Κάπνισμα

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Δηλαδή όποιος άντρας φυσάει καπνό στο πρόσωπο άλλου άντρα, τον λιμπίζεται; :P Αχχχ ρε Δία πως τα λες, πως τα λες...

Προσωπικά θεωρώ τελείως αντιερωτικό να καπνίζει μια γυναίκα ακόμη και αν θέλει να μοιάσει στο x μοντέλο που καπνίζει με στυλ σε διαφήμιση ποτού ή pretty σερβιέτας. Η εικόνα του καπνίσματος, μου χαλάει όλη τη θηλυκότητα που εκπέμπει μια (ωραία) γυναίκα.

Αντίθετα,όταν βλέπω άντρα-και επαναλαμβάνω άντρα,όχι αγοράκι- να καπνίζει θέλω να κάτσω δίπλα του και να του δώσω φιλάκι.
Moυ εμπνέει μια ασφάλεια,κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δηλαδή όποιος άντρας φυσάει καπνό στο πρόσωπο άλλου άντρα, τον λιμπίζεται;
Για γυναίκα προς άντρα έγραψα. Δεν το ξέρω αν ισχύει για τους gay. Αν ενδιαφέρεσαι, να ρωτήσω και να σου πω.
Προσωπικά θεωρώ τελείως αντιερωτικό να καπνίζει μια γυναίκα ...... Η εικόνα του καπνίσματος, μου χαλάει όλη τη θηλυκότητα που εκπέμπει μια (ωραία) γυναίκα.
Για μένα αντίθετα το τσιγάρο είναι πολύ ερωτικό. Γούστα είναι αυτά φίλε μου.
ομολογω οτι οταν βλεπω γλυκουλες η λεπτεπιλεπτες κοπελιτσες να καπνιζουν μου ασκουν μια ελξη
Μαζί σου κι εγώ. Το πρώτο μας τσιγάρο το κάναμε μαζί με το κορίτσι μου σε ερωτικό διάλειμμα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μαζί σου κι εγώ. Το πρώτο μας τσιγάρο το κάναμε μαζί με το κορίτσι μου σε ερωτικό διάλειμμα.

Μαζί στην ζωή,μαζί και στον θανατο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εγω πρωτη φορα δοκίμασα το καλοκαίρι, το περσινό. Αγόρασα μονος μου πακέτο. Πλέον κάνω σχεδόν κάθε μερα, συνήθως το βράδυ μετα την υπερένταση της ημέρας. Επιδρά αγχολυτικα σε μένα. Μου αρέσει και έτσι και το συνεχίζω. Ξεκίνησα και συνεχίζω φανατικα με ΚΕΝΤ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ημουν κι εγω ενα απο τα πολλα παιδακια που εκρυβαν στα πιο απιθανα μερη τα τσιγαρα του μπαμπα τους :P

Δεν εχω δοκιμασει ποτε τσιγαρο ουτε παρεμφερη (πχ ναργιλε ) και προς το παρρον τουλαχιστον (με εξαιρεση μια φορα που αναφερεται παρακατω) δεν εχω νιωσει ουτε την περιεργεια ουτε την αναγκη να δοκιμασω. Εγω προσωπικα ολη αυτη τη μποχα (των ρουχων , του στοματος)τη βρισκω τελειως αποθητικη και τον πολυ καπνο δεν τον αντεχω . Οπως ανεφερα μπηκα μια φορα στον πειρασμο να δοκιμασω : ενα βραδυ κατα τη διαρκεια των διακοπων οταν μια φιλη μου εδωσε το τσιγαρο της να το κρατισω για να κανει μια δουλειτσα , αλλα και παλι σαν σκεψη ηταν ακρως φευγαλεα .

Ισως αν και οταν περασω φοιτητρια να δοκιμασω ναργιε ετσι για την παρεα. Το τσιγαρο δε θελω και δε βρισκω λογο να το ξεκινησω....βεβαια η ζωη , μαζι της κι εγω , λεει : ποτε μη λες ποτε ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως μερικές φορές μου περνάει απ'το μυαλό να το δοκιμάσω. :P
Αλλά επειδή ξέρω τι βλαβερό είναι και επειδή έχω μια μικρή φοβία (όχι με τα τσιγάρα με τους αναπτήρες) κομπιάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ τώρα δε ξανακάνω ούτε για πλάκα αν τύχει σε παρέα.Ο αδερφός μου πήγε φαντάρος και εκεί που έκανε μόνο μια φορά στο τόσο μαζί με το ποτό , τώρα αγοράζει ανά 2-3 μέρες πακέτο.Λέει το ξεκίνησε στο στρατό για να περνάει η ώρα.
Οπότε μακριά...Δε θέλω με τίποτα να μου γίνει συνήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι περισσότεροι άντρες ξεκινούν το τσιγάρο ως ένδειξη αντροσύνης, γαμιστεροσύνης...απέναντι σε άλλους άντρες ή και στο γυναικείο φύλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι περισσότεροι άντρες ξεκινούν το τσιγάρο ως ένδειξη αντροσύνης, γαμιστεροσύνης...απέναντι σε άλλους άντρες ή και στο γυναικείο φύλο.

Φίλε αν είσαι αντρας οπως λες, δεν χρειάζεται να αρχίσεις το τσιγάρο για να δείξεις πόσο γαμιάς είσαι. Το ενδεχόμενο να το αρχίσει κάποιος επειδη το θελει και του αρέσει, δεν παίζει; Ολα πια σε αυτη τη ζωη πρεπει να τα κάνουμε για το θεαθήναι; Τι παγιωμένες στερεότυπικες αντιλήψεις ειναι αυτές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγω τραβάω το λουκι εδώ και κάναν χρόνο περιπου, και δεν έχω ιδέα για ποιον λόγο ακριβώς το ξεκίνησα. Ούτε peer pressure, ούτε μαγκιά ούτε τίποτα. Ήταν σαν μια αόρατη μυστική δύναμη να με έσπρωξε στην αγορά του πρώτου μου πακετου(:P). Πλέον προσπαθώ να περιοριστω στον ναργιλε που είναι αντικειμενικά πολύ πιο καλή φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγω τραβάω το λουκι εδώ και κάναν χρόνο περιπου, και δεν έχω ιδέα για ποιον λόγο ακριβώς το ξεκίνησα. Ούτε peer pressure, ούτε μαγκιά ούτε τίποτα. Ήταν σαν μια αόρατη μυστική δύναμη να με έσπρωξε στην αγορά του πρώτου μου πακετου(:P). Πλέον προσπαθώ να περιοριστω στον ναργιλε που είναι αντικειμενικά πολύ πιο καλή φάση.
καλη ναι αλλα συντομα θα δεις οτι δε σε καλυπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι περισσότεροι άντρες ξεκινούν το τσιγάρο ως ένδειξη αντροσύνης, γαμιστεροσύνης...απέναντι σε άλλους άντρες ή και στο γυναικείο φύλο.
Μην κολλάς. Αυτό μάλλον ίσχυε πριν κάποια χρόνια. Σήμερα, οι αντικαπνιστές είναι που το παίζουν αντρακλάδες, αθληταράδες, γαμιάδες και μάγκες. Σκέψου τους γνωστούς σου πολέμιους του τσιγάρου και θα το καταλάβεις.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μην κολλάς. Αυτό μάλλον ίσχυε πριν κάποια χρόνια. Σήμερα, οι αντικαπνιστές είναι που το παίζουν αντρακλάδες, αθληταράδες, γαμιάδες και μάγκες. Σκέψου τους γνωστούς σου πολέμιους του τσιγάρου και θα το καταλάβεις.



Ούτε καν.Σε κανέναν πλανήτη δεν θα έπιανε το σχέδιο ''αντικαπνιστής και γαμιστερός'' λόγω του οτι δεν καπνίζει.Ίσα ίσα όλα τα καγκουράκια με ένα τσιγάρο στο χέρι είναι.
Δικαιολογία να καπνίσουν έχουν μόνο οι Ποιητές,Καθηγητές πανεπιστημίου σε Λογοτεχνίες,Φιλοσοφίες κτλπ :P Αλλά και πάλι,σιγά μην καταδεχτούν να καπνίσουν τσιγάρα,μόνο πίπες και πούρα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Ούτε καν.Σε κανέναν πλανήτη δεν θα έπιανε το σχέδιο ''αντικαπνιστής και γαμιστερός'' λόγω του οτι δεν καπνίζει.Ίσα ίσα όλα τα καγκουράκια με ένα τσιγάρο στο χέρι είναι.
Δικαιολογία να καπνίσουν έχουν μόνο οι Ποιητές,Καθηγητές πανεπιστημίου σε Λογοτεχνίες,Φιλοσοφίες κτλπ :P Αλλά και πάλι,σιγά μην καταδεχτούν να καπνίσουν τσιγάρα,μόνο πίπες και πούρα.


Πάρε μου μια πίπα
να κόψω το τσιγάρο
γιατί έγινε η καρδιά μου
μαύρη σαν φουγάρο

...εκτέλεση: Τ.Μπουγάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πάρε μου μια πίπα
να κόψω το τσιγάρο
γιατί έγινε η καρδιά μου
μαύρη σαν φουγάρο

...εκτέλεση: Τ.Μπουγάς
Χαχαχαχα ξέρει τι λέει ο άνθρωπος. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Χαχαχαχα ξέρει τι λέει ο άνθρωπος. :hehe:

Όπως λέει και ο Εκτελεστής, το άσμα έχει αντικαπνιστικά μηνύματα. Μην σου πω ότι έχει και ειδική λογοτεχνική ανάλυση τύπου Καβάφη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παντως κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει είναι οτι αν ξεκινησεις το καπνισμα και σε δούν, ξαφνικά μαθαίνεις οτι ΟΛΟΙ καπνίζουν. Ολοι, κολλητοί, φιλοι, γνωστοί, άτομα που δεν θα σου περναγε καν από το μυαλό, σε πλησιάζουν για τράκες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
παιδια στην ελλαδα υπαρχουν πλεον τα black devil?

Υπάρχουν και σε καπνό και σε πακέτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarkCloud

Νεοφερμένος

Η DarkCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γενικά είμαι κατά του καπνίσματος...(προς το παρόν έστω :P ) αλλα πιστεύω ότι θα δοκίμαζα σε κάποια φάση της ζωής μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κι εγώ κάποτε ήμουν φοβερή αντι-καπνίστρια, αλλά τα πράγματα πάντα αλλάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top