Κάπνισμα

gianhs

Νεοφερμένος

Ο gianhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω το χω κοψει εδω και 2 μηνες.σαυτην την ηλικια δεν είναι δυσκολο μονο τις πρωτες 2 εβδομαδες και καπνιζα κανονικα πριν.....παντως μετα απο λιγο καιρο οχι απλα δε θα σας λειπει αλλα δε θα το θελετε κιολας οποτε κοψτε το οσο πιο γρηγορα γινεται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Όχι,δεν καπνίζω συστηματικά.Το έχω δοκιμάσει,έχω κάνει 2-3 σε άσχετες στιγμές απλά γιατί ''μου ήρθε''.Είμαι εντελώς κατά.Δεν μου αρέσει να είμαι εξαρτημένη απο τίποτα,πόσο μάλλον τώρα που πήγαν 3 ευρώ...:P
Πάντως παιδιά,σοβαρά,κερδίζει πάρα πολλά ο μη καπνιστής.Κυρίως για την υγεία του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ρε παιδια οι περισσοτεροι ειναι ανηλικοι και καπνιζουν απο τετοιες ηλικιες μεχρι και στο δημοτικο καπνιζουν 10χρονα! δεν καταλαβαινουν τις επιπτωσεις?? το τσιγαρο δεν ειναι ουτε "μαγκια" ουτε λυνει προβληματα!! εγω δεν εχω σκοπο να δοκιμασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apanthimos

Νεοφερμένος

Ο apanthimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γενικά δε μ'αρέσει και γι'αυτό δεν καπνίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ένα cohiba robusto ή ένα monte cristo την ημέρα το γιατρό τον κάνει πέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ δεν καπνίζω συστηματικά. Κάνω ένα που και που δηλαδή 2-3 τσιγάρα τον μήνα ενώ άμα έχω τις μαύρες μου κάνω και κανένα παραπάνω. Αυτό που με ευχαριστεί είναι ότι δεν έχω εθιστεί. Αλήθεια οι γονείς σας πώς το αντιμετωπίζουν? Εμένα η μάνα μου το βλέπει σχετικά με κακό μάτι αλλά μου λέει ότι είναι επιλογή μου και δεν μου πάει κόντρα. Ο πατέρας μου πάλι... δεν το ξέρει και αν το μάθει πέθανα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ε δεν θα 'χε κι αδικο.Εγω ειμαι φανατικη κατα και ουτε καν να δοκιμασω .Στο κατω κατω δε χανω και τιποτα.Παντως και οι γονεις μου ειναι κατα.Ο μπαμπας μου κυριως ο οποιος στα νιατα του ηταν φανατικοςς καπνιστης αλλα το σταματησε οταν ηρθαν τα πρωτα γεννητουρια και ξερει ποσο κακο ειναι απο πρωτο χερι.Ειδικα το θεμα του εθισμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evakiii!

Νεοφερμένος

Η Ευακι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εμένα πάντως μερικές φορές μου φαινεται ελκυστικό το τσιγαρό. . .(καθώς σχεδόν όλοι οι φίλοι μου καπνίζουν. . .κι η μητέρα μου συνέχεια):redface:
Αλλά δεν το ακουμπάω ποτέ γιατί γνωρίζω τις επιπτώσεις του!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Δεν έχω καπνίσει ποτε, και ούτε πρόκειτε. Το τσιγάρο μου είναι τελείως αντιπαθές. Αν και πολλές φορές φίλοι μου με ενθάρυναν να το δοκιμάσω, εγω δεν το έκανα και πιστεύω αυτο ειναι και το σωστό. Δηλαδή να μην επηρεάζεται κανείς απο τους άλλους(φίλους,γονείς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
αχ αυτό το τσιγάρο....θα με κάψει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
επειδη θελω στα τριαντα μου ή ακομα και στα εικοσιπεντε μου να παιζω βολλευ και να κανω καταδισεις ακομα
επειδη θελω να κανω γυμναστικη χωρις να σερνομαι
επειδη θελω να διατηρησω την φωνη μου ως εχει και να μην μιλαω λες και με εχουν μπουκωσει
επειδη θελω οταν βρισκομαι στην εξοχη να αναπνεω καθαρο αερα και οχι να χανομαι μεσα στον καπνο του τσιγαρου

για αυτο και γ αλλους πολλους λογους δεν καπνιζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εγ'ω κάπνιζα (όχι βέβαια φανατικά) και έχει εδώ και 6 μήνες που το χω κόψει τελείως..Κατάλαβα ότι πολύ απλα΄δεν αξίζει να κάνεις κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
το οτι το τσιγαρο προκαλει ΚΑΡΚΙΝΟΥΣ ειναι τοσο γνωστο, που διστυχως δεν αγγιζει πια τους καπνιστες..
ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ομως δεν τα ξερουν ακομα....10αδες ασθενειες προκαλουντε απο το καπνισμα!!!
Μη μιλησω για τη βρωμα, την μυρωδια του στοματος, το μαυρισμα του δερματος και γενικοτερα ΤΟ ΣΑΠΙΣΜΑ του σωματος, που αρχιζουν κατα τα 35...[σε χειρωτερες περιπτωσεις προκαλουν ακομα και ακροτιριασμο δαχτυλων]

ΜΗ μιλησω για τις μειωμενες επιδοσεις στο κρεβατι [για αντρες]

και γενικως ΕΙΝΑΙ ΑΣΚΟΠΟ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εμένα πάντως μερικές φορές μου φαινεται ελκυστικό το τσιγαρό. . .(καθώς σχεδόν όλοι οι φίλοι μου καπνίζουν. . .κι η μητέρα μου συνέχεια):redface:
Αλλά δεν το ακουμπάω ποτέ γιατί γνωρίζω τις επιπτώσεις του!:)

Ελκυστικότατο θα έλεγα.

Ειδικά η υπέροχη μυρωδιά του καπνού... Ούτε μια κολόνια δεν σε ελκύει τόσο :P

Αν αποφασίσεις να καπνίσεις απλά και μόνο για να μην διαφέρεις από την παρέα και τους γονείς σου, θα είναι πραγματικά κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evakiii!

Νεοφερμένος

Η Ευακι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ελκυστικότατο θα έλεγα.

Ειδικά η υπέροχη μυρωδιά του καπνού... Ούτε μια κολόνια δεν σε ελκύει τόσο :P

Αν αποφασίσεις να καπνίσεις απλά και μόνο για να μην διαφέρεις από την παρέα και τους γονείς σου, θα είναι πραγματικά κρίμα.

Με τίποτα δεν θα αρχίσω το καπνισμα...ουτε για ολα τα λεφτά του κόσμου....;)
Εσεις στην Ελλαδα εχετε θεοποιησει ολους αυτους που καπνιζουν...:worry::confused:..ελεοςςςς....!Πιστευετε οτι ειναι το κατι το "ξεχωριστο", αυτο, το του να καπνιζει καποιος!:eek: και τους εξειδανικευετε λες και το αν ειναι ωριμος ή οχι καποιος κρινεται απο το αν καπνιζει ή οχι!:emm::emm::|:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Τα τσιγάρα είναι ΒΡΩΜΑ.

Πούρα FTW :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
το μισωωωωωωωωωωωωωωωω το κάπνισμα......μια φορά στην ζωή μου δοκίμασα και ήμουν μεθυσμένη δεν ήξερα τι έλεγα και τι εκανα....δεν το έχω ξαναβάλει στο στόμα μου και ούτε προκειται...είναι σαν νεα μόδα το κάπνισμα ειδικά στους έφηβους και καπνίζουν για μαγκιά και μαλ****ες βεβαία μπορεί να υπάρχουν προβλήματα όπως και όλοι έχουμε αλλα μπορούμε να τα ξεπεράσουμε και χωρίς να καταστρέψουμε την υγεία και τον εαυτο μας....στο σχολείο μου καπνίζουν πάρα πολλά άτομα και απο την α γυμνασίου μάλιστα....ελεοςςςς που πάμεεε???:/::/::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
πλεον είναι μαγκιά το να μην καπνίζεις σχεδόν οι πάντες γύρω μου καπνίζουν και όλοι έχουν καπνίσει αλλά εγώ όχι και δεν πρόκειται.. Ξέρω ότι θα καταστραφώ..Τέτοιος κόπος για το σώμα μου δεν θέλω να τον χαραμίσω....Ξέρετε τί είναι να τρέχετε και να νιώθετε τα πνευμόνια σας πεντακάθαρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικόλαος49670

Νεοφερμένος

Ο Νικόλαος49670 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Να αρχίσουμε όλοι το κάπνισμα :P κάνει καλό στο περιβάλλον << Ο καπνιστής πεθαίνει τουλάχιστον 6-8 χρόνια νωρίτερα από μη καπνιστή, άρα γλυτώνουμε τόσα χρόνια επιβάρυνση του οικοσυστήματος :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SpyrusTheVirus

Νεοφερμένος

Ο SpyrusTheVirus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
δοκίμασα μια φορά λίγο πιωμένος (οχι ντιρλα), μαρεσε και το άρχισα. δεν αυτομαστιγώνομαι κάθε πρωί γι αυτή την επιλογή μου.
αν συνεχίσουν να μας ανεβάζουν τις τιμές, το βλεπω να πηγαίνουμε μονοήμερες βουλγαρια ουκρανια αλβανια να παίρνουμε τσιγαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top