Κάπνισμα

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εχεισ σχέση εσύ με τον πρωταθλητισμό???
πέρυσι πρωταθλητής Ελλάδος και συμμετοχή σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε ατομικό άθλημα, δεν θέλω να αναφέρω ποιο. Καθαρός φυσικά (ούτε καν βιταμίνες), δεν μπορούσα να ανταγωνιστώ τα μεγάλα ονόματα της κατηγορίας μου. Φυσικά δεν ήμουν αντάξιος (λοχι για μετάλλιο αλλά θα μπορούσα να πάω σε 7δα ας πούμε) αλλά όσο και να είναι στο δικό τους επίπεδο είχαν σίγουρα κάποια "συμπληρώματα".
Α και εύχομαι ο αδερφός σου να τα πηγαίνει καλά, αλλά να ξες, αν ποτέ του γίνει πρόταση για καμιά τέτοια ουσία, δεν παύει να είναι παγκόσμιο, πες του να τα παρατήσει. Ότι έχει πετύχει, το έχει πετύχει για τον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
μονο για καπνισμα δν λεμε εδω μεσα τελος παντων εγω θα γυρισω στο θεμα...ναι καπνιζω ναι κοντευω τα δυο χρονια αρχισε ως προσπαθεια να γνωρισουμε κατι παιδια στο διπλα παγκακι..χαζο ? το ξερω ..κολλας γρηγορα ειναι η αληθεια παρολαυτα πιστευω οτι ειμαι διαφορετικη περιπτωση..μπορω να μην κανω τσιγαρο και ενα χρονο δν εχω προβλημα απλα εχω συνηθισει να συνοδευει την κουβεντα τον καφε ...θα μπορουσα καλλιστα να εχω ενα καλαμακι στο στομα αρκει κατι να κραταω..το σιγουρο ειναι οτι βρωμας, χαλας λεφτα (γιατι αν ειναι να καπνιζεις καπνισε οχι αυτοκτονα..) και εχεις και στο νου σου α! η μανα μου που να τα κρυψω? οχι μαμα δεν ειναι δικα μου της μαριας απλα τα κρατησα εγω! αν ηθελα να το κοψω θα το κοβα καποια στιγμη ναι τρ δν νομιζωω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
επειδη ξερω αγαπημενα μου προσωπα που καπνιζουν,να κοψεις το καπνισμα ειναι πολυ δυσκολο...γενικα πιστευω οτι για να αρχισεις να καπνιζεις ή θα εχεις προβληματα και θα τραβας ζορι ή θα παρασυρθεις ή θα θελεις να το παιξεις υπερανω και κατι τετοιο τελος παντων...αρχικα,το καπνισμα δε σου λυνει τα προβληματα που εχεις αλλα σου επιπροσθετει κι αλλο ενα ακομα...απο την αλλη ,θα εισαι μαλλον πολυ αδυναμος χαρακτηρας.. οταν καποιος καπνιζει και αφηνει το βλεμμα του να πλανιεται χανει δευτερολεπτα και ισως λεπτα απο τη ζωη του..:mad:μακαρι καποιοι να μην το αρχισουν ποτε και αυτοι που καπνιζουν να το κοψουν οσο το δυνατο πιο γρηγορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m@iry

Νεοφερμένος

Η MAIΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κροκεές (Λακωνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δεν καπνιζω και ουτε θελω να το αρχισω!!!Το ξερετε οτι με καθε τσιγαρο που κανει καποιος μειωνεται η ζωη του κατα 5 λεπτα??:eek:Δηλαδη ΕΛΕΟΣ.....Το λεω στους φιλους μου που καπνιζουν και με συνδεουν με Καϊρο!!!!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Δεν καπνιζω και ουτε θελω να το αρχισω!!!Το ξερετε οτι με καθε τσιγαρο που κανει καποιος μειωνεται η ζωη του κατα 5 λεπτα??:eek:Δηλαδη ΕΛΕΟΣ.....Το λεω στους φιλους μου που καπνιζουν και με συνδεουν με Καϊρο!!!!!!:mad:
Δεν φταις εσύ που οι άλλοι είναι προβατάκια, δεν εκτιμάνε την ζωή τους και χρειάζονται κάτι για το "άγχος" γιατί σε σχέση με εμάς (τους μη καπνίζοντες) κάνουν "τρομερές" δουλειές. Ό,τι και αν πει κάποιος σαν άλλοθι έχει άδικο, πάντως μπράβο σε εσένα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν φταις εσύ που οι άλλοι είναι προβατάκια, δεν εκτιμάνε την ζωή τους και χρειάζονται κάτι για το "άγχος" γιατί σε σχέση με εμάς (τους μη καπνίζοντες) κάνουν "τρομερές" δουλειές. Ό,τι και αν πει κάποιος σαν άλλοθι έχει άδικο, πάντως μπράβο σε εσένα :clapup:
καλα πολλοι καπνιστες αυτο με το αγχος το εχουν κανει πιπιλα..."το αρχισα γτ ειχα αγχος και πολλα προβληματα"..αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως το τσιγαρο που τους δημιουργει και αλλα προβληματα τους χρησιμευει στο να λυσουν αυτα που ηδη εχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
καλα πολλοι καπνιστες αυτο με το αγχος το εχουν κανει πιπιλα..."το αρχισα γτ ειχα αγχος και πολλα προβληματα"..αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως το τσιγαρο που τους δημιουργει και αλλα προβληματα τους χρησιμευει στο να λυσουν αυτα που ηδη εχουν...
Δεν λέω ότι δεν δρα ως αγχολυτικό, απλά το άγχος και τα προβλήματα δεν εμφανίζονται μόνο στους μελλοντικούς καπνίζοντες... Είναι μια αδυναμία, είναι ένα λάθος [μην ποζάρετε το άγχος σαν δικαιολογία για την αδυναμία σας γιατί το άγχος υπάρχει και σε εμάς:clapup:]. Ίσα ίσα το τσιγάρο προσθέτει ένα ακόμα πρόβλημα όπως το λέτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rarabylum

Νεοφερμένος

Η rarabylum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
δν πιστευω οτι καποιος τ ξεκινα λογω προβληματων και αγχους...αλλα σιγουρα ενας καπνιστης προσπαθει ν ξεχασει τ αγχος με τσιγαρο.. ο εθισμος προκαλει αγχος..η στερηση τ ειναι τ προβλημα.,κ αυτο π σε αγχωνει...
τ ενα τσιγαρο που θ κανεις για 'δοκιμη',για 'μαγκια','για τν παρεα', 99% θα σ κανει ,τν επομενη φορα π θα εχεις καποιο προβ,να το ζητησεις..
μην καπνιζετε παιδακια..ειναι απλα μια μλκ..θα σ χαλασει παααρα πολλα λεφτα,πολλες στιγμες,κ τν υγεια σ...δν αξιζει... και στ κοριτσακια,κανει κυτταριτιδα π δε φευγει ποτε,αν ειναι κατι π σας νοιαζει :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
να σας πω την γνωμη μου εγω: αν σταματουσαν τωρα και διαπαντως οι πανελλαδικες εξετασεις θα μειωνοταν το ποσοστο των καπνιζωντων μαθητων κατα 5-7%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rarabylum

Νεοφερμένος

Η rarabylum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
αμφιβαλλω...:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
μην ποζάρεις δικαιολογίες φίλε... εγώ γιατί δεν το άρχισα? όλη στην ίδια κατάσταση είμαστε... Άλλοι παλεύουν και άλλοι δεν την παλεύουν...

δν πιστευω οτι καποιος τ ξεκινα λογω προβληματων και αγχους...αλλα σιγουρα ενας καπνιστης προσπαθει ν ξεχασει τ αγχος με τσιγαρο.. ο εθισμος προκαλει αγχος..η στερηση τ ειναι τ προβλημα.,κ αυτο π σε αγχωνει...
τ ενα τσιγαρο που θ κανεις για 'δοκιμη',για 'μαγκια','για τν παρεα', 99% θα σ κανει ,τν επομενη φορα π θα εχεις καποιο προβ,να το ζητησεις..
μην καπνιζετε παιδακια..ειναι απλα μια μλκ..θα σ χαλασει παααρα πολλα λεφτα,πολλες στιγμες,κ τν υγεια σ...δν αξιζει... και στ κοριτσακια,κανει κυτταριτιδα π δε φευγει ποτε,αν ειναι κατι π σας νοιαζει :Ρ

Όχι 99% πάντως :P, αλλά συμφωνώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Effy18

Νεοφερμένος

Η Effy18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Κάποιος κάποτε είπε ότι το να καπνίζεις είναι σαν να χτυπάς το κεφάλι σου με ένα σφυρί γιατί πολύ απλά όταν σταματήσεις να το κάνεις, νιώθεις καλύτερα. Μια φορά δοκίμασα και το κατάλαβα. Δε νομίζω να το ξανακάνω αλλά δεν είμαι και σίγουρη... Πάνω στην κυκλοθυμία της εφηβείας ποτέ δεν ξέρεις :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Eίναι κατάντια να βλέπεις μικρά παιδιά στην εφηβεία να επιδιώκουν τον..καρκίνο. Βέβαια, θα μου πείτε και ο καρκίνος είναι μια στάση ζωής! Ένα είδος βίτσιου και φετίχ στα τόσα άλλα που έχουμε...Δεν μας έφτανε η οργανική καρκινογόνα χημεία που έχουμε σε καθημερινή βάση, τσιγάρο θέλουμε. :) Καθήστε να φτάσει το πακέτο 20 € και μετά θα σας πω ποιοι θα καπνίζουν από νταλκά, βίτσιο...και άλλες μαλακίες. Αν είναι δυνατόν τα μικρά να έχουν νταλκά! Εμείς οι φοιτητές τι να πούμε, που για ένα μάθημα χάνουμε έτος ολόκληρο..:whistle:

Αλλά όπως είπα, βίτσιο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Καπνιζω, αλλα σπανια...Συνηθως υστερα απο ενα κουραστικο διαγωνισμα οταν επιστρεφοντας στο σπιτι το βραδυ περναω βολτα απο το παρκο της πολης...Με ξεκουραζει και παραλληλα με εμπνεει.(Δεν εχω καπνισει ποτε ημερα και ουτε θελω:P)ΑΑαα! και οταν βγω σε κανενα ροκ μπαρ μαζι με την μπυρα και τα πατατακια το συνδεω μια χαρα.Δεν θεωρω παντως οτι ειμαι εθισμενη.Μπορει για παραδειγμα να μην καπνισω δυο εβδομαδες και παραπαααανω.(εχει 6μηνο αυτη η κατασταση.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Eίναι κατάντια να βλέπεις μικρά παιδιά στην εφηβεία να επιδιώκουν τον..καρκίνο. Βέβαια, θα μου πείτε και ο καρκίνος είναι μια στάση ζωής! Ένα είδος βίτσιου και φετίχ στα τόσα άλλα που έχουμε...Δεν μας έφτανε η οργανική καρκινογόνα χημεία που έχουμε σε καθημερινή βάση, τσιγάρο θέλουμε. :) Καθήστε να φτάσει το πακέτο 20 € και μετά θα σας πω ποιοι θα καπνίζουν από νταλκά, βίτσιο...και άλλες μαλακίες. Αν είναι δυνατόν τα μικρά να έχουν νταλκά! Εμείς οι φοιτητές τι να πούμε, που για ένα μάθημα χάνουμε έτος ολόκληρο..:whistle:

Αλλά όπως είπα, βίτσιο...:hmm:

Κοιτα ουτε εγω δεν καπνιζω και ουτε εχω καπνισει ποτε,αλλα δεν μπορεις να πεις οτι το καπνισμα ειναι "βιτσιο" ουτε σταση ζωης,απλως μια συνηθεια/εξαρτηση καποιων ανθρωπων(η μαλλον πολλων ανθρωπων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως δεν πρεπει καν να αρχισει καποιος το καπνισμα. Κανει πολυ κακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

glaider

Νεοφερμένος

Ο glaider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δεν έχω βάλει ποτέ τσιγάρο στο στόμα μου και ούτε σκοπεύω να το κάνω για ευνόητους λόγους... Νιώθω τέλεια και δεν μου λείπει τίποτα ως μη Καπνίζων, οπότε δεν βλέπω και το λόγο να ξεκινήσω κάτι το οποίο θα μου χαλάσει την υγεία πρώτα απ'όλα και που θα αναγκαστώ να μπω στη (δύσκολη) διαδικασία να το κόψω στα 50 ή 60 μου χρόνια κατ εντολή γιατρού!! :Ρ Και εδώ που τα λέμε, ας απαντήσει κάποιος που καπνίζει...
Για ποιο λόγο πρέπει να αρχίσει κάποιος το κάπνισμα??? Ποια επιχειρήματα θα μου προβάλατε για να με πείσετε να ξεκινήσω το κάπνισμα? (αν βρείτε κάποια :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Δεν έχω βάλει ποτέ τσιγάρο στο στόμα μου και ούτε σκοπεύω να το κάνω για ευνόητους λόγους... Νιώθω τέλεια και δεν μου λείπει τίποτα ως μη Καπνίζων, οπότε δεν βλέπω και το λόγο να ξεκινήσω κάτι το οποίο θα μου χαλάσει την υγεία πρώτα απ'όλα και που θα αναγκαστώ να μπω στη (δύσκολη) διαδικασία να το κόψω στα 50 ή 60 μου χρόνια κατ εντολή γιατρού!! :Ρ Και εδώ που τα λέμε, ας απαντήσει κάποιος που καπνίζει...
Για ποιο λόγο πρέπει να αρχίσει κάποιος το κάπνισμα??? Ποια επιχειρήματα θα μου προβάλατε για να με πείσετε να ξεκινήσω το κάπνισμα? (αν βρείτε κάποια :D)

Γιατί είναι ωραίο. Απλά αυτό. Ξέρω ελάχιστα ισχυρό επιχείρημα.

Βέβαια πολλοί καπνίζουν χωρίς να λάβουν υπόψιν τους λογικά επιχειρήματα, απλά πάνε με τα νερά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γιατί είναι ωραίο. Απλά αυτό. Ξέρω ελάχιστα ισχυρό επιχείρημα.
Είναι αρκετά ισχυρό κατά την γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

POVEPY

Νεοφερμένος

Η POVEPY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ δεν καπνίζω, δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και ούτε σκοπεύω να το αρχίσω ποτέ.....και αν και η φίλη μου καπνίζει κάθε φορά πού είμαστε μαζί δεν μπαίνω στον πειρασμό...Γενικά πιστεύω ότι δεν έχει νόημα να καπνίζει κάποιος και να επιβαρύνει τον οργανισμό του....ακόμα και αν κάποιοι βρίσκουν τη δικαιολογία του άγχους και τον προβλημάτων...όλα αυτά είναι βλακείες το τσιγάρο δεν δίνει λύση στα προβλήματα.....Πάντως δεν έχω πρόβλημα με όσους καπνίζουν είναι δικαίωμα τους και επιλογή τους....και όλοι ξέρουν τις συνέπειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top