Δεν μετάνιωσα ποτέ που διάλεγα αυτή την εμπειρία για τα καλοκαίρια μου!! Ο,τι θες ρώτα με Bilako!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Μαλιστα! Κοιτα να δεις! Ρωτησα ενα φιλο και μου προτεινε μια sport village athitakis! Πηγε περσι εκεινος και μου ειπε τα καλυτερα! Πηρα τηλεφωνο πριν λιγο και εκλεισα ραντεβου για τη Μ. Δευτερα! Αυριο θα αγορασω το κουστουμι και τη γραβατα που θα βαλω! (Πλακα κανω, εννοειται!:P) Τι να περιμενω λες...; Να ψαχτω και για αλλες; :)


[Σημειωση: Παραλληλα ψαχνομαι και για τον αδερφο μου! Τελειωνει το δημοτικο φετος και αν παει θα παει στην ιδια κατασκηνωση με μενα (ως κατασκηνωτης of course)!!:)]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzivanoula

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Το sport village Athitakis το ΄χω ακουστά και όντως πρέπει να΄ναι πολύ οργανωμένη κατασκήνωση. Όπως και το sports camp Loutraki. Φοβάμαι όμως μήπως σ'αυτά προτιμήσουν γυμναστές ή τουλάχιστον φοιτητές Γυμναστικής Ακαδημίας... Εννοείται φυσικά πως δεν έχεις να χάσεις και τίποτα αν πας στη συνέντευξη. Άλλες είναι η κατασκήνωση Λελούδα στη Νεροτριβιά Ευβοίας και το top για μένα Rea's Fun Club στα Χανιά! Εκεί κυρίως έκανα καρριέρα... Χα χα!!
Φυσικά να ψάξεις και για άλλες. Είναι πολύ σωστή η περίοδος που ξεκίνησες να το ψάχνεις.
Νομίζω δε θα έχεις πρόβλημα! Στη συνέντευξη μπορεί να σε ρωτήσουν πράγματα σχετικά με "επίλυση προβλημάτων" που τυχόν θα προκύψουν μέσα. Πέρα , λοιπόν , από το να φανείς ορεξάτος κι ότι αγαπάς τα παιδιά κλπ , πρέπει να τους δείξεις ότι είσαι έτοιμος και υπεύθυνος σε δύσκολες καταστάσεις.
Π.χ. ένα παιδί κλαίει και ζητάει τους γονείς του όλη μέρα , τι κάνεις ? Η' ένα παιδί χτύπησε και τα άλλα έχουν μαζευτεί από πάνω , τι κάνεις ? Έχε υπ'όψη σου ότι οι κατασκηνωτές για τους ιδιοκτήτες της κατασκήνωσης εκτός από το βασικό έμψυχο υλικό τους είναι πρωτίστως οι ΠΕΛΑΤΕΣ τους και για κανένα λόγο δε θέλουν να τους δυσαρεστούν... Αυτό για το πίσω μέρος του μυαλού σου...
Σε φιλώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzivanoula

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ααααα!Για το αδερφάκι σου , επειδή μάλλον θα σας σύμφερε να μην πληρώσετε και πολλά, ψάξου με τους γονείς σου για κατασκήνωση που να συνεργάζεται με το ταμείο σας (ΙΚΑ , ΟΑΕΕ , TΣΜΕΔΕ κλπ). Ελπίζω να μην είναι δύσκολο να το συνδυάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Οπα! Ενα ενα! :)
1) Ειπαμε να παμε κατασκηνωση αλλα οχι να ξενιτευτουμε κι ολας! Για Αττικη το ψαχνουμε!
2) Αν ενα παιδι κλαιει και ζηταει τους γονεις τους θα προσπαθουσα να τον πεισω οτι ειναι ωραια, οτι μπορει να κανει φιλους οτι μπορει να περασει πολυ ωραια οτι το περιβαλλον ειναι ομορφο κλπ! Ε και αν δεν εβλεπα προκοπη κατα τη διαρκεια των επομενων ημερων θα το ανεφερα σε καποιον ανωτερο η θα τηλεφωνουσα στους δικους του!
Στην 2η περιπτωση που ανεφερες θα διελυα την κοσμοσυρροη θα φροντιζα τον τραυματια και στην αναγκη θα τον πηγαινα στον γιατρο της κατασκηνωσης (που υποθετω οτι θα υπαρχει!)
Πως με κοβεις; :)
3) Δεν νομιζω το ταμειο μας να καλυπτει κατασκηνωσεις αλλα δεν υπαρχει προβλημα να πληρωσουμε!
4) Θα μου πουν στο ραντεβου αν με δεχονται η οχι η θα φυγω και θα περιμενω πανω απο το ακουστικο για την τελικη τους αποφαση? :)
5) Εχεις να προτεινεις καμια αλλη κατασκηνωση (εδω κοντα); :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzivanoula

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ok, sorry που σε πολυφόρτωσα και σε απομάκρυνα από το στόχο-Αττική!!;) Βρήκα τα παρακάτω από το Pathfinder , αλλά δεν έχω προσωπική γνώμη, έτσι? Όσο για το ραντεβού, σχεδόν το αποκλείω να σου πουν αμέσως. Θα δουν κι άλλους υποψήφιους, καταλαβαίνεις, και το πιο πιθανό είναι να σε ειδοποιήσουν λίγες μέρες πριν ξεκινήσει η περίοδος, μες στον Ιούνιο δηλαδή. Έχουμε και λέμε λοιπόν:
https://www.xa-camp.gr/ , Λούτσα
https://www.goldenhorse.gr/ , Καπανδρίτι
https://www.kinderland.gr/ , Κάλαμος (η γνωστή και μη εξαιρετέα...)
https://www.saronidacamp.gr/ , Σαρωνίδα
https://www.glarakia.gr/ , Σούνιο
https://www.xegniastomelissi.gr/ , επίσης Σούνιο και επίσης γνωστή...
και για λίγη αλλαγή https://www.summerfun.gr/ , Λουτρά Ωραίας Ελένης (έλα, ένα βήμα είναι από δω...)
και επιμένω στο https://www.sportcamp.gr/ , Λουτράκι

Εντάξει τώρα, νομίζω, ε??:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ποοο!! Καλα ε; Τα σπας!:)
Το πρωτο link δε δουλευει (αλλα δεν πτοουμαστε!:))
Γιατι αυτη στον Καλαμο ειναι γνωστη και μη εξαιρετεα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzivanoula

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Για την πρώτη (Χρυσή Ακτή) δοκίμασε https://www.wiw.gr/greek/artemis_(loutsa)_vravrona_camping_chrisi_akti_sa/
Ξέρω γω ρε συ? Λες να έκλεισε?? Χι χι...
Δεν έχεις ακουστά την Kinderland, ε? Αν περάσεις συνέντευξη σ'αυτούς , μη φανεί ότι δεν τους ήξερες πάντως...
Το όνομα kinderland νομίζω παίζει και για άλλες κατασκηνώσεις στην Ελλάδα. Κολοσσός σου λέω... Αστειεύομαι, απλά μαζεύει πολύ κόσμο. Θυμάμαι ότι τα πιο πολλά στελέχη στις κατασκηνώσεις που είχα δουλέψει εγώ είχαν περάσει από την Kinderland.

Γενικώς μην πτοείσαι!! Όχι μόνο για το link...
Τη Μ.Δευτέρα να είσαι πρωτότυπος και ουσιαστικός στη συνέντευξη! Δεν σχολίασα επίτηδες αυτά που θα απαντούσες σε ερωτήσεις "επίλυσης προβλημάτων" , για να μη σε επηρεάσω, ok? Άλλωστε ό,τι και να πεις σε μένα, μικρή σημασία έχει, το θέμα είναι ν'αρέσεις σ'αυτούς!!
Άντε καλή επιτυχία!
Μη διστάσεις για οτιδήποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σωτηρια σταμου

Νεοφερμένος

Η σωτηρια σταμου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω θα προτεινα την κατασκηνωση στον καλαμο [kinderland] εχω παει και ειναι απλως φοβερη!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
:hmm: πρωτοτυπος και ουσιαστικος! Θα το εχω υπ' οψιν!
Για την Kinderland να σου πω την αληθεια δεν πολυ-καταλαβα που το πηγαινες!:/:
Οσο για τις απαντησεις, θα περιμεναν μια σαν και αυτες η ειμαι τελειως εκτος;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzivanoula

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αααααααααα!! Γι΄αυτή στη Σαρωνίδα δες εδώ https://www.saronidacamp.gr/eng/index.htm
για τα "Γλαράκια" δες εδώ https://209.85.229.132/search?q=cach....gr/+γλαρακια+σουνιο&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr.
Τα links όντως είναι ελεεινά...

Ωραία έχουμε και μια ψήφο στην Kinderland!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzivanoula

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Όχι ρε!! Τι τελείως εκτός? Μια χαρά απαντήσεις!! Απλώς αυτά θα τα πουν όλοι, καταλαβαίνεις...
Ας πούμε στην πρώτη ερώτηση, εμένα θα μου άρεσε ν'ακούσω επιπλέον ότι θα έκανα το παν να κρατήσω και να ανακουφίσω το παιδί, αλλά όχι εις βάρος της υπόλοιπης ομάδας... Πιασάρικο , ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Χαχα! Οντως ειναι πιο ωραιο!
Σ' ευχαριστω πολυ! Με βοηθησες παρα πολυ ειναι η αληθεια!
Τις επομενες μερες θα κοιταξω αυτα που μου ειπες και θα σου εκφρασω αποριες που τυχον θα προκυψουν!:)
Προς το παρον ομως προσγειωση στην στιγνη και απανθρωπη καθημερινοτητα η οποια λεει οτι εχω κατι ασκησεις στην εκθεση! Καλα να περνας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzivanoula

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Κανά νέο Βilako?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δεν προλαβα σημερα tzivanoula! Θα δοκιμασω την πεμπτη να παρω κανενα τηλεφωνο (που μαλλον θα ειναι κλειστα), αλλιως το σαββατο το πρωι! Λες να ψαχτω πιο συντομα η καλα ειναι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzivanoula

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μια χαρά είναι. Και νωρίς θα έλεγα. Ακόμα και μετά το Πάσχα προλαβαίνεις. Άλλωστε αν θέλουμε να σε θυμούνται, καλύτερα να μην είσαι κι από τους πρώτους πρώτους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εχεις ενα δικιο! Αντε παω να δω Λαζοπουλο!
Σ' ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου! Θα σε κραταω ενημερη! Τα λεμε! Να εισαι καλα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.
προτίνω μανιωδώς ΧΑΝ ΠΗΛΙΟ στον Αγ. Γιαννη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ρε παιδιά γίνεται να πάει κάποιος που φέτος είναι στην Α Λυκείου ως κατασκηνωτής σε κατασκήνωση;Το να είσαι ομαδάρχης δεν έχει πολλές ευθύνες;Επιπλέον, αν είσαι ομαδάρχης δεν μπορείς να συμμετάσχεις ούτε στα αθλήματα ούτε στις δραστηριότητες που κάνουν τα παιδιά και να είσαι με συνομιλήκους σου, απλά τα επιβλέπεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top