Καταγγελία Καθηγητή

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,778 μηνύματα.
Έγραψες 18 στο διαγώνισμα και επαναπάυτηκες και απόφασισες να μην γράψεις το τεστ ανεξάρτητα τι έλεγε ο καθηγητής σου. Τα γραπτά μένουν και έπρεπε να το ξέρεις τόσα χρόνια ως μαθήτρια. Το είπε και μόνη σου "ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ".

Mεγάλο λάθος επίσης είναι που τον ανέφερε η μητέρα σου στον διευθυντή και ακόμα μεγαλύτερο αν τον αναφέρεις στη δευτεροβάθμια όπως λέει η Λενώ. Τέτοιες επιλογές έχουν και συνέπειες και φέτος θα τις υποστείς.

Οι καθηγητές θα υποστηρίξουν τον συνάδελφό τους και όχι εσάς που σε 3 χρόνια το σχολείο θα σας μείνει μια ανάμνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Έγραψες 18 στο διαγώνισμα και επαναπάυτηκες και απόφασισες να μην γράψεις το τεστ ανεξάρτητα τι έλεγε ο καθηγητής σου. Τα γραπτά μένουν και έπρεπε να το ξέρεις τόσα χρόνια ως μαθήτρια. Το είπε και μόνη σου "ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ".

Mεγάλο λάθος επίσης είναι που τον ανέφερε η μητέρα σου στον διευθυντή και ακόμα μεγαλύτερο αν τον αναφέρεις στη δευτεροβάθμια όπως λέει η Λενώ. Τέτοιες επιλογές έχουν και συνέπειες και φέτος θα τις υποστείς.

Οι καθηγητές θα υποστηρίξουν τον συνάδελφό τους και όχι εσάς που σε 3 χρόνια το σχολείο θα σας μείνει μια ανάμνηση.
Τα διαγωνίσματα τα πήραμε παρέα με τα τεστ 2 μέρες πριν τους βαθμούς. Δεν ήξερα πριν από αυτό ποσο είχα πάρει. Ναι ήταν λάθος εκ μέρους μου να μην το γράψω αλλά τότε ήταν απλώς ένα τεστ και όχι το λεγόμενο διαγώνισμα το οποίο βάφτισε αργότερα. Η μητέρα μου με τον ίδιο μίλησε, όχι με τον διευθυντή και όσο τον περίμενε στο γραφείο να έρθει, τον έβριζαν όλοι οι καθηγητές (κάποιοι τυγχάνουν να έχουν παιδιά στο σχολείο) λέγοντας τον ανεύθυνο, ότι έχει "τα μυαλά του στα κάγκελα" και ένα σωρό σχολιασμούς που δεν θα αναφέρω. Η περσινή Τρίτη πήγε να διαμαρτυρηθεί δείχνοντας τι είναι εντός και τι διδάσκει αυτός (εκτος) και ο διευθυντής τον υπερασπιζόταν σε αυτό το θέμα. Όταν πάλι το δικό μου το τμήμα πήγε και του μίλησε ομαδικως(του διευθυντή), έδειχνε τάχα έκπληκτος ότι τόσο καλός καθηγητής θα έκανε κάτι τέτοιο. Ωστόσο, όταν μίλαγαν με τους άλλους καθηγητές είτε άλλαζαν το θέμα για να μην το βρίσουν είτε έλεγαν ότι όντως έχει φάει πολλά παράπονα Αλλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και ότι αυτοί που πήραμε παύλα είμασταν οι τυχεροί της υποθεσης γιατί δεν μας χαλάει το μέσο όρο.
Ο συγκεκριμένος επρόκειτο για αναπληρωτής καθηγητής και όχι μόνιμος.

Στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα, στην ανάρτηση 70 θα δεις τι ακριβώς πρέπει να κάνετε για να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Αρκεί να έχετε συμφωνήσει μεταξύ σας και να είστε αποφασισμένοι να το φτάσετε μέχρι το τέλος αλλιώς ακόμα κι αν ψιλοφτιάξουν τα πράγματα για κάποιο διάστημα μετά θα κάνει πάλι τα ίδια.

Οκ δεν το είδα, ty.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι μαθήτρια τρίτης Λυκείου και θα ήθελα να ξανα-ανοιξω αυτο το θεμα. Την περσινή χρονιά, γύρω στον Δεκέμβρη μας ήρθε ένας καθηγητής πληροφορικής ο οποίος από ότι άκουσα από άλλους καθηγητές ειδικεύεται στο hardware. Χάναμε συνεχώς το μάθημα του για διάφορους λόγους(συμβούλιο που έπαιρνε το τμήμα μου, απουσίες δικές του, διάφοροι σχολικοί λόγοι κλπ) με αποτέλεσμα να έχομε κάνει μόλις 3,4 μαθήματα. Έτσι λοιπόν, μας έβαλε λίγο πριν κλείσουμε για Χριστούγεννα ένα ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ (θυμηθείτε το) πάνω σε απλά πράγματα (μεταβλητές, σταθερές κλπ). Η τάξη βέβαια είχε θεμα γιατί δεν τα είχε διδαχτεί Αλλά εγώ σαν άτομο που ασχολείται σε ξεχωριστή ιδιωτική σχολή με την πληροφορική επι 5 χρονια δεν είχα θέμα. Πήρα 18 και αυτό γιατί δεν διευκρίνησε καλά ένα θέμα και όταν τον ρώτησα για αυτό, μου το ερμήνευσε διαφορετικά (Κ όταν τον ξαναρώτησα μου είπε ότι δεν ίσχυε). Τον Γενάρη λοιπόν που τον είχαμε περισσότερο και κάναμε κανονικά μαθήματα μπήκε κατευθείαν στις δομές επαναλήψεις,τις "εξηγούσε" ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ και μετά ζήταγε να τις αντιγράψουμε στο word και να βάλουμε σχόλια (σε μια τάξη που κάνεις δεν ξέρει τι είναι τα σχόλια και τι κάνει Το κάθε βημα). Εγώ επρόκειτο για μαθήτρια που του έφερνε πάντα σωστές ασκήσεις, συμμετείχε μες την τάξη, βοηθούσε και έλυνε ΜΠΡΟΣΤΆ ΣΤΑ ΜΆΤΙΑ ΤΟΥ τις απορίες άλλων μαθητών και του είχα γράψει ΔΙΑΓΏΝΙΣΜΑ 18. Ε λοιπόν,μια μέρα μας ανακοινώνει ότι θα γράφαμε ένα ΑΣΉΜΑΝΤΟ τεστ, οκ κανένα πρόβλημα. Την ημέρα που γράφαμε το συγκεκριμένο ΤΕΣΤ(και αυτό να θυμάστε),μια τότε φίλη μου που είχε μόλις χειρουργηθεί χρειαζόταν βοηθεια με την τσάντα της οπότε προσφέρθηκα να την βοηθήσω. Γράφαμε τελευταία ώρα Αλλά εγώ ΑΝΕΤΑ το έγραφα σε 10 λεπτά. Παρόλα αυτά μας έδιωξε και είπε ότι και να μην το γράψουμε δεν έγινε και τίποτα. Ε φύγαμε και εμείς. Η συγκεκριμένη κοπέλα με μία άλλη πήγαν και έγραψαν το ΤΕΣΤ και μάλιστα ΤΟΥΣ ΥΠΑΓΌΡΕΥΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΉΣΕΙΣ. Οπότε η μια από τις 2 που μετά βίας ξέρει να ανοίγει το φβ,δεν συμμετέχει ΠΟΤΕ μες την τάξη και έφερε μόνο 2 φορές ασκήσεις πήρε 19 στο ΤΕΣΤ και 20 στο 4μηνο. Εγώ δεν πρόλαβα να το γράψω λόγω υποχρεώσεων και άλλων διαγωνίσματων,το 4μημο έκλεισε και μου ειπε ότι ΔΕΝ πειράζει. Ε έτσι και γω πίστευα, ΜΕΓΑΛΟ ΛΆΘΟΣ. Δύο μέρες πριν τους βαθμούς είπε ότι το ΤΕΣΤ ΤΟΎ ΔΕΚΕΜΒΡΗ και το ΔΙΑΓΏΝΙΣΜΑ ΤΟΥ ΓΕΝΑΡΗ θα μας δωθουν μετά τους βαθμούς (Δεν τα είχαμε πάρει ακομα). ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΟΥ ΔΕΚΈΜΒΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΓΏΝΙΣΜΑ ΤΟΥ ΓΕΝΑΡΗ, ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΆΣΑΤΕ. Του είπα ότι δεν το ειζα γράψει το ΤΕΣΤ και όχι διαγώνισμα του Γενάρη και είπε ότι δεν θα επηρεάσει τον βαθμό μου. Και μαντέψτε τι. Για πρώτη φορά πήρα κάτω από 19 στην πληροφορική και μαντέψτε πόσο. ΠΑΥΛΑ!ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΠΑΎΛΑ!Όσοι δεν έγραψαν το "ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ" του Γενάρη πήραν παύλα (Η μισή Δευτέρα δηλαδη), οι καλοί μαθητές (+απουσιολογος) πήραν 14 και κάτω και τα τσοκαρα 18+. Την ημέρα των βαθμών έλειπε σκόπιμα όπου τον έψαχναν γονείς από όλο το σχολείο. Όταν πήγε και τον βρήκε η μητέρα μου εξοργισμένη, της είπε ότι ΔΕΝ ΕΊΧΕ ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ. Εγώ που είχα πεθάνει να του λέω μάθημα κλπ. Πήγαμε σαν τάξη στον τοτε διευθυντή κάναμε παράπονα Αλλά εκείνος τύχαινε να είναι ο μόνος καθηγητής να τον υποστηρίζει. Με τον καιρό έμαθα ότι η πρώτη μάζευε υπογραφές να τον διώξει, και μέσω του φροντιστηρίου μου έμαθα ότι στην τότε γ λυκείου δίδασκε πράγματα εκτός ύλης και τους έβαλε γενικό μέσο όρο της τάξης 10. Γενικά δεν δίδασκε και ιδιαίτερα καλά, ρώταγαν οι μαθητές γιατί κάτι ήταν όπως ήταν και αντί να το εξηγήσει έλεγε "ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΕΊΝΑΙ" με αποτελεσμα να τους εξηγώ εγώ αργότερα η κατά την διάρκεια του μαθήματος. Ήταν τόσο μισητός που του έσκασαν τα λάστιχα της μηχανής στις απόκριες. Πλησιάζουν ενδοσχολικές και όλο το τμήμα ρώταγε ΕΜΕΝΑ αντί για αυτόν τι πάει να πει το κάθε θέμα (και έκλαψαν μαύρο δάκρυ όταν έφυγα στο 15λεπτο). Του ζήτησα διευκρίνηση σε ένα θέμα και μου είπε "ΚΑΛΑ ΓΚΑΒΗ ΕΙΣΑΙ?ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΑΝΤΆΣ". Πέρασε ένα καλοκαίρι και ξεφύγαμε από αυτόν. ΑΛΛΑ ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΤΙ. ΕΠΈΣΤΡΕΨΕ ΚΑΙ ΦΈΤΟΣ. 2 πληροφορικαριοι στο σχολείο, ο ένας να έχει αναλάβει μόνο το ένα οικονομικό τμήμα και το άλλο στο οποίο δυστυχώς είμαι εγώ μέσα το έχει πάρει ο άλλος παρέα με το υπόλοιπο σχολείο. Εχουμε πολλά παιδιά του οικονομικού που δεν έχουν την δυνατότητα να γραφτούν φροντιστήριο για τους x,y λόγους και δίνουν πανελληνιες και αν συνεχίσει τα ιδια σκηνικά θα τα σκατώσουν (είμαστε και εμείς που θέλουν καλό απολυτήριο). Σκέφτηκα να περιμένουμε πρώτα δούμε τι θα κάνει φέτος και αν συνεχίσει τα ίδια σκηνικά,να μαζέψουμε γύρω στις 120 υπογραφές τουλάχιστον, να μιλήσουμε με το 15μελες και έπειτα με το σύλλογο γονέων μπας τον διώξουν. Βέβαια δεν ξέρω αν θα πιάσει τόπο,εσείς τι λέτε?

Με υπεύθυνη δήλωση( γονέα ) μπορείς να αλλάξεις τμήμα στο μάθημα της πληροφορικής .
Επίσης μπορεί να κάνει επίσκεψη ο γονέας στον διευθυντή και να ζητήσει την αλλαγή τμήματος .
Πόσο χρονών είναι το φρούτο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Με υπεύθυνη δήλωση( γονέα ) μπορείς να αλλάξεις τμήμα στο μάθημα της πληροφορικής .
Επίσης μπορεί να κάνει επίσκεψη ο γονέας στον διευθυντή και να ζητήσει την αλλαγή τμήματος .
Πόσο χρονών είναι το φρούτο ;
Λίγο χλωμό το βλέπω γιατί είχα ήδη ζητήσει αλλαγή τμήματος και με άλλαξαν (πριν έρθει αυτός βέβαια). Σαρανταφευγα είναι σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Έγραψες 18 στο διαγώνισμα και επαναπάυτηκες και απόφασισες να μην γράψεις το τεστ ανεξάρτητα τι έλεγε ο καθηγητής σου. Τα γραπτά μένουν και έπρεπε να το ξέρεις τόσα χρόνια ως μαθήτρια. Το είπε και μόνη σου "ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ".

Mεγάλο λάθος επίσης είναι που τον ανέφερε η μητέρα σου στον διευθυντή και ακόμα μεγαλύτερο αν τον αναφέρεις στη δευτεροβάθμια όπως λέει η Λενώ. Τέτοιες επιλογές έχουν και συνέπειες και φέτος θα τις υποστείς.

Οι καθηγητές θα υποστηρίξουν τον συνάδελφό τους και όχι εσάς που σε 3 χρόνια το σχολείο θα σας μείνει μια ανάμνηση.


Διάβασα κάπου ως τη μέση, για το ότι ο τελικός βαθμός περάστηκε ως παύλα.

Επειδή η μάνα μου είναι καθηγήτρια δευτεροβάθμιας και όταν ήμουν στο σχολείο έκανα παρέα με κάποιους μαθητές της, μεγαλύτερους και μικρότερους από μένα, το συμπέρασμα στο οποίο κατέληξα είναι ότι η σκοπιά του μαθητή και του καθηγητή είναι διαφορετική τις περισσότερες φορές. Κάποια πράγματα τα οποία λέγονται μες την τάξη, ερμηνεύονται με διαφορετικό τρόπο από τον αναμενόμενο.

Εν πάση περιπτώσει, θεωρώ ότι η σοφότερη φράση που ειπώθηκε και την οποία αγνοεί η πλειονότητα των μαθητών είναι η παραπάνω που είπε ο akikos.
Όταν πάτε να συγκρουστείτε με κάποιον καθηγητή, όσο δίκαιο και αν έχετε, θα πρέπει να κερδίσετε την στήριξη του συλλόγου των καθηγητών και όχι να την θεωρείται δεδομένη. Εάν πάτε και μαλώσετε με έναν καθηγητή στην Γ Λυκείου, φερ' ειπείν, οι υπόλοιποι διδάσκοντες μπορούν να πάρουν το μέρος σας και άρα να έρθουν σε ρίξη με τον καθηγητή, με τον οποίο θα πρέπει να συνεχίσουν να εργάζονται για τα επόμενα 2-5-10 χρόνια. Ή να πάρουν το μέρος του καθηγητή και να έρθουν σε ρίξη με εσάς, που μετά τις Πανελλήνιες θα φύγετε.

Μπορεί το σχολείο για έναν μαθητή να αποτελεί το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας του, δεν παύει όμως να πηγαίνει εκεί για να μάθει. Ο καθηγητής εργάζεται. Μέσα από τις ώρες που δαπανά στο σχολείο βγάζει τα προς το ζειν του. Ήταν εκεί πριν από έρθει ο μαθητής και θα συνεχίσει να είναι και αφού φύγει. Το να διατηρεί τις ισορροπίες στον εργασιακό χώρο, με το διευθυντή, τους συναδέλφους, τους κηδεμόνες και τους μαθητές είναι σημαντικό, με την αυτήν σειρά προτεραιότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,778 μηνύματα.
Τα διαγωνίσματα τα πήραμε παρέα με τα τεστ 2 μέρες πριν τους βαθμούς. Δεν ήξερα πριν από αυτό ποσο είχα πάρει. Ναι ήταν λάθος εκ μέρους μου να μην το γράψω αλλά τότε ήταν απλώς ένα τεστ και όχι το λεγόμενο διαγώνισμα το οποίο βάφτισε αργότερα. Η μητέρα μου με τον ίδιο μίλησε, όχι με τον διευθυντή και όσο τον περίμενε στο γραφείο να έρθει, τον έβριζαν όλοι οι καθηγητές (κάποιοι τυγχάνουν να έχουν παιδιά στο σχολείο) λέγοντας τον ανεύθυνο, ότι έχει "τα μυαλά του στα κάγκελα" και ένα σωρό σχολιασμούς που δεν θα αναφέρω. Η περσινή Τρίτη πήγε να διαμαρτυρηθεί δείχνοντας τι είναι εντός και τι διδάσκει αυτός (εκτος) και ο διευθυντής τον υπερασπιζόταν σε αυτό το θέμα. Όταν πάλι το δικό μου το τμήμα πήγε και του μίλησε ομαδικως(του διευθυντή), έδειχνε τάχα έκπληκτος ότι τόσο καλός καθηγητής θα έκανε κάτι τέτοιο. Ωστόσο, όταν μίλαγαν με τους άλλους καθηγητές είτε άλλαζαν το θέμα για να μην το βρίσουν είτε έλεγαν ότι όντως έχει φάει πολλά παράπονα Αλλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και ότι αυτοί που πήραμε παύλα είμασταν οι τυχεροί της υποθεσης γιατί δεν μας χαλάει το μέσο όρο.
Ο συγκεκριμένος επρόκειτο για αναπληρωτής καθηγητής και όχι μόνιμος.

Η μητέρα σου του μίλησε εκνευρισμένη. Αυτό αρκεί για να σε στοχοποιήσει.

Από αυτά που κατάλαβα ο καθηγητής δεν σου είπε ψέματα. Δεν σε μηδένισε στο τεστ και απλώς σε βαθμολόγησε σύμφωνα με το διαγώνισμα που του έγραψες 18 και για "ποινή" απλώς δεν σου μέτρησε το "προφορικό" βαθμό. Για μένα είναι δικαιο γιατί δεν είναι κορόιδα οι άλλοι που κάθισαν και έγραψαν το τεστ. Οι αλλες 2 (η μια χειρουργημένη) πως βρήκαν το χρόνο να το γράψουν. Eπειδή δεν σου είπε ότι πειράζει δεν σημαίνει ότι έπρεπε να σου μετρήσει το τεστ για 20.

Εφόσον έγραψες κάτω από αυτό που άξιζες έπρεπε να κάτσεις να γράψεις από τη πρώτη μέρα (που βοήθησες τη χειρουργημένη συμμαθητριά σου), είτε σε μεταγενέστερο χρόνο.

Η ουσία είναι φέτος αν νομιζεις ότι σε εχει στοχοποιήσει να μην τον εκνευρίζεις και να πας με τα νερά του. Επίσης μην υπογραφεις κανένα χαρτί εις βάρος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Η μητέρα σου του μίλησε εκνευρισμένη. Αυτό αρκεί για να σε στοχοποιήσει.

Από αυτά που κατάλαβα ο καθηγητής δεν σου είπε ψέματα. Δεν σε μηδένισε στο τεστ και απλώς σε βαθμολόγησε σύμφωνα με το διαγώνισμα που του έγραψες 18 και για "ποινή" απλώς δεν σου μέτρησε το "προφορικό" βαθμό. Για μένα είναι δικαιο γιατί δεν είναι κορόιδα οι άλλοι που κάθισαν και έγραψαν το τεστ. Οι αλλες 2 (η μια χειρουργημένη) πως βρήκαν το χρόνο να το γράψουν. Eπειδή δεν σου είπε ότι πειράζει δεν σημαίνει ότι έπρεπε να σου μετρήσει το τεστ για 20.

Εφόσον έγραψες κάτω από αυτό που άξιζες έπρεπε να κάτσεις να γράψεις από τη πρώτη μέρα (που βοήθησες τη χειρουργημένη συμμαθητριά σου), είτε σε μεταγενέστερο χρόνο.

Η ουσία είναι φέτος αν νομιζεις ότι σε εχει στοχοποιήσει να μην τον εκνευρίζεις και να πας με τα νερά του. Επίσης μην υπογραφεις κανένα χαρτί εις βάρος του.
Η μητέρα μου πήγε εκνευρισμένη και τον βρήκε επειδή σύμφωνα με τα λεγόμενα μιας φίλης της (φιλόλογος σε λυκειο) είναι ανήκουστο να πάρει μαθητής που συμμετέχει παύλα. Ένας μαθητής σε 2 περιπτώσεις θα πάρει παύλα, είτε αν δεν εμφανίζεται καν στην τάξη είτε αν δεν έχει διδαχτεί το παρόν μάθημα (και παύλα παίρνει όλο το τμημα). Ήταν λοιπόν εκνευρισμένη(Νταξει δεν πηγε να τον πλακωσει στα μπουνιδια,ηταν πολυ σοβαρη και τυπικη με οτι ελεγε) γιατί εγώ όλη την χρόνια είχα ξεπατωθει στην συμμετοχή, στις ασκήσεις, στην επεξήγηση ασκήσεων στους άλλους μαθητές κλπ εφόσον ήμουν η μόνη εκεί μέσα που τα ήξερε (εφόσον αυτός αδυνατούσε να τα εξηγήσει καλα). Είναι άπειρες οι φορές που δεν έχω γράψει τεστ/διαγώνισμα σε ένα μάθημα Αλλά ποτέ δεν έχω πάρει παύλα, μείωση βαθμού Ναι (κάτι που θα το δεχόμουν σε αυτό το μάθημα) Αλλά όχι παύλα. Όλο αυτό δεν είχε επίπτωση πάνω μου μόνο ως ότι χάλασαν οι βαθμοί μου Αλλά η μικρή κοινωνία στην οποία μένω έμαθε για αυτό το περιστατικό και τέλεσε θεμα κουτσομπολιού(κάτι του οποίου δεν ήμουν ιδιαίτερα φαν). Δεν με ενδιαφέρει αν με συμπαθεί η Όχι, έχω περάσει από αρκετούς που δεν με συμπαθούσαν και δε τους συμπαθούσα και έμεινε εκεί, εμένα αυτό που με καίει είναι ότι θα αρχίσει πάλι τα περσινά σκηνικά και αντί να διδάσκει τι είναι εντός πανελε, θα διδάσκει τα εκτός στα 2 τμήματα της γ λυκειου. Δεν μπορούμε να διαβάζουμε και τα εντός και τα εκτός,το βιβλίο είναι τεράστιο. Επίσης, τα παιδιά που δεν πάνε φροντιστήρια Αλλά δίνουν, από που θα μάθουν την ύλη? Και πως θα ξέρουν ποια είναι η σωστή? Όλα τα περίεργα σκηνικά του δεν βασίζονται μονο σε δικές μου εμπειρίες, έχει αδικήσει και δυσκολέψει αρκετούς μαθητές και απο τις 3 τάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αυτός είναι δημόσιος υπάλληλος έτσι; Θα μπορούσε να πάει στο συνήγορο του πολίτη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,778 μηνύματα.
Η μητέρα μου πήγε εκνευρισμένη και τον βρήκε επειδή σύμφωνα με τα λεγόμενα μιας φίλης της (φιλόλογος σε λυκειο) είναι ανήκουστο να πάρει μαθητής που συμμετέχει παύλα. Ένας μαθητής σε 2 περιπτώσεις θα πάρει παύλα, είτε αν δεν εμφανίζεται καν στην τάξη είτε αν δεν έχει διδαχτεί το παρόν μάθημα (και παύλα παίρνει όλο το τμημα). Ήταν λοιπόν εκνευρισμένη(Νταξει δεν πηγε να τον πλακωσει στα μπουνιδια,ηταν πολυ σοβαρη και τυπικη με οτι ελεγε) γιατί εγώ όλη την χρόνια είχα ξεπατωθει στην συμμετοχή, στις ασκήσεις, στην επεξήγηση ασκήσεων στους άλλους μαθητές κλπ εφόσον ήμουν η μόνη εκεί μέσα που τα ήξερε (εφόσον αυτός αδυνατούσε να τα εξηγήσει καλα). Είναι άπειρες οι φορές που δεν έχω γράψει τεστ/διαγώνισμα σε ένα μάθημα Αλλά ποτέ δεν έχω πάρει παύλα, μείωση βαθμού Ναι (κάτι που θα το δεχόμουν σε αυτό το μάθημα) Αλλά όχι παύλα. Όλο αυτό δεν είχε επίπτωση πάνω μου μόνο ως ότι χάλασαν οι βαθμοί μου Αλλά η μικρή κοινωνία στην οποία μένω έμαθε για αυτό το περιστατικό και τέλεσε θεμα κουτσομπολιού(κάτι του οποίου δεν ήμουν ιδιαίτερα φαν). Δεν με ενδιαφέρει αν με συμπαθεί η Όχι, έχω περάσει από αρκετούς που δεν με συμπαθούσαν και δε τους συμπαθούσα και έμεινε εκεί, εμένα αυτό που με καίει είναι ότι θα αρχίσει πάλι τα περσινά σκηνικά και αντί να διδάσκει τι είναι εντός πανελε, θα διδάσκει τα εκτός στα 2 τμήματα της γ λυκειου. Δεν μπορούμε να διαβάζουμε και τα εντός και τα εκτός,το βιβλίο είναι τεράστιο. Επίσης, τα παιδιά που δεν πάνε φροντιστήρια Αλλά δίνουν, από που θα μάθουν την ύλη? Και πως θα ξέρουν ποια είναι η σωστή? Όλα τα περίεργα σκηνικά του δεν βασίζονται μονο σε δικές μου εμπειρίες, έχει αδικήσει και δυσκολέψει αρκετούς μαθητές και απο τις 3 τάξεις.


???? πήρες παύλα και όχι 18;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Αυτός είναι δημόσιος υπάλληλος έτσι; Θα μπορούσε να πάει στο συνήγορο του πολίτη; :hmm:


Ναι δημόσιος είναι

???? πήρες παύλα και όχι 18;
Ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΣπυροςΜ

Νεοφερμένος

Ο ΣπυροςΜ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αγαπητοί κύριοι θα ήθελα να καταγγείλω τον καθηγητή χημείας στην Κέρκυρα που διδάσκει αντί το μάθημα της χημείας το μάθημα του Ανθελληνισμού !!! Διδάσκει λαθως την ιστορία σε παιδιά με ελλιπής γνώσεις !!! Παρακαλώ βοηθήστε ώστε να τιμωρηθεί ο καθηγητής αυτός !!! Εάν Όχι να μην ξανά διδάξει ποτέ
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αγαπητοί κύριοι θα ήθελα να καταγγείλω τον καθηγητή χημείας στην Κέρκυρα που διδάσκει αντί το μάθημα της χημείας το μάθημα του Ανθελληνισμού !!! Διδάσκει λαθως την ιστορία σε παιδιά με ελλιπής γνώσεις !!! Παρακαλώ βοηθήστε ώστε να τιμωρηθεί ο καθηγητής αυτός !!! Εάν Όχι να μην ξανά διδάξει ποτέ


Δηλαδή πες μας τι λεει ακριβώς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vxrc

Νεοφερμένος

Ο vxrc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εδώ είναι το δικαστήριο του ischool? :D
 

Griff

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Griff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Αγαπητοί κύριοι θα ήθελα να καταγγείλω τον καθηγητή χημείας στην Κέρκυρα που διδάσκει αντί το μάθημα της χημείας το μάθημα του Ανθελληνισμού !!! Διδάσκει λαθως την ιστορία σε παιδιά με ελλιπής γνώσεις !!! Παρακαλώ βοηθήστε ώστε να τιμωρηθεί ο καθηγητής αυτός !!! Εάν Όχι να μην ξανά διδάξει ποτέ

Εξήγησέ μας τι ύλη καλύπτει το μάθημα του ανθελληνισμού και, αν είναι ένοχος, θα φροντίσουμε να συλληφθεί.
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Αγαπητοί κύριοι θα ήθελα να καταγγείλω τον καθηγητή χημείας στην Κέρκυρα που διδάσκει αντί το μάθημα της χημείας το μάθημα του Ανθελληνισμού !!! Διδάσκει λαθως την ιστορία σε παιδιά με ελλιπής γνώσεις !!! Παρακαλώ βοηθήστε ώστε να τιμωρηθεί ο καθηγητής αυτός !!! Εάν Όχι να μην ξανά διδάξει ποτέ

Tι σημαίνει πρώτα ελληνισμός για να μιλάμε για ανθελληνισμό; Προσωπικά νιώθω ότι είμαι από το Ζιμπουντί με τις υποδομές που έχουμε σαν χώρα. Είμαι ανθελληνάρας;
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
Δε βρίσκεται κάτι λαθος ή ψευδές στο τι είπε ο καθηγητής. Απλα είπε κάποια πράγματα που ενοχλούν στην διαδικασία διαμόρφωσης «εθνικής συνείδησης».
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Δε βρίσκεται κάτι λαθος ή ψευδές στο τι είπε ο καθηγητής. Απλα είπε κάποια πράγματα που ενοχλούν στην διαδικασία διαμόρφωσης «εθνικής συνείδησης».


Γενικά, δεν πρέπει να είναι εσφαλμένα ως ιστορικά δεδομένα (π.χ. η σφαγή της Τριπολιτσάς), αλλά δεν ξέρω ποια ήταν η κατάσταση μέσα στο μάθημα. Δηλαδή, τα είπε με μίσος, τα είπε ως ιστορικά δεδομένα, τα είπε με κάποια αφορμή ή απλά άρχισε να μιλάει γενικά και αόριστα;

Ας μην είμαστε βιαστικοί στο να πάρουμε θέση υπέρ ή κατά ενός ανθρώπου. Άλλωστε, το να αναφέρεσαι σε αληθείς προκείμενες δε σημαίνει απαραίτητα ούτε ότι λες αλήθεια ούτε ότι το κάνεις για καλό σκοπό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top