Καλύτερο βοήθημα Μαθηματικά Γ

igeorgeoikonomo

Νεοφερμένος

Ο igeorgeoikonomo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Παιδιά, στο φροντιστήριο προχωράμε στην υλη και χρειάζεται να αγοράσω ενα βοήθημα (για προσωπική χρήση). Πρεπει να παρω τον τόμο Β για τις παραγωγούς και τα ολοκληρώματα αλλά δεν ξέρω ποια έκδοση. Εχω ήδη τον Μπάρλα Α' και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ωστόσο εχω ακούσει και καλά λόγια για τον Παπαδάκη. Τι λέτε;
Παπαδάκης ή Μπαρλας; Επίσης για θέματα επανάληψης (after xmas) που να κοιτάξω; Εχω δει ενα καλο της Ελληνοεκδοτικης με θεματα Δ προσομοίωσης.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Υπάρχει πολύ υλικό εκεί έξω - είτε σε βοηθήματα είτε στο διαδίκτυο. Για τον Μπάρλα, συγκεκριμένα, με τα χρόνια θεωρώ ότι έχει μείνει λίγο πίσω - όχι ότι είναι κακό το υλικό του, απλά όχι τόσο επικαιροποιημένο. Αναλόγως και για τον Παπαδάκη. Ίσως η ουσιώδης διαφορά μεταξύ τους να είναι ότι ο Μπάρλας είναι πιο μινιμαλιστής, υπό την έννοια ότι δεν έχει 800 ασκήσεις σε κάθε κατηγορία με τον ίδιο τρόπο αντιμετώπισης. Τώρα, άλλη μία καλή εναλλλακτική είναι τα βιβλία του Στεργίου - του Μπάμπη, όχι με τα τσουρέκια. :Ρ

Επίσης, πάντα έχεις μαζί σου το διαδίκτυο. Στο φροντιστήριό σας δουλεύετε κάποιο συγκεκριμένα ή κάνετε τις δικές σας εκδόσεις;

Τώρα που το θυμήθηκα, υπήρχε και μία σειρά του Λουκόπουλου - αν τον λέω καλά τον άνθρωπο - που μου είχε τραβήξει το ενδιαφέρον πριν από λίγο καιρό. Παλιά βιβλία, μεν, αλλά αν τα θυμάμαι καλά, αρκετά κατατοπιστικά στην παρουσίαση της θεωρίας - πρέπει να τα ξεθάψω για να τα ξαναδώ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top