Καλοκαιρινά μαθήματα προετοιμασίας

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
γιατί συγκεκριμένα ιδιαίτερο?
Για μένα το ιδιαίτερο έχει πολλά πλεονεκτήματα από το φροντιστήριο:
1) Με το ιδιαίτερο διαβάζω μόνος μου και έχω τον καθηγητή για έλεγχο, βοήθεια και καθοδήγηση ενώ στο φροντιστήριο θα πρέπει να ακολουθώ συγκεκριμένο τρόπο γενικό.
2) Το ιδιαίτερο προσαρμόζεται στον συγκεκριμένο μαθητή ενώ το φροντιστήριο ο καθηγητής δουλέυει με το μέσο όρο του τμήματος.
3) Με ιδιαίτερο χρειάζεσαι πολύ λιγότερες ώρες από το φροντιστήριο. Ακούω κάτι 15-20 ώρες φροντιστήριο και παθαίνω.
4) Με το ιδιαίτερο γλυτώνεις τις καθυστερήσεις του πήγαινε και έλα.
5) Στο ιδιαίτερο θες-δε-θες παρακολουθείς ενώ στο φροντιστήριο είναι εύκολο όπως στο σχολείο να φεύγεις νοερά.
Το μοναδικό μειονέκτημα είναι για μένα του ιδιάιτερου είναι το κόστος που είναι πιο ακριβό από το φροντιστήριο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
"καλυτερη ποιοτητα" ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
φετος πηγα πρωτη φορα φροντ στ μαθηματα σχολειου κ πιστευω πως ειναι πλ χαλαρα+καθυστερουν πολυ γτ απλα καποιος δν διαβασε κ δν καταλαβαινει κ τετοια (αν και ειμαι σ τμημα "καλων μαθητων")
παντως η τριτη πιστευω πως ειναι χρονια γ ιδιαιτερο .
σ οτι εχεις προβλημα αμεση εξηγηση, γ οσο σ παρει να καταλαβεις κατι+δν νιωθεις οτι καθυστερεις τον αλλον(με πιανουν κατι τετεια στ φροντ :P)
-----------------------------------------
τ θεωρω ασκοπο να αφησω τον αυγουστο να φυγει ετσι , κ αντιθετα θελω τ ιουνιο κ ιουλιο να χαλαρωσω :P

Ειναι καλυτερο ομως να το πας σερι αυγουστο+σχολικη χρονια? ;)
Αυτο που σου λεω βοηθαει πιο πολυ, τουλαχιστον ατομα σαν εμενα. Τον αυγουστο που τον ειχα κενο εκανα τη μερα 5-6 θεματακια απο βοηθηματα για να μην χασω επαφη και οταν ανοιξαμε ημουν και ξεκουραστη και προετοιμασμενη. :)
Επισης εγω δεν μπορω ουτε το ιδιαιτερο ουτε το φροντιστηριο. Οταν ειμαι μονη μου ψιλοχαζευω κι ολας, ενω με πολλους αλλους βαριεμαι επειδη δεν προχωραμε αν δεν εχουν καταλαβει ολοι τα παντα.
Αυτο που μου εκατσε 100% καλα, ηταν να κανω ιδιαιτερο με αλλον εναν συμμαθητη μου. Ο,τι καλυτερο. Εισαι σε επιφυλακη, και υπαρχει και ενας ψιλοανταγωνισμος για το ποιος θα βρει πρωτος τη λυση κλπ. Λεμε και καμια μαλακια και περναει η ωρα, συζηταμε για το σχολειο και τετοια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
γ μενα ειναι καλυτερο αυτο γτ μετα θα ειναι κ διακοπες στη μεση
btw αυτο ειναι τ επικρατεστερο "συστημα" στ Θεςς , ιουλιο ολοι λειπουν δν βρισκεις καθηγητη ουτε τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
γ btw αυτο ειναι τ επικρατεστερο "συστημα" στ Θεςς , ιουλιο ολοι λειπουν δν βρισκεις καθηγητη ουτε τπτ
Σε ποια πόλη είσαι? Στην Αθήνα ισχύει το ανάποδο. Τον Αύγουστο κλείνουν όλα και δεν υπάρχει ούτε τρίχα καθηγητή.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Θεσσαλονικη λεει.
Ρε συ twisted, μαλλον τα μπερδεψες. Οι "διακοπες στη μεση" ειναι σε αυτοπου σου λεω εγω. Γιατι εχεις μια βδομαδα ξερωγω μεχρι να ξεκινησεις μετα τις ενδοσχολικες σου, και μετα εχεις εναν μηνα στο τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
εγώ προβληματίζομαι πάρα πολύ πάνω σ αυτό το θέμα...δε ξέρω τι να κάνω..το βασικό μου πρόβλημα με τα ιδιαίτερα είναι ότι όλοι οι καλοί καθηγητές παίρνουν πολλά και δε θέλω να επιβαρύνω τόσο τους γονείς μου...οι τιμές που ακούγονται είναι τρελές και το θεωρώ χαζό να δίνουμε τόσα λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εγώ προβληματίζομαι πάρα πολύ πάνω σ αυτό το θέμα...δε ξέρω τι να κάνω..το βασικό μου πρόβλημα με τα ιδιαίτερα είναι ότι όλοι οι καλοί καθηγητές παίρνουν πολλά και δε θέλω να επιβαρύνω τόσο τους γονείς μου...οι τιμές που ακούγονται είναι τρελές και το θεωρώ χαζό να δίνουμε τόσα λεφτά.
Είναι πολλά τα λεφτά Ντόρα!!!! :D
Οι γονείς μου δεν είναι πλούσιοι αλλά με αφήνουν να διαλέξω ιδιαίτερο ή φροντιστήριο. Πόσο έχει το πακέτο του φροντιστηρίου? Για 7-8 ώρες ιδιαίτερο στη Γ λυκείου τη βδομάδα θες το μηνα περίπου 1000€!!! Και χωρίς απόδειξη μαύρα!!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
οχι λεω οτι καλυτερο γ μενα ειναι ν 3εκινας αυγουστο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Είναι πολλά τα λεφτά Ντόρα!!!! :D
Οι γονείς μου δεν είναι πλούσιοι αλλά με αφήνουν να διαλέξω ιδιαίτερο ή φροντιστήριο.

και μένα...αλλά δε ξέρω αν αξίζει όλο αυτό και αν μπορώ να τα καταφέρω σε ένα καλό φροντηστίριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγω μαλλον θα παω Ιουνιο εως Ιουλιο φροντ. Και μετα απο Σεπτεμβρη παλι.
Να ρωτησω βασικα. Οι "της θεωρητικης" στην Γ λυκειου, το ΠΟΛΥ το διαβασμα το αρχιζετε απο την αρχη της χρονιας ή Κατα Μαρτιο? Ή γενικα ιδιες ωρες διαβασματος κανετε ολη την χρονια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Να ρωτησω βασικα. Οι "της θεωρητικης" στην Γ λυκειου, το ΠΟΛΥ το διαβασμα το αρχιζετε απο την αρχη της χρονιας ή Κατα Μαρτιο? Ή γενικα ιδιες ωρες διαβασματος κανετε ολη την χρονια?
;) Νομίζω ότι αυτό αφορά όλους και όχι μόνο τους θεωρητικούς. Όλες οι κατευθύνσεις θέλουν το ίδιο ΠΟΛΥ διάβασμα. Η γνώμη μου είναι ότι το ΠΟΛΥ διάβασμα δεν γίνεται με το ημερολόγιο αλλά όλη τη χρονιά όσο μπορούμε και όσο αντέξουμε!! :lol:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ren a

Νεοφερμένος

Η ren a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
οι θεωρητικοι τι μαθηματα ειναι χρησιμο να κανουν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
εγω εχω σχεδια για κανα μηνα να παω αθήνα για φροντιστήρια σε όλλα τα μαθηματα της κατεύθηνσης μου.....εδω δεν εχουμε καθολου φροντστηρια μονο ιδιαιτερα...και επειδη το ιδιο εκανε και ο αδερφος μου και ειπε οτι τον βοηθησε σκεφτομαι να παω κι εγω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
;) Νομίζω ότι αυτό αφορά όλους και όχι μόνο τους θεωρητικούς. Όλες οι κατευθύνσεις θέλουν το ίδιο ΠΟΛΥ διάβασμα. Η γνώμη μου είναι ότι το ΠΟΛΥ διάβασμα δεν γίνεται με το ημερολόγιο αλλά όλη τη χρονιά όσο μπορούμε και όσο αντέξουμε!! :lol:


Ναι βρε οκ. :/:
Εννοειται, απλα ρωτησα πιο συγκεκριμενα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top