Κάπνισμα

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Οποίος καπνίζει αιγουρα κάποια στιγμή στην ζωη του θα το μετανιώσει



Δε καπνίζω , δε πινω κοκα κολα, δε πινω καφέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Πολλές κοπέλες για ποιο λόγο καπνίζουν; Ποτέ δεν το κατάλαβα..εκτός ότι η εικόνα είναι τελείως αντισέξυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί οι κοπέλες συγκεκριμένα;
Είστε 40-40-20
Άλλοι το θεωρείται σεξυ αλλοι αντισεξυ και τους υπολοιπους δεν τους νοιαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ναι..κάποιοι εκσπερματώνουν με την κακοσμία στόματος λόγω καπνίσματος αλλά και με την γενικότερη μυρωδιά της "ψαρίλας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Οποίος καπνίζει αιγουρα κάποια στιγμή στην ζωη του θα το μετανιώσει



Δε καπνίζω , δε πινω κοκα κολα, δε πινω καφέ

ΤΙ ΚΑΚΟ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΑ; ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΩ! :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το τσιγάρο είναι καθαρά ψυχολογικό. Πολλοί το ξεκινάνε επειδή στην παρέα τους καπνίζουν. Άλλοι γιατί νομίζουν ότι απαλύνει τις στενοχώριες τους. Άλλοι γιατί νιώθουν αμηχανία όταν τα χέρια τους είναι άδεια και θέλουν κάτι να κρατάνε (π.χ. στα bar και στα club). Ο εθισμός που προκαλεί στον οργανισμό είναι το μικρότερο εμπόδιο για να το κόψει κανείς. Το σημαντικότερο είναι να το πάρει απόφαση, να αλλάξει την ψυχολογία του ως προς το κάπνισμα. Αυτό είναι το δύσκολο κομμάτι και ειδικά σε χρόνιους καπνιστές που τους έχει γίνει συνήθεια. Αυτά από έναν πρώην καπνιστή και νυν αντικαπνιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γιατί οι κοπέλες συγκεκριμένα;
Είστε 40-40-20
Άλλοι το θεωρείται σεξυ αλλοι αντισεξυ και τους υπολοιπους δεν τους νοιαζει.
βασικά είναι 20 60 20 αλλά ας μην σε πληγώσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ναι..κάποιοι εκσπερματώνουν με την κακοσμία στόματος λόγω καπνίσματος αλλά και με την γενικότερη μυρωδιά της "ψαρίλας".

:hehe: αυτο παλι πρωτη φορα το ακουω. ηθελα και να ξερα τι καπνο φουμαρει το χαρεμι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Και το δικό σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
βασικά είναι 20 60 20 αλλά ας μην σε πληγώσω:P
και η φαση ειναι οτι απο αυτους τους 60 τουλαχιστον οι 40 καπνιζουν και οι ιδιοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra.k.

Νεοφερμένος

Η αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
δέν θα κάπνιζα ποτέ στην ζωή μου.. το ξέρω ότι πότε δεν ξέρεισ πως τα φέρνει η ζωή όμως αφού ξέρω τις επιπτώσεις του τσιγάρου στον οργανισμό μου δεν θα το διακινδύνευα ποτέ... βέβαια έχει παίξει σημαντικό ρόλο στην ζωή μου ο χαμός του πατέρα μου απο το τσιγάρο αλλά δεν είναι μόνο αυτός ο λόγος.. βλέπω κάποιους φίλους μου να καπνίζουν και τους ρωτάω απο ενδιαφέρον γιατί άρχισαν αυτή τη θανατηφόρα συνήθεια.. δεν έχω πάρει καμία απάντηση που να με κάνει να καταλάβω γιατί το κάνουν.. κάποιοι λέμε μαγκιά, όπου στις περισσότερες περιπτώσεις ισχύει, κάποιοι λένε κακές παρέες, το οποίο ισχύει εξίσου το ίδιο , κάποιοι λένε οικογενειακά προβλήματα , το θεωρώ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ.. (δηλαδη τι? άμα ξεκινήσεις το τσιγάρο θα ξεχάσεις τα προβλήματα σου? θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα? τι?) και τέλος έχω ακούσει την πιο ανώριμη δικαιολογια.. "το κάνω επειδή το κάνει και ο πατέρας μου " ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ..απο αυτήν την απάντηση κατάλαβα ότι το άτομο αυτό είναι εντελώς ανώριμο.. και λόγω της ανωριμοτητάς του θα το πληρώνει για όλη του την ζωή.. είναι κάποιες στιγμές που τους λυπάμε αυτούς που καπνίζουν γιατί κάποια μέρα θα το πληρώσουν με την ίδια υους την ζωή και τότε θα είναι πολυ αργά για κάθε είδους αυτοκριτική... το μόνο που θα μπορούν να κάνουν είναι να περιμένουν τον φυσικό θανατο.. και αυτό είναι τραγικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
κάποιοι λένε οικογενειακά προβλήματα , το θεωρώ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ..(δηλαδη τι? άμα ξεκινήσεις το τσιγάρο θα ξεχάσεις τα προβλήματα σου? θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα? τι?)
τέλος έχω ακούσει την πιο ανώριμη δικαιολογια.. "το κάνω επειδή το κάνει και ο πατέρας μου " ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ..απο αυτήν την απάντηση κατάλαβα ότι το άτομο αυτό είναι εντελώς ανώριμο..
διαφωνω
ειδικα με το 1ο
αν το παμε ετσι τιποτα δεν σε κανει να ξεχνας εκτος κι αν φουνταρεις απο κανα παραθυρο
ωστοσο, το τσιγαρο σιγουρα βοηθα πολλα ατομα σε θεματα νευρικοτητας,αγχους ή ο,τιδηποτε τετοιο, οπως κι αλλους ανθρωπους βοηθα το αλκοολ,το φαι, το χορτο και δεν ξερω τι αλλο ας μην το αναλυσω
και ολα αυτα τα κανε κατι δημιουργικο κτλ κτλ για να ξεχαστεις δεν λεω οτι ειναι μπαρουφες αλλα σιγουρα δεν αρκουν συχνα σε καποιους ανθρωπους και μενουν αισιοδοξες αμπελοφιλοσοφιες

για το 2ο σιγουρα οι γονεις σου ή γενικα το περιβαλλον σου πιθανον να αποτελεσουν προτυπο, οποτε δεν πιστευω οτι ειναι ανωριμη απαντηση, ουτε δικαιολογια, μπορει να επηρεαστεις αν καπνιζει ο πατερας σου
απο κει και περα απλα ειναι επιλογη σου τι θα κανεις στη συνεχεια, δεν λεω, αλλα εν μερει ισχυει οτι μπορει να αποκτησεις (συνειδητα ή ασυνειδητα) οποιαδηποτε συνηθεια αν την παρατηρεις στο περιβαλλον σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
διαφωνω
ειδικα με το 1ο
αν το παμε ετσι τιποτα δεν σε κανει να ξεχνας εκτος κι αν φουνταρεις απο κανα παραθυρο
ωστοσο, το τσιγαρο σιγουρα βοηθα πολλα ατομα σε θεματα νευρικοτητας,αγχους ή ο,τιδηποτε τετοιο, οπως κι αλλους ανθρωπους βοηθα το αλκοολ,το φαι, το χορτο και δεν ξερω τι αλλο ας μην το αναλυσω
και ολα αυτα τα κανε κατι δημιουργικο κτλ κτλ για να ξεχαστεις δεν λεω οτι ειναι μπαρουφες αλλα σιγουρα δεν αρκουν συχνα σε καποιους ανθρωπους και μενουν αισιοδοξες αμπελοφιλοσοφιες

για το 2ο σιγουρα οι γονεις σου ή γενικα το περιβαλλον σου πιθανον να αποτελεσουν προτυπο, οποτε δεν πιστευω οτι ειναι ανωριμη απαντηση, ουτε δικαιολογια, μπορει να επηρεαστεις αν καπνιζει ο πατερας σου
απο κει και περα απλα ειναι επιλογη σου τι θα κανεις στη συνεχεια, δεν λεω, αλλα εν μερει ισχυει οτι μπορει να αποκτησεις (συνειδητα ή ασυνειδητα) οποιαδηποτε συνηθεια αν την παρατηρεις στο περιβαλλον σου
το θεωρώ εύκολα την χειρότερη δικαιολογία που έχω ακούσει, όταν την λένε στα σοβαρά δηλαδή...

επίσης, νομίζω μπορείς να κρίνεις αν αυτά που κάνει το περιβάλλον σου αξίζει να τα κάνεις ή όχι. Προτυπο για το παιδί το αν καπνίζει ο γονιός? Μάλλον λάθος λέξη το πρότυπο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
για το 2ο σιγουρα οι γονεις σου ή γενικα το περιβαλλον σου πιθανον να αποτελεσουν προτυπο, οποτε δεν πιστευω οτι ειναι ανωριμη απαντηση, ουτε δικαιολογια, μπορει να επηρεαστεις αν καπνιζει ο πατερας σου
απο κει και περα απλα ειναι επιλογη σου τι θα κανεις στη συνεχεια, δεν λεω, αλλα εν μερει ισχυει οτι μπορει να αποκτησεις (συνειδητα ή ασυνειδητα) οποιαδηποτε συνηθεια αν την παρατηρεις στο περιβαλλον σου
Όχι πάντα. Δηλαδή,έχει τύχει σε φίλες οι γονείς να μην καπνίζουν και να καπνίζουν αυτές.:P
Βέβαια τα best ever σκηνικά είναι όταν πάρουν χαμπάρι οι γονείς ότι το παιδί τους καπνίζει.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όχι πάντα. Δηλαδή,έχει τύχει σε φίλες οι γονείς να μην καπνίζουν και να καπνίζουν αυτές.:P
Βέβαια τα best ever σκηνικά είναι όταν πάρουν χαμπάρι οι γονείς ότι το παιδί τους καπνίζει.:whistle:
που προφανώς είναι πολύ καιρό πριν, και το παιδί νομίζει ότι δεν το καταλαβαίνουν οι γονείς:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
που προφανώς είναι πολύ καιρό πριν, και το παιδί νομίζει ότι δεν το καταλαβαίνουν οι γονείς:D:D
Όχι αυτό.
Να το ανακαλύπτει η μαμά ξέρω΄γω πηγαίνοντας να πλύνει τη σχολική τσάντα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
το θεωρώ εύκολα την χειρότερη δικαιολογία που έχω ακούσει, όταν την λένε στα σοβαρά δηλαδή...

επίσης, νομίζω μπορείς να κρίνεις αν αυτά που κάνει το περιβάλλον σου αξίζει να τα κάνεις ή όχι. Προτυπο για το παιδί το αν καπνίζει ο γονιός? Μάλλον λάθος λέξη το πρότυπο:P

ειναι γεγονος οτι επηρεαζεσαι, ειπα ειναι επιλογη σου στανταρ αλλα δεν γινεται να μην επηρεαστεις καθολου
ειτε αρνητικα ειτε θετικα
μπορει να καπνιζουν και σε κινητοποιησει να το κανεις και εσυ ή να το σιχαθεις
και δεν λεω οτι γενικα ισχυει και παντα γιατι ναι μπορει και να καπνιζεις ενω οι γονεις σου δεν καπνιζαν
αλλα απ'οτι εχω παρατηρησει γενικα οι περισσοτεροι που ξερω οτι δεν καπνιζουν,δεν καπνιζαν ουτε οι γονεις τους

Όχι αυτό.
Να το ανακαλύπτει η μαμά ξέρω΄γω πηγαίνοντας να πλύνει τη σχολική τσάντα.:P
ΤΡΟΥ ΣΤΟΡΥ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όχι αυτό.
Να το ανακαλύπτει η μαμά ξέρω΄γω πηγαίνοντας να πλύνει τη σχολική τσάντα.:P
βέβαια υπάρχει και το πιο λογικό από όλα, να το πεις ο ίδιος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
βέβαια υπάρχει και το πιο λογικό από όλα, να το πεις ο ίδιος:P
Γιατί; Για να του αρχίσουν τις γκρίνιες; Όχι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top