Κάπνισμα

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Ωραίο ποστ παλικάρι... Καπνιστές, όλοι μαζί οδεύστε προς την αυτοκτονία, εξάλλου δική σας επιλογή είναι, όπως και η έναρξη του καπνίσματος άλλωστε...

Μα πώς είναι δυνατόν να σας κάνει ότι θέλει αυτο το σκατόπραμα και να μην το παίρνετε πατριωτικά για να το κόψετε μόνο και μόνο γι' αυτον τον λόγο;
Απορώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εμενα παλι αυτο που μου ακνει την μεγαλυτερη εντυπωση ειναι οτι δεν φαινεται να συγκινειται ενας κανιστης απο πραγματα σαν αυτα αυτα που γραφει παραπανω ο NikoTexXx ,ενω ειναι πολλα σοβαρα.Σαν να υπογραφεις στην ουσια συμβολαιο με τον χαρο ενα πραμα.Θα μου πειτε καλα δεν πεθαινουν και ολοι ,αλλα οι περισσοτεροι.Και συνηθως μονο οι αντικαπνιστες φαινεται να συγκινουνται απο δεδομενα σαν αυτα .Παραξενο...Παντως ο καλυτερος τροπος να το κοψεις ειναι πιστευω μια και καλη.Να καταλαβεις οτι δεν πρεπει να αφηνεις μια βλακεια να σε ελεγχει στην κυριολεξια(καλα οχι αν καπνιζεις μια το μηνα) και να πεις στον εαυτο σου ''Καλα αυτο το πραμα θα με κουμανταρει εμενα;'' και καθαρισες.Ζυγιστε τα υπερ και κατα να δουμε ποιος κερδιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billxania

Νεοφερμένος

Ο BTXXIV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ δήλωνα ότι δεν θα καπνίσω ποτέ... Έπαιζα μπάσκετ και σιχαινόμουν τον καπνό, άλλα για μια γκόμενά το ξεκίνησα (και δεν την ευχαρίστησα ποτέ :-P) (τα 2 τελευταία χρονιά που έπαιζα ήταν με τσιγάρο και δεν είχα κανένα πρόβλημά σταμάτησα λόγο προβλήματος στο γονάτο)
Άλλα πιστεύω πως με όσα μας ταΐζουν και όσα μας ποτίζουν, την ρύπανση του περιβάλλοντος, την αλλαγή του κλήματος, (τα σημεία των καιρών που λέει κι ο Λιακο) , και γενικά τις δύσκολες συνθήκες διαβίωσης, η γένια μας δύσκολα θα φτάσει πάνω άπω τα 50 έτη , οπότε καλύτερά να χαρούμε την ζωή μας όπως μπορούμε, σε άλλους αρέσει το γυμναστήριο, σε άλλους το φαγητό, σε άλλους τα ποτά, και σε εμάς το τσιγάρο :-P
5 χρονιά πάνω, 5 χρονιά κάτω πια η διάφορα;
Και όσο για το οικονομικό... μάθετέ να στρίβεται...:-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγώ δήλωνα ότι δεν θα καπνίσω ποτέ... Έπαιζα μπάσκετ και σιχαινόμουν τον καπνό, άλλα για μια γκόμενά το ξεκίνησα (και δεν την ευχαρίστησα ποτέ :-P) (τα 2 τελευταία χρονιά που έπαιζα ήταν με τσιγάρο και δεν είχα κανένα πρόβλημά σταμάτησα λόγο προβλήματος στο γονάτο)
Άλλα πιστεύω πως με όσα μας ταΐζουν και όσα μας ποτίζουν, την ρύπανση του περιβάλλοντος, την αλλαγή του κλήματος, (τα σημεία των καιρών που λέει κι ο Λιακο) , και γενικά τις δύσκολες συνθήκες διαβίωσης, η γένια μας δύσκολα θα φτάσει πάνω άπω τα 50 έτη , οπότε καλύτερά να χαρούμε την ζωή μας όπως μπορούμε, σε άλλους αρέσει το γυμναστήριο, σε άλλους το φαγητό, σε άλλους τα ποτά, και σε εμάς το τσιγάρο :-P
5 χρονιά πάνω, 5 χρονιά κάτω πια η διάφορα;
Και όσο για το οικονομικό... μάθετέ να στρίβεται...:-P


Καλα το οτι επαιζες δυο χρονια και δεν ειχες προβλημα δεν μας λεει κατι.Ειναι παντα αναλογα τον ανθρωπο .ποσα χρονια καπνιζεις και ποσα τσιγαρα τη μερα.Ολα παιζουν το ρολο τους.Αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα.Δεν ειναι πεντε χρονια πανω πεντε κατω.Ειναι και η ποιοτητα ζωης.Αλλα απο κει και περα επιλογη σου ειναι.Αλλα αν δε ηθελες δεν θα πρεπε να το αρχισεις για κανεναν.Αν δε σε ηθελε η κοπελα ειτε με τσιγαρο ειτε χωρις δεν θα προχωραγε το πραμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billxania

Νεοφερμένος

Ο BTXXIV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Άπλα, το άρχισα για να της την σπάσω (φανατική αντικαπνίστρια) και μετα μου άρεσε ο τρόπος που με χαλάρωνε (είμαι πολύ νευρικός και ευέξαπτος)... :jumpy:
ετσι προτίμησα να χαλαρώνω με το τσιγαρο παρα να δέρνω κόσμο :P
Και δεν θεωρώ ότι χαμηλώνει την ποιότητά ζωής τόσο πολύ...
ΠΧ εγώ κάνω περίπου 10 το πολύ 15 τη μέρα 3 χρονιά τώρα και δεν έχω πρόβλημά ούτε με τις αντοχές μου ούτε με τίποτα, σωματικά είμαι όπως πριν το αρχίσω...:strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Και δεν θεωρώ ότι χαμηλώνει την ποιότητά ζωής τόσο πολύ...
ΠΧ εγώ κάνω περίπου 10 το πολύ 15 τη μέρα 3 χρονιά τώρα και δεν έχω πρόβλημά ούτε με τις αντοχές μου ούτε με τίποτα, σωματικά είμαι όπως πριν το αρχίσω...
Οι επιπτώσεις και οι συνέπειες δεν είναι άμεσες. Εμφανίζονται μετά από 10-20-30 χρόνια. Αν λες: εντάξει μωρέ, μακριά είναι, θα δούμε ως τότε κλπ, πάω πάσο: είναι και αυτός ένας τρόπος ζωής.
ΚΛΙΚ​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Για όσους λένε ότι το τσιγάρο δεν κόβεται να πω πως ο πατέρας μου ήταν 30 χρόνια καπνιστής και με 3 πακέτα μαρλμπορο την ήμερα και το έκοψε σε μια μέρα.έτσι απλά.Κυριαρχήστε στον εαυτό σας και αποδείξτε πως έχετε ΔΥΝΑΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Οι επιπτώσεις και οι συνέπειες δεν είναι άμεσες. Εμφανίζονται μετά από 10-20-30 χρόνια. Αν λες: εντάξει μωρέ, μακριά είναι, θα δούμε ως τότε κλπ, πάω πάσο: είναι και αυτός ένας τρόπος ζωής.
ΚΛΙΚ​

Σωστα!Στο κατω κατω κι εγω ειμαι νευρικη και αγχωδης ,αλλα υπαρχουν απειροι τροποι(και πολυ πιο αποτελεσματικοι ) για να χαλαρωσεις.Ειναι σαν αυτο με το ποτο που σε κανει και ξεχνας.Αλλα αφου στο κατω κατω μολις συνελθεις θα τα ξαναθυμηθεις ολα πιο το νοημα;Ετσι περιπου και με το καπνισμα.Ασε που αυτο που λες ειναι σαν να λες αφου δεν πεθαινα ακομα καλα ειμαι.Δεν πρεπει να περιμενεις να συμβει κατι για να το σταματησεις.Δεν προκειται με τον πρωτο ΄η δευτερο χρονο να φανουν ολα τα προβληματα(σιγουρα τα 'χεις ακουστα),οταν ερθουν ομως δεν θα 'σαι μαλλον και πολυ χαλαρος.Απο κει και περα αν εχεις επιγνωση των ''κινδυνων'' ας πουμε ,επιλογη σου.Ζωη σου ειναι στο κατω κατω.Απλα καλο ειναι να τα λεμε κι αυτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billxania

Νεοφερμένος

Ο BTXXIV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Όπως λένε και στο χωρίο μου

Ο χωρισμός είναι σκληρός
και φέρνει μονό πόνο
στους χωρισμένους συνιστώ
ΝΤΑΒΙΝΤΟΦ να κάνουν μονό... :P

Αυτό που δεν έχετε καταλάβει είναι ότι για να καπνίζεις πρέπει να το γουστάρεις και να σου αρέσει, κι ας καταδικάζεις τον εαυτό σου.
ΟΚ είναι ένα είδος εθισμού , άλλα πόσοι από εσάς θα αντέξουν πάνω άπω μια εβδομάδα χωρίς τηλεόρασή, χωρίς υπολογιστή, χωρίς κινητό, χωρίς junk food, για σκεφτείτε τι προκαλούν όλα αυτά στον οργανισμό...
Και όπως είπε κάποτε ένας ξυλουργός από την Ναζαρέτ, ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αυτό που δεν έχετε καταλάβει είναι ότι για να καπνίζεις πρέπει να το γουστάρεις και να σου αρέσει, κι ας καταδικάζεις τον εαυτό σου.
ΟΚ είναι ένα είδος εθισμού , άλλα πόσοι από εσάς θα αντέξουν πάνω άπω μια εβδομάδα χωρίς τηλεόρασή, χωρίς υπολογιστή, χωρίς κινητό, χωρίς junk food, για σκεφτείτε τι προκαλούν όλα αυτά στον οργανισμό...
Και όπως είπε κάποτε ένας ξυλουργός από την Ναζαρέτ, ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω....
Κάθε επιλογή είναι σεβαστή.Κανείς δεν σε κατηγορεί.
Εκείνο που με κάνει να γελάω όμως, είναι τα μεγάλα λόγια κάποιων: "εγώ ποτέ δεν θα καπνίσω". Οι μισοί και παραπάνω που πέρυσι τέτοιον καιρό το έλεγαν (χμ, λέγαμε), τώρα .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billxania

Νεοφερμένος

Ο BTXXIV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
OK οταν εισαι δεκατριών οταν σου λένε τι θέλεις να γίνεις οταν μεγαλώσεις , η απάντησή δεν ειναι συνήθως καπνιστής...
Πρέπει να εξετάζεις τους παράγοντες που υπάρχουν πίσω απο κάθε απόφασή...


https://www.youtube.com/watch?v=ikKmxrl3Jsc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Icy Ice

Νεοφερμένος

Η Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Για όσους λένε ότι το τσιγάρο δεν κόβεται να πω πως ο πατέρας μου ήταν 30 χρόνια καπνιστής και με 3 πακέτα μαρλμπορο την ήμερα και το έκοψε σε μια μέρα.έτσι απλά.Κυριαρχήστε στον εαυτό σας και αποδείξτε πως έχετε ΔΥΝΑΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.

Έτσι ακριβώς και ο δικός μου ο πατέρας, στα γενέθλιά του είπε:"Από αύριο δεν πιάνω τσιγάρο ποτέ ξανά" και το έκανε... 3 χρόνια τώρα δεν καπνίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Έτσι ακριβώς και ο δικός μου ο πατέρας, στα γενέθλιά του είπε:"Από αύριο δεν πιάνω τσιγάρο ποτέ ξανά" και το έκανε... 3 χρόνια τώρα δεν καπνίζει...

Και μενα μια παρομοια κατασταση.Καπνιζε σαν φουγαρο για πολλα χρονια(οχι βεβαια 30) και σε καποια στιγμη σκεφτεται ''Καλα αυτο το πραγμα θα με κυριαρχει'' και πεταει κατω το πακετο δυνατα και απο τοτε δεν ξανακαπνισε.Πιστευω,πως αυτος ειναι ο καλυτερος και πιο αποτελεσματικος τροπος.Μια κι εξω.Ενταξει ,σιγουρα μετα θα βγαζουν μαυρα φλεματα και τεοιε αηδιες αλλα καθαριζουν τα πνευμονια και αν το χεις παρει αποφαση μια κι εξω δεν θα βαλεις και κιλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κελυ

Νεοφερμένος

Η κελυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βασιλικό (Εύβοια). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω προσωπικα δεν καπνιζω...η αληθεια ειναι πωσ δεν αντεχω καθολου τη μυρωδια του τσιγαρου...η γνωμη μου ειναι να μην το αρχισετε ποτε...γιατι ειναι απαισιο....:down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Είναι χαζό. Πληρώνεις για να πεθάνεις. Τώρα που το σκέφτομαι δεν είναι απλά χαζό.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Παιδια εμένα η γνώμη μου έιναι πως ο καθένας αποφασίζει για την ζωή του! Εγώ ποτέ δεν θα δοκιμάσω! Ειμαι κατά του καπνίσματος. Είναι άσχημο πράγμα! . Aλλά αν ο άλλος θέλει να καπνίσει δικαίωμα του. Είναι πολλοί που σε αυτή την ηλικία απλά για να δείξουνε πρόσωπο αρχίζουν το κάπνιζμα, ή απλά γιατί πιέστηκαν απτην παρέα. Όμως θεωρώ πολύ μεγάλο λάθος να δίνεις στον άλλο να δοκιμάσει κάτι και να τον πιέζεις αν δεν θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Παιδια εμένα η γνώμη μου έιναι πως ο καθένας αποφασίζει για την ζωή του! Εγώ ποτέ δεν θα δοκιμάσω! Ειμαι κατά του καπνίσματος. Είναι άσχημο πράγμα! . Aλλά αν ο άλλος θέλει να καπνίσει δικαίωμα του. Είναι πολλοί που σε αυτή την ηλικία απλά για να δείξουνε πρόσωπο αρχίζουν το κάπνιζμα, ή απλά γιατί πιέστηκαν απτην παρέα. Όμως θεωρώ πολύ μεγάλο λάθος να δίνεις στον άλλο να δοκιμάσει κάτι και να τον πιέζεις αν δεν θελει.

Συμφωνώ σε όλα εκτός από το

ο καθένας αποφασίζει για την ζωή του!

Ενίοτε ΔΕΝ αποφασίζει για τη ζωή του. Αποφασίζουν άλλοι γι' αυτόν. Και φυσικά μιλάω για το παθητικό κάπνισμα. Προσωπικά έχω δοκιμάσει να καπνίσω κανα δυο φορές, βρήκα οτι είναι η μεγαλύτερη αηδία που υπάρχει σε αυτό το κόσμο και η οποία αηδία σκοτώνει ανθρώπους και τη πληρώνεις κιόλας αδρώς. Ντροπιαστικά ανόητο για μένα. Τέλος πάντων. Ακόμη και έτσι να ναι, όπως λένε τα παιδιά επιλογή μας είναι κάποια πράγματα. Όμως, όταν πρόκειται τον δηλητηριώδη καπνό να τον εισπνέουν και άλλοι εκτός από σένα τον ίδιο, τότε αλλάζει!! Ίσως αν αποφάσιζες να μην φλομώνεις τους άλλους με την πανέξυπνη επιλογή σου, θα ήταν λιγότερη βλαβερή για τους άλλους. Με λίγα λόγια, καπνίστε αν θέλετε τόσο πολύ, αλλά όχι στα μούτρα των άλλων. Δε χρωστάνε τίποτα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ενίοτε ΔΕΝ αποφασίζει για τη ζωή του. Αποφασίζουν άλλοι γι' αυτόν. Και φυσικά μιλάω για το παθητικό κάπνισμα. Προσωπικά έχω δοκιμάσει να καπνίσω κανα δυο φορές, βρήκα οτι είναι η μεγαλύτερη αηδία που υπάρχει σε αυτό το κόσμο και η οποία αηδία σκοτώνει ανθρώπους και τη πληρώνεις κιόλας αδρώς. Ντροπιαστικά ανόητο για μένα. Τέλος πάντων. Ακόμη και έτσι να ναι, όπως λένε τα παιδιά επιλογή μας είναι κάποια πράγματα. Όμως, όταν πρόκειται τον δηλητηριώδη καπνό να τον εισπνέουν και άλλοι εκτός από σένα τον ίδιο, τότε αλλάζει!! Ίσως αν αποφάσιζες να μην φλομώνεις τους άλλους με την πανέξυπνη επιλογή σου, θα ήταν λιγότερη βλαβερή για τους άλλους. Με λίγα λόγια, καπνίστε αν θέλετε τόσο πολύ, αλλά όχι στα μούτρα των άλλων. Δε χρωστάνε τίποτα. :whistle:

Εννοείτε πως αν επιλέξουν να καπνίσουν, ας καπνίσουν κάπου όπου τους ανέχοντε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εννοείτε πως αν επιλέξουν να καπνίσουν, ας καπνίσουν κάπου όπου τους ανέχοντε!

Ακριβώς! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω τον μαζοχισμό ορισμένων να φθείρουν την υγεία τους, όταν ο καρκίνος είναι προ των πυλών...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top