Καλλιτεχνική φωτογραφία

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ναι όντως όμορφα τα μάτια της. Πιο πολύ όμως μ' αρέσει η έκφρασή της. Αυτό το μίγμα φόβου, αγωνίας και θυμού είναι το κάτι άλλο.

Την κοιτάω βαθιά στα μάτια και νιώθω μια φουρτούνα, μια αναταραχή με εστία την καρδιά μου...

Ορίστε και μερικές σημερινές.

Η τοστιέρα με τις τέσσερις εποχές:

Άνοιξη

Καλοκαίρι

Φθινόπωρο

Χειμώνας


Παράθυρο προς τον ουρανό:














 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
εχεις βελτιωθει πολυ :D
οι πρωτες δε καταλαβα τι ακριβως δειχνουν, πως τις τραβηξες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
εχεις βελτιωθει πολυ :D
οι πρωτες δε καταλαβα τι ακριβως δειχνουν, πως τις τραβηξες;

+100000
:iagree::iagree:
Μπράβο Αλέξανδρε!!Καταπληκτικές!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ουπς, επειδή αργούν κάπως να βγουν, για όσους θέλουν να δουν πρώτα μια περίληψη:

https://photobucket.com/tostiera

εχεις βελτιωθει πολυ
οι πρωτες δε καταλαβα τι ακριβως δειχνουν, πως τις τραβηξες;

:thanks:

Οι πρώτες είναι η λαδωμένη μας τοστιέρα:D. H μηχανή έχει ένα πρόγραμμα αλλαγής χρωμάτων, έτσι αποφάσισα να δω πώς θα άλλαζε το μαύρο σε άλλα χρώματα, και βγήκε αυτή η παράξενη σύνθεση:P. Μαζί με το φλας, το λίπος γυαλίζει, γι' αυτό έχει αυτή τη λάμψη:P.
-----------------------------------------
+100000

Μπράβο Αλέξανδρε!!Καταπληκτικές!!

:thanks:
-----------------------------------------
Βασικά, υπό ποια έννοια έχω βελτιωθεί;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Υπο την έννοια οτι έχεις αποκτήσει πιο ευαίσθητη ματιά.Πήγαινε στις πρώτες πικ σου και δες διαφορά!
Ρε αυτές με τα λουλούδια(ροζ και χαμομήλια) και με τα γατάκια είναι απερίγραπτες!!:jumpy:Αυτή που φαίνεται το γατί σαν να τρόμαξε από το ξύλο που προεξέχει μου αρέσειιι πολυυυ.:D
Περιττό να σου πω οτι άλλαξα πάλι φόντο..:P

Τις πρώτες πώς τις τράβηξες;;
-----------------------------------------
Αλέξανδρε φαίνεσαι και συ μέσα σε μια πικ!!!!:jumpy::jumpy:
Μάντεψε σε ποια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Οι πρώτες είναι η λαδωμένη μας τοστιέρα. H μηχανή έχει ένα πρόγραμμα αλλαγής χρωμάτων, έτσι αποφάσισα να δω πώς θα άλλαζε το μαύρο σε άλλα χρώματα, και βγήκε αυτή η παράξενη σύνθεση. Μαζί με το φλας, το λίπος γυαλίζει, γι' αυτό έχει αυτή τη λάμψη.
(Στο πώς τις τράβηξα:P.)

Σε κάποια από τις πρώτες:p.

Εμένα πάλι μου αρέσει αυτή που έχει το μάτι μισόκλειστο, σαν μαφιόζος (μαφιόζα καλύτερα:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Μα αυτή σου λέω,αυτή που κλείνει το ματάκι!!:P
Αυτή ήθελα για φόντο αλλά κρύβεται το γάτακι από τα εικονίδια και έβαλα μια άλλη.
-----------------------------------------
Δε μου είπες σε ποια λες οτι φαίνεσαι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ας βάλω μερικές ακόμα που έχω στο φάκελο με τις αγαπημένες μου εικόνες. Δυστυχώς δεν γνωρίζω ποιος είναι ο κάθε καλλιτέχνης-φωτογράφος.























 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
καλα η πρωτη,η δευτερη,η τεταρτη,η εκτη και η εβδομη ειναι υπεροχες!:Dη τελευταια ομως μου φαινεται οτι περναει καποια κοινωνικα μηνυματα!(σε εμενα τουλαχιστον):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπορεί να μην είναι τεχνικά άρτια η συγκεκριμένη φωτογραφία, αλλά συλλαμβάνει τη νοοτροπία ενός ολόκληρου λαού.

Ύφος υπεροπτικό χωρίς λόγο. Ο φραπές δεν έχει πια αφρό γιατί φτιάχτηκε πριν 4 ώρες. Ο ήλιος βαράει στο δόξα πατρί, ούτε καπέλο, ούτε αντηλιακό. Το γυαλί είναι αποκλειστικά για μούρη (μαϊμού προφανώς), οχι για προστασία. Αβάσιμη απαξίωση κάθε συμβουλής απο δερματολόγους και λοιπούς ειδικούς, ηλιοθεραπεία ντάλα μεσημέρι. Με τα βυζιά έξω στο μπαλκόνι. Και κάτι που δεν φαίνεται στη φωτογραφία, ο εικονιζόμενος θα έπρεπε να διαβάζει (ή να δουλεύει γενικότερα) αλλά αντιθέτως τα ξύνει.

Μια εικόνα, δυο λέξεις: "δε βαριέσαι". Ευχαριστώ.


Έχω βάλει αντηλιακό και τα γυαλιά δεν είναι μούφα, λέμε τώρα. Καπέλο δεν έβαλα, γι'αυτό με βάρεσε ο ήλιος και γράφω μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • DSC01742.JPG
    DSC01742.JPG
    257.4 KB · Εμφανίσεις: 113

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εγώ νόμιζα αρχικά πως φορούσες άσπρη μπλούζα:P.

Μοιάζεις με εξωγήινος:P.

Προσωπικά δε μου αποπνέει την αίσθηση του "δε βαριέσαι" αυτή η εικόνα, αλλά περισσότερο αυτήν του "τί κάθομαι και κάνω εδώ τώρα":P:P:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αρνί, φωτογραφία με νόημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Έχω βάλει αντηλιακό και τα γυαλιά δεν είναι μούφα, λέμε τώρα. Καπέλο δεν έβαλα, γι'αυτό με βάρεσε ο ήλιος και γράφω μαλακίες.
Συνημμένα Thumbnails
:lol::lol::lol:αυτο θα πει τεχνη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Crookshanks μ'αρέσει που κάθεσαι και το αναλύεις κιόλας :P
Είμαι βόρειος ασπρουλιάρης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μμμ, όχι στο πρόσωπο, πάντως.

Να τα ίδια με τη μητέρα μου, που παραπονιέται ότι τα πόδια της είναι άσπρα σαν το γάλα:P.

To αναλύω, βασικά, γιατί η φωτογραφία, σε αντίθεση με τους πίνακες ζωγραφικής, δεν αναλύεται από μόνη της. Ο ζωγράφος μπορεί να βάλει κάτι το εξωφρενικό για να πει αυτό που θέλει - ο φωτογράφος έχει στη διάθεσή του μόνο όσα υπάρχουν στην πραγματικότητα. Και στο κάτω-κάτω, είμαι των αναλύσεων:P.

Και μια φωτογραφία που μου έκανε εντύπωση από το κέντρο του Πειραιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • IMG_1238.jpg
    IMG_1238.jpg
    434.5 KB · Εμφανίσεις: 120

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καλά κάνεις που αναλύεις, απλά ήταν τελείως στην πλάκα η φωτογραφία, αυτό εννοώ :P

Το πρόσωπο το έχει δει πολύ ο ήλιος, τα υπόλοιπα λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για τον Αναρκι

Λιάζεται* η αγάπη μου στο Γουαδαλκιβίρ

*Λούζεται(το κανονικό):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Μπορεί να μην είναι τεχνικά άρτια η συγκεκριμένη φωτογραφία, αλλά συλλαμβάνει τη νοοτροπία ενός ολόκληρου λαού.

Ύφος υπεροπτικό χωρίς λόγο. Ο φραπές δεν έχει πια αφρό γιατί φτιάχτηκε πριν 4 ώρες. Ο ήλιος βαράει στο δόξα πατρί, ούτε καπέλο, ούτε αντηλιακό. Το γυαλί είναι αποκλειστικά για μούρη (μαϊμού προφανώς), οχι για προστασία. Αβάσιμη απαξίωση κάθε συμβουλής απο δερματολόγους και λοιπούς ειδικούς, ηλιοθεραπεία ντάλα μεσημέρι. Με τα βυζιά έξω στο μπαλκόνι. Και κάτι που δεν φαίνεται στη φωτογραφία, ο εικονιζόμενος θα έπρεπε να διαβάζει (ή να δουλεύει γενικότερα) αλλά αντιθέτως τα ξύνει.

Μια εικόνα, δυο λέξεις: "δε βαριέσαι". Ευχαριστώ.


Έχω βάλει αντηλιακό και τα γυαλιά δεν είναι μούφα, λέμε τώρα. Καπέλο δεν έβαλα, γι'αυτό με βάρεσε ο ήλιος και γράφω μαλακίες.

Ειναι μυθος ειναι μυθος το δασιτριχο του στηθος.
Εσυ εχεις κατι με τα γυαλια.
Δεν εξηγηται αυτο.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top