Καλό καλοκαίρι :)

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εκκρεμούν ενδοσχολικές (αν έχεις δώσει πανελλαδικές οι ενδοσχολικές είναι χαρά ζωής).
Μερικοί έχουν να δώσουν ακόμα μαθήματα (να προσέχαν όταν τα δηλώναν)


Για τους υπόλοιπους καλό Καλοκαίρι )
https://www.youtube.com/watch?v=Fe-DS4n1JEo

Οι περισσότεροι σκοτώσατε τον δράκο των πανελλαδικών :)

Πολλοί απο΄τους μεγάλους λένε ότι θα ερθουν και άλλοι δράκοι στην τριτοβάθμια (προσωπικά θεωρώ ότι οι εξετάσεις του πανεπιστήμιου είναι γατάκι) μπροστά στον δράκο που μόλις τελειώσατε.

Θα περιμένετε τα αποτελέσματα ναι πολλοί με αγωνία. Αλλά ότι ήταν να κάνετε το κάνετε τώρα το μόνο που αρκεί είναι θάλλασσα και παραλίες.
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Οι ενδοσχολικές ήταν πριν τις πανελλαδικές. :P Ωραίες οι συμβουλές, ειδικά το κομμάτι με την παραλία .
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,776 μηνύματα.
Καλό καλοκαίρι παιδιά.
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Καλό καλοκαίρι! Μακάρι να περάσουμε όσοι δίναμε εκεί που στοχεύαμε.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Ναι @fockos κι εγώ φέτος πληροφορήθηκα ότι μεταφέρανε τις ενδοσχολικές πριν τις πανελλήνιες. Σήμερα έδωσε και η τελευταία φουρνιά υποψηφίων, Βιολογία, οπότε ο φετινός κύκλος των εξετάσεων έκλεισε. Περιμένουμε τα αποτελέσματα τώρα!

Καλό καλοκαίρι και καλά αποτελέσματα σε όλους!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Καλό καλοκαίρι παιδιά και καλά αποτελέσματα!Και να θυμάστε ότι η ζωή δεν τελειώνει με τις πανελλήνιες.
 

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Καλό καλοκαίρι, καλά αποτελέσματα, καλές βουτιές!:clapup:
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλό καλοκαίρι παιδιά και καλά αποτελέσματα!Και να θυμάστε ότι η ζωή δεν τελειώνει με τις πανελλήνιες.
Πέρσυ έλεγες ότι ''πάτωσες'' με τη βαθμολογία και ότι ντρεπόσουν. Τα 4 3ωρα εκριναν τελικά τη ζωή σου; Ξαναπροσπάθησες και είμαι σίγουρος ότι τα πήγες πολύ καλύτερα;) Καλό καλοκαίρι σε όλους και καλή δύναμη σε εμάς που έχουμε την εξεταστική
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Πέρσυ έλεγες ότι ''πάτωσες'' με τη βαθμολογία και ότι ντρεπόσουν. Τα 4 3ωρα εκριναν τελικά τη ζωή σου; Ξαναπροσπάθησες και είμαι σίγουρος ότι τα πήγες πολύ καλύτερα;)


Αρχικά ευχαριστώ για το post σου.Ναι το έλεγα πέρσι,όμως μετά κατάλαβα ότι υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα στην ζωή.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αρχικά ευχαριστώ για το post σου.Ναι το έλεγα πέρσι,όμως μετά κατάλαβα ότι υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα στην ζωή.


Που στοχεύεις τώρα οικονομικό εκπα ;

Καλή επιτυχία και απο μένα στον Φώτη, στον Scandal και σε όλα τα παιδιά του school που έδιναν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ κακό το τρολ του Φόκου που λέει ότι οι πανελληνίες είναι δυσκολότερες συγκριτικά με τις εξεταστικές.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Πολύ κακό το τρολ του Φόκου που λέει ότι οι πανελληνίες είναι δυσκολότερες συγκριτικά με τις εξεταστικές.


εξαρτάται και από τη σχολή πάντα , αλλά θα συμφωνήσω ότι σε καμία περίπτωση δεν είναι πιο δύσκολες από εξεταστική. Εγώ να φανταστείς λέω γράφουμε 2 φορές Πανελλαδικές το χρόνο χαχα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Πολύ κακό το τρολ του Φόκου που λέει ότι οι πανελληνίες είναι δυσκολότερες συγκριτικά με τις εξεταστικές.

Εχω πει κατά καιρούς πως είμαι τρολ αλλά ποτέ δε τρολάρω και ποτέ δε τρόλαρα για θέματα εκπαίδευσης και κυρίως πανελλαδικών.

Σε δικαιολογώ που με λες τρολ γιατί ξέρω πως είναι το διάβασμα του ημμυ γιατί όταν εγώ ήμουν νοσηλευτική εκπα και γλετούσα την ζωή ο @akikos ήταν ημμυ εμπ και έκανε ασκήσεις για το σπίτι, εξεταζόταν με χρόνο αντίστροφης μέτρησης κοκ

Εγώ βγάλει 2 σχολές , έχω δώσει 2 φορές κατατακτήριες.οι οπόιες όταν έδινα ειχαν ελαχιστες θεσεις για απόφοιτους αει.. και συνεχίζω με λοιπές εξετάσεις όταν οι περισσότεροι τότε συνομιλικοι μου έχουν τελειώσει από αυτά τα θεματα ...

Τον καιρό μου δίναμε και Β και Γ Λυκείου αν και η Β Λυκειου δε μετρούσε ουσιαστικά αναγκαζόμασταν να διαβάσουμε ... και ενώ τελειώναν οι πανελλαδικές της Β είχαμε μπροστά μας την Γ Λυκείου. Δεν ξέρει πως είναι να δίνεις ιστορία, Αρχαία κοκ θεωρείται την Θεωρητική εύκολη χωρίς να έχετε εμεπιρία.... :)

Η ζωή μας για μας που στοχεύαμε υψηλόβαθμες σχολές και είμασταν χαζοiί δηλαδή δε τα πέρναμε εύκολα ήταν ένα μαρτύριο και ήταν από τα χειρότερα χρόνια που έχω περάσει.

Για μένα αν περάσατε στις πανελλαδικες με επιτυχία και μπήκατε στην σχολή που θέλατε τότε έχετε τελειώσει ... αν μπήκατε σε μία σχολή όπως που δεν σας αρέσει και η εξεταστική σας φαίνεται πιο δύσκολη από το έβερεστ των πανελλαδικών τοτε αλλάξτε σχολή γιατί δεν σας αρέσει...

Αν ασχολείται κάποιος στην εξεταστική μόνο όταν 1 ΄μηνα πριν δώσει και δεν έχει συστηματικό διάβασμα θα του φανεί βουνό (προσπαθείστε να δώσετε πανελλαδικές με 1 μήνα διάβασμα) Αν ασχολείστε με την σχολή λίγο κάθε μέρα και συμμετέχετε και στην παράδοση τότε δεν εχετε να ανησυχείτε για την σχολή.

Την νοσηλευτική εκπα την έβγαλα ακριβώς στα 4 έτη..... την ιατρική την έβγαλα στα 5 μιση έτη ...... (και μάλιστα την πρώτη χρονιά έδινα μαθήματα για 2 έτη) .

Οι πανελλαδικές ήταν οι πιο δύσκολες εξετάσεις για μένα για πολλούς και διάφορους λόγους την γνώμη μου λέω.. χωρίς τρολ :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
εξαρτάται και από τη σχολή πάντα , αλλά θα συμφωνήσω ότι σε καμία περίπτωση δεν είναι πιο δύσκολες από εξεταστική. Εγώ να φανταστείς λέω γράφουμε 2 φορές Πανελλαδικές το χρόνο χαχα.


Εξαρτάται και απτους στόχους του καθενός και το τμήμα που σπουδάζει .
Άλλο να κυνηγάς το 5 με 2 βδομαδες διάβασμα και άλλο να κυνηγάς 8-9-10 και να διαβάζεις όλο το εξάμηνο
Στην πρώτη κατηγορία ανήκει το 90% των φοιτητών στην Ελλάδα άρα ναι για αυτούς η φορτική ζωή είναι πολύ πιο χαλαρή και ξεκούραστη απτις πανελλήνιες
Οι ελάχιστοι που στοχεύουν σε άριστα και ειδικά σε τμήματα τύπου :πολυτεχνεία ,φυσικό,μαθηματικό κτλπ μόνο φοιτητική ζωή δεν κάνουν ,ίσως να αναπολούν και την περίοδο που διάβαζαν για πανελλαδικές :beer:
Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε οποια κατηγορία και αν ανήκει καποιοσ είναι λιγότερο αγχώδη σαν διαδικασία μιας και αν κοπει θα το ξαναδωσει το μάθημα σε 3 μήνες τον Σεπτέμβρη
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εγώ κυνηγούσα το 5



H ευχαρίστηση του 5 δεν την ξεπερνά κανένας αλλος βαθμός
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
:alljumpy:
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Top