Κάπνισμα

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Θαυμάζω όσου έχουν αντισταθεί και δεν έχουν δοκιμάσει ποτέ!
Αλλά θαυμάζω χίλιες φορές περισσότερο αυτους που βρήκαν το σθένος να σταματήσουν αυτη τη βρωμερή συνήθεια!
Και όχι από κάποιο οικονομικο ώφελος ή από κάποια παράτρυνση/πίεση!
Αλλά από τον εαυτό τους για τον εαυτό τους!!!
γιατί και λόγω οικονομικού οφέλους ή παρότρυνσης, και πάλι δεν αξίζουν θαυμασμό?? και εγώ τους θαυμάζω τέτοιους ανθρώπους. Χαίρομαι που εκτιμάνε την υγεία τους :P

και τωρα τους λενε <<κοψτε το>>
Σωστά το έβαλες σε εισαγωγικά... Το κράτος δεν το κάνει για αυτόν τον λόγο.... ΣΤα @@@@@ τους μας έχεις όλους... Αύξησαν τους φόρους άρα και τις τιμές για το κέρδος και ο νόμος έγινε λογικά λόγω Ευρωπαϊκής οδηγίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lida Ι.

Νεοφερμένος

Η Lida Ι. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
γιατί και λόγω οικονομικού οφέλους ή παρότρυνσης, και πάλι δεν αξίζουν θαυμασμό??

Δυστυχώς σε τέτοιες περιπτώσεις το ''κόψιμο'' σπάνια είναι μόνιμο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,795 μηνύματα.
Για μένα η συνήθεια προς το τσιγάρο...μου δείχνει άτομο που είναι έρμαιο των ελαττωμάτων του και υπόδουλο των παθών του. Το τσιγάρο απλά είναι μια βιτρίνα φωτεινό «σήμα». Πίσω από εκεί γύρευε τι μπορεί να κρύβεται για την προσωπικότητα και την αντίληψη κάποιου καπνιστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μη ξεχνάς, είσαι και πολύ αλάνι αν καπνίζεις :P:P

fail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,795 μηνύματα.
αν σκεφτείς ότι τα πιπινο-κοριτσάκια την πέφτουν ωμά...σε αλάνια που καπνίζουν στριφτό και οδηγάνε θορυβώδη μηχανάκια ή αυτοκίνητα τύπου honda (μοντέλα του 1990) με 3 εξατμήσεις πετρελαιοκίνησης :P

εδώ να δεις στο Πανεπιστήμιο, κοπέλες που ξεκινήσαμε παρέα τις σπουδές και μάθανε στην πορεία το τσιγάρο..το στριφτό μπας και πάει ο νταλκάς της αγ***μήτιδας ή της κακογ***μήτιδας κάτω..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anta1996

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
εχω δοκιμασει απο περιεργεια και μονο και δεν ενιωσα τιποτα ιδιαιτερο(χαλαρωση κτλ). ολα ειναι μεσα στο μυαλο...Ανακουφισμενοι νιωθουν μονο οι εθισμενοι οι οποιοι σε καθε δυσκολη ή ευχαριστη στιγμη καταφευγουν αμεσα σε αυτο.... Αυτοι των οποιων τα χερια εχουν γινει ενα με το στομα απο το πολυ παφα-πουφα... Δεν μπορω να το θεωρησω καν ως τροπο εκτονωσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SERA

Νεοφερμένος

Ο SERA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ειναι στην κυριολεξια μια θανασιμη κακια συνηθεια...αλλα εγω προσωπικα την γουσταρω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvGen

Νεοφερμένος

Η Ευγενία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ε δεν είναι και εύκολο πράγμα για ένα καλοκαίρι να μην έχεις δει τις φίλες σου καθόλου, και μόλις γυρίσεις οι 2 κολλητές σου να καπνίζουν...
Παρ' όλο που δεν μου άρεσε καθόλου, δεν το είπα επειδή δεν θέλω να το παίξω κάποια, και ότι πρέπει να τις προστατεύω... γενικά δεν θέλω να ακουστώ σαν γονιός...
Παρ' όλα αυτά από μικρή είμαι παθητική καπνίστρια και ξέρω ότι θα με βλάψει (βλέπω τι έχουν πάθει οι γονείς μου, ο πατέρας μου ειδικά), οπότε δεν πρόκειται να δοκιμάσω, είμαι σίγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ειναι στην κυριολεξια μια θανασιμη κακια συνηθεια...αλλα εγω προσωπικα την γουσταρω...:P
Το κάπνισμα δε σου μειώνει το προσδόκιμο ζωής απλά όμως αυξάνει τις πιθανότητες να έχεις βασανιστικό θάνατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Το κάπνισμα δε σου μειώνει το προσδόκιμο ζωής απλά όμως αυξάνει τις πιθανότητες να έχεις βασανιστικό θάνατο.

εχει καταρριφθει πολλακις! συμφωνα με νεα ερευνα ούτε ΚΑΝ ο τρόπος ζωης δεν επηρεαζει το ποσο θα ζησεις! όλα εξαρτώνται από το DNA αν ειναι να ζησεις, θα ζησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Ismini...

Νεοφερμένος

Η. ..Ismini... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν βρίσκω κανένα λόγο για να καπνίσω ενώ αντίθετα υπάρχουν άπειροι για να μην το κάνω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εχει καταρριφθει πολλακις! συμφωνα με νεα ερευνα ούτε ΚΑΝ ο τρόπος ζωης δεν επηρεαζει το ποσο θα ζησεις! όλα εξαρτώνται από το DNA αν ειναι να ζησεις, θα ζησεις

:hmm: Οι καρκίνοι που προκαλούνται από το κάπνισμα είναι οι πιο επίμονοι.

Ο τρόπος ζωής φυσικά και επηρεάζει το πόσο θα ζήσεις και πως θα πεθάνεις. π.χ. ένας που δουλεύει στα ορυχεία έχει περισσότερες πιθανότητες να πεθάνει από λευχαιμία από έναν άλλο που δε δουλεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν καπνίζω,δεν πρόκειτε,γιατί δεν μου αρέσει, δεν έχω κάτι εναντίον των καπνιστών,είμαι κατα του πολέμου που γίνεται εις βαρος τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

himemar

Νεοφερμένος

Η himemar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Στην 3η λυκειου καπνιζα κανονικοτατα.
Πρωτο ετος το εκοψα -σχεδον- αφενος γιατι αδειαζε η τσεπη πολυ γρηγορα, αφετερου γιατι ηξερα ποσο βλαβερο ειναι
και αγαπω πολυ τον εαυτο μου για να τον βλαπτω :P
Βεβαια, που και που, κανω κανενα, αλλα δεν ειμαι εξαρτημενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johndrim

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Το κάπνισμα μπορεί να μην είναι θάνατος, αλλά προκαλέι πολλά προβλήματα.(δυσκολίες στην αναπνοή , πιθανότητα εμφράγματος κλπ.)
Γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να είχε απαγορευτεί μαζί με τα ναρκωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexacker

Νεοφερμένος

Ο alexacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Το κάπνισμα μπορεί να μην είναι θάνατος, αλλά προκαλέι πολλά προβλήματα.(δυσκολίες στην αναπνοή , πιθανότητα εμφράγματος κλπ.)
Γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να είχε απαγορευτεί μαζί με τα ναρκωτικά.

Γιατί αυτό και όχι το ανάποδο; Γιατί να μην αφήσεις τον άλλον να κάνει αυτό που θέλει αφόσον δεν βλάπτει κάποιον άλλον; Τον ενημερώνεις για τους κινδύνους και τα πιθανά οφέλη και τον αφήνεις να κάνει μια απόφαση. Ούτε του πρήζεις τα @@ ούτε σε ενοχλεί σε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γιατί αυτό και όχι το ανάποδο; Γιατί να μην αφήσεις τον άλλον να κάνει αυτό που θέλει αφόσον δεν βλάπτει κάποιον άλλον; Τον ενημερώνεις για τους κινδύνους και τα πιθανά οφέλη και τον αφήνεις να κάνει μια απόφαση. Ούτε του πρήζεις τα @@ ούτε σε ενοχλεί σε κάτι.
δηλαδη αν ο διπλανος σου καπνιζει δεν σε βλαπτει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Γιατί αυτό και όχι το ανάποδο; Γιατί να μην αφήσεις τον άλλον να κάνει αυτό που θέλει αφόσον δεν βλάπτει κάποιον άλλον; Τον ενημερώνεις για τους κινδύνους και τα πιθανά οφέλη και τον αφήνεις να κάνει μια απόφαση. Ούτε του πρήζεις τα @@ ούτε σε ενοχλεί σε κάτι.

το θεμα δεν ειναι αυτο... πρεπει να επισυνιστουμε τους κινδυνους γιατι υπαρχουν και ανηλικοι σε αυτο το φορουμ και καλο θα ειναι να ειναι ενημερωμενοι για την οποια τους αποφαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Γιατί αυτό και όχι το ανάποδο; Γιατί να μην αφήσεις τον άλλον να κάνει αυτό που θέλει αφόσον δεν βλάπτει κάποιον άλλον; Τον ενημερώνεις για τους κινδύνους και τα πιθανά οφέλη και τον αφήνεις να κάνει μια απόφαση. Ούτε του πρήζεις τα @@ ούτε σε ενοχλεί σε κάτι.
πολύ σωστά... τίποτα δεν έπρεπε να απαγορευτεί... πρέπει να υπάρχει όριο ηλικίας και από κάποια στιγμή και μετά ο καθένας αποφασίζει ανάλογα με τις γνώσεις του και τα "θέλω" του. αν θέλει ναρκωτικά ας τα πάρει... η απαγόρευση των ναρκωτικών βολεύει αυτούς που τα φτιάχνουν και τα διακινούν να βγάζουν χρυσά χρήματα. δεν λέω, κακιά είναι η χρήση, αλλά δεν την σταματάς απαγορεύοντας την. αντίθετα κάνεις πολύ χειρότερα τα πράγματα... [φανταστείτε άμα δεν απαγορευόταν τα ναρκωτικά, και φθηνά θα ήταν, και καθαρά, και σε σωστές ποσότητες. ΚΑΙ δεν θα γινόντουσαν τσακωμοί για χάρη τους, δηλαδή δεν θα αυξανόταν η εγκληματικότητα από τους ναρκομανείς που ψάχνουν χρήματα για την δόση τους. Δεν θα πέθαιναν τόσοι άνθρωποι] διαβάστε εδώ για να καταλάβετε περισσότερα sex on the bitch


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
είμαι μικρή ακόμα για να καπνίζω αλλά ελπίζω να μην το αρχίσω στο μέλλον, το τσιγάρο μου σπάει τα νεύρα, και περισσότερο μου τη σπάει που κάποιοι που ξέρουν ότι το συχαίνομαι καπνίζουν άνετα και χαλαρά είτε είμαι εκεί είτε δεν είμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top