Κάπνισμα

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
οχι δεν καπνιζω αλλα ειχα δοκιμασει στην πρωτη δημοτικου...και δεν μ αρεσε!
ενα θα πω! ειναι ξεφτιλα να νομιζει καποιος οτι το τσιγαρο ειναι μαγκια....αναφερομαι κυριως στα παιδια του γυμνασιου γιατι εκει κυκλοφορει κυριως αυτη η φημη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αλήθεια, τι κάνουν στο σχολείο σας οι καθηγητές σας με το κάπνισμα? Καπνίζουν στο γραφείο? Καπνίζουν στην αυλή? Βγαίνουν στο δρόμο? Στο δικό μου πηγαίνουν σε ένα υπόστεγο σε μια γωνία της αυλής που έχουν στήσει και τραπεζάκια. Σε ένα άλλο σχολείο έχω ακόυσει ότι οι καθηγητές βγαίνουν και καπνίζουν στο δρόμο, αλλά οι μαθητές καπνίζουν στην αυλή. Χα-χα-χα!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Oι καθηγητές στο γραφείο και οι μαθητές στις τουαλέτες. Κάποιες φορές, θυμάμαι, οι καθηγητές έκαναν ντου στις τουαλέτες και τους έβλεπαν. :lol:
Το πιο χαζό ήταν όταν εν ώρα μαθήματος ζητούσαν να πάνε τουαλέτα, έκαναν 10-20 λεπτά και ερχόταν και βρωμούσαν τσιγάρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ασε που μετα σε καρφωνουν με την μια στους γονεις σου! εκει να δεις γλεντια!η μανα μου σαν μανιακη να ψαχνει για τσιγαρα!λες και αμα καπνιζα θα μπορουσε να βρει την κρυψωνα που θα σκαρφιζοταν το δαιμονιο μυαλο μ!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Nop, κάρφωμα δεν ακούστηκε ποτέ να γίνει.
Απλά ξέρεις, οι καθηγητές παίρνουν υφάκι και σου πετάνε μπιχτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
καλε εμενα μπροστα στα ματια μου εγινε το σκηνικο! πηγε η μανα μου να ρωτησει για τους ελεγχους πως τα πηγα και της εριχνε μπηχτες! ηταν και η μανα της κολλητης μου εκει και οι μπηχτες ηταν για αυτην και η μανα μ νομιζε οτι ηταν για μενα και εγινε χαμος!
δεν θα την πετυχω πουθενα αυτη την διεθυντρια?
εχει να φαει πολλα γιαουρτια στην μαπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αλήθεια, τι κάνουν στο σχολείο σας οι καθηγητές σας με το κάπνισμα? Καπνίζουν στο γραφείο? Καπνίζουν στην αυλή? Βγαίνουν στο δρόμο? Στο δικό μου πηγαίνουν σε ένα υπόστεγο σε μια γωνία της αυλής που έχουν στήσει και τραπεζάκια. Σε ένα άλλο σχολείο έχω ακόυσει ότι οι καθηγητές βγαίνουν και καπνίζουν στο δρόμο, αλλά οι μαθητές καπνίζουν στην αυλή. Χα-χα-χα!!!


Στο δικό μου, από πέρυσι ή πρόπερσι (πότε ήταν.) ονομάστηκε "καπνηστήριο" μια αυλή που υπάρχει δίπλα από το κυλικείο. Εκεί υπάρχουν θρανία, καρέκλες. Όλοι οι καθηγητές εκεί μαζεύονται και καπνίζουν, πίνουν τρώνε κτλ. Σαν καφετεριούλα. Αλλά έχουμε πετύχει πολλές φορές καθηγητές να ανάβουν τσιγάρο στο προαύλιο.

Τώρα οι μαθητές καπνίζουν στις "τουαλέτες" και έξω στο διάδρομο με τις τουαλέτες. Βέβαια, αν σε δει καθηγητής την έβαψες και τρως αποβολή κατευθείαν. :P

Μάλιστα, στην αρχή της χρονιάς ο λυκειάρχης μας - καπνιστής - μάζεψε όλα τα παιδιά και άρχισε να τους λέει ότι άμα θέλουν να καπνίζουν ας καπνίζουν κάπου που να μην βλέπουν καθηγητές ή περαστικοί εξωσχολικοί, άρχισε να βρίζει κιόλας για αυτόν τον καταπιεστικό νόμο, ότι καπνίζει για εκείνον και ότι δεν κάνει κακό σε άλλους, κλασσικός καπνιστής.
Ντάξει. Τουλάχιστον σταμάτησε η βλακεία σε κάθε κενό να μαζεύονται σε τάξεις και να καπνίζουν -.-
Μια φορά είχε πάρει φωτιά ένας κάδος σε τάξη επειδή κάποιος έξυπνος το πέταξε μέσα χωρίς να το σβήσει. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Στο δικό μου, από πέρυσι ή πρόπερσυ (πότε ήταν.) ονομάστηκε "καπνηστήριο" μια αυλή που υπάρχει δίπλα από το κυλικείο. Εκεί υπάρχουν θρανία, καρέκλες. Όλοι οι καθηγητές εκεί μαζεύονται και καπνίζουν, πίνουν τρώνε κτλ. Σαν καφετριούλα. Αλλά έχουμε πετύχει πολλές φορές καθηγητές να ανάβουν τσιγάρο στο προαύλιο.

Τώρα οι μαθητές καπνίζουν στις "τουαλέτες" και έξω στο διάδρομο με τις τουαλέτες. Βέβαια, αν σε δει καθηγητής την έβαψες και τρως αποβολή κατευθείαν. :P

Μάλιστα, στην αρχή της χρονιάς ο λυκειάρχης μας - καπνιστής - μάζεψε όλα τα παιδιά και άρχισε να τους λέει ότι άμα θέλουν να καπνίζουν ας καπνίζουν κάπου που να μην βλέπουν καθηγητές ή περαστικοί εξωσχολικοί, άρχισε να βρίζει κιόλας για αυτόν τον καταπιεστικό νόμο, ότι καπνίζει για εκείνον και ότι δεν κάνει κακό σε άλλους, κλασσικός καπνιστής.
Ντάξει. Τουλάχιστον σταμάτησε η βλακεία σε κάθε κενό να μαζεύονται σε τάξεις και να καπνίζουν -.-
Μια φορά είχε πάρει φωτιά ένας κάδος σε τάξη επειδή κάποιος έξυπνος το πέταξε μέσα χωρίς να το σβήσει. :hehe:


τι να πεις! ακου ανθρωπο να συμβουλευσει την νεολαια!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Αλήθεια, τι κάνουν στο σχολείο σας οι καθηγητές σας με το κάπνισμα? Καπνίζουν στο γραφείο? Καπνίζουν στην αυλή? Βγαίνουν στο δρόμο? Στο δικό μου πηγαίνουν σε ένα υπόστεγο σε μια γωνία της αυλής που έχουν στήσει και τραπεζάκια. Σε ένα άλλο σχολείο έχω ακόυσει ότι οι καθηγητές βγαίνουν και καπνίζουν στο δρόμο, αλλά οι μαθητές καπνίζουν στην αυλή. Χα-χα-χα!!!


Εμας απο οτι ειδα .οι καθηγητεςβγαινουν στην ειδοδο του σχολειου και καπνιζουν (οχι εξω δηλαδη).Νταξει παλι καλα να λεμε.Η αδερφη μου που ηταν στο ιδιο λυκειο με εμνα μου λεγε για καποιους καθηγητες που καπνζαν και μες στην αιθουσα ή ανετα στο διαδρομο ξερω γω.Οι μαθητες πανε ή σε μια γωνια στο πλαι της αυλης ή στο γηπεδο του βολευ που ειναι πολυ κατω και δεν παει σχεδον κανεις ή στις τουαλετες .Καμια φορα περνανε καθηγητες απο κει αλλα απο οτι καταλαβα κανουν πως δεν ειδαν τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
Τις προάλλες που είχαμε Συνέλευση Φοιτητών, στο αμφιθέατρο (που κλασικά δεν είχε παράθυρα) σχεδόν όλοι κάπνιζαν. Σαν θάλαμος τοξικών αερίων ήταν στο Νταχάου επί Ναζιστικής Περιόδου. Ειδικά, τώρα μόδα είναι να καπνίζουν κοπέλες περισσότερο. Μια στις δυο, Ελληνίδες καπνίζει! :/: Μετά λυπόμαστε που γεννιούνται ανάπηρα παιδιά ή παιδιά με προβλήματα υγείας.:mad: Εκτός...των τετριμμένων ασθενειών: καρκίνος φάρυγγα, καρκίνος στοματικής κοιλότητας, καρκίνος πνεύμονα, καρκίνος παγκρέατος και ένα σωρό καρδιοπάθειες (με συνυπεύθυνη την καθηστική ζωή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν καπνίζω, δεν κάπνιζα, και ούτε πρόκειται να καπνίσω ποτέ, PERIOD. :P
Ο λόγος? Αντιαισθητικότητα, βλάβη στην υγεία, κ.ο.κ. κ.ο.κ. τα ξέρετε... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Τις προάλλες που είχαμε Συνέλευση Φοιτητών, στο αμφιθέατρο (που κλασικά δεν είχε παράθυρα) σχεδόν όλοι κάπνιζαν. Σαν θάλαμος τοξικών αερίων ήταν στο Νταχάου επί Ναζιστικής Περιόδου. Ειδικά, τώρα μόδα είναι να καπνίζουν κοπέλες περισσότερο. Μια στις δυο, Ελληνίδες καπνίζει! :/: Μετά λυπόμαστε που γεννιούνται ανάπηρα παιδιά ή παιδιά με προβλήματα υγείας.:mad: Εκτός...των τετριμμένων ασθενειών: καρκίνος φάρυγγα, καρκίνος στοματικής κοιλότητας, καρκίνος πνεύμονα, καρκίνος παγκρέατος και ένα σωρό καρδιοπάθειες (με συνυπεύθυνη την καθηστική ζωή).

:worry:πραγματικα δεν μας τιμα καθολου σαν χωρα.....:/:
και ενω σε ολο τον κοσμο εχει καταργηθει το καπνισμα εδω και χρονια....
εδω.... παραμενει στα κρυφα(σε μερη που-υποτιθεται-απαγορευεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Αλήθεια, τι κάνουν στο σχολείο σας οι καθηγητές σας με το κάπνισμα? Καπνίζουν στο γραφείο? Καπνίζουν στην αυλή? Βγαίνουν στο δρόμο? Στο δικό μου πηγαίνουν σε ένα υπόστεγο σε μια γωνία της αυλής που έχουν στήσει και τραπεζάκια. Σε ένα άλλο σχολείο έχω ακόυσει ότι οι καθηγητές βγαίνουν και καπνίζουν στο δρόμο, αλλά οι μαθητές καπνίζουν στην αυλή. Χα-χα-χα!!!


Μονο οι δικοι μου καθηγητες καπνιζουν στο γραφειο των καθηγητων;;:eek: οσοι μαθητες καπνιζουν με το σχολασμα κατευθειαν εξω απ'το σχολειο και τσιγαρο.Κατι ελαχιστοι εν ωρα μαθηματος με δικαιολογια την "αναγκη για τουαλετα" κλασσικα..αλλα γενικα οι μαθητες ειμαστε αρκετα πειθηνιοι σ'αυτο το θεμα οπως και σε πολλα αλλα..Οι καθηγητες ειναι αυτοι που το κανουν ντουμανι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IronBringer

Νεοφερμένος

Ο IronBringer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά εγώ που καπνίζω δεν έχω πρόβλημα να μην καπνίσω 5 ώρες εξάλλου στο διάλειμμα μπορείς βγαίνεις έξω και καπνίζεις ένα δεν είναι θέμα. Aπλά το παρατραβάνε μερικοί μερικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ενταξει ρε παιδια το καταλαβαινω ανθρωποι ειμαστε εχουμε τις αδυναμιες μας
αλλα κατα ποσο ειαι δημοκρατικο, να αναπνεεις τον καπνο του αλλου?????
Οσο για το θεμα του χωρου, στο σχολειο μας καπνιζουν σε ανοιχτο χωρο, στην αυλη εξω απο το γραφειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
:worry:πραγματικα δεν μας τιμα καθολου σαν χωρα.....:/:
και ενω σε ολο τον κοσμο εχει καταργηθει το καπνισμα εδω και χρονια....
εδω.... παραμενει στα κρυφα(σε μερη που-υποτιθεται-απαγορευεται)

εγω ειχα πετυχει μια αφισσα στη λιοσιων (αθηνα)και ελεγε οτι εινια φασιστες αυτοι που εβγαλαν τον νομο...και οτι δεν εχουμε ελευθερια.....ειχα πεθανει στο γελιο...:rofl::rofl::rofl:.κατι τετοιες αφισες δεν μπορεις να τις παρεις σοβαρα!:pfff:

χαχα εγω δεν θα ελεγα κρυφα διοτι σε οποια καφετερεια εχω παει ειδα πολλους που καπνιζαν και ζητουσαν και τασακι μαλιστα και δεν τους ελεγαν τιποτα....!
μου φαινεται το κρατος λεει θα κανει κατι....και μετα ξεχνιεται.....και αμα δεν υπαρχουν αντιδρασεις απο τους πολλους ....μια σκασιλα που την ειχε το κρατος για την υγεια του κοσμου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
απλα καποια στιγμη πρεπει να γινουμε ανθρωποι!!!
πρεπει να καταλαβαινουμε οτι ολοι ειμαστε περαστικοι
και οφειλουμε σε αυτους που θα ειναι μετα απο εμας
εναν κοσμο με λιγοτερη δυστυχια και ενα κοσμο που αναβαθμιζεται προς το καλυτερο
αν υπαρχουν ανθρωποι που θεωρουν φασιστικη την αντιληψη του να αναπνεεις τον αερα που ΠΡΕΠΕΙ, τοτε λυπαμαι για αυτους
Συμφωνα με την βικιπαιδεια (γιατι βαριεμαι να αντιγραφω απο εντυπη εγκυκλοπαιδεια :P

Ο ατμοσφαιρικός αέρας αποτελεί μίγμα πολλών αερίων, με το μεγαλύτερο ποσοστό σε όγκο να κατέχει το άζωτο (78%) και το οξυγόνο (21%). Εκτός αυτών, υπάρχει το διοξείδιο του άνθρακα, ευγενή αέρια, ίχνη υδρογόνου, όζοντος κλπ.

δεν λεει τιποτα για νικοτινη η πισσα:worry:

Σιγουρα το καπνισμα ειναι μια ευχαριστηση και μπλαμπλαμπλα αλλα ειναι ΕΦΗΜΕΡΗ και ακρως επιβλαβης
Εχει με ερευνες αποδειχθει οτι ευθυνεται για ενα σωρο ασθενειες...
Απο κει και περα ο καθενας επωμιζεται τις ευθυνες του.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Πάρτε ηλεκτρονικά τσιγάρα,ΚΑΙ τη "δουλειά" σας θα κάνετε ΚΑΙ θα γλυτώσετε από τη δική μας γκρίνια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
είναι τελείως φασιστικό κάποιοι να υπομένουν τον καπνό παθητικά επειδή θέλουν οι άλλοι να καπνίσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Να'τος πάλι ο nPb!:DΧαχαχα!

Γι'αυτό το λέω κι εγώ για τα ηλεκτρονικά,να αναπνέουν τους υδρατμούς για να μη χαλάμε τις καρδιές μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top