Καλλιτεχνική φωτογραφία

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
ωραια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Πολύ όμορφη Μάνο!!!Ο ουρανός με τα σύννεφα και τις ακτίνες του ήλιου είναι φοβερός!!!!!!!!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια:).Και οι δικές σας φωτογραφιες είναι πολύ ωραίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ευχαριστούμε πολύ!!:D

Βάζω άλλη μια:xixi:.Αυτή την έχει βγάλει ο αδερφός μου:

View attachment 26511
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Madmax να σε ρωτήσω κάτι;;
Κοιτούσα τωρα τη φώτο σου με το αμάξι και μου κίνησε την περιέργεια..Ενώ φαίνεται να έχεις βάλει τη μηχανή μπροστά απο το καθρέπτη ,η μηχανή δε φαίνεται!!Πως γίνεται αυτο;:!:Πως την τράβηξες από αυτήν την γωνία χωρίς να φαίνεσαι κι εσύ μες στον καθρέπτη;;:!:Μαγικά;;:magic::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Madmax να σε ρωτήσω κάτι;;
Κοιτούσα τωρα τη φώτο σου με το αμάξι και μου κίνησε την περιέργεια..Ενώ φαίνεται να έχεις βάλει τη μηχανή μπροστά απο το καθρέπτη ,η μηχανή δε φαίνεται!!Πως γίνεται αυτο;:!:Πως την τράβηξες από αυτήν την γωνία χωρίς να φαίνεσαι κι εσύ μες στον καθρέπτη;;:!:Μαγικά;;:P

Να το πω, να το πω το μυστικο?? :P:magic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Πες το ,πες το!!!:jumpy::zilia::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Πες το ,πες το!!!:jumpy::zilia:


Τοποθετεις την καμερα λίγο πιο πίσω απο το παράθυρο ( έτσι ώστε 1ον να μην καθρεπτίζεται και 2ον να μην γίνεται ένα με το αυτοκίνητο και "τραβά" τους κραδασμους απο το οδοστρωμα.)
μετά ζουμάρεις ελαφρά ( πολύ ελαφρά) στον καθρέφτη και voila.... έχεις ένα καταπληκτικό εστάντε. :P
Βέβαια, παιζει ρόλο και το παράθυρο αν εχει μεμβράνη( a.k.a. φιμέ τζάμι) και σαφώς η γωνία στον κάθετο άξονα του καθρέφτη ( οπου στην περίπτωση αυτη ειναι ελαφρά προς τα κατω.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ Μιχάλη!!!!:D


edit: ορίστε εβγαλα μια!χμ..κάτι δεν πήγε πολύ καλά...:P

View attachment 26512
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ Μιχάλη!!!!:D


edit: ορίστε εβγαλα μια!χμ..κάτι δεν πήγε πολύ καλά...:P

View attachment 26512


...α....

Ε μωρε..δεν πειράζει...αρκει που προσπάθησες.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Παιδια η φωτογραφία βασικά είναι πληροφορία.Τέχνη μπόρει να γίνει.Και όταν γίνει είναι πραγματικά σαγινευτική.
Ορίστε κάποιες δικές μου φωτογραφίες:




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Liakoura μου άρεσαν πάρα πολύ οι φωτογραφίες σου!!!:no1:Ειδικά αυτή με τις γάτες!!Έχει μια γεωμετρική-χρωματική αρμονία ή μου φαίνεται;Πολύ όμορφη είναι κ αυτή με τη θάλασσα!!(Σε ποιο μέρος την τράβηξες; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Liakoura μου άρεσαν πάρα πολύ οι φωτογραφίες σου!!!:no1:Ειδικά αυτή με τις γάτες!!Έχει μια γεωμετρική-χρωματική αρμονία ή μου φαίνεται;Πολύ όμορφη είναι κ αυτή με τη θάλασσα!!(Σε ποιο μέρος την τράβηξες; )

domenica7 σε ευχαριστώ πολυ.Κορώνη Μεσσηνίας παραλία Ζάγκα (4χλμ αμουδιά) φέτος τα Χριστούγεννα.Έχω και άλλες καλές.Θα της βάλω όταν βρώ χρόνο γτ τις έχω στο σκληρό.Παιδιά και εγώ με μια απλή nikon coolpix s210 τις τράβηξα.Αλλά δν χαλιέμαι...σιγά για αυτά που γνωρίζουμε για την φωτογραφία τώρα(έστω εγώ) αρκεί.Ρε συς προτείνετε κανένα καλό βιβλίο για εκμάθηση τεχνικής για αρχάριους?Γιατί αν και ασχολούμε καιρό όλες τις φωτογραφίες μου τις βγάζω με μόνο κριτήριο την αισθητική μου και την αποψή μ για τα πράγματα(βασικά βέβαια) αλλά χρειάζεται και η τεχνική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια:).Και οι δικές σας φωτογραφιες είναι πολύ ωραίες.

Και λέω κι εγώ, κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει:P.
Πότε την τράβηξες; Με τί μηχανή;

Παιδια η φωτογραφία βασικά είναι πληροφορία.Τέχνη μπόρει να γίνει.Και όταν γίνει είναι πραγματικά σαγινευτική.
Ορίστε κάποιες δικές μου φωτογραφίες:





Πολύ ωραίες! :no1:
Έχεις γούστο:D.

*σαγηνευτική:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Άλλη μια υποβρύχια:xixi::
View attachment 26513

Υ.Γ:Κάπως κουνημένη βέβαια τώρα που τη βλέπω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρέπει να είναι πάρα πολύ εξειδικευμένη φωτογραφική μηχανή για τέτοιου είδους χρήση?Μια απλή ψηφιακή δηλαδή δεν κάνει?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Άλλη μια υποβρύχια:xixi::
View attachment 26513

Υ.Γ:Κάπως κουνημένη βέβαια τώρα που τη βλέπω..


Mια χαρά ειναι....και για υποβρύχια...;)
:D



Να και μερικες ακόμα δικές μου..:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 9363721.jpg
    9363721.jpg
    664.8 KB · Εμφανίσεις: 127
  • 13957922.jpg
    13957922.jpg
    168.1 KB · Εμφανίσεις: 127
  • 14646035.jpg
    14646035.jpg
    452.8 KB · Εμφανίσεις: 115
  • 14646135.jpg
    14646135.jpg
    159 KB · Εμφανίσεις: 122

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Απλή φηφιακή είναι. Απλώς είναι αδιάβροχη και αντέχει μεχρι 10 μέτρα κάτω απο το νερό..:DΜπορείς όμως να πάρεις μια θήκη για υποβρύχια φωτογράφηση αν θες να χρησιμοποιήσεις μια κλασσική ψηφιακή.:)
-----------------------------------------
Πωπω...Δεν έχω λόγια..:!:Είναι όλες πανέμορφες!Μου άρεσαν πιο πολύ οι τρεις τελευταιες και ειδικα αυτη με το ποδήλατο!!!Έχω καταντήσει γραφική με το να το λέω συνέχεια αλλά ειλικρινά μπράβο!!!Υπέροχες!!Μας τιμάς που τις μοιράζεσαι μαζί μας.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ναι, αυτή με το ποδήλατο είναι όντως πολύ καλή:D.

Τη δεύτερη πού την τράβηξες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Απλή φηφιακή είναι. Απλώς είναι αδιάβροχη και αντέχει μεχρι 10 μέτρα κάτω απο το νερό..:DΜπορείς όμως να πάρεις μια θήκη για υποβρύχια φωτογράφηση αν θες να χρησιμοποιήσεις μια κλασσική ψηφιακή.:)
-----------------------------------------
Πωπω...Δεν έχω λόγια..:!:Είναι όλες πανέμορφες!Μου άρεσαν πιο πολύ οι τρεις τελευταιες και ειδικα αυτη με το ποδήλατο!!!Έχω καταντήσει γραφική με το να το λέω συνέχεια αλλά ειλικρινά μπράβο!!!Υπέροχες!!Μας τιμάς που τις μοιράζεσαι μαζί μας.:D


Σε ευχαριστώ πολυ.! :thanks: Μου δινετε δύναμη να συνεχίσω. ;)

Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks:
Ναι, αυτή με το ποδήλατο είναι όντως πολύ καλή:D.

Τη δεύτερη πού την τράβηξες;

Ευχαριστώ και πάλι! :thanks: τη 2η την "τραβηξα" στο χωριο μου στο γήπεδο(!) του μπασκετ...
Αν σου πω όμως το μερος που την "τραβηξα" αυτη με το ποδήλατο , ίσως να σου "σηκωθει" η τρίχα όρθια.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top