Καθαρισμός προσώπου

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
με ενα σαπουνακι της seventeen αλλα υπαρχουν παρα πολλα στο εμποριο...
τα καλυτερα πιστευω ειναι του φαρμακειου...πιο λιγα χημικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**maRia**

Νεοφερμένος

Η **maRia** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εμενα παντως με βοηθησε το υγρο σαπουνι της A-DERMA που πωλειται στα φαρμακεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΗ*

Νεοφερμένος

Η νικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
η καλυτερη λυση ειναι η επισκεψη στον δερματολογο ο οποιος θα σου συστησει προιοντα ιδανικα για το δερμα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
+1..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 334 μηνύματα.

αυτο για καθημερινη χρηση


και αυτο για την ακμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πάντως έχω διαβάσει ότι τα περισσότερα σαπούνια και τέλος πάντων αυτά τα είδη για το πρόσωπο, που υπόσχονται ότι θα εξαφανίσουν την ακμή, απλά την κάνουν χειρότερη... Αντί να βελτιωθεί το δέρμα σου, μερικες φορές βλέπεις πιο πολλά σπυράκια, ξηροδερμία κτλ. :/ Έπαιρνα παλιά την σειρά της Clinique και δεν είδα ποτε ουσιαστική διαφορα. Τώρα η ακμή μου έχει υποχωρήσει αρκετά θα έλεγα, αν και γίνεται λίγο ενοχλητική μερικες φορές λόγω άγχους ή περιόδου. Πιστεύω ότι αν κάποιος έχει μεγάλο πρόβλημα με την ακμή, καλύτερα να ζητήσει ειδική αγωγή από κάποιον γιατρό.
Κατά τ’αλλα, πλεον πλένω το πρόσωπο μου κάθε πρωί με νερό στο οποίο έχω ρίξει και λίγες σταγόνες από λεμόνι, και το καθαρίζω με ροδόνερο ή αυτό το ροζ νεράκι της Garnier (το botanical toner ή κάπως ετσι :P ) Για ενυδάτωση έχω μια κρέμα Embryolisse που είναι πραγματικά εξαιρετική γιατί τον χειμώνα ειδικά έχω αρκετά ενοχλητική ξηροδερμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Τα τελευταία χρόνια δεν χρησιμοποιώ σαπούνι σε μορφή gel γιατί όποιο κι αν δοκίμασα, προκαλούσε ξηροδερμία στην επιδερμίδα μου. Έτσι ανακάλυψα τυχαία σαπούνι προσώπου σε μορφή μπάρας του Κορρέ. Το προϊόν έχει ευχάριστο άρωμα, μεγάλη διάρκεια και τα επιθυμητά αποτελέσματα σε καλή τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Nast το Bioten το έχει και η αδελφή μου! Αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Γενικά δεν κάνω καθαρισμό προσώπου, αν και κάποτε είχα φτάσει σε ινστιτούτο ομορφιάς και είχα κάνει καθαρισμό με κρέμες και ατμό που είχα βρει μια προσφορά με 25 ευρώ έτσι για την εμπειρία. :P

Από καλλυντικές, μόνο μια ενυδατική προσώπου βάζω μετά το μπάνιο (της Korres) και που και που - πάλι της Korres - μια κρέμα για τους μαύρους κύκλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
^Mία φίλη μου πάντως έκανε καθαρισμό σε ένα αντίστοιχο κέντρο και έπαθε μόλυνση. Ταλαιπωρήθηκε πολύ, οπότε φοβήθηκε το μάτι μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Κάποια λύση για πολύ λιπαρό πρόσωπο για καθαρισμό υπάρχει; (που να μην είναι πανάκριβο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
^Mία φίλη μου πάντως έκανε καθαρισμό σε ένα αντίστοιχο κέντρο και έπαθε μόλυνση. Ταλαιπωρήθηκε πολύ, οπότε φοβήθηκε το μάτι μου. :P
Εμένα μου είχανε πει ότι θα μου δίνανε μια ελαφρά αντιβιωτική κρέμα μετά τον καθαρισμό (για να τη βάζω αν κατάλαβα καλά επειδή ήτανε ανοιχτοί οι πόροι και εκτεθειμένο το δέρμα). Τελικά η τελευταία μου με ανέλαβε στη διαδικασία μου είπε ότι δεν χρειάζεται.

Αλλά κι εγώ δεν βγήκα αλώβητος από αυτή τη διαδικασία του καθαρισμού. Υπάρχει μια σοβαρή πιθανότητα λόγω του λευκού μου δέρματος και προδιάθεσης, ο έντονος ατμός και η διαδικασία, να έδωσε αφορμή στη ροδόχρους ακμή που έβγαλα με αργούς ρυθμούς 1 - 1,5 χρόνο μετά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top