Κάπνισμα

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.
Καπνίζουν σαν φουγάρα μέχρις ότου ο γιατρός τους πει "πεθαίνεις".
Τότε το κόβουν μαχαίρι.

Works every time
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,575 μηνύματα.
Καπνίζουν σαν φουγάρα μέχρις ότου ο γιατρός τους πει "πεθαίνεις".
Τότε το κόβουν μαχαίρι.

Works every time
Μπα μη το λες. Λογικά θα υπάρχουν και περιπτώσεις ανθρώπων που δεν καταλαβαίνουν τον κίνδυνο σε τέτοια στιγμή..
Και τώρα που είπαμε για κάπνισμα με ήρθε στο μυαλό φάση από την εκδρομή: με το που μας αφήνουν στα σύνορα o καθένας πήγαινε να αγοράσει μια κούτα τσιγάρα. Παίζει και να τα τελείωσαν μέχρι να γυρίσουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Το τσιγάρο το σιχαίνομαι.Απαίσια γεύση, απαίσια μυρωδιά.
Πού και πού κανένα πούρο που είναι πολύ καλλίτερο αλλά πάντα με όρια.

ΥΓ:Παν μέτρον άριστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το τσιγάρο το σιχαίνομαι.Απαίσια γεύση, απαίσια μυρωδιά.
Πού και πού κανένα πούρο που είναι πολύ καλλίτερο αλλά πάντα με όρια.

ΥΓ:Παν μέτρον άριστον



Α‘ λυκείου και πούρο; :hmm: Εγώ δεν έχω λεφτά για βενζίνη και εσυ παίρνεις πούρα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω λεφτά για βενζίνη και εσυ παίρνεις πούρα; :worry:
Αυτή είναι η νέα μόδα.
Δεν έχουμε λεφτά και τα τσιγάρα και οι έξοδοι ρέουν άφθονες.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Υπάρχουν και φθηνά πούρα (που είναι του κώλου :redface:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
Για να είμαστε απολύτως ειλικρινείς το κάπνισμα δε κάνει μόνο κακό αλλά και καλό φυσικά τα κακά που προκαλεί είναι περισσότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Για να είμαστε απολύτως ειλικρινείς το κάπνισμα δε κάνει μόνο κακό αλλά και καλό φυσικά τα κακά που προκαλεί είναι περισσότερα

Για πες κανα καλό. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
Για πες κανα καλό. :hmm:
Οι μη καπνιστές και τα άτομα που έχουν σταματήσει το τσιγάρο έχουν μεγαλύτερο κίνδυνο ανάπτυξης ελκώδους κολίτιδας σε σχέση με τους καπνιστές. Συνεπώς το τσιγάρο έχει προστατευτική δράση στην ανάπτυξη της νόσου η οποία προδιαθέτει με την σειρά της σε καρκίνο στο παχύ έντερο.

(Αυτό δε σημαίνει ότι υποστηρίζω το κάπνισμα) είμαι αντικαπνιστής όχι φανατικός όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

WhosYourDaddy

Νεοφερμένος

Ο WhosYourDaddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
αρα να το κανουμε κανενα τσιγαρακι που και που
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
αρα να το κανουμε κανενα τσιγαρακι που και που
όχι φυσικά δε το είπα αυτό... όποιος καπνίζει είναι άξιος της μοίρας του όχι επειδή θα πάθει καρκίνο του πνεύμονα αλλά για άλλους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως όπως τα έχουμε γαμήσει όλα,το τσιγάρο είναι από τους μικρότερους κινδύνους στην ζωή μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,138 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως όπως τα έχουμε γαμήσει όλα,το τσιγάρο είναι από τους μικρότερους κινδύνους στην ζωή μας


https://www.bmj.com/content/328/7455/1519
https://www.bestrong.org.gr/el/health/nosmoking/statisticsaboutsmoking/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,575 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως όπως τα έχουμε γαμήσει όλα,το τσιγάρο είναι από τους μικρότερους κινδύνους στην ζωή μας
Δε νομίζω ότι είναι λογική αυτή :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
To βρογχοκυψελιδικό καρκίνωμα του πνεύμονα εμφανίζεται κυρίως σε μη καπνιστές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VenusInFurs

Νεοφερμένος

Η VenusInFurs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γιέπ καπνίζω...και πολύ μάλιστα δυστυχώς λόγω πανελληνίων(καλα δικαιολόγιες τώρα...).Δε το συνιστώ για κανένα μα κανένα λόγο όμως ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Κάτι μας είπες τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
οσο ευγενικος και να ειμαι το καπνισμα ειναι μια μαλακια.εκτος απο τα σχετικα με την υγεια που οπως δειχνουν κανουν κακο και στον εγκεφαλο.ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΓΕΥΣΗ καλυτερα κρατα αυτα τα λεφτα για γκομενες παρα αυτη την αηδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XStacy

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
μια φορα δοκιμασα και μετα απο καποιες μερες ετσι ξαφνικα ηθελα να καπνισω και ετσι ξεκινησα. πλεον δεν καπνιζω συστηματικα. αυτο ομως που θελω να πω ειναι να μην δοκιμαζεις ουτε απο περιεργεια γιατι μπορεις πολυ ευκολα να κολλησεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Λες μαλακίες αναστασία,έκανες ένα τσιγάρο και μετά από μέρες (μέρες κιόλας ?!?) σου ήρθε για κι άλλο; Εθίστηκες δηλαδή με ένα τσιγάρο;
Εγώ έκανα γύρω στους 2 καπνούς την βδομάδα και πάλι δεν είχα εθιστεί.(Το σταμάτησα για να μην εθιστώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top