Κάπνισμα

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
μεγαλη βλακεια το καπνισμα..θεωρειτε μαγκια αλλα δεν ειναι..πρωτα απ ολα κανει κακο στην υγεια μετα στην τσεπη και στους γυρω μας...δυστηχως ομως ολο και περισσοτεροι εφηβοι καπνιζουν..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Θυμάμαι Α Λυκείου είχα δοκιμάσει ένα απο περιέργεια. Ήθελα να δω τι στο καλό σου κάνει αυτό το μικρό πραγματάκι και κολλάς μαζί του. ΑΠΑΙΣΙΟ. Δεν ξανακούμπησα τίποτα από τότε και ούτε πρόκειται. Άσε που 3 με 4 ευρώ το πακέτο; Δεν βγαίνουμε ρε παιδιά :P χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Και εμένα καπνίζει ο μπαμπάς μου, πολύ!!! Παλιότερα μάλιστα καπνιζε 3 πακέτα την ημέρα... Έχει όμως πολύ άγχος από την δουλειά του... Για αυτό δεν μπορώ να κάνω και κάτι...!!!
(Πιο μικρή και εγώ έκανα διάφορα, έκρυβα πακέτα αναπτήρες κτλ)

Γενικά είμαι κατά του καπνίσματος... Βέβαια αρκετά παιδιά από την παρέα μου καπνίζουν, ποτέ όμως δεν σκέφτηκα να το αρχίσω και εγώ, αν και έχω δοκιμάσει...
Δεν ξέρω!! Απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι βρίσκουν στο τσιγάρο!!! Για εμένα είναι κάτι το άχρηστο, το ανούσιο! Πραγματικά δεν ωφελεί και δεν χρησιμεύει σε τπτ... Αντιθέτως μόνο κακό κάνει...
Εντάξει από πολλούς θεωρείται μαγκιά, μπορεί να σε βλέπουν αλλιώς οι άλλοι κτλ... αλλά οκ! αυτά είναι βλακείες, ανωριμότητες!!!
Και όλα αυτά περί άγχους, χαλαρώματος, ηρεμίας κτλ τα θεωρώ τρίχες:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoeyGolfi

Νεοφερμένος

Ο JoeyGolfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν πιστευω παντως πως πρεπει να υπερβαλουμε. Αλλα πραγματικα στις λιγες φορες που εχω ταξιδεψει στο εξωτερικο ειδα πως τα πραγματα ηταν πολυ απλα. Ολοι ειχαν καταλαβει πως το τσιγαρο γινοταν μονο σε ανοιχτο χωρο (με ελαχιστες εξαιρεσεις) και ολοι το σεβονταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
To κάπνισμα για μένα είναι ο χειρότερος τρόπος να σπαταλάς τα χρήματα σου, γιατί περι σπατάλης πρόκειται όταν στην ουσία δεν σου προσφέρει τίποτα (αυτό το λέω και το πιστεύω και ας καπνιζω 6 χρόνια). Μερικοί το θεωρούν μαγκιά αλλά στην ουσία αυτοί οι ανθρωποι απλά φοβούνται να παραδεχτούν ότι είτε τους αρέσει είτε το κάνουν γιατί έτσι νομίζουν θα γίνουν πιο ευκολα αποδεκτοί από τους άλλους (που καπνίζουν) και ας μην τους αρέσει. Γενικά αν μπορείτε να το αποφύγετε θα κάνετε το καλύτερο δώρο στον εαυτό σας!! Και όπως είπε και ο Kossal η τιμή τους έχει εκτοξευθεί....Είναι αυτό που λέμε "όλα τα είχε η Μαριορή, ο φερετζές της έλειπε"..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜαθητήςΕΠΑΛ

Νεοφερμένος

Ο ΜαθητήςΕΠΑΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Και εγώ έχω δοκιμάσει δυο φορες αλλα και τις δυο ένιωσα κάτι σαν δηλητήριο...την γλίτωσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
hale εδω που τα λεμε εχεις ενα δικιο...εγω ευτυχως κανω λιγα και στριφτο...βαριεμαι να στριβω συνεχεια και μια να μου σβηνει μια να αναβω και κανω λιγοτερα απο παλια που εκανα κανονικα....παντως εγω το ξεκινησα για μαγκια....αυτη ειναι η αληθεια γιατι οι περισσοτεροι γι αυτο ξεκινησαμε...τωρα μου εγινε συνηθεια...μπορω να βαλω ομως ορια στον εαυτο μου...αν πω θα κανω 3 θα κανω 3...καποιες μερες αν εχω πολλα πραγματα να κανω μπορει να κανω μονο 2...αλλες παλι μπορει να με πιασει βαρεμαρα και να κανω και 10(αυτες οι μερες ευτυχως ειναι λιγες)

dannaros νιωθω οτι δεν με σεβονται οταν δεν μου εχουν χωρο να καπνιζω(ε δεν ειπα και σε νοσοκομεια μην τρελαθουμε τελειως) και δεν με σεβονται οταν μου πετανε το κλασσικο : χεστηκα που καπνιζεις!να πας αλλου...ε κατσε κυριε να μην κυκλοφορω δηλ? αμα ειχε χωρο για εμενα θα πηγαινα εκει να κατσω χαζη δεν ειμαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
dannaros νιωθω οτι δεν με σεβονται οταν δεν μου εχουν χωρο να καπνιζω
Για το παραπάνω όμως δεν ευθύνονται οι μη καπνιστές... Μπορεί κάλλιστα να ευθύνεται καπνιστής... Και πάλι δεν έχει καμία σημασία... Μπράβο που παραδέχτηκες ότι το ξεκίνησες για "μαγκιά" και ακόμα περισσότερο που έχεις μετανοήσει για αυτό που θεωρούσες μαγκιά... Μετανοήσει με την έννοια μετά+νοώ, αλλάζω νου....:) Και δεν είσαι μόνο εσύ. Όλοι έχουμε κάνει πράγματα που θεωρούμε μαγκιά λίγο ή πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ααα και να προσθεσω και κατι αλλο που το εχει πει φιλη μου "(το τσιγαρο)με κανει να ξεχνιεμαι"
ενταξει μαλακια...αν θελετε να καπνιζεται μη το λετε αυτο θα φατε γιαουρτια!!(εγω γιαουρτι δεν εριξα...γερο κραξιμο εριξα αλλα μην φανταστειτε οτι επιασε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theseus

Νεοφερμένος

Ο Theseus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Θεόδωροι (Κόρινθος). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
καπνιζω = ειμαι μαζοχας, επειδη πληρωνω για να καταστρεψω τον εαυτο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
dannaros νιωθω οτι δεν με σεβονται οταν δεν μου εχουν χωρο να καπνιζω

Υπάρχει όσο χώρος θέλεις έξω. Σε κλειστούς χώρους απαγορεύεται, εκτός και αν είναι χώρος καπνιστών.

Εγώ όμως όταν πάω στην στάση του σχολείου μου τον χειμώνα με τον δυνατό αέρα και το κρύο και μέσα βρωμάει και καπνίζουν καμιά δεκαριά άτομα αναγκάζομαι να κάτσω έξω. Ε τότε πιστεύω ότι δεν με σέβονται :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Υπάρχει όσο χώρος θέλεις έξω. Σε κλειστούς χώρους απαγορεύεται, εκτός και αν είναι χώρος καπνιστών.

Εγώ όμως όταν πάω στην στάση του σχολείου μου τον χειμώνα με τον δυνατό αέρα και το κρύο και μέσα βρωμάει και καπνίζουν καμιά δεκαριά άτομα αναγκάζομαι να κάτσω έξω. Ε τότε πιστεύω ότι δεν με σέβονται :mad:
Συμφωνω κανεις σχεδον απο τους καπνιζοντες επι σειρα ετων δε σεβεται τους μη καπνιζοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
καπνιζω = ειμαι μαζοχας, επειδη πληρωνω για να καταστρεψω τον εαυτο μου
Αν και δεν ειμαι καπνιστης,
αν και δεν προκειται να γινω ποτε επειδη ασχολουμαι με τον αθλητισμο,
διαφωνω καθετα.

Η εκφραση αυτη ακουγεται ωραια,αλλα κρυβει ορισμενα λαθακια.Δηλαδη δεν αναφερει τα θετικα που προσφερει το τσιγαρο στον καπνιστη,οπως στιγμες χαλαρωσης(?),μαγκια ισως,ευκολοτερη προσαρμογη σε ορισμενες ομαδες φιλιων και αλλα που δεν γνωριζω.Θα μου πεις ρε φιλε θα θυσιασω ορισμενα χρονια απο τη ζωη μου για να αποκτησω ορισμενα απο τα παραπανω?Ε να που ορισμενοι το προτιμουν.

Το ιδιο παντως συμβαινει και με οποιαδηποτε ανθυγιεινη συνηθεια μας που ,ας μην το πω και πολυ σωστα,προτιμουμε μια ευχαριστηση της στιγμης παρα τις περισσοτερες ωρες ζωης(η μερες συνολικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Αν και δεν ειμαι καπνιστης,
αν και δεν προκειται να γινω ποτε επειδη ασχολουμαι με τον αθλητισμο,
διαφωνω καθετα.

Η εκφραση αυτη ακουγεται ωραια,αλλα κρυβει ορισμενα λαθακια.Δηλαδη δεν αναφερει τα θετικα που προσφερει το τσιγαρο στον καπνιστη,οπως στιγμες χαλαρωσης(?),μαγκια ισως,ευκολοτερη προσαρμογη σε ορισμενες ομαδες φιλιων και αλλα που δεν γνωριζω.Θα μου πεις ρε φιλε θα θυσιασω ορισμενα χρονια απο τη ζωη μου για να αποκτησω ορισμενα απο τα παραπανω?Ε να που ορισμενοι το προτιμουν.

Το ιδιο παντως συμβαινει και με οποιαδηποτε ανθυγιεινη συνηθεια μας που ,ας μην το πω και πολυ σωστα,προτιμουμε μια ευχαριστηση της στιγμης παρα τις περισσοτερες ωρες ζωης(η μερες συνολικα).
ξέχασες να αναφέρεις την εξάρτηση... πολλοί θα ήθελαν να διακόψουν αλλά δεν "μπορούν"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
hale εδω που τα λεμε εχεις ενα δικιο...εγω ευτυχως κανω λιγα και στριφτο...βαριεμαι να στριβω συνεχεια και μια να μου σβηνει μια να αναβω και κανω λιγοτερα απο παλια που εκανα κανονικα....παντως εγω το ξεκινησα για μαγκια....αυτη ειναι η αληθεια γιατι οι περισσοτεροι γι αυτο ξεκινησαμε...τωρα μου εγινε συνηθεια...μπορω να βαλω ομως ορια στον εαυτο μου...αν πω θα κανω 3 θα κανω 3...καποιες μερες αν εχω πολλα πραγματα να κανω μπορει να κανω μονο 2...αλλες παλι μπορει να με πιασει βαρεμαρα και να κανω και 10(αυτες οι μερες ευτυχως ειναι λιγες)

Κοιτα και εγω στριφτο κανω και μονο οταν βγω εξω με παρεα...δηλαδη δε μπορω να κατσω να καπνισω μονος στο σπιτι (σημειωση: κανεις απο την παρεα μου δεν καπνιζει). Το καπνο τον ξεκινησα για να μειωσω τα τσιγαρα που εκανα γιατι ειχα φτασει τα 15 τσιγαρα ημερισιως ενω τωρα ειμαι στα 5 με 6 (και αυτα οχι καθημερινα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Κοιτα και εγω στριφτο κανω και μονο οταν βγω εξω με παρεα...δηλαδη δε μπορω να κατσω να καπνισω μονος στο σπιτι (σημειωση: κανεις απο την παρεα μου δεν καπνιζει). Το καπνο τον ξεκινησα για να μειωσω τα τσιγαρα που εκανα γιατι ειχα φτασει τα 15 τσιγαρα ημερισιως ενω τωρα ειμαι στα 5 με 6 (και αυτα οχι καθημερινα)...



xa μου θύμησες μια ιστοριουλα
μου θυμισες ενα φιλαρακι που μου ειχε πει οτι αρχισε να στριβει τσιγαρα για να καπνιζει λιγοτερο
οταν ειχαμε παει σε ενα ταξιδακι και ηταν να οδηγησει κανα 2ωρακι τον πετυχα να φταιχνει τσιγαρακια και να τα βαζει στη τσεπη του πριν ξεκινήσουμε για-οπως μ ειχε πει- ''να καπνισω αν χρειαστει...":P:clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Eγω δεν καπνιζω γιατι θελω να εχω την υγεια μου και πιστευω οτι ειναι μια κακη συνηθεια οπως το αλκοολ.Ελπιζω να μην δοκιμασω ποτε τσιγαρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
το κακο μπαχαλο που γινεται καθε φορα στις γενικες συνελευσεις το εχετε προσεξει;;;; :/::/:εγω μετα βιας βλεπω τους συμφοιτητες μου απο τον καπνο...κιοταν μια φορα εβηξα και πηγα να κανω παρα περα μου λεει ειρωνικα ....μια που καπνιζε:smoke::smoke::smoke:: α ναι μωρε σορρυ εσενα σε ξεχασαμε !
λες και ειμαι κανενα νηπιο!:pfff::baby::baby:
δεν παμε καλααααααααααααα:blink::blink::wall::wall::mpliaks::mpliaks::mpliaks::pfff::1eye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
το κακο μπαχαλο που γινεται καθε φορα στις γενικες συνελευσεις το εχετε προσεξει;;;; :/::/:εγω μετα βιας βλεπω τους συμφοιτητες μου απο τον καπνο...κιοταν μια φορα εβηξα και πηγα να κανω παρα περα μου λεει ειρωνικα ....μια που καπνιζε:smoke::smoke::smoke:: α ναι μωρε σορρυ εσενα σε ξεχασαμε !
λες και ειμαι κανενα νηπιο!:pfff::baby::baby:
δεν παμε καλααααααααααααα:blink::blink::wall::wall::mpliaks::mpliaks::mpliaks::pfff::1eye:
όταν την δεις στον τάφο ή στο νοσοκομείο λόγω καρκίνου θα δούμε τότε ποιος είναι το νήπιο... Μην αναφέρω και την ηλιθιότητα του να ξοδεύεις τόσα λεφτά όταν ακόμα και ένα νήπιο θα τα χρησιμοποιούσε για καλύτερους λόγους...(actionman, barbie, καπότες...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
όταν την δεις στον τάφο ή στο νοσοκομείο λόγω καρκίνου θα δούμε τότε ποιος είναι το νήπιο... Μην αναφέρω και την ηλιθιότητα του να ξοδεύεις τόσα λεφτά όταν ακόμα και ένα νήπιο θα τα χρησιμοποιούσε για καλύτερους λόγους...(actionman, barbie, καπότες...)
και ανεφερες τους καλυτερους:whistle::whistle::whistle: παντως τωρα που το λες αμα εισια χρονιος καπνιστης παει....φαλιρησες! εχω μια φιλη που καπνιζει 6 χρονια maybe more και μου λεει μπορει να καπνισει και πακετο την ημερα:eek::eek::eek: αφου δεν βγαινει πολλες φορες λογω οικονομικων θεματων και προτιμαει να παρει τσιγαρο ....και καθεται με τον καπνο λεει (ετσι γλυτωνει και την τρακα);););):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top