Καλοκαιρινά φροντιστήρια

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Καλά και η βιολογία βγαίνει αν αρχίσεις από σεπτέμβρη, πόσο μάλλον αν κάτσεις ένα μήνα του καλοκαιριού και τη βγάλεις 2 φορές. Ειδικά το πρώτο κεφάλαιο που είναι και ενδιαφέρον, το δεύτερο δε μου άρεσε και τόσο οπότε βγαίνει πιο δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Καλά και η βιολογία βγαίνει αν αρχίσεις από σεπτέμβρη, πόσο μάλλον αν κάτσεις ένα μήνα του καλοκαιριού και τη βγάλεις 2 φορές. Ειδικά το πρώτο κεφάλαιο που είναι και ενδιαφέρον, το δεύτερο δε μου άρεσε και τόσο οπότε βγαίνει πιο δύσκολα.

Για γενικής λέμε πάντα έτσι; Πόσα κεφάλαια έχει συνολικά; :hmm:
Γιατί και εγώ το καλοκαίρι θέλω να βγάλω ένα μεγάλο μέρος της ύλης αν τα καταφέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Για γενικής λέμε πάντα έτσι; Πόσα κεφάλαια έχει συνολικά; :hmm:
Γιατί και εγώ το καλοκαίρι θέλω να βγάλω ένα μεγάλο μέρος της ύλης αν τα καταφέρω.

Ναι γενικής. Δύο κεφάλαια έχει, το πρώτο για τον ανθρώπινο οργανισμό (μηχανισμοί άμυνας του οργανισμού και τέτοια), τους μικροοργανισμούς και το AIDS και το δεύτερο για το περιβάλλον.

Πιστεύω η ύλη βγαίνει πολύ εύκολα, δεν είναι πολλές οι σελίδες. Το δεύτερο κεφάλαιο όπως σου είπα δε μου άρεσε και τόσο, αν έχεις οικολογικές ανησυχίες όμως πιστεύω θα σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ναι γενικής. Δύο κεφάλαια έχει, το πρώτο για τον ανθρώπινο οργανισμό (μηχανισμοί άμυνας του οργανισμού και τέτοια), τους μικροοργανισμούς και το AIDS και το δεύτερο για το περιβάλλον.

Πιστεύω η ύλη βγαίνει πολύ εύκολα, δεν είναι πολλές οι σελίδες. Το δεύτερο κεφάλαιο όπως σου είπα δε μου άρεσε και τόσο, αν έχεις οικολογικές ανησυχίες όμως πιστεύω θα σου αρέσει.

χεχ, ναι προσωπικά μου ακούγονται ωραία κεφάλαια και τα δύο.Αλλά ντάξει δεν τα έχω κάνει για να μπορώ να σχηματίσω άποψη.Θα ξέρεις καλύτερα.
Ωραία πάντως..αυτό μου δίνει άλλο ένα κίνητρο για να επιλέξω να δώσω Βιολογία τελικά.
Ευχαριστώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Το βρισκω ψιλοανουσιο να ξεκινησετε τα γενικης απο το καλοκαιρι.
Η υλη των μαθηματικων κατευθυνσης ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ, ασχοληθειτε με αυτην καλυτερα. Κατι αοδε και κατι βιολογιες και κατι μαθ.γεν. βγαινουν μεσα στη χρονια, μην χαλασετε τζαμπα ωρες απο το καλοκαιρι σας ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just_rock

Νεοφερμένος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
εγω το καλοκαιρι θα κανω μαθαματικα,φυσικη,προγραμματισμο κ εκθεση ολα τα αλλα πο σεπτεμβρη...
Ρε παιδια ξερει κανεις τι μαθηματα γενικησ παιδειας εχουμε του χρονου???:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Εντάξει, άλλο το να κάνεις φροντιστήριο και άλλο το να βγάλεις έστω μια φορά την ύλη στο χαλαρό για να έχεις μια γενική ιδέα. Επίσης, όπως πρότεινε κάποιος στο forum (και με βρίσκει σύμφωνο) αν διαβάζεις 2 σελιδούλες ΑΟΔΕ κάθε μέρα το καλοκαίρι και τις μαθαίνεις απ' έξω, θα έχεις εγγυημένο κέρδος. Διαφορετικά σου επιστρέφουμε τα λεφτά σου πίσω.

Αυτό το γιγαντιαίο αγγούρι είναι καλύτερα να αρχίσεις να το τρως απ' το καλοκαίρι που κάνει και ζέστη, έτσι για να δροσιστείς. Αν το κάνεις δε θα έχεις σκοτούρες στη Γ λυκείου. Έτσι κι αλλιώς και χωρίς φροντιστήριο βγαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Αρχαία, Κείμενα, Ιστορία, Μαθηματικά Γεν, Φυσική Γεν, Βιολογία, Θρησκευτικά, Έκθεση, Αγγλικά, Γυμναστική. Αυτά κάνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just_rock

Νεοφερμένος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
αμαν πια με αυτα τα θρησκευτικα 9 χρονια πανω απο το κεφαλι μας...νισαφι πια...
ενταξει παιδια ηρεμια...σκεφτειτε η μεν θετικοι οτι τουλαχιστον θα διαβαζετε μαθηματικα κ οχι αρχαια κ οι δε θεωριτικοι το αντιθετο...εγω σκεφτομαι οτι αν παλεψω μετα θα κανω τη ζωη μου...θα τελειωσουν ολα...κοιταω το μελλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Αρχαία, Κείμενα, Ιστορία, Μαθηματικά Γεν, Φυσική Γεν, Βιολογία, Θρησκευτικά, Έκθεση, Αγγλικά, Γυμναστική. Αυτά κάνουμε.

Και Κοινωνιολογία + ένα μάθημα επιλογής (όχι αυτό που δίνεται πανελλήνιες αλλά μαθήματα όπως Ιστορία Τέχνης, Πολυμέσα Δίκτυα κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
ΑΟΘ για μας που θελουμε 5ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
αχ βρε m_p_ ξέρω έναν τέλειο καθηγητή της Βιολογίας αλλά μένει στην Άνω Κολοπετινίτσα!

Katerina_patmos, γιατί θα πάρεις βιολογία;Εννοώ...επειδή κι εγώ είμαι ανάμεσα σε μαθηματικά και βιολογία θέλω να δω πώς το σκέφτεσαι...
Θα π΄αρω βιολογία γιατι με ενδιαφέρει πάρα πολύ η λογοθεραπεία ίσως και για πρώτη επιλογή αλλα δεν ήθελα να πάρω θετική γιατι δν τα πάω καλα με χημεία... Οπότε θα πάρω βιολογία και βλέπουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
ΑΟΘ για μας που θελουμε 5ο.

Α ναι, ξέχασα κι αυτό το.... παρακατιανό ομολογουμένως μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
σου χρειάζεται στη λογοθεραπεία η βιολογία;βέβαια εδώ μου έχουν πει πως χρειάζεται και στο Παιδαγωγικό!
κ η εργοθεραπεία είναι πολύ ωραία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
σου χρειάζεται στη λογοθεραπεία η βιολογία;βέβαια εδώ μου έχουν πει πως χρειάζεται και στο Παιδαγωγικό!
κ η εργοθεραπεία είναι πολύ ωραία..
Moυ χρειάζεται για να ανοίξω το τρίτο πεδίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Ναι γενικής. Δύο κεφάλαια έχει, το πρώτο για τον ανθρώπινο οργανισμό (μηχανισμοί άμυνας του οργανισμού και τέτοια), τους μικροοργανισμούς και το AIDS και το δεύτερο για το περιβάλλον.

Πιστεύω η ύλη βγαίνει πολύ εύκολα, δεν είναι πολλές οι σελίδες. Το δεύτερο κεφάλαιο όπως σου είπα δε μου άρεσε και τόσο, αν έχεις οικολογικές ανησυχίες όμως πιστεύω θα σου αρέσει.
Να προσθεσω κ εγω κατι οτι οντως η βιολογια γενικης ειναι ομολογουμενως γελοια!Δεν χρειαζεται καποιος να την αρχισει απο το καλοκαιρι καθως η ολη υλη της ειναι 22 σελιδες αντε βαρια-βαρια 25 οποτε δεν αξιζει να χαραμισετε τον χρονο σας παιδια το καλοκαιρι γι'αυτο το μαθημα!Αν αρχισετε απο το σεπτεμβριο μεχρι τον ιανουαριο θα την εχετε βγαλει...Εγω προσωπικα ειχα αρχισει απο σεπτεβριο και την εβγαλα φεβρουαριο εκανα ομως μια φορα στις 2 εβδομαδες γτ δεν χρειαζοταν κ καθε εβδομαδα και παλι βγηκε χαλαρα και την εκανα και 6 φορες επαναληψη!Παντωσ οντωσ αξιζει να την επιλεξετε οπως ειπε και ο deadhorse το πρωτο κεφαλαιο ειναι πολυ ενδιαφερον το 2ο ειναι λιγο βλακεια αλλα κ παλι εχει κ αυτο καποιο ενδιαφερον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Να προσθεσω κ εγω κατι οτι οντως η βιολογια γενικης ειναι ομολογουμενως γελοια!Δεν χρειαζεται καποιος να την αρχισει απο το καλοκαιρι καθως η ολη υλη της ειναι 22 σελιδες αντε βαρια-βαρια 25 οποτε δεν αξιζει να χαραμισετε τον χρονο σας παιδια το καλοκαιρι γι'αυτο το μαθημα!Αν αρχισετε απο το σεπτεμβριο μεχρι τον ιανουαριο θα την εχετε βγαλει...Εγω προσωπικα ειχα αρχισει απο σεπτεβριο και την εβγαλα φεβρουαριο εκανα ομως μια φορα στις 2 εβδομαδες γτ δεν χρειαζοταν κ καθε εβδομαδα και παλι βγηκε χαλαρα και την εκανα και 6 φορες επαναληψη!Παντωσ οντωσ αξιζει να την επιλεξετε οπως ειπε και ο deadhorse το πρωτο κεφαλαιο ειναι πολυ ενδιαφερον το 2ο ειναι λιγο βλακεια αλλα κ παλι εχει κ αυτο καποιο ενδιαφερον...

Τι εννοείς 22 σελίδες; Χωρίς τις εικόνες, τους πίνακες και όλα αυτά; Η ύλη είναι μεγαλύτερη, σε λογικά πλαίσια όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m_p_

Νεοφερμένος

Η m_p_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω αποφασισα να δωσω μαθηματικα γιατι μαλλον χρειαζονται λιγοτερο διαβασμα.

εγω παλι αντιπαθώ εντελώς τα μαθηματικά:nono::)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πάντως τα μαθηματικά γενικής κατά γενική ομολογία είναι τα πιο εύκολα στο να τα διαβάζεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ρε Iliaso, επειδή το έχω παρατηρήσει. Από πόσο χρονών και για ποιο λόγο ασχολείσαι τόσο πολύ με τις Πανελλήνιες και όλο το σύστημα εισαγωγής;

Αν δεν λύσεις, btw, ένα σεβαστό αριθμό ασκήσεων στα Μαθηματικά, είτε γενικής είτε κατεύθυνσης, δεν κάνεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top