Κατάληψη σε σχολείο της Θεσσαλονίκης λόγω της αποβολής ενός μαθητή

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κατάληψη σε σχολείο της Θεσσαλονίκης, με αίτημα την αποβολή ενός μαθητή.
Αναλυτικά:

*Δημοσιεύθηκε στη "ΜτΚ" στις 3 Φεβρουαρίου 2019


Βλέπω όλο αυτό και θυμάμαι χρονιά 2011 - 2012 Γ Γυμνασίου.
Κάναμε τα ίδια, στο χωριό μου.
Ένα παιδί με τον υποδιευθυντή βρίστηκαν άσχημα. Ο υποδιευθυντής τον έβρισε και το παιδί του απάντησε, με αποτέλεσμα το παιδί να πάρει αποβολή. (Μεγάλη ιστορία) μια καθηγήτρια είχε κομπλεξ (γενικά) άφησε 10 παιδιά στο μάθημα κοινωνικής πολιτικής αγωγής τότε για Σεπτέμβρη. Επειδή σε κάτι διαφώνησε πήγε να του βαλει απουσία, αλλά μετά κάλεσε τον υποδιευθυντή.

Πήρε 3ημερη αποβολή την επόμενη μέρα έγινε κατάληψη.
Στο τμήμα μου 3 όχι στην κατάληψη αν θυμάμαι καλά 19 ναι (δε θυμάμαι τα ναι)
Έγινε 3ημερή κατάληψη για αυτό το θέμα. Τότε στο σχολείο χαμός. Παιδί να τραυματίζεται εντός σχολείου και καθηγητής να μην αναλαμβάνει την ευθύνη του μετά ενώ έσπασε η κατάλληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Αλκολικε παλι απαντας χωρις να σδιαβασεις το θεμα.
Εσυ μιλας για μια συνηθισμενη καταληψη επειδη μαθητης πηρε αποβολη ενω στο θεμα λεμε για σπανια καταληψη που εκαναν παιδια για να φυγει μαθητης απο το σχολειο δλδ αλλα λογια ναγαπιωμαστε.
Και δεν ξερω πως μπορεσε καθηγητρια ναφησει για Σεπτεμβριο τοσους μονο στο μαθημα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αλκολικε παλι απαντας χωρις να σδιαβασεις το θεμα.
Εσυ μιλας για μια συνηθισμενη καταληψη επειδη μαθητης πηρε αποβολη ενω στο θεμα λεμε για σπανια καταληψη που εκαναν παιδια για να φυγει μαθητης απο το σχολειο δλδ αλλα λογια ναγαπιωμαστε.
Και δεν ξερω πως μπορεσε καθηγητρια ναφησει για Σεπτεμβριο τοσους μονο στο μαθημα της.

Εμένα με νοιάζει η αποβολή του παιδιού. Δε με νοιάζει το θεμα που πήρε αποβολή και η κατάληψη.
Αυτά κρατάω εγώ, δικαίωμα μου.
Όσο για την καθηγήτρια δε ξέρω γιατί το έκανε αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εμένα με νοιάζει η αποβολή του παιδιού. Δε με νοιάζει το θεμα που πήρε αποβολή και η κατάληψη.
Αυτά κρατάω εγώ, δικαίωμα μου.

Χαχαχα δεν πηρε αποβολη κανενα παιδι
Ναι δικαιωμα σου να κρατας οτι θελεις οπως και να απαντας ασχετα χωρις να διαβαζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Χαχαχα δεν πηρε αποβολη κανενα παιδι
Ναι δικαιωμα σου να κρατας οτι θελεις οπως και να απαντας ασχετα χωρις να διαβαζεις.


ναι είναι αντίθετη με αυτό που έγινε σε εμάς.
Δεν ήξερα ότι πρέπει να δίνω αναφορές στο τι να πω;

και η ουσία είναι στο σχολείο αυτό θα γίνει χαμός και θα το δούμε σε λίγες μέρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Πάντως το να πάει ένα παιδί σε ειδικό σχολείο δεν είναι εύκολη απόφαση, το στίγμα που υπάρχει είναι τεράστιο και τα ειδικά σχολεία έχουν τεράστιες ελλείψεις και κενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πάντως το να πάει ένα παιδί σε ειδικό σχολείο δεν είναι εύκολη απόφαση, το στίγμα που υπάρχει είναι τεράστιο και τα ειδικά σχολεία έχουν τεράστιες ελλείψεις και κενα.
Δεν καταλαβαινω γιατι ενα παιδι με σαφεστατα νοητικα προβληματα οπως αυτισμο θα στιγματιστει αν παει σε ειδικο σχολειο. Πολυ περισσοτερα προβληματα θα εχει στο κανονικο σχολειο. Για να παει ενα παιδι σε ειδικο σχολειο πρεπει να συμφωνουν οι γονεις του και εδω πολλοι γονεις εχιυν τη λαθος νοοτριπια οτι θα στιγματιστει και το στελνουν στο κανονικο κι εκει το παιδι εχει τα προβληματα που λεμε. Συμφωνω οτι τα ειδικα σχολεια εχουν ελειψεις αλλα καλυτερα θα ειναι για το παιδι εκει παρα στα κανονικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top