Καταλήψεις 2024

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,000 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,177 μηνύματα.
Ούτε με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου δεν θα μπορείς να πας;
Δεν ξέρω τι θα γίνει με την ορκωμοσία μετά. Πότε θα έχει αν περάσω τον Σεπτέμβρη. Το θέμα είναι πως με εκτροχιάζει όλο το πρόγραμμα όπως το έχω στο μυαλό μου. Θέλω να μπω στρατό τότε για να βγω αρχές καλοκαιριού και να κάνω αίτηση για εθελοντής πυροσβέστης αμέσως μετά.
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,000 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι θα γίνει με την ορκωμοσία μετά. Πότε θα έχει αν περάσω τον Σεπτέμβρη. Το θέμα είναι πως με εκτροχιάζει όλο το πρόγραμμα όπως το έχω στο μυαλό μου. Θέλω να μπω στρατό τότε για να βγω αρχές καλοκαιριού και να κάνω αίτηση για εθελοντής πυροσβέστης αμέσως μετά.
Πωωω κατάλαβα, αυτό είναι όντως πρόβλημα. Ε τι να σου πω, να πάρεις όσους μπορείς και πάνε πλάκωσε στο ξύλο τους καταληψίες; Δε γίνεται.
Ελπίζω τότε να σας αφήσουν να δώσετε έστω διαδικτυακά, όπως και σε εμάς ελπίζω να γίνει έτσι, εκτός αν βγουν νέες ημερομηνίες για αργότερα μέσα στον Φεβρουάριο. Άμα πάει Σεπτέμβρη... χέσε μέσα Πολυχρόνη.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,164 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι θα γίνει με την ορκωμοσία μετά. Πότε θα έχει αν περάσω τον Σεπτέμβρη. Το θέμα είναι πως με εκτροχιάζει όλο το πρόγραμμα όπως το έχω στο μυαλό μου. Θέλω να μπω στρατό τότε για να βγω αρχές καλοκαιριού και να κάνω αίτηση για εθελοντής πυροσβέστης αμέσως μετά.
Πάντως ΕΣΣΟ Νοεμβρίου έχει μακράν τα περισσότερα άτομα.

Αν μπεις τότε θα σε πάνε 1-1 οι υπηρεσίες για όλη τη θητεία.

Μόνο εμείς οι μαλάκες φάγαμε καλοκαίρι εμπλοκή ακόμη και σαν ΔΕΑ.

Γλυκόπικρες αναμνήσεις.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,164 μηνύματα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,177 μηνύματα.
Ειλικρινά όχι άλλο τσίρκο με διαδικτυακές εξετάσεις. Αρκετό γέλιο είχαμε επί κορωνοϊού που είτε δεν θα υπήρχε κανένας έλεγχος και έπεφτε ΤΟ κλέψιμο (να βλέπεις 700 συμμετέχοντες και 690 περασμένους, ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ) είτε υπήρχε αυστηρός έλεγχος (ανοικτές κάμερες και μικρόφωνα) και άκουγες μωρά να ουρλιάζουν, σκυλιά να γαυγίζουν, ήχους κλήσεων και ένα τριμπούρδελο εν ολίγοις.

Η αλαζονεία και το θράσος των κυβερνώντων πάντως που και μαντάρα τα έχουν κάνει και βάζουν εισαγγελική παρέμβαση για να πιέσουν πρυτάνεις (ενώ ήδη έχουν απειλήσει ακαδημαϊκούς με στάση πληρωμών των μισθών τους) είναι σε άλλο επίπεδο.
 

Leo komm

Νεοφερμένος

Ο Leo komm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 44 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,164 μηνύματα.

“ΕΜΠ: Εξετάσεις και μαθήματα εξ αποστάσεως αποφάσισε η Σύγκλητος”​

:paladin::paladin:Έπεσε το πρώτο οχυρό:paladin::paladin:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


:rofl::rofl::rofl:
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,164 μηνύματα.
 

Foufi

Νεοφερμένος

Η Foufi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Όσοι προλάβατε εξεταστική επί κορονοιου για πείτε λίγο την δομή της (έλεγχος, μορφή ερωτήσεων, χρόνος)
Δευτεροετης εδώ και το συγκεκριμένο σύστημα δεν το έχω προλάβει
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,682 μηνύματα.
Ειλικρινά όχι άλλο τσίρκο με διαδικτυακές εξετάσεις. Αρκετό γέλιο είχαμε επί κορωνοϊού που είτε δεν θα υπήρχε κανένας έλεγχος και έπεφτε ΤΟ κλέψιμο (να βλέπεις 700 συμμετέχοντες και 690 περασμένους, ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ) είτε υπήρχε αυστηρός έλεγχος (ανοικτές κάμερες και μικρόφωνα) και άκουγες μωρά να ουρλιάζουν, σκυλιά να γαυγίζουν, ήχους κλήσεων και ένα τριμπούρδελο εν ολίγοις.

Η αλαζονεία και το θράσος των κυβερνώντων πάντως που και μαντάρα τα έχουν κάνει και βάζουν εισαγγελική παρέμβαση για να πιέσουν πρυτάνεις (ενώ ήδη έχουν απειλήσει ακαδημαϊκούς με στάση πληρωμών των μισθών τους) είναι σε άλλο επίπεδο.
Καλύτερα όμως δεν είναι να τα δώσετε διαδικτυακά απο το να πάει η εξεταστικη τον Σεπτέμβρη ..;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,164 μηνύματα.
Όσοι προλάβατε εξεταστική επί κορονοιου για πείτε λίγο την δομή της (έλεγχος, μορφή ερωτήσεων, χρόνος)
Δευτεροετης εδώ και το συγκεκριμένο σύστημα δεν το έχω προλάβει
Κλέψε άφοβα.
 

V@Per

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο V@Per αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ειλικρινά όχι άλλο τσίρκο με διαδικτυακές εξετάσεις. Αρκετό γέλιο είχαμε επί κορωνοϊού που είτε δεν θα υπήρχε κανένας έλεγχος και έπεφτε ΤΟ κλέψιμο (να βλέπεις 700 συμμετέχοντες και 690 περασμένους, ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ) είτε υπήρχε αυστηρός έλεγχος (ανοικτές κάμερες και μικρόφωνα) και άκουγες μωρά να ουρλιάζουν, σκυλιά να γαυγίζουν, ήχους κλήσεων και ένα τριμπούρδελο εν ολίγοις.

Η αλαζονεία και το θράσος των κυβερνώντων πάντως που και μαντάρα τα έχουν κάνει και βάζουν εισαγγελική παρέμβαση για να πιέσουν πρυτάνεις (ενώ ήδη έχουν απειλήσει ακαδημαϊκούς με στάση πληρωμών των μισθών τους) είναι σε άλλο επίπεδο.
Ισχύει και από αυτό φαίνεται πόσο "σέβεται" η κυβέρνηση την διασφάλιση της ποιότητας των σπουδών καθώς και πόσο "ενδιαφέρεται" για τα δημόσια πανεπιστήμια, εκβιάζοντας με αυτόν τον τρόπο τους πρυτάνεις.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,177 μηνύματα.
Καλύτερα όμως δεν είναι να τα δώσετε διαδικτυακά απο το να πάει η εξεταστικη τον Σεπτέμβρη ..;
Καλά σίγουρα αλλά εδώ το βλέπω πιο διορατικά. Η εξέλιξη της τεχνολογίας (και συγκεκριμμένα του διαδικτύου) λειτουργεί εν τέλει ως όπλο στα χέρια των λίγων. Δεν έχω σε καμμία εκτίμηση τους γνωστούς αγνώστους που πρώτα έπαιξαν το παιγνίδι του συστήματος και τώρα τρέχουν και δεν φτάνουν για τα δημόσια πανεπιστήμια, όμως αυτό δεν σημαίνει πως είμαι και υπέρ των ιδιωτικών.

Υπήρξαν πολλά ευτράπελα στην διαδικτυακή εξέταση. Καθηγητές άλλων τμημάτων που δεν έλεγχαν την ώρα της εξέτασης μας έκοβαν βαθμούς γιατί θεωρούσαν απίθανο το να μην έχουμε αντιγράψει (επειδή ήμασταν διαφορετικά τμήματα). Είναι χάος και μπάχαλο.
 

Leo komm

Νεοφερμένος

Ο Leo komm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ακόμα καλύτερα να μας περάσουν απευθείας και τελειώνουμε…
Ξερω ότι είναι φεδρο και ανέφικτο αλλά ρε φίλε από το να δουλευόμαστε μεταξύ μας…
Εχει να πέσει κλέψιμο και βοήθεια από φίλους, γνωστούς και φροντιστές που θα πάει σύννεφο…
Ε, αφού έτσι μας αξίζει….
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,164 μηνύματα.
Ισχύει και από αυτό φαίνεται πόσο "σέβεται" η κυβέρνηση την διασφάλιση της ποιότητας των σπουδών καθώς και πόσο "ενδιαφέρεται" για τα δημόσια πανεπιστήμια, εκβιάζοντας με αυτόν τον τρόπο τους πρυτάνεις.
Ναι, ας άφηναν καλύτερα καμιά δεκαριά χιλιάδες φοιτητές σε όλη την Ελλάδα χωρίς εξεταστική.

Γιατί έτσι πετυχαίνουμε τους πολιτικούς στόχους μας, με το να κάνουμε όλη την μεσοαστική Ελλάδα να μας μισήσει.

Solid plan, guys.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,177 μηνύματα.
Όσοι προλάβατε εξεταστική επί κορονοιου για πείτε λίγο την δομή της (έλεγχος, μορφή ερωτήσεων, χρόνος)
Δευτεροετης εδώ και το συγκεκριμένο σύστημα δεν το έχω προλάβει
Κάθε καθηγητής κάνει ό,τι θέλει. Άλλοι μας εξέταζαν με quiz (πολλαπλής επιλογής), άλλοι κανονικά με ερωτήσεις ανάπτυξης που έπρεπε να τις απαντήσεις σε word και τις ανέβαζες στην πλατφόρμα του πανεπιστήμιου (κάθε πανεπιστήμιο έχει διαφορετική, το ΑΠΘ έχει το e-learning auth). Χρόνο συνήθως είχες λίγο (αφού και η μορφή των εξετάσεων ήτο τέτοια που δεν απαιτούσε και ίδιο χρόνο με την δια ζώσης εξέταση).

Ο έλεγχος άλλαζε από καθηγητή σε καθηγητή. Από τελείως free to go που έκανες ό,τι ήθελες και όλοι συνεργάζονταν μεταξύ τους σε ομαδικές μέχρι και σε τέρμα αυστηρούς που έγραφες με ανοικτή κάμερα και μικρόφωνο (και κάθε φορά που τελείωνες και πατούσες υποβολή ο καθηγητής έλεγε το όνομα σου και για να βγεις από τη κλήση έπρεπε να επιδείξεις πάσο στη κάμερα).
 

V@Per

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο V@Per αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ναι, ας άφηναν καλύτερα καμιά δεκαριά χιλιάδες φοιτητές σε όλη την Ελλάδα χωρίς εξεταστική.

Γιατί έτσι πετυχαίνουμε τους πολιτικούς στόχους μας, με το να κάνουμε όλη την μεσοαστική Ελλάδα να μας μισήσει.

Solid plan, guys.
Το ζητούμενο είναι να δώσεις τα μαθήματα? Όχι να διασφαλιστεί ότι πέρασες το μάθημα χωρίς αντιγραφές κλπ? Όταν δλδ ο απόφοιτος πάει σε μια εταιρεία να δουλέψει και έχει έλλειψη βασικών γνώσεων το solid plan της διαδικτυακής εξεταστικής θα αποδώσει?

Επίσης, στις διαδικτυακές εξετάσεις δίνεται ο μισός χρόνος και σε σχολές που τα μισά και παραπάνω μαθήματα έχουν μέσα μαθηματικά είναι πολύ πιθανό να μην είναι πολλαπλής τα θέματα, αλλά να θέλουν και pdf αρχείο με ανέβασμα στο e class. Αυτό απαιτεί χρόνο και ταυτόχρονα κάποιος που έχει διαβάσει και δεν πάει τουρίστας θα δυσκολευτεί και ενδέχεται να γράψει λιγότερο απ' όσο αξίζει. Κατά τη γνώμη μου αυτού του είδους οι εξετάσεις ευνοούν μόνο όσους δεν έχουν διαβάσει ιδιαίτερα, θέλουν να περάσουν με ένα 5 και βασίζονται στο ότι θα αντιγράψουν οπότε στα @@ τους ο λιγότερος χρόνος.

Τώρα μιλάμε για πλάνο παραγωγής υπερ - επιστημόνων, όχι αστεία!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,177 μηνύματα.
Η σημερινή απόφαση της σχολής μου επεκτείνει την κατάληψη μέχρι την επόμενη Δευτέρα και θα γίνουν παρεμβάσεις στο συνέδριο της συγκλήτου κατά των διαδικτυακών εξετάσεων.

Αν ναυαγήσει και το αστείο σχέδιο των διαδικτυακών τότε καλό Σεπτέμβρη. Αν υπάρξει και εξεταστική μετά τις καταλήψεις τότε το εαρινό θα πρέπει να φθάσει μέσα Ιούλη όπως πάει το πράγμα. Φτάνουμε -1 μήνα πια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top