Καλλιτεχνική φωτογραφία

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μαδμαξ, όντως, πολύ ωραίες φωτογραφίες!

Σίγουρα δε τις έχεις βγάλει με κόμπακτ. Τί να κάνουμε εμείς, ο απλός κοσμάκης με τις κόμπακτ...:(:P

Αλλά οι άλλες είναι ακριβές:(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Μαδμαξ, όντως, πολύ ωραίες φωτογραφίες!

Σίγουρα δε τις έχεις βγάλει με κόμπακτ. Τί να κάνουμε εμείς, ο απλός κοσμάκης με τις κόμπακτ...:(:P

Αλλά οι άλλες είναι ακριβές:(.

Ευχαριστώ πολυ :thanks:

Απεναντιας φίλε μου...... με compact ειναι....
( Canon PowerShot Sx110is ) και μερικές ειναι απο το κινητό.
Και ναι...οι κομπακτ πια "βαρανε" στα ισα τις "καλες".... ( λεμε τωρα..;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
@Μαδμαξ:τίποτα,λέω απλώς την αλήθεια

@Αλέξανδρο:Μη στεναχωριέσαι βρε κ οι κόμπακτ καλές είναι...δε κάνουν τα ράσα τον παπά.!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Οι γνωσεις μου στο photoshop συναγωνίζονται αυτές του μικρού μου αδερφού..:(Ελάχιστες λειτουργίες του γνωρίζω και αυτές τις βρίσκω στην τύχη..Προτιμώ όμως να μην τις ''πειράζω'' τις φωτογραφίες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
[...]
Ας βάλω και μερικές ακόμη:








 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δε μου αρεσαν...:)
εκτος απο τη γατα και τη βροχη τα αλλα οχι:zilia:













[τωρα θα με ακουσει η joy και θα πεταξει παλι κακια]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν είναι βροχή, ομίχλη είναι:P.

Γιατί βρε, η αδερφή μου τί έχει;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Αλέξανδρε αυτή με την ομίχλη μου άρεσε πάαααααααααρα πολύυυυυυυ!!!!!!!!!!!!Σου μεταδίδει ένα συναίσθημα απόκοσμο,μυστηριακό..Μπράβο πραγματικά!!
Κι αυτή με την πόλη και τη γάτα μου άρεσαν πολύ!!!!Ειδικά αυτή με το γατάκι είναι πολύ ζωντανή!Το κοριτσάκι αυτό είναι αδελφή σου;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αλέξανδρε αυτή με την ομίχλη μου άρεσε πάαααααααααρα πολύυυυυυυ!!!!!!!!!!!!Σου μεταδίδει ένα συναίσθημα απόκοσμο,μυστηριακό..Μπράβο πραγματικά!!
Κι αυτή με την πόλη και τη γάτα μου άρεσαν πολύ!!!!Ειδικά αυτή με το γατάκι είναι πολύ ζωντανή!Το κοριτσάκι αυτό είναι αδελφή σου;;:D

Ναι, αυτό με την ομίχλη η μητέρα μου έλεγε πως ήταν βλακεία, αλλά κι εγώ για αυτόν ακριβώς το λόγο το έβαλα:P. Την ημέρα εκείνη γενικά αισθανόμουν απόκοσμα λόγω της ομίχλης, οπότε είπα να τραβήξω μερικές φωτογραφίες από το χωματόδρομο απέναντι απ' το σπίτι μου (δε χρειάστηκε παρά να βγω στη βεράντα), για να κρατήσω την ανάμνηση:P.

Ναι, βρε, η αδερφή μου είναι, δεν είναι χαριτωμένη;:P

Η πόλη αυτή είναι η Αθήνα, από την τριήμερη:). Ο ναός είναι του Ηφαίστου, κάτω από την Ακρόπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εγω γιατι νομιζα οτι ηταν βροχη?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
@Fasdag:Γιατι είσαι ένα άσχετο Αθηναιάκι:P:P(πλακίτσα)

@Αλέξανδρο:1)Πρέπει να μένεις σε πολύ όμορφη περιοχή τότε!!:DΦοβερή φώτο και πάλι!!
2)Είναι γλύκα!!Τυχερούλη που έχεις αδελφούλα!Εγώ μόνο αγόρια έχω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Τρίψε λίγο τα ματάκια σου, ίσως δεις πιο καλά:P.

Για την ποιότητα της παραkάtω φωτο με συγχωρείτε, αλλά είναι τραβηγμένη με αναλογική (φιλμ) και είναι σαρωμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • BEER.jpg
    BEER.jpg
    296.5 KB · Εμφανίσεις: 178

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ααααα!Τι όμορφηηηη!!Που την έβγαλες;;Σε κάποιο ζωολογικό κήπο να υποθέσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Πω πω -.-'
ΜαδΜαξ αυτή με τα πουλιά είναι πάραα πολύ ωραία!
Ντομενικά, σου δίνω το δικαίωμα να με κλέψεις στην Κρήτη. :P
Αλέξανδρε αυτή με την αρκούδα είναι πολύ ωραία 0.0 Γενικά το κλίμα είναι τέλειο.
Έχεις δει από κοντά αρκούδα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
ΜΗΝ ζητας συγνωμη...τετοιες φώτο :
1ον) θυμίζουν τα παλια και όμορφα μεγαλεια των αναλογικών
2ον) πια αποζητουμε τέτοιες φωτογραφιες με ατελειες
3ον) ειναι πολύ ωραια...( οι "ατελειες" ειναι ακριβώς εκει που πρεπει)
4ον) εχει ώς πρωταγωνιστή μια γλυκια(!) καφέ αρκουδα

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
@Fasdag:Γιατι είσαι ένα άσχετο Αθηναιάκι:P:P(πλακίτσα)

@Αλέξανδρο:1)Πρέπει να μένεις σε πολύ όμορφη περιοχή τότε!!:DΦοβερή φώτο και πάλι!!
2)Είναι γλύκα!!Τυχερούλη που έχεις αδελφούλα!Εγώ μόνο αγόρια έχω..

E όχι και άσχετο! Στην Αθήνα δηλαδή, δεν πέφτει ποτέ ομίχλη;:P
1) Ε... από φυσικό κάλλος, έχει αρκετό.
2) Πού να δεις πόσο γλύκα είναι όταν την ακούσεις (βλέπεις πόσο ανοίγει το στόμα της, ε; -τώρα θα τη βγάλω-)!:P:P:P
Από μακάρι και από τύχη, άστο καλύτερα, είναι άλλη -μεγάαλη- ιστορία.

Ναι..αλλα την τραβηξα πριν ακουσω το εορτολογιο πολλων θρησκειών μαζι.( στο τελος αποδειχτηκε πως απλώς ειχε φτασει στο τέλος του ο αισθητηρας , αφου έχει περιθώριο ζωής μερικές χιλιαδες καρε... :mad:)

Αν θες βοήθεια στο P/S. πες μου...θα χαρώ να σε βοηθησω και εσένα αλλα και όποιον άλλο θελει...

Η ομίχλη ειναι απλά κατι το μαγικο...κατι το μυστηριώδες...κατι το αποκοσμο.( κοινώς δρακουλιαρικο).....το οποιο μου αρεσει αφανταστα.!!!
...
Μακαρι να τυχω και γω σε καμια "αποκοσμη" ομιχλη.... τη ζητάω με το "κερι" την ατιμη, αλλα που τετοια τυχη...

ότι και αν θελήσω, παντα το αντιστρόφως αναλογο γινεται... ( ουτε τα κολπα πιανουν...μπουχουχου...;) )

Τί σχέση έχει το εορτολόγιο;:P

Ευχαριστώ για την προσφορά σου! Όποτε αρχίσω να ασχολούμαι και έχω κάποια απορία, θα σε ρωτήσω (αν δε τη λύσω από Google:P).

Η φοβερή φάση με την ομίχλη είναι όταν εσύ βρίσκεσαι και φωτογραφίζεις έξω από αυτήν, ενώ περιτριγυρίζει κάτι άλλο (το θέμα της φωτογραφίας). Τότε μοιάζει στ' αλήθεια απόκοσμο! Δεν έχω τύχει σε τέτοια περίσταση, αλλά στο www.interfacelift.com έχει ειλικρινά πολύ ωραία παραδείγματα! Αν θέλετε να δείτε τοπία, πηγαίνετε εκεί. Είναι τέλειο!

Με το Photoshop δε μπορείς να φτιάξεις ομίχλη;

Ααααα!Τι όμορφηηηη!!Που την έβγαλες;;Σε κάποιο ζωολογικό κήπο να υποθέσω;

Yep. Σιγά μην πήγαινα τόσο κοντά σε άγρια αρκούδα!:P
-----------------------------------------
Πω πω -.-'
ΜαδΜαξ αυτή με τα πουλιά είναι πάραα πολύ ωραία!
Ντομενικά, σου δίνω το δικαίωμα να με κλέψεις στην Κρήτη. :P
Αλέξανδρε αυτή με την αρκούδα είναι πολύ ωραία 0.0 Γενικά το κλίμα είναι τέλειο.
Έχεις δει από κοντά αρκούδα. :(

Ζωολογικός κήπος του Emmen. Ή του Rotterdam. Δε θυμάμαι.
Domenica, μένεις και συ Κρήτη; Α, έτσι εξηγούνται τα αμπελόφυλλα!:P

ΜΗΝ ζητας συγνωμη...τετοιες φώτο :
1ον) θυμίζουν τα παλια και όμορφα μεγαλεια των αναλογικών
2ον) πια αποζητουμε τέτοιες φωτογραφιες με ατελειες
3ον) ειναι πολύ ωραια...( οι "ατελειες" ειναι ακριβώς εκει που πρεπει)
4ον) εχει ώς πρωταγωνιστή μια γλυκια(!) καφέ αρκουδα

:)

1ον) Γιατί, τί έχουν οι ψηφιακές;:P
2ον) Ευχαριστώ!
3ον) Πού πρέπει (γιατί δεν ξέρω κι εγώ πού ακριβώς, θα ήθελα όμως να μάθω!); Επειδή ο σαρωτής μου είναι παλιός, είμαι σίγουρος ότι αν βγάλω φωτογραφία τη φωτογραφία (:P), θα φαίνεται πιο καλά.
4ον) Άμα σε φάει θα δεις:P:P:P:lol2:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
αν η φωτογραφια δεν ειναι φυσικη. τοτε δεν αξιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
@Joy αλήθεια θα χαρώ πολύ να σε φιλοξενήσω στο σπίτι μου το καλοκαίρι αν θες!:DΘα πηγαίνουμε 3 φορές την ημέρα θάλασσα!!:P

@Αλέξανδρο:Καλάααα,έλιωσα στο γέλιο με το ποστ σου:D..:lol2::lol2::lol2:

Βάζω άλλες δυο..(σας έχω πρήξει το ξέρω..:P)
View attachment 26506

View attachment 26507
στο χωριό μου στις καστανιές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
E όχι και άσχετο! Στην Αθήνα δηλαδή, δεν πέφτει ποτέ ομίχλη;:P
1) Ε... από φυσικό κάλλος, έχει αρκετό.
2) Πού να δεις πόσο γλύκα είναι όταν την ακούσεις (βλέπεις πόσο ανοίγει το στόμα της, ε; -τώρα θα τη βγάλω-)!:P:P:P
Από μακάρι και από τύχη, άστο καλύτερα, είναι άλλη -μεγάαλη- ιστορία.



Τί σχέση έχει το εορτολόγιο;:P

Ευχαριστώ για την προσφορά σου! Όποτε αρχίσω να ασχολούμαι και έχω κάποια απορία, θα σε ρωτήσω (αν δε τη λύσω από Google:P).

Η φοβερή φάση με την ομίχλη είναι όταν εσύ βρίσκεσαι και φωτογραφίζεις έξω από αυτήν, ενώ περιτριγυρίζει κάτι άλλο (το θέμα της φωτογραφίας). Τότε μοιάζει στ' αλήθεια απόκοσμο! Δεν έχω τύχει σε τέτοια περίσταση, αλλά στο www.interfacelift.com έχει ειλικρινά πολύ ωραία παραδείγματα! Αν θέλετε να δείτε τοπία, πηγαίνετε εκεί. Είναι τέλειο!

Με το Photoshop δε μπορείς να φτιάξεις ομίχλη;



Yep. Σιγά μην πήγαινα τόσο κοντά σε άγρια αρκούδα!:P
-----------------------------------------


Ζωολογικός κήπος του Emmen. Ή του Rotterdam. Δε θυμάμαι.
Domenica, μένεις και συ Κρήτη; Α, έτσι εξηγούνται τα αμπελόφυλλα!:P



1ον) Γιατί, τί έχουν οι ψηφιακές;:P
2ον) Ευχαριστώ!
3ον) Πού πρέπει (γιατί δεν ξέρω κι εγώ πού ακριβώς, θα ήθελα όμως να μάθω!); Επειδή ο σαρωτής μου είναι παλιός, είμαι σίγουρος ότι αν βγάλω φωτογραφία τη φωτογραφία (:P), θα φαίνεται πιο καλά.
4ον) Άμα σε φάει θα δεις:P:P:P:lol2:!

Εορτολόγιο( αλλη ονομασία για μπινελικια.) :lol:
Πρέπει να υπαρχει, αλλα δεν νομίζω να λέει με το Photoshop...δεν το έχω ψαξει..θα το ψαξω και θα σου πω.;)
1) που θες να ξερω...σαν ξαφνικά ο κοσμος να τις βαρεθηκε και να θελει πίσω τις παλιες αναλογικες του 70'
2) ;)
3) Οπου θες...ειναι τελειως σχετικο και υποκειμενικο το θεμα :P
4) Εμενα?....μαλλον το αντιθετο..:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
ορίστε και μια απο μένα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top