Κατασκήνωση, μια αξέχαστη εμπειρία για όλους!

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι οι περισσότερες κοπέλες που πάνε είναι βρωμιάρες και πολλές φορές είναι και οι ομαδάρχισσες.
Ακόμα και αν έχεις κάποια δεδομένα, δεν νομίζω ότι μπορείς να διατυπώνεις ένα τόσο γενικό συμπέρασμα.
σου τη δίνει που ειναι χωρισμένα αγόρια-κορίτσια.
Σε πολλές κατασκηνώσεις είναι χωριστά τα αγόρια από τα κορίτσια. Δεν είναι αυτό το πρόβλημα.
Οι χριστιανικές τι είναι;
Δες στις φωτογραφίες, το πώς θα έπρεπε να ντύνεσαι και τι θα έπρεπε να κάνεις σε μια τέτοια κατασκήνωση.
Στις κατασκηνώσεις κάποιοι δεν χάνουν την παρθενιά τους;
Εσύ εκεί. Παντού μπορείς να τη χάσεις αν το επιδιώξεις, ακόμα και στο μετρό.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμα και αν έχεις κάποια δεδομένα, δεν νομίζω ότι μπορείς να διατυπώνεις ένα τόσο γενικό συμπέρασμα.

Σε πολλές κατασκηνώσεις είναι χωριστά τα αγόρια από τα κορίτσια. Δεν είναι αυτό το πρόβλημα.

Δες στις φωτογραφίες, το πώς θα έπρεπε να ντύνεσαι και τι θα έπρεπε να κάνεις σε μια τέτοια κατασκήνωση.

Εσύ εκεί. Παντού μπορείς να τη χάσεις αν το επιδιώξεις, ακόμα και στο μετρό.



1)Σοβαρά έχεις διαφορετική άποψη?:P Για πλάκα το είπα αλλά κακά τα ψέματα απ'ότι θυμάμαι εγώ που πήγαινα πολλά χρόνια και έχοντας συζητήσει για αυτό με πολλούς νομίζω πως μπορώ να βγάλω κάποια συμπεράσματα.:loltooth:
2)Τι είναι αυτά που λες? Από το γυμνάσιο και μετά θες οπωσδήποτε κοπέλες. Η κατασκήνωση ήταν ο καλύτερος χώρος για φλερτ.8_
3)Προσωπικά θα το προτιμούσα ώστε να λέω την """""""προσευχή""""""" στο αμφιθέατρο πριν πάω για ύπνο.
4) Δε θυμάμαι σχετικό περιστατικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Οι κατασκηνώσεις είναι ό,τι χειρότερο. Εκεί μαζεύονται όλοι οι γύφτοι, υπάρχει πιθανότητα να σου κλέψουν τα πράγματα κλπ. Ευτυχώς δεν είχα ποτέ την τραυματική εμπειρία να πάω σε κατασκήνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι κατασκηνώσεις είναι ό,τι χειρότερο. Εκεί μαζεύονται όλοι οι γύφτοι, υπάρχει πιθανότητα να σου κλέψουν τα πράγματα κλπ. Ευτυχώς δεν είχα ποτέ την τραυματική εμπειρία να πάω σε κατασκήνωση.

Ξεκόλλα ρε....:hehe::hehe:
Μια χαρά ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Οι κατασκηνώσεις είναι ό,τι χειρότερο. Εκεί μαζεύονται όλοι οι γύφτοι, υπάρχει πιθανότητα να σου κλέψουν τα πράγματα κλπ. Ευτυχώς δεν είχα ποτέ την τραυματική εμπειρία να πάω σε κατασκήνωση.
απιστευτες προκαταλήψεις χωρίς να έχεις ούτε καν πάει...
δεν καταλαβαίνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Νταξ, μπορεί να υπάρχουν και καλές κατασκηνώσεις. Εγώ το μόνο πράγμα που αντικρίζω πάντως, όταν περνάω δίπλα από κατασκήνωση, camping είναι βρωμιά και δυσοσμία. Οι χριστιανικές κατασκηνώσεις πάλι... λυπάμαι τα παιδάκια που τα στέλνουν εκεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Νταξ, μπορεί να υπάρχουν και καλές κατασκηνώσεις. Εγώ το μόνο πράγμα που αντικρίζω πάντως, όταν περνάω δίπλα από κατασκήνωση, camping είναι βρωμιά και δυσοσμία. Οι χριστιανικές κατασκηνώσεις πάλι... λυπάμαι τα παιδάκια που τα στέλνουν εκεί. :P
και όλο αυτό το προκαλούν οι γύφτοι?:confused::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
1) Οι κατασκηνώσεις είναι ό,τι χειρότερο. Εκεί μαζεύονται όλοι οι γύφτοι, υπάρχει πιθανότητα να σου κλέψουν τα πράγματα κλπ.
2) Ευτυχώς δεν είχα ποτέ την τραυματική εμπειρία να πάω σε κατασκήνωση.
1) Δεν μπορώ να φανταστώ από πού πήρες αυτές τις πληροφορίες.
2) Λυπάμαι κορίτσι μου γιατί έχασες ένα πολύ ωραίο κομμάτι από τα παιδικά σου χρόνια...



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
και όλο αυτό το προκαλούν οι γύφτοι?:confused::worry:

:P:)

1) Δεν μπορώ να φανταστώ από πού πήρες αυτές τις πληροφορίες.
2) Λυπάμαι κορίτσι μου γιατί έχασες ένα πολύ ωραίο κομμάτι από τα παιδικά σου χρόνια...


2) Μπορώ να πω το ίδιο για όλους εσάς που πήγατε κατασκήνωση. :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
:P:)



2) Μπορώ να πω το ίδιο για όλους εσάς που πήγατε κατασκήνωση. :redface::P
δηλαδή τι χάσαμε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
και όλο αυτό το προκαλούν οι γύφτοι?:confused::worry:
Βασικά η κοπέλα ανέφερε σαν παράδειγμα τους γύφτους.
Αν καταλάβα καλά.:P

δηλαδή τι χάσαμε?:hmm:
Μερικές ώρες αποβλάκωσης στην τηλεόραση ακόμη περισσότερες στον υπολογιστή και τα "Βαριέμαι τη ζωή εδώ" που δεν είπαμε.
Εγώ θυμάμαι όταν με έβαλαν να κοιμάμαι σε σκηνή αγοριών επειδή ήταν ήδη 4 κορίτσια στην άλλη σκηνή.
Καθόμουν και περίμενα σα βλάκας να ντυθούν αυτοί και μετά εγώ.
Κατά τα άλλα καλά ήταν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
2) Μπορώ να πω το ίδιο για όλους εσάς που πήγατε κατασκήνωση. :redface::P

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά από την στιγμή που δεν έχεις δοκιμάσει να πας, δεν μπορείς να εκφέρεις άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Οι κατασκηνώσεις είναι ό,τι χειρότερο. Εκεί μαζεύονται όλοι οι γύφτοι, υπάρχει πιθανότητα να σου κλέψουν τα πράγματα κλπ. Ευτυχώς δεν είχα ποτέ την τραυματική εμπειρία να πάω σε κατασκήνωση.

Jesus, τι ακούω. Καταρχάς δεν πάνε γύφτοι, και κατα δεύτερον μην είσαι τόσο ρατσίστρια.Και μην ακούω μαλακίες, γιατί αν είχες διαβάσει έντυπα κατασκήνωσης, θα ήξερες πως απαγορεύεται να φέρνεις αντικείμενα αξίας εκτός αν πάρεις εσύ την ευθύνη, όπως και μεγάλα χρηματικά ποσά.


πσ. Έχουμε εμείς Χριστιανική κατασκήνωση, εγώ δεν έχει τύχει να πάω, αλλά έχω ακούσει πως είναι ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Πόσοι απο εδώ πηγαίνουν στον Σκούρα στην Κόρινθο?Είχα πάει δύο φορές και ήταν πραγματικά Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α!:DΚρίμα που έχουν όριο ηλικίας και δεν μπορώ να πάω πια..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δυο χρόνια πρόσκοπος και 5 χρονιές σε κατασκήνωση. Απλά τη λατρεύω.
Εγώ είχα πάει 8 φορές συνεχόμενες μικρός
Εννέα (9) συνεχόμενες χρονιές τα καλοκαίρια ήμουν σε κατασκηνώσεις διαφόρων ειδών. Σε όλες πέρασα υπέροχα και έχω τις τέλειες αναμνήσεις. Η πρώτη μου φορά ήταν όταν τέλειωσα την Α δημοτικού και η τελευταία όταν τελείωσα την Γ γυμνασίου. Είχα κανονίσει να πάω και τη χρονιά που τελείωσα την Α λυκείου, αλλά το ακύρωσα την τελευταία στιγμή για να πάω διακοπές με τους γονείς μου. (Ο λόγος? Μαζί με τους γονείς μου θα ήταν με τους γονείς της και το κορίτσι μου με το οποίο μόλις τα είχαμε φτιάξει).
2)Τι είναι αυτά που λες? Από το γυμνάσιο και μετά θες οπωσδήποτε κοπέλες. Η κατασκήνωση ήταν ο καλύτερος χώρος για φλερτ..
Έλα, μην είμαστε υπερβολικοί. Έχω πάει και σε κατασκηνώσεις μόνον αγοριών και σε μεικτές. Παντού ωραία ήταν. Μέχρι τα 15 μου δεν νομίζω ότι ο σκοπός μου στην κατασκήνωση ήταν το ...sex, αλλά η παρέα, το παιχνίδι, οι δραστηριότητες και ο αθλητισμός.
χριστιανικη κατασκηνωση;;;;;;;;
Έχουμε εμείς Χριστιανική κατασκήνωση, εγώ δεν έχει τύχει να πάω, αλλά έχω ακούσει πως είναι ωραία.
Δεν είναι κακό το να είναι μια κατασκήνωση για παιδιά "χριστιανική", δηλαδή να διοργανώνεται από κάποια μητρόπολη ή κάτι τέτοιο. Ίδια με τις άλλες είναι, άντε να έχει καμιά προσευχούλα παραπάνω και έναν εκκλησιασμό την Κυριακή. Αυτά δεν είναι τραγικά και καλά περνάνε τα παιδιά κι εκεί. Όμως ΑΥΤΗ η "κατασκήνωση" που μάλιστα απευθύνεται σε φοιτητές, δηλαδή ενήλικους, είναι απαράδεκτη και δεν βλέπω να διαφέρει από φυλακή. (Απορώ πώς υπάρχουν άτομα που πηγαίνουν).
Πώς αντέχετε να μένετε σε σπιτάκια στην κατασκήνωση θα'ναι η αιώνια απορία μου. Εγώ,και μόνο στο άκουσμα της λέξης σκέφτομαι σκηνή,υπνόσακο,υπόστρωμα και σκοπιά.......Η αλήθεια είναι πως είμαι λίγο ιδιότροπη στο θέμα "κατασκήνωση". Και δε θα άντεχα να μείνω σε σπιτάκι παρά μόνο λόγω κακών καιρικών συνθηκών.
Για ...σκοπιά δεν ξέρω, όταν πάω φαντάρος θα σου πω. Κι εγώ προτιμώ τη σκηνή από τα σπιτάκια, αλλά και τα σπιτάκια δεν είναι και άσκημα. (Όμως στην περίπτωση αυτή, δεν θα έπρεπε να τη λένε "κατασκήνωση", αλλά "κατασπίτωση"). Τα τελευταία χρόνια πηγαίνω camping με την κοπέλα μου και την παρέα μου. (Αύριο φεύγουμε για 10 μέρες camping στη Μεσσηνία).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πω και γω την άποψη μου:
Αρνητικά:
1)Πρέπει να μπεις σε πρόγραμμα και αυτό είναι λίγο σπαστικό.
2)Δεν έχεις την άνεση του σπιτιού σε πολλά θέματα(π.χ. μπάνιο)
3)Σου λείπει το καλό φαγητό και λοιπά.+
$)Αν είσαι μαμμόθρεφτος μπορεί να μην περάσεις καλά.
Θετικο:

Έχεις παρέα όλη τη μέρα και επίσης μπορείς να ασχοληθείς με ο,τι άθλημα γουστάρεις όλη την ημέρα.




Έλα, μην είμαστε υπερβολικοί. Έχω πάει και σε κατασκηνώσεις μόνον αγοριών και σε μεικτές. Παντού ωραία ήταν. Μέχρι τα 15 μου δεν νομίζω ότι ο σκοπός μου στην κατασκήνωση ήταν το ...sex, αλλά η παρέα, το παιχνίδι, οι δραστηριότητες και ο αθλητισμός.
Ποιος μίλησε για σεξ εγώ φλερτ είπα... Ναι το παν έιναι η παρέα σίγουρα αλλά ντάξει πως το να το κάνουμε. Εγώ έχω ωραίες αναμνήσεις και το θεωρώ σημαντικο.8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πόσοι απο εδώ πηγαίνουν στον Σκούρα στην Κόρινθο?Είχα πάει δύο φορές και ήταν πραγματικά Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α!:DΚρίμα που έχουν όριο ηλικίας και δεν μπορώ να πάω πια..:mad:
Υπάρχει δύο εναλλακτικές. Ή προσκοπικές (ξέρω,ξέρω είναι για μικρά. Και όμως,δεν είναι)ή ελεύθερο.Το γαμώτο είναι ότι αν έχεις φίλες που ανατριχιάζουν στην ιδέα δεεεν και επίσης εδώ δεν έχω βρει κανά ωραίο μέρος.
Για ...σκοπιά δεν ξέρω, όταν πάω φαντάρος θα σου πω. Κι εγώ προτιμώ τη σκηνή από τα σπιτάκια, αλλά και τα σπιτάκια δεν είναι και άσκημα. (Όμως στην περίπτωση αυτή, δεν θα έπρεπε να τη λένε "κατασκήνωση", αλλά "κατασπίτωση").
Eίναι ωραία η σκοπιά. Χαζεύεις τα αστέρια και έχει ησυχία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimtennis

Νεοφερμένος

Ο dimtennis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Κατασκήνωση πήγαινα σε μία χριστιανική, στον Παρνασσο για 2 χρόνια. Αν και καθόλου τέτοια δεν ήταν.


Μάλλον θα μιλάς για την ΧΜΟ(Χριστιανικές Μαθητικές Ομάδες). Λοιπόν φέτος ήταν η τέταρτη φορά που πηγαίνω εκεί και είναι φανταστικά απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ. Όλη η κατασκήνωση είναι κάτω από τα δέντρα και στη σκιά, το βράδυ έχει τόσο δροσιά που το μακρυμάνικο φούτερ και παντελόνι είναι απαραίτητα. Έχω ζήσει εκεί εμπειρίες που θα θυμάμαι για πάντα:happy:

Είμασταν 4 παιδιά ένας από τους οποίους είναι κολλητός φίλος μου και είχαμε αναλάβει την δεύτερη βάρδια της νυχτοφρουράς από τις 3 έως τις 7. Είναι φανταστικό να κοιμούνται όλοι και να είσαι μόνος σου μαζί με 3 φίλους και να περνάς από σκηνή σε σκηνή για να βεβαιωθείς ότι όλα είναι οκ και μετά να παίρνει κουβέρτες και να κοιμάσαι κάτω από τα αστέρια στο γύπεδο του ποδοσφαίρου ώσπου να ξαναξυπνήσεις για να κάνεις ακόμα ένα έλεγχο... και μετά να παίζεις tichu κάτω από το αδύναμο φώς στην τραπεζαρία ώσπου να αρχίζει να ξυμερώνει και να θαυμάζεις το υπέροχο χρώμα της ανατολής...


Ααααχ... ανυπομονώ να έρθει το επόμενο καλοκαίρι για να ξαναπάω και να ξαναδώ τους φίλους από την κατασκήνωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

marlo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Πόσοι απο εδώ πηγαίνουν στον Σκούρα στην Κόρινθο?Είχα πάει δύο φορές και ήταν πραγματικά Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α!:DΚρίμα που έχουν όριο ηλικίας και δεν μπορώ να πάω πια..:mad:

και εγώ εκεί πηγαίνωω!!!!:):):)μέχρι πριν λίγα χρόνια δηλαδή, τώρα μόνο στο reunion...:D μου λείπει απίστευτα η κατασκήνωση... έχω ζήσει μοναδικές εμπειρίες και έχω γνωρίσει άτομα απο πολλές ξένες χώρες....
και να πω επίσης ότι το στερεότυπο της κατασκήνωσης που μοιάζει με στρατό, μόνο πραγματικότητα δεν είναι στο ranch...απλά ξυπνάμε και τρώμε όλοι μαζί-αυτό.. δεν σε αναγκάζουν να κάνεις τίποτα χωρίς τη θέλησή σου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top