Κάπνισμα

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Τα παιδια στο δημοτικο και στο γυμνασιο μισούν το τσιγαρο λενε οτι δε θα καπνισουν και τετοια αλλα στο λυκειο καπνίζουν όλα με εξαιρεση αυτα που βάζουν γλυκουλικα πράγματα για αβαταρ
Fockos

:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τα παιδια στο δημοτικο και στο γυμνασιο μισούν το τσιγαρο λενε οτι δε θα καπνισουν και τετοια αλλα στο λυκειο καπνίζουν όλα με εξαιρεση αυτα που βάζουν γλυκουλικα πράγματα για αβαταρ Fockos
Κι εγώ στο γυμνάσιο έκανα ολόκληρη διάλεξη σε όλο το σχολείο εναντίον του καπνίσματος.
και μετα καρελια κασετινα που και αυτο καπου 3 ευρω εχει
Μπλιάχ, βρωμάνε. Τα καπνίζει ο πατέρας μου και άμα ξεμένω του κάνω τράκες. Του λέω να αλλάξει μάρκα και μου λέει ότι από μικρός αυτά καπνίζει και δεν τα αλλάζει.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι φανατικοί αντικαπνιστές γεννιόμαστε.
Μέχρι που βλέπουμε 2 τυπάκια σπίτι να καπνίζουν.
Αποτυπώνεται η ιδέα στο μυαλό μας σαν ''οκ'' και μετά γεμίζουμε περιέργεια.

Λίγο η μαγκιά, λίγο η απαγόρευση, λίγο η ανάγκη για μίμηση σε κάνουν να το αρχίσεις στο Λύκειο. Τα αγόρια συνήθως.
Τα κοριτσάκια συνήθως πιο μετά. Λίγο η περιέργεια, λίγο η μαγκιά, λίγο απ'ολα.

Δεν το θεωρώ τόσο δύσκολο το κόψιμο όμως. Είναι τόσο δύσκολο όσο οποιαδήποτε συνήθεια. Όσο πιο πολύ την έχεις τόσο πιο δύσκολο κόβεται. Όχι ότι είναι ακατόρθωτο. Είναι σαν να προσπαθείς να ξεπεράσεις των πρώην που τα είχες 2 χρόνια. Δεν σου λείπει ο άνθρωπος αλλά το ότι ήσουν σε σχέση. Έτσι δεν σου λείπει το τσιγάρο αλλά ότι έβαζες κάτι στο στόμα σου.

Τι είπα πάλι η επιστήμονας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Μπλιάχ, βρωμάνε.

Ναι,ενώ τα άλλα μυρίζουν λεβάντα... :confused: Τα μόνα τσιγάρα που μυρίζουν κάπως ωραία είναι τα Black Devil!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ναι,ενώ τα άλλα μυρίζουν λεβάντα... :confused: Τα μόνα τσιγάρα που μυρίζουν κάπως ωραία είναι τα Black Devil!

Τα οποία δε μπορείς να τα βρεις εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Λίγο η μαγκιά, λίγο η απαγόρευση, λίγο η ανάγκη για μίμηση σε κάνουν να το αρχίσεις στο Λύκειο. Τα αγόρια συνήθως.
Τα κοριτσάκια συνήθως πιο μετά. Λίγο η περιέργεια, λίγο η μαγκιά, λίγο απ'ολα

λουκ,πολυ γενικο
δεν λεω οτι στην πλειοψηφια δεν ισχυει αλλα και παλι δεν ειναι κανονας
εμενα απο μικρη ολη η οικογενεια μου καπνιζε και το βλεπα ως κατι πολυ φυσιολογικο και συνηθισμενο απλα με ελεγαν οτι καλο ειναι να μην το αρχισω, δεν με το απαγορευσαν,δεν με μιλησαν ποτε ουσιαστικα γι αυτο,ουτε με πιεσαν ποτε στο συγκεκριμενο θεμα, απλα με συμβουλεψαν να μην το αρχισω
δεν το ενιωσα ποτε ως κατι απαγορευμενο,ουτε ως μαγκια, τιποτα ξεχωριστο
ηθελα απλα να δοκιμασω, πιστευω οτι οκ επηρεαστηκα απο τους γονεις μου σε καποιο βαθμο μονο ομως στο θεμα της περιεργειας
τιποτα απο ολα τα αλλα που προανεφερες
το γεγονος οτι το συνεχισα ηταν δικη μου επιλογη γιατι μ αρεσε no other reason

και κατι ακομα
τα μπλακ μονο ωραια μυρωδια εχουν
σαν τσιγαρα ειναι πιο αθλια ,πεθανες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
λουκ,πολυ γενικο
δεν λεω οτι στην πλειοψηφια δεν ισχυει αλλα και παλι δεν ειναι κανονας
εμενα απο μικρη ολη η οικογενεια μου καπνιζε και το βλεπα ως κατι πολυ φυσιολογικο και συνηθισμενο απλα με ελεγαν οτι καλο ειναι να μην το αρχισω, δεν με το απαγορευσαν,δεν με μιλησαν ποτε ουσιαστικα γι αυτο,ουτε με πιεσαν ποτε στο συγκεκριμενο θεμα, απλα με συμβουλεψαν να μην το αρχισω
δεν το ενιωσα ποτε ως κατι απαγορευμενο,ουτε ως μαγκια, τιποτα ξεχωριστο
ηθελα απλα να δοκιμασω, πιστευω οτι οκ επηρεαστηκα απο τους γονεις μου σε καποιο βαθμο μονο ομως στο θεμα της περιεργειας
τιποτα απο ολα τα αλλα που προανεφερες
το γεγονος οτι το συνεχισα ηταν δικη μου επιλογη γιατι μ αρεσε no other reason

και κατι ακομα
τα μπλακ μονο ωραια μυρωδια εχουν
σαν τσιγαρα ειναι πιο αθλια ,πεθανες

Ξεκίνησα λέγοντας

Όλοι φανατικοί αντικαπνιστές γεννιόμαστε.
Μέχρι που βλέπουμε 2 τυπάκια σπίτι να καπνίζουν.
Αποτυπώνεται η ιδέα στο μυαλό μας σαν ''οκ'' και μετά γεμίζουμε περιέργεια.


Αναφερόμουν στους γονείς :P


Κι εμένα μ'αρέσει αλλά κάτι μέσα μου μου λέει κόψτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Απορω γιατι γουσταρετε να ρουφατε χαρτια και να καπνιζετε χημικους καπνους αμφιβολου ποιοτητας.Πιπα ή πουρο,αμα θελετε να απολαυσετε καπνο.
Η αυτοκαταστροφη,που επερχεται σε εναν βαθμο απο το καπνισμα,πρεπει να ειναι χλιδατη και ακριβη,για να ενισχυει την ειρωνεια και να εντεινει την δραση της.Ειρωνευτειτε τα παντα,με στυλ και αποψη.

-Χαουζ

Καμιά γυναίκα δεν θα πρέπει να παντρεύεται έναν άντρα που δεν πίνει και δεν καπνίζει.
Robert Louis Stevenson, 1850-1894, Σκωτσέζος συγγραφέας​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
το γεγονος οτι το συνεχισα ηταν δικη μου επιλογη γιατι μ αρεσε no other reason

Εθίστηκες θες να πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι απαραίτητα Νικηφόρε.
Όντως μπορεί να της άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Ξεκίνησα λέγοντας

Όλοι φανατικοί αντικαπνιστές γεννιόμαστε.
Μέχρι που βλέπουμε 2 τυπάκια σπίτι να καπνίζουν.
Αποτυπώνεται η ιδέα στο μυαλό μας σαν ''οκ'' και μετά γεμίζουμε περιέργεια.


Αναφερόμουν στους γονείς :P


Κι εμένα μ'αρέσει αλλά κάτι μέσα μου μου λέει κόψτο :P

το καταλαβα:P απλα λεω οτι αυτο δεν ειναι κανονας
υπαρχουν και καπνιστες που οι γονεις τους δεν καπνιζαν
και νταξ μπορει να επηρεαστεις και απο τα αλλα που ειπες αλλα οχι παντα
επιμενω οτι ειναι κυριως προσωπικη αποφαση
οσο και να επηρεαστεις στο τελος εξαρταται απο σενα αν θα συνεχισεις ή οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Νομίζω είναι φαύλος κύκλος.

Της άρεσε επειδή εθίστηκε επειδή της άρεσε επειδή εθίστηκε κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Απορω γιατι γουσταρετε να ρουφατε χαρτια και να καπνιζετε χημικους καπνους αμφιβολου ποιοτητας.Πιπα ή πουρο,αμα θελετε να απολαυσετε καπνο.
Η αυτοκαταστροφη,που επερχεται σε εναν βαθμο απο το καπνισμα,πρεπει να ειναι χλιδατη και ακριβη,για να ενισχυει την ειρωνεια και να εντεινει την δραση της.Ειρωνευτειτε τα παντα,με στυλ και αποψη.

-Χαουζ

Καμιά γυναίκα δεν θα πρέπει να παντρεύεται έναν άντρα που δεν πίνει και δεν καπνίζει.
Robert Louis Stevenson, 1850-1894, Σκωτσέζος συγγραφέας​


σωστός. το να κάνεις πχ ένα backwoods μια φορά στο τόσο είναι ωραίο. Το να κατεβάζεις πακέτα κάθε μέρα είναι κατάντια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
σωστός. το να κάνεις πχ ένα backwoods μια φορά στο τόσο είναι ωραίο. Το να κατεβάζεις πακέτα κάθε μέρα είναι κατάντια.

Γιατι οχι,και πουρα αβανας Cohiba?
Συγκεκριμενα CIGARILLOS 10αδα.Ειναι λιγο ανεβασμενα αλλα αξιζουν για ειδικες περιστασεις.

https://www.tobaccostore.gr/eshop/product_info.php?cPath=23_102_118&products_id=2157

Και για να ηλεκτρισω μυθικα την ατμοσφαιρα,τα πουρα Cohiba -λεγεται οτι- εχουν εμπνευστει απο τον Che Guevara για τον Fidel Castro:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ε μη το χέσουμε δν είμαστε και λεφτάδες :P

α οκ αυτό που βαλες κάτι λέει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ αυτό που καπνίζετε και μετά παραπονιέστε για το πόσο ακριβά είναι τα τσιγάρα πόσο μου τη δίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εδώ κολλάει ένα ανέκδοτο:

Πάει ένας βλάχος στο περίπτερο να πάρει τσιγάρα. "Δώσε βρε συ ένα πακέτο τσιγάρα" λέει στον περιπτερά. Δεν είχε προτίμηση στη μάρκα οπότε ο περιπτεράς του δίνει το πρώτο πακέτο που βλέπει μπροστά του στο οποίο γράφει "Το κάπνισμα προκαλεί στειρότητα". Το βλέπει ο βλάχος καλά καλά και δεν του αρέσει, οπότε λέει στον περιπτερά "Βρε συ, πάρ' το αυτό πίσω και δώσ' μου το άλλο που λέει για τον καρκίνο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Εδώ κολλάει ένα ανέκδοτο:

Πάει ένας βλάχος στο περίπτερο να πάρει τσιγάρα. "Δώσε βρε συ ένα πακέτο τσιγάρα" λέει στον περιπτερά. Δεν είχε προτίμηση στη μάρκα οπότε ο περιπτεράς του δίνει το πρώτο πακέτο που βλέπει μπροστά του στο οποίο γράφει "Το κάπνισμα προκαλεί στειρότητα". Το βλέπει ο βλάχος καλά καλά και δεν του αρέσει, οπότε λέει στον περιπτερά "Βρε συ, πάρ' το αυτό πίσω και δώσ' μου το άλλο που λέει για τον καρκίνο".

Δεν τον κατάλαβα τον ρατσισμό απέναντι στους βλάχους. ΟΠΩΣ ΛΑΧΕΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΒΛΑΧΟΙ! ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΙΑΝΟΙ ΜΠΙΝΕΔΕΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Καμιά γυναίκα δεν θα πρέπει να παντρεύεται έναν άντρα που δεν πίνει και δεν καπνίζει.
Robert Louis Stevenson, 1850-1894, Σκωτσέζος συγγραφέας​
Τι με λε ρε μεγαλε;:P
Να μεινω στο ραφι δηλαδη;
Α,ξεχασα πινω...νερο.
Ενταξει ειμαι κι εγω "ιν":P
Στο θεμα:Δεν καπνιζω,καλα-καλα δεν αντεχω τη μυρωδια του καπνου οταν καπνιζουν οι αλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top