Καλοκαιρινά μαθήματα προετοιμασίας

marizάki

Νεοφερμένος

Η Μαρίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γειααα! βασικά εχω αρχίσει (ήδη) να σκέφτομαι τι μαθήματα θα πρέπει να κάνω το καλοκαίρι για τις πανελλήνιες.. εσείς τι σκέφτεστε να κάνετε; προτιμάτε ιδιαίτερα ή φροντιστήριο και σε ποια μαθηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εγω το καλοκαιρι θα κανω μαθηματα κατευθυνσης+εκθεση+αοθ+μαθηματικα
δηλαδη ολα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
εγω το καλοκαιρι θα κανω μαθηματα κατευθυνσης+εκθεση+αοθ+μαθηματικα
δηλαδη ολα:P

Και εγώ αυτά ακριβώς θα κάνω...!

Εξαρτάται.. Προσωπικά αν και πηγαίνω σε φροντηστήριο (επειδή το θεωρούν οι δικοί μου καλύτερο) πιστεύω οτι τα ιδιαίτερα βοηθάνε περισσότερο, αφού έχεις ένα καθηγητή να ασχολείται αποκλειστικά με εσένα, την δική σου προετοιμασία... Θα προχωράς με τους δικούς σου ρυθμούς και δεν θα έχεις συμμαθητές να σου περνάνε και το δικό τους άγχος...
Αυτό που πρέπει να φροντίσεις, είναι να βρεις καλούς καθηγητές!:no1:
Για την Γ' Λυκείου, θα αρχίσω γύρω στα τέλη Ιουλίου προετοιμασία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizάki

Νεοφερμένος

Η Μαρίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
λες δηλαδή να κάνω και στην ιστορία ιδιαίτερο; λίγο τραβηγμενο μου φαίνεται.. και χαμένα λεφτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
γειααα! βασικά εχω αρχίσει (ήδη) να σκέφτομαι τι μαθήματα θα πρέπει να κάνω το καλοκαίρι για τις πανελλήνιες.. εσείς τι σκέφτεστε να κάνετε; προτιμάτε ιδιαίτερα ή φροντιστήριο και σε ποια μαθηματα;
:nono: Καλό θέμα αλλά δεν αφορά μόνον τη θεωρητική αλλά όλους.
:D Προτείνω να μεταφερθεί στα γενικά της Β λυκείου. :D
-------------
Λοιπόν: Είμαι θετική αλλά του χρόνου μάλλον θα γίνει σχολείο μου τεχνολογική1 και θα πάω εκεί.
Κάνω από την αρχή ιδιαίτερο εκθεση (1μιση ώρα).Σε λίγες μέρες έχω βρει καθηγητές και αρχίζω ιδιαίτερα μαθηματικά και φυσική για ύλη Γ λυκείου (2+2 ώρες).
Προτιμώ τα ιδιαίτερα γιατί έχω συνηθίσει να διαβάζω μόνος μου και θέλω το ιδιαίτερο για καθοδήγηση, έλεγχο και συμπλήρωμα. Το ομαδικό φροντιστήριο δεν νομίζω να με βοηθήσει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
λες δηλαδή να κάνω και στην ιστορία ιδιαίτερο; λίγο τραβηγμενο μου φαίνεται.. και χαμένα λεφτά..


Ανάλογα πως σε βολεύει εσένα!!
Γιατί έτσι όπως το θέτεις, γιατί να κάνεις την Ιστορία και σε φροντηστήριο?
γιατί να μην την κάνεις μόνη σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Εγώ με το που κλείσουν το σχολεία ξεκινάω ιδιαίτερα : γνωστό, άγνωστο, λατινικά . Και κατά τον 15αυγουστο φροντ. βιολογία,έκθεση,λογοτεχνία,ιστορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μετά το 15αύγουστο όλα:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μετά το 15αύγουστο όλα:cool:
Είδα στο προφίλ σου ότι είσαι στη Θεσσαλονίκη. Είναι αλήθεια ότι εκεί τα φροντιστήρια κλείνουν Ιούλιο και αρχίζουν Αύγουστο? Στην Αθήνα γίνεται το αντίθετο. Τα μαθήματα (και φροντιστήρια και ιδαίτερα) γίνονται ως τέλος Ιουλιου και όλα σταματούν για διακοπές τον Αύγουστο και ξαναρχίζουν 1η Σεπτεμβρίου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Είδα στο προφίλ σου ότι είσαι στη Θεσσαλονίκη. Είναι αλήθεια ότι εκεί τα φροντιστήρια κλείνουν Ιούλιο και αρχίζουν Αύγουστο? Στην Αθήνα γίνεται το αντίθετο. Τα μαθήματα (και φροντιστήρια και ιδαίτερα) γίνονται ως τέλος Ιουλιου και όλα σταματούν για διακοπές τον Αύγουστο και ξαναρχίζουν 1η Σεπτεμβρίου.


Ωραία φώτο:P

Κοίτα δεν είναι κάτι το συγκεκριμένο.Μερικά δρούνε έτσι μερικά αλλιώς.Δεν έχει να κάνει με το φροντιστήριο αλλά με μένα μιας και δεν ξέρω ακόμα αν θα κάνω κάποιο εξωσχολικό μιας και ο στόχος μου δεν είναι ιδιαίτερα ψηλός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κοίτα δεν είναι κάτι το συγκεκριμένο.Μερικά δρούνε έτσι μερικά αλλιώς.
Στην Αθήνα τον Αύγουστο είναι όλα νέκρα. Δεν υπάρχει ούτε φροντιστήριο ούτε καθηγητής. Γενικά η συνήθει είναι διακοπές τον Αύγουστο.

ο στόχος μου δεν είναι ιδιαίτερα ψηλός.
Μην το λες αυτό. Βάλε υψηλό στόχο για να πετύχεις αυτό που θέλεις. Αν βάλεις χαμηλό στόχο κινδυνεύεις να αποτύχεις.

Ωραία φώτο
Να βάλω και μια της Αθήνας τώρα?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μην το λες αυτό. Βάλε υψηλό στόχο για να πετύχεις αυτό που θέλεις. Αν βάλεις χαμηλό στόχο κινδυνεύεις να αποτύχεις.

Ε ντάξει πιστεύω 14000 μπορώ να τα πιάσω και μόνος μου αν διαβάσω.Δεν θέλω να αγχωθώ.Αν το θελα θα επέλεγα κάποια υψηλόβαθμη αλλά δεν αξίζει το κοπό (για μένα πάντα) τόση τρέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
εγώ θα κάνω μάλλον σε όλα τα μαθήματα ιδιαίτερο το καλοκαίρι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p0p@k!

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
εγώ θα κάνω μαθήματα το καλοκαίρι σε γνωστό,άγνωστο,λατινικά και έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
σας προτεινω να χαλαρωσετε το καλοκαιρι παιδια και να μην κανετε τπτ!! γιατι ο χειμωνας θα ειναι πολυ κουραστικος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
***φροντιστήριο ήθελα να πω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εγω σκεφτομαι να αρχισω απο τ φεβρουαριο ιδιαιτερο στ μαθηματικα κατευθυνσης μεχρι αρχες εξετασεων.
και μετα απο 10 αυγουστου περιπου να αρχισω κανονικα ολα τ μαθηματα ιδιαιτερο εκτος τ εκθεσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
γιατί συγκεκριμένα ιδιαίτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
εγω σκεφτομαι να αρχισω απο τ φεβρουαριο ιδιαιτερο στ μαθηματικα κατευθυνσης μεχρι αρχες εξετασεων.
και μετα απο 10 αυγουστου περιπου να αρχισω κανονικα ολα τ μαθηματα ιδιαιτερο εκτος τ εκθεσης

Κι εγω περυσι τετοιο μηνα ξεκινησα και μεχρι τα Χριστουγεννα εβγαλα την υλη.:no1:
Αλλα προτεινω να κανεις μαθηματα ιουνιο-ιουλιο και να ξεκουραστεις αυγουστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
φετος πηγα πρωτη φορα φροντ στ μαθηματα σχολειου κ πιστευω πως ειναι πλ χαλαρα+καθυστερουν πολυ γτ απλα καποιος δν διαβασε κ δν καταλαβαινει κ τετοια (αν και ειμαι σ τμημα "καλων μαθητων")
παντως η τριτη πιστευω πως ειναι χρονια γ ιδιαιτερο .
σ οτι εχεις προβλημα αμεση εξηγηση, γ οσο σ παρει να καταλαβεις κατι+δν νιωθεις οτι καθυστερεις τον αλλον(με πιανουν κατι τετεια στ φροντ :P)
-----------------------------------------
τ θεωρω ασκοπο να αφησω τον αυγουστο να φυγει ετσι , κ αντιθετα θελω τ ιουνιο κ ιουλιο να χαλαρωσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top