Κάπνισμα

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
οχχ, Γιάννη έλα να μιλήσουμε για καπνούς δεν μπορώ άλλο, στρίψε με μαύρα ocb θα τα δεις όλα.

Υπαρχουν ocd στην Ελλαδα? (για τα χαρτακια δεν λες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Βασικα θα ηταν πιο υπευθυνο προς μερος σου να απαντησεις το 2ο και να αφησεις το 1ο που ουσιαστικα δεν σε ρωταω και τιποτα.
Δεν θεωρω το θεωρω φασισμο,αλλα απλη χρηση του δικαιωματος για υγεια.Απο κει και περα εξαρταται και απο τον τροπο που θα στο πει(οπως ειπα και κατι δεκασελιδα πιο πισω:P).
Κοιτα, εγω καπνιζω, αλλα αμα παει ενας φιλος μου/οποιοσδηποτε και ζητησει απο καποιον να παει εξω να καπνισει και αυτος ο καποιος τον καντιλιασει,τοτε θα ευχεται να μην ειχε φερει καν τσιγαρα μαζι του.

Χρυση εποχη του Χασικλη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Υπαρχουν ocd στην Ελλαδα? (για τα χαρτακια δεν λες)

Ναι, σε καπνοπωλεία θα βρεις στάνταρτ, τώρα μπορεί και σε κάτι ψαγμένα περίπτερα, εγώ έχω καπνοπωλείο δίπλα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ναι, σε καπνοπωλεία θα βρεις στάνταρτ, τώρα μπορεί και σε κάτι ψαγμένα περίπτερα, εγώ έχω καπνοπωλείο δίπλα μου.
Γενικα εχει σε διαφορα μερη.Στου ψιρι(Δεν ξερω καθολου πως γραφεται:P) που πηγαινω συχνα εχει ενα και παιρνω τιποτα περιεργο καμια φορα.

Σε κατι περιπτερα παντως ειναι ο,τιναναι.Π.χ.Ειχα ζητησει φιλτρακια ολντ χολμπορν και μου λεγανε 'μα αυτο ειναι μαρκα καπνου.Μηπως θες καπνο;':P
ή καποια αλλα δεν εχουν διαφορα ειδη τσιγαρων καπνων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Γενικα εχει σε διαφορα μερη.Στου ψιρι(Δεν ξερω καθολου πως γραφεται:P) που πηγαινω συχνα εχει ενα και παιρνω τιποτα περιεργο καμια φορα.

Σε κατι περιπτερα παντως ειναι ο,τιναναι.Π.χ.Ειχα ζητησει φιλτρακια ολντ χολμπορν και μου λεγανε 'μα αυτο ειναι μαρκα καπνου.Μηπως θες καπνο;':P
ή καποια αλλα δεν εχουν διαφορα ειδη τσιγαρων καπνων...

Καλά τα περίπτερα είναι ότι νάνε, σε λίγο θα κάνω μαύρα μάτια για να δω craven, εντομεταξύ απλά να καταργηθεί ο craven εγώ παρατάω το κάπνισμα είναι χαλαρά το μόνο ιδιαίτερο tobacco από όλα τα είδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Γενικα εχει σε διαφορα μερη.Στου ψιρι(Δεν ξερω καθολου πως γραφεται:P) που πηγαινω συχνα εχει ενα και παιρνω τιποτα περιεργο καμια φορα.

Σε κατι περιπτερα παντως ειναι ο,τιναναι.Π.χ.Ειχα ζητησει φιλτρακια ολντ χολμπορν και μου λεγανε 'μα αυτο ειναι μαρκα καπνου.Μηπως θες καπνο;':P
ή καποια αλλα δεν εχουν διαφορα ειδη τσιγαρων καπνων...

Αυτο με τα φιλτρακια δεν μου εχει τυχει ποτε, οσους εχω ρωτησει εχουν. Εγω δεν μπορω να βρω "ευκολα" van neele. Μερικα περιπτερα μονο ντραμ και ολντ χολμπορν εχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
van nelle κανεις εσυ μαγκα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
van nelle κανεις εσυ μαγκα;

Προσπαθω οχι.
Ο μονος καπνος μαζι με drum μπλε που μου αρεσει(ναι οντως van nelle γραφεται).
(Ο craven πολυ χτικιαρης δεν τον μπορω.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
O van nelle ρε παιδιά δεν καπνίζεται...μια φορά πήρα ένα καπνό να δοκιμάσω και στα πρώτα 3 τσιγάρα μου ήρθε αναγουλα....Και εγώ drum κάνω...γαλάζιο κατά κύριο λόγω αλλα και ο άσπρος πολύ ωραίος είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
χρίστο δε καταλαβαίνω απ ότι λέτε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
κάπνισμα:
Το κάπνισμα είνα γνωστό οτι αν αρχίσεις, μετά σου γίνεται συνήθεια και δυστυχώς προχωρά σαν εξάρτηση..
και εγώ είμαι πολύ εγωίστρια για να εξαρτόμαι ή να συνηθίζω οτιδήποτε μπορώ να αποφύγω...
Άσε που δεν βρίσκω λόγο να κάνω κάτι τέτοιο.. Αν έχω φτάσει σε σημείο που να περιμένω από ένα τσιγάρο "συντροφιά" καλύτερα να πέσω από γκρεμό που λέει ο λόγος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
εννοώ ότι δε κατάλαβα τι είναι αυτά τα van nelle και κάτι άλλα που λένε πάλι....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
μαρκα καπνου ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
δε μπορεί να μαι μόνο εγώ άσχετη ρε γ***το....φαντάσου να μη κάπνιζα κιόλας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αν σε παρηγορεί αυτό, ούτε εγώ ξέρω πολλές μάρκες καπνού!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Το πρόβλημα με το επιχείρημα του ινδιάνου είναι ότι πρώτων και ο γυμνισμός είναι παράνομος δεύτερων ο άνθρωπος που θα το κάνεις έχει ψυχολογικά και τρίτων κοινωνικά είναι πιο αποδεκτό το τσιγάρο από το χέσιμο στο τραπέζι.
Όταν κάποιος χέσει στο μαγαζί κάποιου θα το πετάξει έξω όλοι οι άνθρωποι μέσα στο μαγαζί δεν θα θέλουν να ξαναδούν αυτόν τον άνθρωπο εκτός και αν ανήκουν στην ίδια κατηγορία μαζί του και μπορεί και να φάει και πολύ ξύλο. Με το τσιγάρο δεν γίνετε το ίδιο, κοινωνικά είναι αποδεκτό (εκτός και αν μισείς τους καπνιστές και έχεις απαρνηθεί τους γονείς σου επειδή καπνίζουν ή είσαι υποκριτής) κανείς κοινωνικά έξυπνος και έμπειρος δεν θα σε κρίνει μόνο επειδή καπνίζεις.
Δεν είναι το ίδιο, μπορεί να το κάνει, αλλά οι συνέπειες διαφέρουν.

Το μόνο πρόβλημα είναι εμείς καπνίζουμε ήταν δικιά μας απόφαση που καπνίζουμε είτε από αμάθεια είτε από προσωπική μας επιλογή κλπ αλλά ο καπνός βλάπτει και τους δίπλα, μέχρι πριν μερικούς μήνες μπορούσαμε νόμιμα να καπνίζουμε εις βάρος τον μη, τώρα πλέον βγήκαν νόμοι, και δεν τηρούνται, όποτε ήμαστε πάλι στην φάση Α, καπνίζουμε εις βάρος σας.

Με κάλυψε και η Kansas Rocks, αλλά επίσης:
Αυτό δε σημαίνει ότι η κατάσταση αυτή είναι ηθικά αποδεκτή.
Δηλαδή θα δεχόμαστε κάτι επειδή το δέχεται η κοινωνία; Τι είμαστε, πρόβατα;
Δεν κρίνω ανθρώπους ολοκληρωτικά ούτε επειδή καπνίζουν, ούτε επειδή χέζουν δημοσίως (αν και δεν έχω δει κανέναν:P) ή είναι γυμνιστές. Θα τους κρίνω, ναι, αρνητικά, αν τύχει και υποπέσει στην αντίληψή μου ότι δε σέβονται τους άλλους.

Εγω δεν καταλαβαινω πως ξαφνικα γινατε ολοι "φασιστες" στο θεμα τσιγαρου. Εγω γουσταρω να καπνιζω δεν καταλαβα δηλαδη γιατι πρεπει να μην το κανω σε εναν χωρο ο οποιος δεν εισαι υποχρεωμενος να πας. Σε δημοσιους χωρους δηλαδη σε χωρους που αναγκαστικα πρεπει να πας, οπως πχ στην ΔΕΗ σε ασφαλιστικα ταμεια σε αεροδρομια κ.α. το βρισκω πολυ λογικο να σου απαγορευουν να καπνιζεις. Αλλα σε μια ταβερνα η στα μπουζουκια δεν καταλαβαινω γιατι δεν πρεπει να καπνισω. Αμα σε ενοχλει το τσιγαρο φιλε μου πανε σπιτι σου η βρες αλλο στεκι. Δεν μπορει να μου στερει το δικαιωμα το κρατος να περνω στα πνευμονια μου την πισσα και την νικοτινη μου. Δικαιωμα μου ειναι να καπνιζω (σε χωρους που δεν σε αναγκαζει κανενας να πας) και δικαωμα μου ειναι να πεθανω στα 30αντα μου απο καρκινο. Δεν δεχομαι απο κανεναν μ** να ερθει στο τραπεζι μου να μου πει "σβηστο γιατι με ενοχλει".. Αυτα..

Ας μην το δέχεσαι. Κι εγώ δε δέχομαι από κανέναν μ** να μου κάνει τα ρούχα μου να βρωμάνε, να με αναγκάζει να μυρίζω αυτή την ευωδιαστή μυρωδιά και να προκαλεί την εισδοχή επιβλαβών χημικών ουσιών στον οργανισμό μου.

Ποια ακριβως ελεθευρια σου στερω με το να καπνιζω 5 τραπεζια μακρια απο σενα?

5 τραπέζια μακριά... Οι καπνιστές δυστυχώς δεν καταλαβαίνουν πως μπορεί ένας καπνιστής να βρίσκεται στη μία άκρη ενός κτιρίου, ένας μη καπνιστής στην άλλη άκρη, και πάλι ο μη καπνιστής να μυρίζει τον καπνό.

Σιγα. Οση ελευθερια εχεις εσυ αλλη τοση εχω και εγω. Μην σου πω οτι σε μενα πρεπει να ειναι και πιο επειηκης γιατι ειμαι αρρωστος και εξαρτημενος. Δεν υπαρχει λογικη μην το ψαχνεις.

Τότε, αφού έχεις την επίγνωση της αρρώστιας σου, γιατί δεν κάνεις τίποτα για να θεραπευτείς;
Δικαίωμά σου να καπνίζεις, θα μου πεις. Ε τότε μην παραπονιέσαι.

Μπαστα.
1ον το εβαλα μεσα σε εισαγωγικα. 2ον δεν καταλαβαινω γιατι δεν ειναι ενας ιδιοτυπος "φασισμος" οταν σου λεει ο αλλος, σβησε το τσιγαρο ΣΟΥ γιατι ΜΕ ενοχλει. Αν το ελεγες αυτο πριν απο 3 χρονια σε καποιον θα σε καντιλιαζε.

Οσο για τα αλλα εχεις απολυτο δικιο. Ειναι η οπτικη πλευρα που αλλαζει.

Γιατί λοιπόν δεν είναι ο καθένας ελεύθερος να βρίζει τον άλλο με ό,τι χειρότερο έχει ακούσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.

Τα δύο emoticon είναι γιατί δεν επιτρέπεται μήνυμα με δύο χαρακτήρες; :P

Πάντως δεν είναι και τόσο σοβαρό να μην ξέρετε μάρκες καπνού, μην αγχώνεστε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ναι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexoukos

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
2 πακετα την ημερα(δυστηχως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top