Γενικό - Καταλληλότερος χρόνος έναρξης Φροντιστηρίου.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εγω παντως λεω να κανω φετος κυριως στα μαθηματικα γιατι κακα τα ψεματα εχω κενα. Στην τριτη γυμνασιου δεν διαβαζα καθολου και θα βρω παλουκια μπροστα μου. Τωρα σκεφτομαι, να κανω και καμια φυσικη;; Στη 2α γυμν. ημουν καλη αλλα στην τριτη επεσα στο 14-15.
Τι μου προτεινετε;
Χημεια δεν νομιζω οτι χρειαζεται, σιγα.
Επικεντρωνομαι στα θετικα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω να πω την αλήθεια στη Γ Γυμνασίου έκανα μονο Μαθηματικα και τώρα στην Α'Λυκειου μάλλον μαθηματικά θα συνεχίσω να κάνω...
Φυσική κλπ απο την Β'Λυκειου και πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πού ακριβώς είναι η δυσκολία των μαθηματικών; :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στη γ και στην α λυκείου εύκολα είναι και είναι σχεδόν τα ίδια....Το 1/3 της υλης της α ειναι απο το γυμνασιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eμας μας είπε ο μαθηματικός μας πως σχεδον το 70% της ύλης της Α ειναι της Γ.
Μα φυσικα κιόλας στην Α μας ειπε πως δεν μαθαινουμε μονο απλά να εκτελούμε κατι αλλα μαθαίνουμε και "πως" να το εκτελούμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Πού ακριβώς είναι η δυσκολία των μαθηματικών; :crazy:

Θα αργήσει να φανεί, αλλά θα φανεί.

Teol20, σας είχαν διδάξει εσάς την παραβολή? Γιατί από όσο ξέρω, μόνο αυτό το κεφάλαιο αναφέρεται σε "συναρτήσεις", που θα διδαχτούν κανονικά στο Λύκειο (το εισαγωγικό μέρος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οχι σε μας δεν διδάχτηκε παραβολή ούτε στο φροντιστηριο ούτε στο σχολείο.

Και δωστε μεγαλη σημασια σε ταυτοτητες,παραγοντοποιηση,εξισωσεις 2ου βαθμου και διακρίνουσα στη Γ γιατι στην Α'Λυκειου θεωρούνται διδαγμένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγω δν θα ξεκινησω απο φετος....θα γραφτω ενισχυτικη και βλεπουμε. Φροντ ή ιδιαιτερο απο την δευτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγω δν θα ξεκινησω απο φετος....θα γραφτω ενισχυτικη και βλεπουμε. Φροντ ή ιδιαιτερο απο την δευτερα
πάντως πρόσεχε την ενισχυτική,μπορεί να μην σε βοηθήσει...προσωπικά δν είχα γραφτεί φέτος,αλλα μια φίλη μου δν έμεινε ευχαριστημένη..βέβαια μπορεί να πέσεις κ σε καλούς καθηγητές,αλλά άμα θες το "κάτι" παραπάνω,πιστεύω πως η ενισχυτική δν μπορεί να στο δώσει!!όμως εσύ αποφασίζεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εγω φροντηστηριο θα αρχισω απο την Αη λυκειου μονο τα μαθηματα κατευθυνσης (μαθηματικα,φυσικη κ.τ.λ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Στην Α' Λυκείου δεν υπάρχει Θετική - Τεχνολογική - Θεωρητική Κατεύθυνση.

Και πού ξέρεις από τώρα τι θα επιλέξεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχει ρωτήσει εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Στην Α' Λυκείου δεν υπάρχει Θετική - Τεχνολογική - Θεωρητική Κατεύθυνση.

Και πού ξέρεις από τώρα τι θα επιλέξεις?


Μπορει να εχει επιλεξει τι της αρεσει και μπορει να μην τα καταφερνει στα μαθηματα αλλης κατευθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria38424

Νεοφερμένος

Η suspiria38424 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
γιατι δεν κάνεις ιδιαιτερα ειναι πιο αποτελεσματικα (νομίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Έχει όμως ο καιρός γυρίσματα...τέλος πάντων, φιλική συμβουλή: κι εμένα μου αρέσουν τα θετικά όμως απάντηση έγκυρη θα δώσω όταν είμαι Α' Λυκείου και όχι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Έχει όμως ο καιρός γυρίσματα...τέλος πάντων, φιλική συμβουλή: κι εμένα μου αρέσουν τα θετικά όμως απάντηση έγκυρη θα δώσω όταν είμαι Α' Λυκείου και όχι τώρα.

Συμφωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
γιατι δεν κάνεις ιδιαιτερα ειναι πιο αποτελεσματικα (νομίζω)

Γιατί κοστίζουν αρκετά πιο πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Γιατί κοστίζουν αρκετά πιο πολύ:)

Αναλογα.Με τα ιδιαιτερα εχεις ομως ελευθερια στις αποριες και μπορεις να ζητησεις να κανετε μαθημα σε θεμα εκτος σχολικων πλαισιων κτλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αναλογα.Με τα ιδιαιτερα εχεις ομως ελευθερια στις αποριες και μπορεις να ζητησεις να κανετε μαθημα σε θεμα εκτος σχολικων πλαισιων κτλπ

Nαι οκ σύμφωνοι αλλά σκέψου μια μέση οικογένεια να κάνει το παιδί μάθημα 3 ώρες τη βδομάδα επί 20 ευρώ για ένα καλό καθηγητή πόσο βγαίνει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Nαι οκ σύμφωνοι αλλά σκέψου μια μέση οικογένεια να κάνει το παιδί μάθημα 3 ώρες τη βδομάδα επί 20 ευρώ για ένα καλό καθηγητή πόσο βγαίνει:)

Αν εχουν ομως καποιον γνωστο(οι περισσοτεροι εχουν)συμφερει

Εγω κανω ιδιαιτερα και πληρωνω 5 την ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top