Κάπνισμα

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Παιδιά το κάπνισμα σκοτώνει!!!!!

Όποιος δεν έχει πειστεί ακόμα, πιστεύω ότι θα αλλάξει γνώμη βλέποντας το παρακάτω βιντεάκι... :worry:



:loltooth::loltooth::loltooth: καλοοοο

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
εδω κ μια βδομαδα καπνιζω συστηματικα πριν οχι κι τοσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εγψ θεωρώ το κάπνισμα βλακία και είμαι κατα του για αισ8ητκούς,ιδεολογικούς και κοινωνικούς λόγους.Επίσης οταν βλέπεις εναν να καπνίζει καταλαβαίνεις οτι αυτός είναι παιδί της μάζας και οι άλλοι μπορούν να του επιβάλουν αυτα που θέλουν καθώς δεν έχει το εσωτερικό σ8ένος να αντισταθεί στις προκλήσεις της κοινωνίας και να επιβάλει το δικο του στυλ στην παρέα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγψ θεωρώ το κάπνισμα βλακία και είμαι κατα του για αισ8ητκούς,ιδεολογικούς και κοινωνικούς λόγους.Επίσης οταν βλέπεις εναν να καπνίζει καταλαβαίνεις οτι αυτός είναι παιδί της μάζας και οι άλλοι μπορούν να του επιβάλουν αυτα που θέλουν καθώς δεν έχει το εσωτερικό σ8ένος να αντισταθεί στις προκλήσεις της κοινωνίας και να επιβάλει το δικο του στυλ στην παρέα..
Δεν ισχύει απαραίτητα.
Μπορεί κάποιος να ξεκινήσει το κάπνισμα προσπαθώντας να ξεφύγει/χαλαρώσει/ξεχάσει μια δύσκολη κατάσταση που αντιμετωπίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
καταλαβαίνεις οτι αυτός είναι παιδί της μάζας και οι άλλοι μπορούν να του επιβάλουν αυτα που θέλουν καθώς δεν έχει το εσωτερικό σ8ένος να αντισταθεί στις προκλήσεις της κοινωνίας και να επιβάλει το δικο του στυλ στην παρέα..

Δεν είναι ωραίο να κρίνεις τους ανθρώπους κάπως έτσι από το κάπνισμα. Γιατί σημαίνει ότι κρίνεις χωρίς να τον ξέρεις καθόλου. Δεν θα ήθελε κανείς από εμάς φαντάζομαι να του ασκηθεί μια τέτοια βαριά κριτική ειδικά όταν δεν ισχύει.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Αγαπησε τους πνευμονες σου και τα υπολοιπα ζωτικα και γεννητικα σου οργανα!
Μην αρχισεις το καπνισμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Δεν έχω δοκιμάσει...κ ούτε πρόκειται.. Κατά την γνώμη μου το κάπνισμα είναι μια πολύ διαδεδομένη συνήθεια και πολλοί νέοι νομίζουν πως αρχίζοντας το κάπνισμα μπορούν να προσελκύσουν το ενδιαφέρον των μεγάλων.. Γι'αυτούς που καπνίζουν ένα έχω να πω...ότι το κάπνισμα μειώνει την ζωή μας κ ειδικά την ζωή των νέων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaita

Νεοφερμένος

Η vaita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ενα τσιγαρο αφαιρει 5 λεπτα απο τη ζωη μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
σωστα τα λες!!:)
φαντασου οσοι κανουν πακετα καθε μερα χρονια!!!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν εχω δοκιμασει ποτε...και δεν προκειται να δοκιμασω.Σχεδον ολοι οι συμμαθητες μου καπνιζουν και οι γονεις τους καθονται και τους "καμαρωνουν".Νομιζουν οτι οποιος καπνιζει ειναι και μαγκας.Σκατα μαγκας ειναι.Πρεπει να αλλαξει αυτη νοοτροπια.ΑΜΑΝ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Το καπνισμα ειναι μια θανατηφορα συνηθεια. Δεν καπνιζω κ πιστευω οτι δεν θα καπνισω ποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Θανατηφόρα δεν λές τίποτα... Δεν με ενοχλεί τόσο αυτό όμως... Θες να πεθάνεις?? Ψόφα (με το συμπάθειο κ όλας:P) Εμένα γιατί να με σκοτώσεις??? Άντε, ο θάνατος είναι υπερβολή, αλλά και πάλι γιατί να βλάψεις την υγεία ενός τρίτου? Τέσπα, εγώ όυτε κάπνισα, ούτε καπνίζω, ούτε θα καπνίσω... Αφήνω τους άλλους γύρω μου να το κάνουν για μένα;) Το θεωρώ τελείως ηλίθια/ανώφελη/απερίσκεπτη/άσκοπη/ανθυγειηνή/χρονοβόρα/χρηματοβόρα (και όλα αυτά στο τετράγωνο) συνήθεια. Βλέπω στο σχολείο παιδιά να καπνίζουν. 'Ντάξει, αναπόφευκτο είναι κάποιοι να καπνίζουν. Και δεν με ενοχλούν κ όλας! Δλδ οι περισσότεροι από αυτούς είναι και καλά παιδιά! Αυτοί που πραγματικά με ενοχλούν όμως είναι αυτοί που νομίζουν ότι γινεσαι αυτομάτως κάποιος με το που ξεκκινάς το κάπνισμα... Εσείς οι καπνιστές όντως κερδίζετε κάτι, επιβαρυμένη υγεία, νικοτίνη/πίσσα στον οργανισμό και το πιό καλό? ΜΕΙΟΝ 1400 ευρώ ετησίως για ένα πακέτο την ημέρα:P Και μην ξεχνάμε το σούπερ σλόγκαν (χωρίς πλάκα ειναι γ@μ@το:D) "Δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές... ΜΟΝΟ ΑΝΤΙπαθητικοί ΑΝΤΙκαπνιστές":clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Eιμαι αντιπαθητικος καπνιστης δε θελω τον αλλο ή αλλη ουτε να τον βλεπω
να καπνιζει τρελαινομαι!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το πρώτο μου τσιγάρο το έκανα στο στρατό. Δυστυχώς το ξεκίνησα τότε που περνούσα δύσκολα στη σχολή μηχανικού και μου έμεινε μετά και στη μονάδα σαν δόκιμος. Ευτυχώς εδώ και 1 μήνα το έκοψα μαχαίρι και χωρίς δυσκολία. Ίσως επειδή δεν ήμουν χρόνιος καπνιστής αλλά μου ήταν εύκολο να το κόψω και συνειδητοποιώ ότι οι περισσότεροι καπνίζουν ασυναίσθητα είτε επειδή θέλουν να κρατάνε κάτι στο χέρι τους για να μην "κρέμεται" είτε για μαγκιά είτε γιατί υποσυνείδητα νομίζουν ότι τους βοηθά να ξεπεράσουν δύσκολες ψυχολογικές καταστάσεις είτε γιατί το έχουν ταιριάξει μέσα τους σαν απόλαυση με άλλα πράγματα (π.χ. καφές).

Πραγματικά δεν βρίσκω τίποτα στο κάπνισμα. Ούτε απόλαυση ούτε τίποτα. Απλά όταν είσαι ευάλωτος λόγω υπερβολικής ψυχολογικής και σωματικής πίεσης είναι εύκολο να παρασυρθείς από τους υπόλοιπους που καπνίζουν και να κάνεις μια δυο "τζουρίτσες", οι οποίες στη συνέχεις γίνονται ολόκληρα τσιγάρα και μετά ολόκληρα πακέτα. Προσωπικά πιστεύω ότι το κάπνισμα είναι εύκολο να το κόψει κανείς. Το μόνο που χρειάζεται είναι θέληση και αποφασιστικότητα. Όποιος λέει ότι δεν μπορεί να το κόψει, δεν θέλει να το κόψει.

Αντε, ψυχολόγησα πάλι. (Τύφλα να έχει ο Φρόιντ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Mη τρελαίνεσαι γιατι θα συνεχίσεις να βλέπεις τους καπνιστές γύρω σου να συνεχίζουν και παλι το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους με την ανοχή του νόμου!Τελικά ο νόμος περί απαγόρευσης του καπνίσματος τροποποιήθηκε και πάλι,λόγω οικονομικής κρίσης(τα μαγαζια δε δούλευαν λόγω απαγόρευσης).Και εγω αντιπαθώ το κάπνισμα,προσπαθώντας να αποφεύγω χώρους καπνιστών (αλλά είναι πραγματικά δύσκολο),είμαστε ''όλοι'' καπνιστές,είτε καπνίζοντες είτε παθητικοί,δυστυχώς:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω πως το κάπνισμα δεν είναι κακό αν το έχεις αρχίσει αλλά αν δε το δοκίμασες καλύτερα να το αποφύγεις. Διότι είναι κι αυτό εθισμός, ένα πολύ πιο ήπιο ναρκωτικό που αν το αρχίσεις δε μπορείς να το κόψεις. Πάντως δε θέλω να το δοκιμάσω γιατί όπως λένε καταστρέφεις τα πνευμόνια σου( αλλά και γιατί δυστυχώς είναι και πολύ ακριβό το τσιγάρο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Nothing

Νεοφερμένος

Η - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κάνω κανένα που και που, αλλά δεν θεωρώ πως είμαι εθισμένη.
Πιστεύω πως είναι επιλογή του καθένα. Προσωπικά σαφώς και γνωρίζω τις επιπτώσεις στην υγεία.
Κατά τη γνώμη μου, όλοι, πραγματικά όλοι όσοι καπνίζουν ξέρουν ότι τους βλάπτει. Αυτό σημαίνει ότι βάζουν την απόλαυση πάνω απ' την υγεία (δεν βγάζω τον εαυτό μου απ' έξω), και αυτό με τη σειρά του σημαίνει πως θα αναλάβουν θέλοντας και μη τις ευθύνες τους όταν (και αν ,φυσικά) έρθει η ώρα.
(:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra S.

Νεοφερμένος

Η Dimitra S. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν καπνίζω και ούτε έχω σκοπό να το ξεκινήσω θεωρώ οτι είναι μια πολύ κακή συνήθεια ειδικά για αυτούς που το ξεκινάνε απο μικρή ηλικία θα τους παρουσιαστούν πάρα πολλά προβλήματα στην υγεία τους στο μέλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sevkys

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καπνίζω όταν βγαίνω έξω για ποτό συνήθως, ή αν έχω κάποιο πρόβλημα. Συνολικά 5-6 τσιγάρα την βδομάδα.
Γνωρίζω το κακό που προκαλεί, αλλά με ευχαριστεί. Ούτως ή άλλως πολλά πράγματα μας προκαλούν κακό, αλλά τα κάνουμε γιατί μας ευχαριστούν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
-Τσιγαράκι?
-Όχι ευχαριστώ... :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top